Gothic 2: Granvia 37343 96

O temacie

Autor Arkhnen

Zaczęty 3.04.2015 roku

Wyświetleń 37343

Odpowiedzi 96

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Cytuj
Z tą epickością to nie było tak na poważnie, a w dialogach takie słowa nie ukażą się. Ech... odcinam się od świata, coraz mniej rozmawiam i coraz ciężej jest mi się poprawnie wysłowić. Czas zabrać się za jakieś książki, czy cuś.
Poczytaj "Świat Dysku" Pratchetta to z pewnością pomoże(przy okazji się pośmiejesz).
 

Arkhnen

Arkhnen

Użytkownicy
Gothic: Battle Royale
posty58
Propsy175
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Gothic: Battle Royale

Arkhnen

Gothic 2: Granvia
#41 2015-04-05, 12:22(Ostatnia zmiana: 2015-04-05, 12:29)
Krzysiek, dzięki za rady! :joy: Właśnie takich mi teraz trzeba! BTW: nowy screen. Tylko brakuje goblinów D:
 

dinozaur7

dinozaur7

Użytkownicy
posty246
Propsy56
ProfesjaTester
  • Użytkownicy

Gobliny tutaj to +10 do klimatu :P
 

Gerold

Gerold

Użytkownicy
posty1
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
GOTHIC 2: GRANVIA
Fabuła ssie, ale mam na oku kogoś kto pomoże mi ją ogarnąć. :ok: Póki co, skupiam się bardziej na oprawie wizualnej.

Tak jak wcześniej wspomniałem, nasz bohater jest rozbitkiem.

Ten Mod nie ma racji bytu. Z dwóch przyczyn. Po pierwsze robi go jedna osoba, a po drugie ... fabuła.
Dlaczego Gothic stał się kultową grą ? Ze względu na fabułę ! Nieliniową, pełną zwrotów akcji. Dialogi które wciągają do świata gry, których przyjemnie się słucha a nie przewija bo trzeba lecieć bić moby.

Skończysz mapę i co dalej ? Zapełnisz ją potworami, a potem na siłę będziesz robił misje typu, pogadaj z tym, przynieś coś tamtemu, ubij tyle tego i tego ... I nic nie będzie trzymać się fabuły, bo jej po prostu nie będzie. :facepalm:

Gothicowy świat naprawdę tworzy klimat, ale to i tak za mało by stworzyć z tego mod.

Póki co widzę, że po prostu latasz sobie i tworzysz świat bez większego sensu, ot tak, po to, żeby cokolwiek było. Jak ktoś kto za dużo nagrał się w Minecrafta ...

Stwórz fabułę. Główny wątek, prowadzący od pojawienia się bohatera, aż do końca gry. Co, jak, gdzie i dlaczego. Do fabuły dopasuj mapę, postacie. Potem na spokojnie będziesz mógł się zająć tworzeniem pobocznych questów. Bo jak na razie zacząłeś od złej strony. Nie ma fabuły, więc nie ma zarysu tego co ma powstać - w efekcie po pewnym czasie zaczniesz zmieniać to co już stworzyłeś, praca stanie w miejscu a potem odrzucisz projekt. Nie popełniaj tego błędu, bo z tego naprawdę mogłoby być coś dobrego. :ok:
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt

Fareus
Labirynt

Gothic 2: Granvia
#44 2015-04-07, 16:19(Ostatnia zmiana: 2015-04-07, 16:37)
Nieliniowa fabuła w Gothicu? Jedyna nieliniowa rzecz to wybór swojej przynależności do frakcji :facepalm:

Do autora modyfikacji: zawsze możesz dać ogłoszenie o pomoc.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Dlaczego Gothic stał się kultową grą ? Ze względu na fabułę !
Gothic stał się rozpoznawalną grą (bo "kultową" to za dużo powiedziane, kultową grą jest np. Heroes of Might & Magic III) ze względu na klimat, który oddawały lokacje, więc nie pierdol głupot jak się nie znasz. Jak już Fareus powiedział, fabuła w Gothicu też nie jest absolutnie nieliniowa, a jej schemat to typowe "powstrzymaj wielkie zło bo jesteś wybrańcem".
Cytuj
Skończysz mapę i co dalej ? Zapełnisz ją potworami, a potem na siłę będziesz robił misje typu, pogadaj z tym, przynieś coś tamtemu, ubij tyle tego i tego ... I nic nie będzie trzymać się fabuły, bo jej po prostu nie będzie. :facepalm:
Jeżeli oczekujesz od człowieka modującego 12-letnią grę na przestarzałym silniku innowacji związanych z zadaniami to spóźniłeś się o jakieś 6-7 lat. Nie da się dziś zrobić czegoś nieoklepanego, bo już kiedyś gdzieś 29 maja 1453 roku (propsy dla tego, który rozpozna tę datę) ktoś to zrobił. Zresztą, skoro ma jakiegoś scenarzystę, który mu z tym pomoże, to czemu już z góry osądzasz, że to będzie złe?
Cytuj
Gothicowy świat naprawdę tworzy klimat, ale to i tak za mało by stworzyć z tego mod.
No i tu się mylisz, bo jak już powiedziałem, Gothic słynie głównie z klimatu.
Nie chce mi się ustosunkowywać do reszty, ale widać że na siłę próbujesz zgrywać eksperta, a nie wiesz w jaki sposób sprawa wygląda od strony warsztatu twórcy - że najpierw należy mieć koncept, pod niego stworzyć model świata i jednocześnie ogólny zarys fabuły, dokończyć świat i dopiero potem się wziąć za szeroko pojęte zadania.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Arkhnen

Arkhnen

Użytkownicy
Gothic: Battle Royale
posty58
Propsy175
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Gothic: Battle Royale

Arkhnen

Gothic 2: Granvia
#46 2015-04-07, 20:57(Ostatnia zmiana: 2015-04-07, 21:23)
Opłaca się w ogóle robić do tego teksturę? 408 trisów...
Spoiler

Wersja 300 tris:
Spoiler
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Z SystemPackiem na pewno, ale nie możesz go używać, bo kradniesz wtedy własność innych twórców :lol2:

Post połączony: 2015-04-07, 20:58
Ale ładny.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Halk_Hogan_PL

Halk_Hogan_PL

Użytkownicy
Halkster
posty916
Propsy890
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Halkster
Opłaca się w ogóle robić do tego teksturę? 408 trisów...
Spoiler

Wersja 300 tris:
Spoiler
Bez przesady, to nie jest jakiś LOL czy inne tego typu gierki żeby robić takie fantazyjne mieczyki, zmniejsz te ostrze przy końcu żeby wyglądało normalnie i będzie ok. Nie wyobrażam sobie żeby w Gothicu chodzić z takim czymś. :lol2:
 

Arkhnen

Arkhnen

Użytkownicy
Gothic: Battle Royale
posty58
Propsy175
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Gothic: Battle Royale
Wersja 3, 300 tris; dzięki Halk  :ok:
Spoiler
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
O, nawet bardziej mi się podoba.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy

... wyskoczył niespodziewanie za burtę i popłynął w stronę lądu! Niestety, facet źle ocenił swoje położenie i trafił w zupełnie inne miejsce niż planował. To nie tutaj ukrył swój skarb. Bez ekwipunku i żywności samotne poszukiwania na nieznanej wyspie nie są dobrym pomysłem. To nie będzie proste zadanie.

Skoro przybył do nie tego miejsca (wyspa), gdzie ukrył skarb, to  będzie tu jednak go szukał?
Jeśli tak ma być to OK, ale tak ma być? I to wcale nie jest próba mącenia z mojej strony- kibicuję Ci...

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
3300 tris? Nie za dużo jak na taki model?
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
To nie 3300 tris tylko napisał, nr modelu 3 i trójkatów 300.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
@Splash to jest Wersja 3, 300 tris :). Jest nawet przecinek.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
To dobrze, bo inaczej zawału bym dostał xD
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Arkhnen

Arkhnen

Użytkownicy
Gothic: Battle Royale
posty58
Propsy175
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Gothic: Battle Royale
Przybył do nie tego miejsca (wyspa), gdzie ukrył skarb, to  będzie tu jednak go szukał?
Jeśli tak ma być to OK, ale tak ma być? I to wcale nie jest próba mącenia z mojej strony- kibicuję Ci...
Tak miało być, ale powstaje już kolejna wersja. :)
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Jeżeli nie wiesz jak optymalizować ilość tri na modelach szybko i sprawnie, polecam poćwiczyć ci na czymś łatwym w stylu skrzynie, jakieś proste, mało kanciaste modele. Potem twórz resztę. Silnik gothic nie wymaga za dużo, żeby jakoś to wyglądało. Spójrz sobie chociażby na oryginalną pochodnię w gothic. Zwykłe trójkąty a cieszą oko do dziś. 
 

Dawnwender

Dawnwender

Użytkownicy
Eksplorator Lochów
posty41
Propsy4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Eksplorator Lochów
Sam mam za sobą kilka napisanych historii i powiem tyle, że stwierdzenie, że fabuła jest "denna" już na samym początku bez stworzenia jej całokształtu jest przeważnie błędna. Początek rzeczywiście ma jakiś sens, gdyż jak wiadomo narzuca on sposób rozwoju (choć nie zawsze, zwroty wydarzeń itp.), lecz liczy się przede wszystkim to, aby dobrze ją rozwinąć, gdyż nawet z najbardziej oklepanego tematu można zrobić coś całkowicie dotąd nieznanego (np. w Dark Sadze też zaczynało się w byciu "rozbitkiem", a przecież wielu ludzi lubi tą modyfikację; lub w innych grach np. Risen). Po tylu latach grania w Gothica niestety już mnie modyfikacje dodające jedynie nowe bronie i pancerze oraz fabułę zbytnio nie kręcą, ale trzymam kciuki, gdyż nigdy nie należy się poddawać. Zresztą, może lepiej przestanę udzielać wywodów, bo i tak pewnie zostanę zhejtowany (...). Ja osobiście jestem za stworzeniem z tego oddzielnego moda (nie uzupełnienia GII:NK jak np. Global), gdyż daje to więcej możliwości i nie musisz ukierunkowywać się na fabułę Gothica. Poza tym taki zabieg spowodowałby, że musiałbyś zmienić cały przebieg fabuły Gothica, gdyż taka mała wyspa bez zmiany poziomu trudności samej gry może spowodować, że po wyjściu z niej taki doświadczony gracz będzie tzw. "overpowered" i będzie w stanie pokonać ostatecznego bossa już na początku rozgrywki co odbierze radość z grania (niektórym oczywiście). To tyle ode mnie. Proszę o małą ilość hejtów - tylko przedstawiam swoją opinię :trollface:).

Cytuj
gdzieś 29 maja 1453 roku(propsy dla tego, który rozpozna tę datę)

Proszę cię bardzo:
29 maja 1453 roku - upadek Konstantynopola i zajęcie miasta przez Turków
(Proszę o propsa  :lol2:)
 

Gepsiu

Gepsiu

Użytkownicy
chicken <3
posty233
Propsy51
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • chicken <3
Koniec Średniowiecza ^^
O druku i innych wydarzeniach pewnie wspomniecie. Wiem  :lol2:
 
cip cip cip Kukuryku cip cip cip


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry