Ekwipunek 2096 8

O temacie

Autor RedMaster

Zaczęty 14.01.2012 roku

Wyświetleń 2096

Odpowiedzi 8

RedMaster

RedMaster

Użytkownicy
posty65
Propsy1
  • Użytkownicy
Witam, zastanawiałem się ostatnio czy dało by radę zrobić tak by nasz bohater mógł trzymać w ekwipunku maksymalnie dziesięć przedmiotów. Czy jest to w ogóle możliwe?
 
Mój kanał YouTube ;D

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Korzystając ze zwykłych skryptów, nie. Co innego gdyby próbować osiągnąć to modyfikując program silnika gry, do czego są dostępne różne narzędzia. Wymaga to jednak zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Z drugiej strony, nawet bazując na zwykłych skryptach, można opracować rozwiązania które dadzą podobny efekt. Przykładowo można by co krótki okres czasu sprawdzać co znajduje się w kolejnych slotach wszystkich kategorii aż w każdej nie natrafi się na puste miejsce i w ten sposób liczyć sumę przedmiotów. A kiedy jest ich więcej niż 10, wyrzucać ostatnie.

RedMaster

RedMaster

Użytkownicy
posty65
Propsy1
  • Użytkownicy
Czyli że jest to możliwe, teraz tylko problem jak takie coś zrobić. I czy dało by rade zrobić to bez pomocy IKARUSA lub TickTock'ów?
 
Mój kanał YouTube ;D

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Raczej nie.
 

RedMaster

RedMaster

Użytkownicy
posty65
Propsy1
  • Użytkownicy
Eh, szkoda ;/ W każdym bądź razie dzięki za pomoc.
 
Mój kanał YouTube ;D

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Eh, szkoda ;/ W każdym bądź razie dzięki za pomoc.
Co jest trudnego w Tick tocku ?? Jeśli robisz moda do G1 to masz gotowy świat z tick tockiem i usuniętymi sześcianami w tym modzie : http://themodders.org/index.php?/topic/15053-budzis-skrypt-mod/

tu masz od razu link do pobierania
http://www.sendspace.com/file/w52k5e

paczkę .mod otwierasz przez vdfs`a i wypakowujesz świat ;)

Skrypt robisz standardowo
func void tick_tock(){
...
};

RedMaster

RedMaster

Użytkownicy
posty65
Propsy1
  • Użytkownicy
TickTock'a mam już zrobionego w swoim świecie bo mi latają te cyferki po ekranie, tylko nie umiem się nim obsługiwać. Każdy skrypt który do niego na piszę, nie działa.
 
Mój kanał YouTube ;D

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ekwipunek
#7 2012-01-14, 21:45(Ostatnia zmiana: 2012-01-14, 22:13)
Można to zrobić i bez Ikarusa, i bez ticktocków, ale skoro nie potrafisz użyć nawet ticktocka, daj sobie spokój. Te inne metody wymagają już wykorzystania narzędzi modyfikujących silnik.

RedMaster

RedMaster

Użytkownicy
posty65
Propsy1
  • Użytkownicy
Chyba faktycznie pierw powinienem poduczyć się tworzyć skrypty w TickTock'u a później pytać o takie rzeczy. Jeszcze raz dzięki za pomoc  :D  Temat można już zamknąć.
 
Mój kanał YouTube ;D


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry