Ostatnie wiadomości

1
Offtopic / Pulpity
Leinnan - Dzisiaj o 14:18 
Kupienie ramienia do monitora i możliwość ustawienia monitora pionowo w trakcie pisania kodu to jedna z lepszych rzeczy, jaka mnie ostatnio spotkała (kod przykładowy, nie mój :P)
Splash, bardzo Ci dziękuję za te objaśnienia, teraz czaję czym to się różni, i jednak decyduję się na Ikarusa i LeGo ze względu na już dodatkowe rzeczy które wprowadza LeGo, temat zamknięty tak mi się wydaje :) jeśli będę potrzebować pomocy z danym skryptem na pewno napiszę :) dziękuje panowie
Cytuj
Pytanie: do uniona przed jego wgraniem coś potrzeba ?
Union bez pluginów jest po prostu SystemPackiem w wersjach nowszych od 1.8, więc musisz jedynie zainstalować patch Gothic 2.6 (fix) oraz GothicStarter.

Cytuj
i czy np taki mod jak Randomizer jest na ikarusie zrobiony czy unionie ?
Ikarus + LeGo

Cytuj
ikarus to taka hmm brudna forma rozbudowy silnika
To nie jest żadna rozbudowa, ponieważ nie dodaje on nic nowego. Pozwala jedynie za pomocą luki w parserze skryptów uzyskać dostęp do pamięci, a tym samym wykorzystać praktycznie wszystkie możliwości silnika z poziomu samych skryptów. Ale poszerzyć jego możliwości już nie. Rozbudować możesz go na przykład poprzez wstrzyknięcie kodu z własnej dll-ki. Ikarus ma jedynie możliwość ładowania plików dll, ale zwykły loader każdy może sobie zrobić w kilka minut. Przykładowy kod łatwo znaleźć w internecie.

Cytuj
że union lepszy bo pozwala własne pluginy pisać
To, że pozwala to jedna sprawa. Ale istotne jest też to kto ten plugin tworzył. Widziałem kody źródłowe paru pluginów pewnych osób i mogę z pewnością stwierdzić, że z użyciem pakietów skryptowych zrobiłbym to lepiej... Istnieje też ryzyko konfliktów niektórych pluginów, co zresztą nietrudno zauważyć na niektórych gothicowych serwerach Discord czy facebookowych grupach. Ludzie potrafią mieć nasrane kilkadziesiąt pluginów, a potem pytać czemu gra się sypie.

Cytuj
bo niby union nie ma limitów
To C++ nie ma limitów. W tym zakresie Union oferuje jedynie loader dynamicznych bibliotek, trochę gotowych rozwiązań ułatwiających pracę i w pełni zreversowane klasy. To co chcesz zrobić nie jest zależne od Uniona, tylko od twoich umiejętności. Jak jesteś na tyle zdeterminowany, to możesz nawet zmienić API renderujące z DirectX 7 na DirectX 12 lub Vulkan i dodać sobie do tego ray tracing, wielowątkowość i inne pierdoły.
Spróbuj się przespać, może któryś spadł gdzieś do wody. Powinno być dwóch zwiadowców przy dużym namiocie, jeden jakoś pod mostem, jeden na ścieżce do małego oddziału orków przed miastem i trzech wśród tego oddziału.
Masz wyzwolić cały Nordmar, zatem kopalnię też.
Jest najlepsza możliwością i 6 zeta to max
Czy wymiana bryłek za złoto z Fuadem jest najlepszym co można zrobić z bryłkami? Czy w inny sposób można uzyskać za bryłki więcej złota?
Panowie mam problem z modem powrót generała Lee, a mianowicie, Lee przy spotkaniu w Nordmarze coś tam pogadał, się wziął chłopak obraził i teraz za cholerę nie chce ze mną rozmawiać. Próbowałem przed zrobieniem grobowców, po, po wybiciu orkowych obozów. Teraz została mi tylko do odbicia kopalnia i dalej nic. Mam dwa kamienie teleportacyjne do Vengardu, ale to rowniez nic nie zmienia, milczy jak zaklęty. Odezwie się jakoś jeszcze?
Siemka, jestem w 6 rozdziale i przy misji ,,orkowie w vengardzie". Zabiłem juz wszystkich zielonych kolegów, w dzienniku nawet mam tak napisane, ale nie mam opcji dialogowej z cobrynem że wyczyściłem vengard. Mam nadzieje ze zna ktos rozwiązanie bo to jest 150 godzin gry w dupe i bede plakac
dobra, questy  ,,orkowie w Vengardzie" i ,,orkowi zwiadowcy" są powiązane, trzeba zrobic drugą aby ta pierwsza sie zaliczyła.

EDIT:
Orkowie w pobliżu zamku są wybici co do jednego. Nie mam żadnych opcji dialogowej z Markusem, samego zadania też nie mam w "wykonanych" ktoś może coś pomóc?

EDIT2:
Cofnąłem się do save sprzed odbicia miasta. Udało mi się dostać zadanie od Markusa, ale wszyscy orkowie w drodze do miasta nie żyją, a zadanie dalej nie jest wykonane. Co muszę zrobić? Przeszukałem dokładnie teren i nie znalazłem innych
W unionie zdecydowanie będzie to łatwiejsze do zrobienia, pytanie jak stoisz z wiedzą z programowania.

Cóż wiedza programistyczna może tak - podstawy są jakieś (technik... nie ma czym się chwalić) ale jeśli mam podaną komednę do tego objaśnienie jej jak działa - to dam radę analogicznie ją wykorzystać, w gothicu się bawiłem troszkę lata temu jak pisałem- przenosiłem  zbroje z G1 do G2NK, oraz bronie, z opcją że dany npc moze ulepszyć sprzęt, wiec raczej mocno podstawowy poziom jeśli chodzi o G2NK niestety głównie bawiłem się w językach niskopoziomowych ;)

Pytanie: do uniona przed jego wgraniem coś potrzeba ? i czy np taki mod jak Randomizer jest na ikarusie zrobiony czy unionie ?
oglądałem prezentacje kogoś od "dziejów khorinis" i powiedział, że ikarus to taka hmm brudna forma rozbudowy silnika, że union lepszy bo pozwala własne pluginy pisać, widziałem, że jest pare do pobrania ale cóż... niby LeGo już jakieś tam swoje ma, zależy mi na tym by z lekkim douczeniem się móc rozwinąć się troszkę :) dlatego zastanawia mnie co lepsze ;) (bo niby union nie ma limitów, ale nawet nie wiem bo wracam do G2NK po latach jakie mody na czym są pisane z prezentacji wnioskuję że Dzieje Khorinis są pisane na unionie)
Do góry