Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - emace

Strony: [1] 2 3 ... 34
1
Gry / Lost Viking: Kingdom of Women Demo
« dnia: 2020-11-10, 08:33 »
@Warewolf.
Miło, że się mnie jeszcze kojarzy :)
Na ten moment wszelkie nie dogodności, bugi na pewno doświadczysz. Gra jest w wersji Beta.

Wsadziłem w wygląd gry całe swoje serducho, zaznaczyć jednak chcę, że musiałem mocno skupiać się na wizji i koncepcie liniowym świata a dopiero potem na jego wykonaniu.

Poza wyglądem artystycznym gry jestem odpowiedzialny też za optymalizację. W tym temacie zastosowałem kilkanaście opcji a i tak to co widzicie jest realtime. Tak więc największe działa optymalizacyjne na sam koniec, aczkolwiek nie jestem
przekonany czy są tak na prawdę konieczne.

Ogólnie jestem odpowiedzialny za levelart, conceptart, pomysłodawcą oświetlenia i postprocessingu bez akceptacji, ale też modelowanie, dobieranie assetów do gry, i oczywiście particle w tym też produkcja particli.
Świat gry powstaje na moim Assecie "Slavica".

Świat gry determinuje dwoje Gamedesignerów.
Ci projektują przede wszystkim główną ścieżkę świata gry z rozgałęzieniami, moim zadaniem jest doczepianie gałązek
Przy produkcji bierze udział i czuwa ok 20 osób.

Działamy na Unity.


2
Gry / Lost Viking: Kingdom of Women Demo
« dnia: 2020-11-09, 13:00 »
Witam.

Swojego czasu brałem udział przy produkcji moda "Sieć", którego nie zdołałem ukończyć do dzisiaj z powodu chęci przerzucenia się na najnowocześniejsze technologie.
Świat moda "Sieć" miał być największym w jaki miało przyjść zagrać fanom Gothica.

Od roku tworzę świat do gry o Vikingu.

Muszę, przyznać, że gdyby nie moja miłość do świata gier Piranha Bytes, słowiański świat gry o Vikingu nie wyglądałby tak jak wygląda. Jestem pierwszy raz w życiu bezkrytycznie zadowolony z własnej pracy :) Jestem ciekaw Waszej opinii.

Download: https://store.steampowered.com/app/1155850/Lost_Viking_Kingdom_of_Women/

Pragnąłem oddać graczom świat który może kojarzyć się z dwoma pierwszymi częściami gry Gothic. Wierzę, że choć świat nie będzie nawiązywać do miejsc z Gry Gothic (poza jednym który dodałem spontanicznie całkiem nie dawno) to sama topografia terenu przywoła odpowiednie skojarzenia do Sagi.

Zapraszam do ściągania demo, gwarantuję natrętne ale przyjemne Gothicowe flashbacki ;)
Moją ambicją było stworzyć świat gry w taki sposób, że gdziekolwiek gracz nie spojrzy ujrzy konsekwentny kawałek mam nadzieję, że nowego universum :)

Tworzymy tą grę w ForestLight i jest to nasza druga produkcja.

Jestem na prawdę ciekaw Waszej opinii!

3
Prace 3D / Harboria City Unity 2019.2 HDRP
« dnia: 2020-08-27, 08:56 »
Projekt uznaję za skończony.
Zapraszam do obejrzenia video
https://www.youtube.com/watch?v=-CVTf2XpqaI

4
Prace 3D / Harboria City Unity 2019.2 HDRP
« dnia: 2019-09-07, 19:54 »
Myślę, że sam pomysł jest dobry, jednak musisz sobie zdawać sprawę, że "polygonalnych" paczek w takim stylu jest dużo. I będzie więcej, bo to bardzo szybki workflow. Z drugiej strony oddajesz produkt, który można używać z powodzeniem do prototypowania itp. Używasz sporo efektów post-pro, na mój gust trochę za mocno temu ufasz. Pilnuj stylu. Mam wrażenie, że masz już na tym etapie trochę niekonsekwencji - twarde polygonalne przejścia na chlebie czy kiełbasie i obok torby z refleksjami, gładkie i w innej gamie kolorów. Dlaczego szklana butelka jest matowa a coś obok błyszczy? Nawet jeśli byłoby gameplayowe wytłumaczenie to i tak ciężko to wybronić. Postać jest z kolei jeszcze jakby z innego świata. Masz kanciaty bluszcz i obok obłe rury. Przemyśl to na jak najwcześniejszym etapie, bo brak spójności może zdusić ten duży projekt. Generalnie jestem pod wrażeniem rozmachu projektu i kibicuję!

Hej, dzięki za feetback. Masz sporo racji. Widzisz, kombinuje z różnymi materiałami, przykładowo chcę imitować skórę, plastik, szkło i zastanawiam się, czy używać sukcesywnie do końca shading typu flat czy mix z użyciem sharpmark.

Ja to cały czas koryguję i sobie dostosowywuję. Masz rację, że low poly na Asset store jest sporo. Mamy monopolistte syntys studio i kilka pomniejszych zespołów, których z głowy nie uda się wymienić, ponieważ nie są widocznym brandem jak wcześniej wspomniany zespół. Działam na AS od półtora roku i wiem mniej więcej z czym się to je.

Chciałbym jednak tym razem wyjśc tam z czymś, czego nie ma, czyl gotowym etapem/światem potencjalnej gry.

5
Prace 3D / Harboria City Unity 2019.2 HDRP
« dnia: 2019-09-07, 11:35 »
MIASTO HARBORIA

Aktualnie pracuję nad stworzeniem klimatycznej zatoki z portem, nad którym będzie górowało nadmorska miasto podzielone na część industrialną i mieszkalną.
W moim mieści kwitnie rybactwo nietypowych podwodnych stworzeń.
Całość okraszę elementami steampunku.
W tym pokoju będziecie mogli zobaczyć timeline z produkcji świata i assetów.
Jest to mój prywatny projekt który udostępnię na Asset Store!

Koncept


Wczesny mode 3D Świata


Rozglądam sięDochodzi mój koncept na część industrialną


Poniżej kilka renderów w wersji Unity 2018


i wreszcie najnowsza wersja, Unity 2019.2 HDRP. Jest to nadal wczesna faza produkcji, ale zbliżam się do finału. Projekt zakłada modularne podejście do tworzenia świata gry, będzie zaopatrzony w postacie wraz z animacjami.

Zapaszam do discorda projektu https://discordapp.com/invite/waQen8U

Projekt jest tworzony na Asset Store, i zastanawiam się, jak się przyjmie jako gotowy świat do gry. W zasadzie takich gotowych światów do gry nie ma na AssetStore, więc strzelam w niszę. Nie czuję, że wychodzę z czymś co może się przydać masowemu odbiorcy. Jak mysłicie? Tak więc projekt jakby nie było jest tworzony z pasji jak  zresztą wszystkie które wydałem na AS. Takie trochę marnowanie czasu w sensie biznesowym :)

6
Game Art / produkcja assetów
« dnia: 2019-08-30, 20:52 »

7
Prace 3D / EmacEArt Production
« dnia: 2019-08-30, 20:15 »


Witam, wracam na chwilę po 9 latach na forum The Modders.
Swojego czasu tworzyłem dla Was modyfikację "Sieć" ale projekt "zamroziłem" i nie odmrożę....
W między czasie zainteresowałem się współczesnymi silnikami do produkcji gier, a konkretnie Unity.
Tworzę assety do produkcji gier i gotowe światy na wspomnianym silniku.

Jakby ktoś miał ochotę, zapraszam do mojego Discorda https://discordapp.com/invite/waQen8U
Rzućcie też okiem na moje dwa ostatnie projekty:

https://www.youtube.com/watch?v=duLF_RwW3sI
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=fJi2s7Ydz2w

PS. Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł żeby świat który stworzyłem dla Dodatku "Sieć" Wrzucić na silnik Unity i go ładnie zapełnić, cóż - to tylko zamiar, jak czas pozwoli, będzie wena to czemu nie!

Pozdro!!

www.emaceart.com

8
YOUTUBE: https://youtu.be/K6Skqi-z7Ug

Cześć, pewnie pamiętacie moje miasteczko. Spójrzcie teraz jak się ono prezentuje na silniku gry. Ostatni miesiąc pracy spędziłem w #Unity3d.

Chyba wspominałem, że nie mam zamiaru rozwijać tego projektu, ale strach przed umieszczeniem tak dużej rzeczy na silniku Unity minął po kilku godzinach eksperymentowania, a dalej przerodziło się w świetną zabawę.
To mój pierwszy poważniejszy projekt w 3D w synchro Blender to Unity.

Sorry za ścinki video, to wina renderingu w Affter Effects i nie umiem sobie z tym poradzić. Scena jest wydajna, została uruchomiona na najwyższych ustawieniach jakości.

Proces nauki w moim przypadku, miał przejść trzy etapy. 1. nie zniechęcić się do narzędzi, 2. powolne oswajanie się, 3 podjęcie morderczego maratonu przez tyle miesięcy ile będzie potrzeba, bez przerywania pracy i rozpraszania się na cokolwiek. Przez kolejne miesiące kiedy uczyłem się a później pracowałem, towarzyszyła mi praktycznie tylko muzyka.

Wymodelowanie budynków i innych mniejszych assetów w Blenderze zajęło mi ok dwa miesiące. Z tym, że zaznaczam, że w między czasie dopiero uczyłem się zasad wydajnego modelowania. Przyznaję się, że pierwsze tygodnie pracy to było oswajanie się z narzędziem i to po omacku. Moim celem na ten moment było tylko polubienie środowiska blendera, fotograficzne zapamiętanie w jakich miejscach są jakie funkcje i oczywiście spisanie skrótów klawiaturowych, które wyraźnie przyśpieszały pracę.

Podczas całego procesu nauki i eksperymentów, zapisałem połowę zeszytu, przeczytałem trzy książki i obejrzałem dwa długie tutoriale z Udemy. Pracowałem najczęściej od godziny 20 do 2 w nocy. Jeśli tylko miałem okazję, pracowałem od południa do drugiej w nocy.

Podczas tych kilku miesięcy pracy i nauki, nauczyłem się szybko poruszać po interface Blendera, nauczyłem się około 100 skrótów klawiaturowych, perfekcyjnie poruszać się po frameView oprogramowania, praktycznie nie używając myszki, modelować precyzyjnie od podstaw i modelowania szybkiego z wykorzystaniem modyfikatorów. Organizacji pracy i kultury pracy z blenderem. Na tym etapie absolutnie nie było mowy o tworzeniu siatki UV i teksturowaniu modeli. Mogłem łatwo się na te czynności rozproszyć, ale wiedziałem, że jak chwycę po te narzędzia w nie tym czasie co powinienem, nauczę się dwóch różnych kategorii rzeczy ale połowicznie, Lub dojdę do celu w dwa razy dłuższym czasie. Na ten moment moim celem było tworzenie dobrych low poly, i tylko je pokolorować.

Jeśli chodzi o przeniesienie swojej pracy na silnik gry (w moim przypadku unity) to gwarantuję Wam, że o wiele przyjemniej i skuteczniej pracuje się na własnych ciężko wypracowanych assetach i niech to na przykład będa tylko proste drzewa i plotki. Nauka Unity była dla mnie 1000% łatwiejsza niż nauka modelowania. Od razu zaznaczam, że i w tym przypadku podzieliłem proces nauki i tworzenia na kolejne etapy. Teraz interesuje mnie tylko i wyłącznie wydajne i szybkie poruszanie po frameView, organizacja i kultura pracy, wydajne układanie assetów na scenie i na koniec najprzyjemniejsze, czyli postprocessinig.

Nie zaczynałem od popularnych tutoriali w których można obejrzeć, jak tworzyć teren, malować go teksturami i zalesić. Takich tutoriali są tysiące na Yt, każdy z nich jest taki sam, nauka tego nie wnosi praktycznie nic nowego, a wykonanie go w całości, przynosi tylko w efekcie pytanie bez odpowiedzi "co dalej?"

Efekt mojej pracy widzicie na Video. Obecnie pracuję nad drugim projektem, z wykorzystaniem mojej wiedzy jaką posiadłem przy projekcie osiemnastowiecznego miasteczka. Będzie to dużo mniejszy projekt, ale konkretny i wyraźny. Mam zamiar zrobić to szybko i skutecznie, nie popełniając po drodze typowych błędów początkującego developera.

Najważniejszą naukę jaką wyniosłem i jaka moge teraz Wam przekazać, to przeznaczyć połowę czasu jaki chcecie poświęcić na stworzenie konkretnego projektu, na czytanie i spisywanie notatek. Proszę nie rzucajcie się na głęboką wodę, aczkolwiek nie brodźcie w niej po kolana. Zróbcie faktycznie dość duży projekt, ale niech Wasza praca w żadnym wypadku nie obejmuje wszystkich zagadnień jakie można by było poruszyć w zakresie projektowania 3D. Mi zależało na tym, by projektować szybko, by sprawnie rozeznawać się w interface programu i dzięki temu praca sprawiała mi przyjemność, nie frustrowałem się, parlem spokojnie do przodu. Dopiero wspomniany drugi projekt przewiduje UV i Teksturowanie PBR, dopiero teraz będę się tego uczył. Idzie mi to całkiem sprawnie, a podejrzewam, że dlatego tak jest, bo wchodzę w te nowe założenia z potężną wiedzą z podstaw, i zwyczajnie nie ma aż takiego poczucia strachu i dezorientacji.

RENDER UNITY


9
Prace 3D / Mója pierwsza paczka modeli w sklepie
« dnia: 2017-02-27, 14:39 »
Witam. Chciałem przedstawić szybki kilkugodzinny akcent w unity.
Budynki które widzieliście wsczesniej, musiałem zoptymalizować pod silnik. Dodałem szybkie filtry kolorystyczne.
Nie zwracajcie uwagi na lagi, nie użyłem LODGroup jeszcze.

https://www.youtube.com/watch?v=5MG1d-frK9k


Jak to się prezentuję?

Post połączony: 2017-02-27, 14:39
to twoje to miasteczko było!!!! likowałem na fb

o świetnie, małuy ten internet :D

10
Prace 3D / Mója pierwsza paczka modeli w sklepie
« dnia: 2017-02-02, 18:11 »
Witam po kilku latach ;)

Przez ostatnie miesiące uczę się 3D. Stworzyłem testowo coś prostego na potrzeby handelku, ale równocześnie Tworze coś większego. Miasto o którym mowa, jest właściwie skończone, ale teraz je optymalizuję, by i to wrzucić do sklepów.

Moja paczka obiektów https://www.cgtrader.com/3d-models/exterior/landscape/low-poly-forest-set
Miasteczko: https://www.artstation.com/artwork/8o906

Generalnie cały czas chodzi mi po głowie stworzenie gry na poziomie the long dark. Widzę w podejściu twórców, że tak dobrali temat gry, aby oprócz oczywiście jej atrakcyjnyści, gra technologicznie nie nastręczała problemów... Bowiem, poza modelami wnętrz małych domków, praktycznie jedynym oteksturowanym miejscem są zbocza gór, a tak cała reszta przykrywa gruby puch śniegu. Chciałbym własnie w jakiś sprytny sposób podejśś do tematu i stworzyć coś równie zajmującego, ale nie skomplikowanego jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne. Mam kilka pomysłów, mniejszych ale równie atrakcyjnych co "The long Dark".

11
Twórczość / BlindShot
« dnia: 2016-06-16, 17:23 »
Hej załoga!

Możecie mieć wpływ na kształt naszego zespołu projektującego gry. Nasza gra Vanishing Floor którą zrobiliśmy w przerwie od BlindShota (BS ma problemy wydajnościowe, które rozwiązujemy) ma się chyba całkiem dobrze. Trafiła do zakładki [najlepsze nowe gry] w Google Play. Jeśli już ściągnęliście Vanishing floor, zagraliście i spodobała Wam się, możecie ją ocenić w Google Play a nawet napisać co o niej sądzicie.

Gra dzięki temu szybko trafi na wyższe miejsce w rankingu. Obecnie gra jest na 176 miejscu :) fajnie ale nie idealnie ! link do gry w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voxeltrapps.vanishingfloor.v2

Dzięki za wsparcie! zespół VoxelTrapps.

12
Twórczość / BlindShot
« dnia: 2016-06-14, 13:40 »
Zagrałem, mnie się podoba. Naprawdę solidna gierka. Gdybyście potrzebowali przetestowania czy aplikacja działa na różnych systemach i urządzeniach o różnych rozdzielczościach to możecie się zarejestrować jako deweloper w Samsung Galaxy i zarequestować własną apkę - zostanie ona przetestowana na 9 fizycznych urządzeniach i do tego sprawdzona pod kątem eksploracyjnym przez testera. Za darmo ;)

Dzięku wielkie za opinię, miło mi:) Dziękuję też za bardzo wartościową sugestię, na pewno sprawdzimy ten temat!

13
Twórczość / BlindShot
« dnia: 2016-06-10, 11:43 »
Blindshot ma problem natury optymalizacyjnej, no i nie oszukujmy się, wiecznie jest mało czasu, trzeba gonić za chlebem...

Chciałbym jednak przedstawić naszą mini grę, która miała niedawno premierę, jeśli lubicie niezobowiązującą rozgrywkę w stylu FlappyBird albo Timberman, to koniecznie zagrajcie.

Jest to nasza debiutancka platformówka. Oprócz kolorowej pikselowej grafiki i klimatycznej chiptunowej muzyki, grę wyróżnia nietypowa mechanika - znikające poziomy i nie typowe naliczanie punktacji - na zasadzie hazardu.

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/vanishing-floor-super-infinite/id1076600340

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voxeltrapps.vanishingfloor.v2

Pozdro !

14
Projekty zawieszone i porzucone / GIINK: Sieć
« dnia: 2015-11-23, 15:53 »
Jako, że jestem głównym i tak na prawdę jedynym twórcą moda "Sieć" postanowię sie przypomnieć ze swoją osobą, i przedstawić projekt pozamodderski, jednak nadal klasyfikujący się pod dev.  Projekt nie będzie kontynuowany, ale:

Przerzucam się na mobileGamming - zakładamy mowy polski teamem, i wychodzimy z nową polską gierką na urządzenia mobilne. Ja osobiście zajmuję się grafiką. Jestem też pomysłodawcą mechaniki, jak i w ogóle pomysłu na grę. W teamie jest jeszcze programista. Grę składamy w construct2.

Gra będzie wyróżniała się, niespotykaną dotąd mechaniką. Sprawa jest o tyle ciekawa, bo będzie to strzelanka do zombie... nudą powiało ? to jakaś żenada ?? momencik ! my mamy na prawdę coś nowego do powiedzenia w realiach "ZombieApocalypse" i to z eksterminacją w tle. 

Tak w ogóle pozdrawiam po latach 

linki do większej ilości materiałów z gry:

https://www.facebook.com/pages/BlindShot/105785229753075
https://www.behance.net/gallery/26592379/BlindShot-mobileGame

15
Twórczość / BlindShot
« dnia: 2015-09-25, 00:52 »
Zapraszam do poczytania o grze w artykułach. Dowiecie się w niej dokładnie tyle, ile możemy zdradzić przed premierą. Mechanika gry z zrozumiałych powodów, zostanie tajemnicą do ostatniego dnia prac nad grą :)
o grze

Gra będzie dostępna w modelu free-to-play i zaoferuje innowacyjną mechanikę rozgrywki oraz znakomitą, rozpikselowaną grafikę. W BlindShot wcielimy się w komandosa, już na pierwszy rzut oka przypominającego Rambo, tyle że... zupełnie nieefektywnego w swoich próbach powstrzymania apokalipsy zombie. W BlindShot, niezwykle oryginalnej i innowacyjnej grze zręcznościowej 2D, komandos-ciamajda walczy z zombiakami przy pomocy rozmaitych rodzajów broni i power-upów, ale jest haczyk. Cała mechanika opiera się na sposobie, w jaki bohater pozbywa się nieumarłych na mapach w formie aren, a mianowicie za sprawą gaf i pomyłek, nie zbyt doskonałym dobraniem ekwipunku czy braku umiejętności posługiwania się bronią. Gapowatość komandosa może wpędzić go w kłopoty, ale równie dobrze może go od nich oddalić, jeśli będziemy mieli wystarczająco dużo szczęścia w nieszczęściu…

Zapraszamy na profil gry, i jak się spodoba zachęcamy do lajkowania.

www.facebook.com/BlindSh0t

NAPISANO O NAS

http://www.chip.pl/news/rozrywka/rozrywka/2015/09/blindshot-polski-rambo-w-krzywym-zwierciadle
http://gry.onet.pl/wyprodukowano-w-polsce-blindshot-komandos-ciamajda-kontra-zombie-w-wietnamie/sf7s7j
http://indiegamespolska.com/learn-on-your-mistakes/
http://piwnica.co.uk/view/2213/BlindShot_-_pop%C5%82y%C5%84_na_fali_gaf_prosto_w_horde_zombie!
http://playingdaily.pl/2015/09/14/blindshot-kolejna-polska-ciekawie-zapowiadajaca-sie-produkcja-mobi...
http://www.galaktus.pl/blindshot/
http://www.gry-na-fony.pl/newsy/blindshot-nowa-gra-made-poland
http://hcgamer.pl/blindshot-czyli-polska-mobilka-o-dosyc-nietypowym-bohaterze-juz-wkrotce-na-ios-i-androidzie/16
Twórczość / BlindShot
« dnia: 2015-06-27, 01:37 »
@emace  Czy w tej grze będzie coś się innego robiło, poza eksterminacją kolejnych zombiaków? :F

no wiesz... karmić ich i wyprowadzać na spacer na pewno nie będziesz :) tak, gra będzie polegała na zabijaniu zombiaków - ale z pewnym fajnym stałym "ficzerkiem" ;)

Post połączony: 2015-06-27, 01:41
Świetne, gdzie Sieć? :F

postanowiłem, że mapę z sieci użyje w jakiejś swojej produkcji na mobilniaki :D Będzie jak znalazł, mega się cieszę, bo na coś się ta krwawica ostatecznie zdała !!

17
Twórczość / BlindShot
« dnia: 2015-06-26, 11:08 »
"BlindShot" gra wyjątkowa ! bo przełamująca stagnacje w tematyce eksterminacji zombiaczy, Nigdy wcześniej, nie zabijaliśmy ich w taki sposób !
Jesteśmy nowym polskim teamem, i wychodzimy z nową polską gierką na urządzenia mobilne. Ja osobiście zajmuję się grafiką. Jestem też pomysłodawcą mechaniki, jak i w ogóle pomysłu na grę. W teamie jest jeszcze programista. Grę składamy w construct2.

Gra będzie wyróżniała się, niespotykaną dotąd mechaniką. Sprawa jest o tyle ciekawa, bo będzie to strzelanka do zombie... nudą powiało ? to jakaś żenada ?? momencik ! my mamy na prawdę coś nowego do powiedzenia w realiach "ZombieApocalypse" i to z eksterminacją w tle.

Tak w ogóle pozdrawiam po latach :)

linki do większej ilości materiałów z gry:

https://www.facebook.com/pages/BlindShot/105785229753075
https://www.behance.net/gallery/26592379/BlindShot-mobileGame

18
Projekty zawieszone i porzucone / GIINK: Sieć
« dnia: 2015-06-26, 11:01 »
Sprawa nie aktualna, zająłem sie produkcja gier na urz. mobilne, z czasem na pewno wykorzystamy ten model do jakieś gry trójwymiarowej.
Jakby ktoś był zainteresowany, zapraszam do obejrzenia materiałów do naszej pierwszej gry: https://www.behance.net/gallery/26592379/BlindShot-mobileGame

link do profilu gry na fejsie: https://www.facebook.com/pages/BlindShot/105785229753075

20
Projekty zawieszone i porzucone / GIINK: Sieć
« dnia: 2014-06-19, 23:37 »
możesz podesłać mi to GG

Strony: [1] 2 3 ... 34
Do góry