Studia 242470 904

O temacie

Autor Klark Cent

Zaczęty 30.12.2010 roku

Wyświetleń 242470

Odpowiedzi 904

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Wydaje ci się, bo nie znasz środowiska akademickiego. Nawet nie musisz, wystarczy sięgnąć po czasopismo naukowe. Tylko naukowe, czyli np. Kwartalnik Historyczny, a nie popularnonaukowe, jak Mówią Wieki. Twój pomysł to temat na pracę roczną, maksymalnie licencjacką. Jeżeli poważnie myślisz o studiowaniu historii, to:
- na studiach historycznych jest mało historii. Przez pierwsze pół roku uczysz się prowadzenia badań historycznych, włącznie z takimi rzeczami jak odczytywanie inskrypcji.
- jeżeli myślisz, że tam nie ma zapychaczy, to się mylisz.
- przygotuj się na porządne przemaglowanie z łaciny. Uczysz się jej od podstaw, ale nawet z najłatwiejszą prowadzącą jest zapierdol.
- o wszystko musisz sam sobie zadbać. O zaklepanie tematu do pracy rocznej, egzaminatora.
- jeżeli na UW - na historii jest najbardziej spierdolona rejestracja na przedmioty obowiązkowe, polegająca na ustawieniu preferencji wyboru grupy lub prowadzącego. Nie rejestrujesz się sam, tylko jest pierdolone losowanie.

@Simen pamiętam, że coś kiedyś pisałeś, że jesteś/byłeś na filologii angielskiej, nie pamiętam kiedy i gdzie, stąd skojarzyłem.
Odnośnie Twojego tematu to zupełnie przypadkowo przypomniał mi się jeden artykuł z Kwartalnika o grabieży kulturowej na Śląsku, sprawdziłem teraz i niestety to jest o Dolnym Śląsku, meh. Jak jesteś ciekawy: http://apcz.pl/czasopisma/index.php/KH/article/view/KH.2016.123.1.03

Raczej nigdy nie mogłem tak powiedzieć, bo jestem na Bezp. Wewn. i wcześniej byłem na Inżynierii Produkcji xD Artykuł poczytam, dzięki.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Raczej nigdy nie mogłem tak powiedzieć, bo jestem na Bezp. Wewn. i wcześniej byłem na Inżynierii Produkcji xD

https://www.youtube.com/watch?v=4hlocxETyW4
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Artykuł poczytałem, no traktowałbym to raczej jako ciekawostkę, bo brak tutaj konkretnych informacji np. co udało się z tamtych terenów odzyskać itd, aczkolwiek przeraża mnie liczba pojazdów transportowych wykorzystanych do "przedsięwzięcia".
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Jak ktoś myśli o studiach to warto sobie zadań pytanie co Ci dadzą i co będziesz po nich robił, bo studiować dla papierka bądź mglistej perspektywy czegoś tam, większego sensu nie ma. Wg mnie warto też studiować zaocznie:
- mniej chlania
- pracujesz, nabierasz expa, weryfikujesz jak się studia mają do reala, etc.
- lecą lata do emerytury :D

Kolejna sprawa to pytanie gdzie chcesz zawód wykonywać? Jest teraz ogrom możliwości, jak mawiają Indianie sky's the limit. A żeby zostać męską prostytutką w Berlinie studia  w sumie nie są potrzebne.

Co do wykładowców to od jakiegoś czasu też bawię się w trenera na WSB i nawet przez sekundę nie zastanawiałem się nad doktoratem - bo po jaką cholerę to robić? Chyba, że ktoś faktycznie mocno łączy swoje losy z uczelnią, czy tam chce mile połechtać swoje ego (czy tam inne części ciała), udzielać korepetycji napalonym studentkom (no to jeszcze jestem w stanie zrozumieć) czy walnąć sobie tatuaż, albo na drzwiach tabliczkę Pan dr mgr inż. etc.

Co do MBA. Wg mnie warto tylko wtedy jak zaczynacie swoją karierę zawodową, później to raczej strata kasy, chyba że planujecie całkiem zmienić branżę i macie nadmiar cashu to można się zastanowić.

Reasumując: myśląc o studiach, myślcie o swojej przyszłości bo jest pełno kierunków z dupy, które do niczego Wam się nie przydadzą.

BR,
Shr
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
No ja studiuję zaocznie.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Być może źle się wyraziłem bo miałem na myśli grupę połabską,większość grupy pomorskiej i prawie całą grupę serbsko-łużycką
Będziesz to miał juź na pierwszym roku w pierwszym semestrze na przedmiocie zwanym archeologia, więc wiele nie odkryłeś.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tyle że historia jest moją muzą a pewne jej gałęzi są tak słabo znane przez większość ludzi że jest to aż smutne np,wymarli słowianie zachodni

Żadne studia nie dadzą ci pracy. Studiowanie dla "znalezienia pracy" jest bez sensu i zazwyczaj źle się kończy. Jeśli interesuje cię historia proszę bardzo. Polecam jednak do tego zrobić sobie jakiś kurs glazurnik, elektryk, tynkowanie natryskowe i w wakacje będziesz pracował. Co do historii, jest kilka specjalizacji sprawdź jakie są na twojej uczelni. Zazwyczaj nauczycielska, dziedzictwo kulturowe i militarystyka. Na dużych uczelniach może coś jeszcze. Polecam być aktywnym na zajęciach. Jeśli tylko wykładowca pozwala zadawać pytania. Profesor Cię zapamiętuję, łatwiej na egzaminach. Dla wykładowcy ktoś kto stara się prowadzić "akademicki" dialog to skarb ;p Większość zajęć prowadzonych przez profesorów to gadanie do beznamiętnego tłumu ludzi, który odzywa się jak coś chce. Jak się zastanawiasz nad czymś innym to możesz spróbować się jeszcze wkręcić jako wolny słuchacz. Wystarczy chyba podanie do dziekana. Pójdziesz zobaczysz jak się odbywają zajęcia będziesz miał wgląd jak to wygląda od środka.
 

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Być może źle się wyraziłem bo miałem na myśli grupę połabską,większość grupy pomorskiej i prawie całą grupę serbsko-łużycką
Będziesz to miał juź na pierwszym roku w pierwszym semestrze na przedmiocie zwanym archeologia, więc wiele nie odkryłeś.
Przestałbyś się czepiać?
Musiałem sprostować swoją wypowiedź a ty teraz męczysz dupę kutasie
 

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer

Wonski
Gry (themodders@telegram)

Studia
Wie ktoś może, jakie były progi w zeszłym roku na informatykę/matematykę na KUL? Wiem tylko, że matma rozszerzona jest punktowana na równi z informatyką (XD) na obu kierunkach.
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co zrobić, gdy człowiek po trzech latach swojego kierunku ma już go zupełnie dość, gardzi nim i nienawidzi wszystkiego co z nim związane, a jednocześnie nie ma pomysłu na inny kierunek ani żadnych perspektyw na przyszłość, bo de facto jest wrakiem człowieka i nie ma żadnych zainteresowań ani nic? Pytanie oczywiście czysto teoretyczne, pytam dla kolegi, nie ma związku ze mną. Naprawdę. Nic a nic.
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Zupełnie nic nie interesuje Twojego kolegi?
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kiedyś się interesował grami jak każdy gimbazjalista i chciał być un molto grande level designerem, coś tam też grzebał w htmlu i miał jakieś swoje strony internetowe i fora, ale teraz to wszystko w nim skisło wraz z jego ciemną i zgniłą duszą i już sam nie wie, co mógłby zrobić.
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Naprawdę. Nic a nic.
byłem w tej samej sytuacji i zostałem grafikiem
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak?
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Ściągnął bym koledze Unreal engine
 

Sculler

Sculler

Użytkownicy
posty339
Propsy273
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
Cytuj
Co zrobić, gdy człowiek po trzech latach swojego kierunku ma już go zupełnie dość, gardzi nim i nienawidzi wszystkiego co z nim związane, a jednocześnie nie ma pomysłu na inny kierunek ani żadnych perspektyw na przyszłość, bo de facto jest wrakiem człowieka i nie ma żadnych zainteresowań ani nic? Pytanie oczywiście czysto teoretyczne, pytam dla kolegi, nie ma związku ze mną. Naprawdę. Nic a nic.
Kup bilet za oszczędności grom wie gdzie i wyleć z tego kraju. Na nowej ziemii bedziesz zdezorientowany jak Mac Dun w starym obozie i zrobisz wszystko żeby przetrawać. Gdy zrobi sie pusto w portfelu zaczniesz szukac jakiejs pracy. Uczucie glodu przypomni Ci jak bardzo cenisz zycie. Zaczniesz szukac jej jeszcze intesywniej i lapac sie kazdej robotki jaka wpadnie Ci w rece. Przecietny Janusz przez cale zycie pracuje na budowie. Ty przez to, ze robisz wszystko i wszedzie zdobedziesz duzo doswiadczenia, obycia zyciowego i poznasz wielu nowych ludzi. Po kilku latach bedziesz juz na tyle ogarniety by zalozyc wlasna firme i polaczyc wszystko czego sie nauczyles. Bedziesz wiedzial gdzie zaczac bo robiles u kazdego i jak zaczac bo robiles wszystko. To zanczy kolega.
Przynajmniej ja bym tak zrobil gdybym mial choc krztę ambicji, a poza tym tata by mnie skrzyczal.
 
some things are meant to be

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Lepszy Unreal czy Unity? Bo damn, chciałem, to znaczy kolega chciał nauczyć się C# i połączyć to z Unity. C++ się boi, a przy UE4 ponoć trzeba go znać..?

Kolega kolegi, co się zajmuje gamedevem już tak jakby trochę bardziej profesjonalnie, kiedyś powiedział że skoro kręci go level design i grafika to powinien iść na taki kierunek, który by mu w tym pomógł, no ale no elo, w sumie to jakie kierunki mogą w tym pomóc, bo nie ogarniam kolega. XD
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Lepszy Unreal czy Unity? Bo damn, chciałem, to znaczy kolega chciał nauczyć się C# i połączyć to z Unity. C++ się boi, a przy UE4 ponoć trzeba go znać..?

Kolega kolegi, co się zajmuje gamedevem już tak jakby trochę bardziej profesjonalnie, kiedyś powiedział że skoro kręci go level design i grafika to powinien iść na taki kierunek, który by mu w tym pomógł, no ale no elo, w sumie to jakie kierunki mogą w tym pomóc, bo nie ogarniam kolega. XD

Ty tak o wszystko pytasz w imieniu kolegi?  :lol2:

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
On jest bardzo nieśmiały
 

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer

Wonski
Gry (themodders@telegram)

Studia
Mam już rok doświadczenia w pracy z Unreal Engine 4.
Co do C++ to nie trzeba go znać, bo znaczną większość tworzonych funkcjonalności można obskoczyć przy pomocy systemu buleprint (unreal visual scripting language).
Ale jeżeli gość traktuje pracę w tym silniku na poważnie (tzn jego działką jest programowanie) to oczywistym jest, że powinien znać c++.

Co do samej technologii to próg wejścia jest baardzo znikomy.
Na internecie są setki tutoriali (profesjonalne jak i te tworzone przez community). Z samych tutków można nauczyć się bardzo wiele, podłapać cały workflow, a także nauczyć się ciekawych patternów do wykorzystania przy wielu problemach.

Osobiście uważam, że te silnik wymiecie całą konkurencję w ciągu najbliższych kilku lat. To jest ogromny kombajn, gdzie tworzenie gier to tylko jedno z bardzo wielu zastosowań tego silnika.

Mówię to jako osoba, która pracuje na poważnie z tym silnikiem i już mam jako takie pojęcie i rozeznanie w tej technologii.
 


0 użytkowników i 3 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry