RantLog #1/x - Czas zaplaty farsą modyfikacji? 38999 105

O temacie

Autor Steel

Zaczęty 11.03.2012 roku

Wyświetleń 38999

Odpowiedzi 105

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
nikt nemial zamiaru publikovac tego v tym stanie .... :ayfkm:
 


Steel

Steel

Użytkownicy
posty26
Propsy2
  • Użytkownicy
@Baggio

Nikogo nie chcieliśmy obrazić, a jeżeli nie umyślnie to zrobiliśmy, to bardzo przepraszamy.
Jak już mówiłem, to zwykłe nagranie, można się z nim zgodzić lub nie :)
 

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@Sawik

Masz racje, to beta. Ale tak jak mówiłem, publikowanie bety z debuggerem to dla mnie czysta głupota.

Z tym się zgodzę, ale z szacunku do Shergara, można to przemilczeć. : D
Shergar miał tylko Gothic.dat i skrypty bez Gothic.src Wiec żeby wyłączyć pokazywanie błędów trzeba było zrobić gothic.src co nie jest proste dopiero Adanos zrobił gothic.src i zaczęliśmy poprawiać.

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Mark strzały w polskim można również użyć zamiast słowa "uderzenia". Jak komuś dajesz w facku to to jest "strzał".
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
LOL! Co to jest!? Szybko mnie zniechęciła ta "recenzja" bo jak ktoś się zabiera do komentowania i w pierwszej minucie zadaje sobie pytanie "- co tu można jeszcze powiedzieć?" to mam poważne zastrzeżenia do kwestii przygotowania takich osób i tego czy one w ogóle wiedzą o czym mówią...

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
No tak. Wielki debiut

Jak mozna w ogole napisac cos takiego odnosnie poloficjalnej bety?

Odnosnie jakosci tego co zostalo wypuszczone to sprawa orca jest wszystkim znana a do tego nadal nalezy pamietac ze jest to wydanie grzecznosciowe z ktorym poki co nikt poza forum, badz co badz modderskie nie wychodzi
 

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Ponadto widzę masę ludzi, którzy nie mają pojęcia czym jest hejter. Przdstawiliśmy w miare konstruktywną krytykę, oczekujemy ciekawych, pouczających nas mądrych odpowiedzi, a nie debilnych komentarzy w stylu "O BOŻE ON POWIEDZIAŁ COŚ NIE TAK O BÓZE OBRAZIŁ MUJ KOFFANY CÓDOFNY MOD, SPALIĆ, ZABIĆ!"
Wy myślicie ze ja na poważnie ? Ja po prostu mam z was polewę xD

Ale granie ma minimalnej rozdziałce i krytykowanie ze dialogi się nie wyświetlają to jest szukanie błędów na siłę ;p

no i krytyka za brak paczki która jest to też szukanie minusów na siłę

To tak jak by podłączyć zepsute słuchawki i oceniać muzykę.

Steel

Steel

Użytkownicy
posty26
Propsy2
  • Użytkownicy
@KolegaZWojska

Czytaj proszę cały pierwszy post

@Thoro

Pewnie, może nie było tego słychać po tym co mówiliśmy, ale bierzemy na to poprawkę.

Co do czegoś, co w Twoim rozumieniu jest indev'em tylko i wyłącznie rozpowszechnione na forum modderskim - najpopularniejszy serwis o uniwersum gry Gothic (www.gothic.phx.pl) umieścił newsa o tej modyfikacji.
I właśnie na tym skończyła się zaściankowość tego moda.

@Rafalbudzis

Absolutnie nie chceliśmy szukać nic na siłę. Gdyby tak było, nie powiedzieli byśmy o żadnych dobrych słow o modyfikacji, a tak się nie stało. Jak piszę w 1 poście - nic nie przygotowywaliśmy, błądziliśmy po myślach by wyszukać to co bardziej irytujące nas fragmenty.
nie mam nic przeciwko złożoności zadań i tego, że jakiegoś nie udało nam się wykonać. Problem polega na precyzyjnej informacji co do tego, ile i co na prawdę mamy znależć
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

RantLog #1/x - Czas zaplaty farsą modyfikacji?
#28 2012-03-11, 20:33(Ostatnia zmiana: 2012-03-11, 20:40)
Jeszcze jedna kwestia odnosnie "4 lat pracy". Wbrew pozorom taki stan rzeczy niczego nie ulatwia i myli sie ten kto mysli, ze przez owe 4 lata zapierdalano regularnie wedle jakiegos okreslonego planu. Aby to zrozumiec nalezy przesledzic losy modyfikacji, ktora w pierwotnym zalozeniu miala byc malutkim modem na parenascie minut zabawy. Fabula jak pamietam zostala ukonczona gdzies w latach 08-09. Pod koniec prac dochodzilismy do absurdow, gdzie z wieloma rzeczami zaczelismy sie zapetlac i poprawiac/robic je od nowa, gdyz poprostu te wykonane dajmy na to 3 lata temu juz nas nie satysfakcjonowaly. Jak zaczynalismy wiekszosc miala zerowe lub male doswiadczenie a po wszystkim poziom ludzi wykraczal daleko poza mozliwosci gry. Trudno przy czyms takim zachowac konsekwencje i jednostajny poziom. Ten projekt to jest jeden wielki poligon i przygoda a nie plan 20 letni rozpisany w punktach ktore trzeba kolejno wypelniac.

Bledem waszej "recenzji" jest to ze podchodzicie do tego jak do komercyjnej gry, gdzie wydawca cos naobiecywal a my pozniej mozemy sie z tego szyderczo rozliczyc ku uciesze tlumu. Sprawa moddingu, logistyki, pracy przez internet, braku wynagrodzenia i w koncu kompetencji oraz zaangazowania to jest cos co trudno nawet pojac wiekszosci modderom - i z tego wlasnie powodu prawie wszystkie projekty, jak by nie rokowaly sa praktycznie skazane na porazke. Pisze to z perspektywy osoby, ktora czynnie i biernie uczestniczy w zjawisku juz od ladnych lat a widzialem jak powstaje wszystko co warte uwagi dla gothic, jak ludzie modduja wiedzmina, jak powstaje gra, co sie dzieje przy stalkerze i kilka innych i taki a nie inny stan rzeczy to nie sa wylacznie jakies fochy, kaprysy i opieszalosc a realia podyktowane wieloma czynnikami. Tak poprostu jest.
Cytuj
Co do czegoś, co w Twoim rozumieniu jest indev'em tylko i wyłącznie rozpowszechnione na forum modderskim - najpopularniejszy serwis o uniwersum gry Gothic (www.gothic.phx.pl) umieścił newsa o tej modyfikacji.
I właśnie na tym skończyła się zaściankowość tego moda.


to co pisza najwieksze serwisy czegostam to juz nie moj interes. ze strony teamu nikt nie wyszedl z tym do ludzi, pomijajac forum tm.
 

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
najpopularniejszy serwis o uniwersum gry Gothic (www.gothic.phx.pl) umieścił newsa o tej modyfikacji.

:D  - ta emotka wyraża więcej niż tysiąc słów.
 
Комиссар RBT

Steel

Steel

Użytkownicy
posty26
Propsy2
  • Użytkownicy
@Thoro

Zapewne masz wiele racji, ale zarzucanie nam, ze traktujemy modyfikacje jak grę aAa jest błędne.
My po prostu szanujemy twórców i ich profesjonalizm, jakim się wykazywali podczas promocji modyfikacji, dlatego też jesteśmy bardzo zawiedzeni betą
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
My po prostu szanujemy twórców i ich profesjonalizm...
Ja tu słyszę dwie wzajemnie sobie fapujące i szyderczo śmiejące się osoby. Nie widzę tu żadnego szacunku. Zdecydowanie nie zdajecie sobie sprawy z trudu i realiów tworzenia takich modów ani w jaki sposób do tego typu projektów należy podchodzić. To jest moim zdaniem bombardowanie leżącego, a nie szanowanie twórców...

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

RantLog #1/x - Czas zaplaty farsą modyfikacji?
#32 2012-03-11, 20:49(Ostatnia zmiana: 2012-03-11, 20:49)
Cytuj
My po prostu szanujemy twórców i ich profesjonalizm, jakim się wykazywali podczas promocji modyfikacji, dlatego też jesteśmy bardzo zawiedzeni betą

Promocja modyfikacji i ogolny hype to rok 2008 i ewentualnie 2009 a z modem nie dzialo sie dobrze juz od ponad roku jak nie dluzej. Trzeba byc bardzo nierozsadnym, aby zapowiedzi z przed paru lat brac za wyznacznik, zwlaszcza wzgledem realnie panujacego stanu rzeczy. Nie bez znaczenia jest tez fakt, ze taki okres czasu bardzo sprzyjal narastaniu legendy a i sama gra i tak juz niegdys bardzo stara, nie jest ponadczasowa, do kogo wiec pretensje ze i sam mod sie przeterminowal? To naturalna kolej rzeczy.

Moze napisz czego oczekiwales i co nie jest zgodne wzgledem tych wszystkich rzeczy, ktore zostaly niegdys zapowiedziane. Moge Cie zapewnic ze nie byly to rzeczy z powietrza i wszystko to a nawet wiecej w modzie jest. Inna sprawa ze przykryte sterta bugow, ale i tu znalezli sie ludzie ktorzy chca nad tym pracowac.
 

Steel

Steel

Użytkownicy
posty26
Propsy2
  • Użytkownicy
@KolegaZWojska

Gdybyśmy ich nie szanowali, nie umieścili byśmy tego nagrania, bo wtedy modyfikacja nie była by warta poruszenia żadnego tematu.
Ten mod ma ambicje na coś dużego i dobrego, ale na obecna chwilę jak widać - pierwsze wrażenie jest cholernie słabe.
Jak już pisałem wcześniej, może przyszli twórcy, bardziej zdyscyplinowani i poważniejsi (wnioskując z tego, co mówił Thoro) wezmą pod uwagę nasz rant.

@Thoro

Absolutnie nie patrzymy na modyfikacje pod kątem innych gier. Gwarantuje Ci, że jeżeli modyfikacja wyszła by 2-3 lata temu i wyglądała by tak jak teraz zrobilibyśmy zupełnie taki sam rant czy to pisemnie czy za pomocą takiego nagrania.
Co do samej gry Gothic, do dzisiaj czasami sobie lubię przypomnieć tą gierke, zagrać pól godzinki i wyłączyć. Co do oczekiwań, na pewno zrobimy jeszcze jakiś audiolog przy następnym naszym spotkaniu bądź już po przejsciu modyfikacji (Oczywiście do momentu, do kiedy będzie można ją przejść) i wtedy powiemy dogłębnie co nam się podobało a co nie. Poki co jest to tylko pierwsze wrażenie - nic więcej

Co do oczekiwań przed wydaniem bety, chciałem poważnej ciekawej, zajmującej historii i ciekawych rozwiązań technicznych. Żywego i ciekawego świata. Poki co otrzymałem coś, co ma mega potencjał i wiele ciekawych elementów, ale to wciąż niewielka część tego, czego się spodziewałem.
 

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
Odnoszę wrażenie, że Panowie Adam i Paweł grali w jakąś inną modyfikację. Gra zaczyna się(chodzi mi oczywiście o czas Gothicowy) o godzinie 18:40, do zachodu słońca czasu realnego czekałem tak na oko może 5 minut. Kompas nie zasłania połowy ekranu. Przechodzimy koło Starego Obozu, chyba dlatego właśnie Angus czekał do wieczora(rzekomo postać Angus nie mogła będąc wtedy jeszcze na plaży wiedzieć, że trafią do obozu rebieliantów, jednak takie zajścia są realne nawet w życiu ziemskim, wychodzisz na spacer, spotykasz ziomka i kończysz na imprezie, lub gdzie indziej). Wejście do wieży magów jest. NPC o nazwie "Mark" nie ma, jest to jeden z wielu bugów bety Czasu Zapłaty. W sumie to przystąpili panowie do tej "oceny" dość nieprofesjonalnie, a szumy, połączone z niewyregulowaną głośnością nagrania bardzo działały na nerwy. Koniec końców z jednym faktem muszę się zgodzić, Obóz rebeliantów rzeczywiście został "założony" zbyt blisko SO. Usprawiedliwiać może to jedynie fakt, że kolonia jest mała i ciężko byłoby znaleźć inne rozsądne miejsce. Odniosłem również wrażenie jakby Panowie oceniali to wersję beta modyfikacji jako ostateczną. Grupa Themodders jej nie wydała, nie pasuje tu zdanie "Wielki debiut najlepszej polskiej modyfikacji...".
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
bardziej zdyscyplinowani i poważniejsi

:lol2:  :lol2:  

posiej trawe na pustyni, nie podlewaj, licz ze urosnie.
jesli wiesz o czym mowie, jednak widze ze raczej nie ma o czym rozmawiac.
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Mam tylko nadzieję, że mnie nikt nigdy takim szacunkiem nie obdarzy.

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Masz racje, to beta. Ale tak jak mówiłem, publikowanie bety z debuggerem to dla mnie czysta głupota.
"dla ciebie" może tak. Ale było już jasne, że gdyby to nie zostało opublikowane, to nic nie zostałoby zrobione. Za to teraz udało się zebrać grupę ludzi, którzy to dopracują.

Trzeba to było zrobić i o wiele lepiej byłoby gdyby to zostało zrobione rok temu.

W każdym razie nie patrz na to jako na wersję dla graczy, a raczej jako otwartą produkcję. Np. dla gier Ooen Source jest zupełnie normalnym, że wszystko jest dostępne dla wszystkich, ale tylko niektóre wersje są przedstawiane jako stabilne.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Thoro@ Propsy wchuj
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

RantLog #1/x - Czas zaplaty farsą modyfikacji?
#39 2012-03-11, 21:00(Ostatnia zmiana: 2012-03-11, 21:02)
Mam tylko nadzieję, że mnie nikt nigdy takim szacunkiem nie obdarzy.

To jest sport dla najlepszych. Juz w temacie obok pisalem, ze w zyciu realnym bylem swiadkiem kurwiania na prace grupy a nawet mialem okazje przylaczyc sie do zbiorowego hejcenia teamu wraz z moja wlasna skromna osoba na czele. Rzecz jasna incognito :lol2: . Uczucie warte kazdej godziny posrednio spedzonej przy goticzku, jednak i tak wygrywa youtube.

Cytuj
Orc to cwel, jebany ćpun pewnie jakiś zajebał się i pewnie już dawno lezy 2 metry pod ziemią, a oni nie mają kontaktu, kurwa jak się robi takie moda na taką skale to się adresami i danymi powinni przede wszystkim wymienić w razie takich problemów jak ten, a więc chuj moda nie będzie. Papuuuuuuuuuuu

Dla takich slow sie zyje :ok: .
... cpa
... i umiera :lol2:
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry