Ostatnie wiadomości

Jeśli ktoś nie lubi ciszy w nowych dialogach, dostosowałem dubbing niemiecki TTS autorstwa MadFaTal do polskiej wersji gry. Dubbing obejmuje dialogi z Quest Packa, Content moda i LTM 0.39 przez co mała część dialogów dodana w wersji 0.4 nie jest udźwiękowiona. Z tego co czytałem na WoG'u w planach jest nowa wersja więc jeśli takowa powstanie chętnie wykonam jej merge. Udostępniam wszystkim bo osobiście byłem zrażony do tych modów przez brak jakiegokolwiek udźwiękowienia (już wolałem jak w Returningach, New balanc'ach jest to zrobione), a żeby to działało w polskiej wersji trzeba było zmienić nazwę około 24 tyś. plikom. Sam osobiście jestem zadowolony z tego jak to brzmi i polecam, Gothic 3 jeszcze nigdy mnie tak nie wciągnął :)

https://drive.google.com/file/d/1FMtYV2yR4sn2hS3enPV8DjjvCQJKM8MH/view?usp=sharing

Wklejacie plik Speech_Polish.mod do folderu Data.

Źródło: https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1588395-Release-GameTTS-f%C3%BCr-Questpaket4-2-Consequences2-0-2-Content-Mod3-1-General-Lee1-3c-LTM0-39
No dzień dobry. Chciałem podpiąć banalną funkcję powodującą, że NPC A atakuje NPC B pod środkowy przycisk myszy. Napisałem banalną, przykładową funkcję:
b_attack(sentenza,hero,AR_NONE,0);

I wsadziłem ją do FrameFunction i zainicjowałem co klatkę - działa perfekcyjnie.

Idąc krok dalej dołożyłem na razie nic nie robiący warunek z klawiszem:
if (MEM_KeyState(MOUSE_BUTTONMID) == KEY_UP)
{
b_attack(sentenza,hero,AR_NONE,0);
};

I także działa perfekcyjnie, tzn. tak jak powinno się stać - Sentenza rzuca się od razu na gracza. Ale to by było na tyle, jeśli o działanie przy próbie podpięcia pod klawisz. Jeśli zamienię warunek na cokolwiek innego określającego czy przycisk jest naciśnięty czy nie, nawet na MEM_KeyState(MOUSE_BUTTONMID) != KEY_UP To już się robi problem. Ten przykładowy Sentenza który sobie stoi w miejscu i je, przy wywołaniu przyciskiem funkcji po prostu zamiera w miejscu jakby kija połknął, ale atakuje może raz na 100 prób. Wsadzony do tej funkcji print działa, że więc ten warunek spełniony wg gry jest. Wie ktoś o co chodzi i jak okiełznać to drewno? Dodam tylko, że w ten sam sposób napisałem i podpiąłem pod PPM funkcję podnoszącą itemy z ziemi jak w returningu i działa bez problemu, a tu się dzieją jaja.
Gdzie znaleźć papiery w misji wierność za złoto od wulfgara?
Mój gothic akurat ze mną nie crushuje... Woli @Splash
Siema. Mam pytanie
Kto w "Ucieczce" nauczy mnie posługiwania się tarczą?
Udało się, myślałem, że szału dostanę. Zmieniłem czcionkę, lecz w podglądzie quick loota nie ma polskich czcionek i napisy są jakieś jakby obcięte, da się to naprawić?
Czy ktoś wie, jak szybko podróżować korzystając tylko z drogowskazów? Jest opcja interakcji przy drogowskazie, ale klikając użycie, pojawia się info, że obecnie nie jest to możliwe. Czy trzeba nabyć jakichś umiejętności? Chyba nie latania. :) O zwojach teleportacji wiem.
Miałby ktoś poratować savem z Tamory ? Zrobiłem chyba wszystkie zadania ale zbugowałem sobie kopalnie srebra i jest to jedyna kopalnia której nie mogę zgłosić do gubernatora.
Jak to zainstalować by budynki w Ardei były widoczne? Próbowałem już paru opcji i nadal to samo
Do góry