Zarabianie pieniędzy modem 18308 35

Ankieta

Czy według was branie pieniędzy za Mod jest zabronione?

Głosów w sumie: 74

O temacie

Autor Sante

Zaczęty 7.04.2011 roku

Wyświetleń 18308

Odpowiedzi 35

Sante

Sante

Użytkownicy
posty3
Propsy8
  • Użytkownicy

Sante

Zarabianie pieniędzy modem
2011-04-07, 13:28(Ostatnia zmiana: 2011-10-15, 16:44)
Mody za kase.

Przeczytałem,że niektórzy zastanawiają się czy można czerpać jakiekolwiek korzyści z tworzenia modyfkiacji. Otóż, zostało to dokładnie określone w GothicMOD Lizenz, która jest dostępna pod tym adresem: http://www.piranha-bytes.com/addon/mod/lizenz
Odpowiedź na to pytanie znajduje się dwukrotnie powtórzona już w preambule:

    Präambel
    Ziel der Lizenzierung eines Werkes unter der GothicMOD Lizenz ist es, die Verwendung von Inhalten zum Zwecke der unentgeltlichen und nichtkommerziellen Nutzung von Modifikationen zu ermöglichen. Die Lizenz richtet sich an diejenigen, die ihre urheberrechtlich geschützten Leistungen zum Zwecke der unentgeltlichen und nichtkommerziellen Nutzung von Modifikationen zur Verfügung stellen wollen, ohne dass für einzelne Nutzungen oder Änderungen gesondert Rechte eingeholt werden müssen.


Co w nienajlpeszym, ale jasnym tłumaczeniu oznacza:

    Preambuła
    Celem licencji pracy w ramach GothicMOD jest umożliwienie korzystania z treści, w celu swobodnego i niekomercyjnego użytku wprowadzonych modyfikacji. Licencja jest skierowana do osób, które chcą stworzyć własne modyfikacje w celu darmowego i niekomercyjnego użytku, dostępne bez zmian w prawach zastosowania.


A wy jeśli się nie mylę chcecie moda do sklepów dać, a to z zdaniami wyżej jest sprzeczne.

Wypowiedzcie się na treść tematu.
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny

Wowoz

Zarabianie pieniędzy modem
#1 2011-04-07, 13:29(Ostatnia zmiana: 2011-04-07, 13:31)
Duch zeszłorocznego Prima Aprillis czuwa  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
:lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:
Podbijam :lol2:
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Przecież themodders ma umowę z JoWoodem więc niby czemu ma nie mieć możliwości sprzedawania modyfikacji?  :facepalm:
 

Sante

Sante

Użytkownicy
posty3
Propsy8
  • Użytkownicy
Prima nie prima ale czytałem na jakiejś stronie że CZ ma wyjść w sklepach, o żarcie Prima Aprilisowym wiem mówie o innej stronie której nazwy nie pamiętam.
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Zartuje przeciez :D  Ale faktycznie trzeba sie nad tym zastanowic. Bylo by zle gdyby orc mial placic za zlamanie praw autorskich.
 

Warka

Warka

Użytkownicy
COM BEK !!!
posty476
Propsy209
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • COM BEK !!!
gdyby chociarz za ściąnięcie moda płaciło się złotówke, to takie mroczne tajemnice piszą na swojej stronie że w pierwszy miesiąc było 50 tys. ściągnięć a ogólnie 400 tys, 400 000: 10 (osoby z teamu) = 20 000 pln na osobe, co paroktotnie by rekompensowało stracony czas. a co by było z czasem zapłaty, który wygląda będzie bił MT na łeb. chociaż teraz zainteresowanie modami niejest takie jak w czasach poziomek.

jak nie wierzycie :

Cytuj
Przez jakiś miesiąc byliśmy w stanie liczyć ilość ściągnięć modyfikacji i po miesiącu który minął od premiery, doliczyliśmy się około 50 tysięcy ściągnięć. Do teraz, szacując, mod(licząc z wersją 1.01) został ściągnięty ponad 400 tysięcy razy, co dla darmowej modyfikacji do tak starej gry, jest niesamowitym osiągnięciem.
 

Sante

Sante

Użytkownicy
posty3
Propsy8
  • Użytkownicy
Właśnie nie żartuje
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Ja znałbym legalny sposób na zarobienie na modzie jednak nie byłby to pewny zarobek. Szczegóły na PW.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Warka

Warka

Użytkownicy
COM BEK !!!
posty476
Propsy209
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • COM BEK !!!
czyżby mod byłby do ściągnięcia np tylko z twojej prywatnej strony a wstęp do działu download był płatny?  :lol:
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Zarabianie pieniędzy modem
#10 2011-04-07, 14:40(Ostatnia zmiana: 2011-04-07, 14:53)
Sante, obawiam się że jesteś debilem.
Dodatkowo prawie cały post został skopiowany z wypowiedzi INNEGO UŻYTKOWNIKA z INNEGO forum, o czym nawet nie wspomniałeś (w oryginale była to odpowiedź na rozmyślania innego usera, chyba z udziałem teamu theDragonMasters, dlaczego to oni szlachetnie nigdy by nie pomyśleli o sprzedaży moda). Gdyby była to tylko parafraza i wykorzystanie cudzego tłumaczenia to jeszcze byś jakoś zachował twarz, ale nie uważasz że trochę przeginasz?
Jedyne co jest w tym poście twoje to: Mody za kase. (...)A wy jeśli się nie mylę chcecie moda do sklepów dać, a to z zdaniami wyżej jest sprzeczne..

Co do zarabiania, wydaje mi się że mogłoby przejść umieszczanie na tej samej stronie, ale bez bezpośredniego związku linku do paypala (wsparcie) lub płatnej reklamy.

Warka

Warka

Użytkownicy
COM BEK !!!
posty476
Propsy209
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • COM BEK !!!

Warka

Zarabianie pieniędzy modem
#11 2011-04-07, 15:35(Ostatnia zmiana: 2011-04-07, 15:50)
sorki avallah ;p

A wogóle zarabianie jako dotacje dla twórców będzie marne, bo i tak nie będzie nikt płacił, chodź zawsze można mieć nadzieje, a nawet jeśli mielibyśmy złamać prawa autorsie i link do moda byłby blokowany płatnym smsem to i tak ktoś go ściągnie, wstawi na rapida, albo na inny host i rozpowszechni, a ty raczej nic niemożesz mu zrobić...
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Zarabianie pieniędzy modem
#12 2011-04-07, 15:47(Ostatnia zmiana: 2011-04-07, 15:57)
Przepraszam jeśli się źle zrozumieliśmy, zaznacz początek mojego posta lub zauważ w treści że chodziło mi o pierwszy post Santego. Włączyłem temat nawet jeszcze zanim odpisałeś ;)
Generalnie to właśnie ja byłem autorem oryginalnego posta w którym zamieściłem fragmenty GML wraz z tłumaczeniem i zwróceniem uwagi na kilka fragmentów które wyraźnie zaprzeczają możliwości sprzedaży modów. Jednak z drugiej strony wymienione przeze mnie metody (jak link do PP czy reklamy) przy dużej ilości pobrań mogłyby jednak przynieść jakieś zyski a niekoniecznie wywołałoby sprzeciw PB czy developera.

Warka

Warka

Użytkownicy
COM BEK !!!
posty476
Propsy209
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • COM BEK !!!
oj sorki !! hehe myślałem że chodzi o mnie, bo napisałeś pod moim postem :P zwracam honor.
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Zarabianie pieniędzy modem
#14 2011-04-07, 16:19(Ostatnia zmiana: 2011-04-07, 16:20)
Pytania czy bardziej sugestii jaką autor stawia w stronę teamu The Modders nie chce mi się nawet komentować, więc przejdę do ciekawszych fragmentów dyskusji.

Cytuj
bo i tak nie będzie nikt płacił,

Tu się mylisz. Niejednokrotnie dopytywano nas o możliwość wsparcia finansowego naszej pracy. Zawsze odmawialiśmy, ale oczywiście nie ze względu na jakieś "licencje" bo nie ma to ze sobą żadnego związku tylko bo tak i tyle. Gdyby kilka lat temu udostępnić taką możliwość prawdopodobnie coś by się nazbierało. Inną sprawą jest, że w naszym przypadku po rekompensacie kosztów domeny itp. zostałoby niewiele ponad dwa worki dobrego siuwaxu. Moim zdaniem nie warto a do tego w polsce zwyczajnie nie ma jeszcze takiej kultury. Ludzie nie chcą płacić za coś co płatne jest, więc nie oczekuj że dobrowolnie zapłacą za darmowe. Polecam popatrzeć ile jest programów freeware i jak niektóre z nich są popularne. Nie bez powodu na każdej ze stron tych programów jest ikonka paypala. U nas by się skońćzyło na fali hejtów z ust zbaraniałych gimbusów, donosach życzliwych ludzi i złotych dwudziestu na kącie. Komu to wszystko potrzebne?

Jeśli chodzi o samo sprzedawanie moda to sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić koszulki, kubki czy cokolwiek tam chcemy włącznie ze sprzedażą mleka w proszku. Przy takim zakupie, zupełnie gratis i w prezencie otrzymywalibyśmy kopię modyfikacji. Znowu z kolei trafienie moda do wolnego obrotu jest kwestą najwyżej paru dni. Umówmy się więc, że na takich rzeczach się nie zarabia ale nie ze względu na jakieś licencje czy etykę, ale nikłą opłacalność takiego zabiegu i złodziejską specyfikę polskiego rynku połączoną z brakiem wsparcia dla amatorskich inicjatyw. Przypominają mi się ruskie przeróbki call of duty sprzedawane na bazarze w Kowlu.

Oczywiście i na takie metody jest kontrsposób, jednak komu by się chciało? Rzecz jasna poza samym twórcą, który od roku 2002 nie zrobił żadnej dobrej gry a jedyne czym zasłynął w ostatnich czasach to zapowiedzią kolejnego wtórnego gniota niesionego niczym trup na fali swojego debiutanckiego tytułu oraz przytykach w stosunku do twórców gothic multiplayer. Jest oczywiście również wydawca stojący na skali bankructwa no i polski dystrybutor, który odkąd nam wszystkim wiadomo inicjatywę modderską traktuje jako "nielegalną", ale w cieniu swojej łaski toleruje. Aby nie dać ponieść się emocjom i snuciom wizji nad zbiciem niebotycznych fortun przypominam, że rozchodzi się o bodaj jedenastoletnią grę za sześć pięćdziesiąt, gdzieś z dna biedronkowego kosza, zaraz obok płyt ich troje i kangurka kao.
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Cytuj
Czy według was branie pieniędzy za Mod jest zabronione?

Czy ktokolwiek z nas o tym decyduje? Po prostu trzeba się dowiedzieć. I tyle.

To tak jakbym ja uważał że katastrofy zamachu 10 kwietnia nie było. Ja tak uważam. I co z tego?
 
makin' bacon

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Dla mnie branie pieniędzy za modyfikacje jest co najmniej chamskie jak coś się tworzy to powinno si to robić dla własnej satysfakcji a nie dla kasy jak się chce kasę to można iść ulotki rozdawać czy truskawki zbierać (to latem). Jest wiele metod zarabiania pieniędzy. A nie wyciąganie ich od dzieci NEO i innych ludzi którzy chcą zagrać w twoją pracę (co już samo to powinno być wystarczającą zapłatą).
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Zróbcie własną grę to będziecie brać za to kasę, a nie za jakieś gumowe sklejki ulepione z gównianej masy gothica.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Zróbcie własną grę to będziecie brać za to kasę, a nie za jakieś gumowe sklejki ulepione z gównianej masy gothica.
mimo wszystko to trochę więcej roboty. zwłaszcza, że minął czas garażowych goticzków i wyrasta konkurencje w postaci firm pokroju cryteka
 

Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Jeśli chodzi o samo sprzedawanie moda to sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić koszulki, kubki czy cokolwiek tam chcemy włącznie ze sprzedażą mleka w proszku. Przy takim zakupie, zupełnie gratis i w prezencie otrzymywalibyśmy kopię modyfikacji. Znowu z kolei trafienie moda do wolnego obrotu jest kwestą najwyżej paru dni. Umówmy się więc, że na takich rzeczach się nie zarabia ale nie ze względu na jakieś licencje czy etykę, ale nikłą opłacalność takiego zabiegu i złodziejską specyfikę polskiego rynku połączoną z brakiem wsparcia dla amatorskich inicjatyw. Przypominają mi się ruskie przeróbki call of duty sprzedawane na bazarze w Kowlu.
Nie jestem prawnikiem, ale wątpię, czy coś takiego by przeszło. Jakby nie patrzeć ta modyfikacja podnosi wartość sprzedawanego mleka w proszku, czyli mod jest raczej używany komercyjnie. Oczywiście wszystko zależy od tego, co to jest tak na prawdę użytek komercyjny, to dość mgliste pojęcie.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry