Ostatnie wiadomości

Witam! Otóż to ma problem z tym modem, ponieważ po prawidłowej instalacji, modyfikacja się nie włącza, pozostałe 4 części się włączają, tylko Korzenie Zła nie :( Ktoś wie jak, rozwiązać ten problem?
2
Offtopic / Dziewczyny
kremuwkarz - Dzisiaj o 01:50 
bump, no i co tam? uwierzyliscie w koncu ze hipergamia jest over 2137 i ciagle rosnie? czy nadal gadacie te same glupoty "wyjdz z domu"
NIE DAJOM jak nie jestes czadem anonon i takie sa fakty, no nic, trzeba grac w goticzka po nocach a z babami dac se spokoj, ewentualnie jest BURDEL I KNAJPA
pozdrawiam.

PS no kto z was ma babe? DUPA NIE SLABE ZBIORY, nie macie nic, siedzicie tylko i gracie w gotiki majac po 30lv+ taki wyglond wasz (ale to nie wstyd oguem, takie zycie a za gomeza byloby lepiej)
Goblinich jagód wbród jeśli zbierasz systematycznie, więc te z pierwszej wyspy możesz wpierdzielić jeśli będzie ci od tego lepiej w życiu.
Jeśli siła jest twoim głównym statem, to może warto zaczekać aż skończysz próg 3PN/1 przed wcinaniem bonusów na to, tradycyjnie jak w Gothicu. Albo przynajmniej 2PN/1.
Brak potek? Dużo spać :P I smażyć mięso z tych dziesiątków ścierwojadów. Przepisy na żarcie są, u handlarki w wiosce zdaje się, możesz gotować ale nie pamiętam czy były tego jakieś imponujące ilości ze składnikami które były dostępne.

Marbold to szef tak? W takim razie tak jak Andre jeśli ktoś cie kiedyś złapał na kradzieży to każe zapłacić na zadośćuczynienie, jak jeszcze nie skończyłeś dialogów z nim żeby móc opuścić wyspę to będziesz musiał zapłacić. Nic specjalnego on do kradzieży chyba nie ma, tylko kwatermistrz się rzuca jeśli ukradłeś mu miecze i spotkałeś go przed sprzedaniem wszystkich.
[edit] Aa, chyba że chodzi o okradnięcie jego tajnej skryki. To tak, ma dialog, ale nie ma żadnych konsekwencji.
Żyje tu ktos jeszcze? Jak wbic 30 zreki jesli ide pod sile na startowej wyspie? Moge te goblinie jagody wpierdzielic czy lepiej je trzymac? To samo z reszta statystyk. Oplaca sie od razu te parujace gulasze czy potki na sile pic? Czy potem sie to blokuje jak zwykle na progach nauki u npc?
Jak rozwiazac sprawe braku potek na Athanos? Mam ponad 150hp, potek nikt nie ma, gdzies widzialem jakies przepisy na zarcie u jakiegos npc, ale nigdzie nie moge juz znalezc, a zostalo mi samo zarcie po 5hp i ciezko sie leczy.
Czy jak okradne Marbolda to jakies konsekwencje z tego sa pozniej? Zaczepil mnie na schodach i gadal cos o kradziezy.
The v2.6.3 is in, and it's based on a successful completion of the game with the mod. All encountered random internal development bugs, issues, and exploits are goners. No saves compatibility with saves made on prior versions, as always. Highly recommended to use in all cases. Free of gluten.
Aktualizacja paczki Union+ 1.01
8
Dyskusje / Returning vs Global Mod
DawidT - 2023-01-23, 22:45 
Tu moja "krótka" argumentacja:
http://pl.gothic.wikia.com/wiki/W%C4%85tek:83545
Tak, ja to napisałem.
A z których dni są Twoje posty?

Post połączony: 2023-01-23, 23:08


Post połączony: 2023-01-23, 23:09
Jak dla mnie, należałoby zrobić też opcję, że oba mody się podobają.

Post połączony: 2023-01-23, 23:52
Niemniej oto moje spostrzeżenia:
1. Wątek główny w Globalu - lepiej skonstruowany. Wątpliwości budzi tylko fakt, że Dar to czysta krew (co rzutuje na wykonanie questa z pierścieniem od herszta orków) i że Liv Strong to Constantino. Natomiast koniec wątku Opiekunów od nowa powinien powstać - to że chcą nas zabić po tylu questach dla nich nie jest fajne.
2. Optymalizacja i trudność na korzyść Globala. Stamina w Returningu może być.
3. Światy w obu modach mogą też być.
4. Co do gildii głównych - oba mody nie zawiodły. Niemniej w Globalu w praktyce można ukończyć grę tylko 2 dodatkowymi (Mrocznymi i Myśliwymi; Magowie Wody są zbugowani). Returning co do ilości 3 dodatkowych gildii nie zawiódł (nawet przyjmując, że sekciarze z Bractwa są kontrowersyjni).
5. Przy gildiach pobocznych też oba mody się postarały. Aczkolwiek np. w Returningu przesadzili zmieniając wątek Dragomira - powinien zostać w dotychczasowym miejscu.
6. Na korzyść Returninga - VII rozdział, jednak z zastrzeżeniem końca wątku Opiekunów.
7. Ceny towarów - Returning góruje. W Globalu są zawyżone.
8. Co do nauki - Global wymogi do niektórych atrybutów punktów nauki zaniżył (dobrze), do niektórych zawyżył (np. języki budowniczych czy poziomów nauki siły, zręczności, many czy tych wszystkich broni) (to źle). Returning natomiast wprowadził opłaty za większość umiejętności (tylko nie u gildii złodziei oprócz Ramireza) opłaty, nawet tam gdzie w NK wcześniej było za darmo.
9. Efekty czarów ognia - tu Returning się postarał.

Post połączony: 2023-01-23, 23:53
Reasumując wstępnie, oba mody mają wady i zalety. Wydaje się, że Globala i Returninga (ale 1.0 Rebalance 2.1 patch 1.3.1 na razie; nie wyobrażam sobie tego dziwactwa 2.0!) można byłoby połączyć jak kiedyś proponował Simon.
https://drive.google.com/drive/folders/1RTtKwgPXSA1ylYg7zxG0Ym5hqBTAatQL?usp=sharing

Wygenerowałem do modyfikacji lektor Ivony.

Instalacja polega na podmianie jednego pliku w folderze Data/Modvdf/
Czy ja się cofnąłem w czasie do 2016? Czy Gimnazja jeszcze istnieją?
Do góry