Dyskusja ogólna 320566 815

O temacie

Autor Sentarion

Zaczęty 3.10.2014 roku

Wyświetleń 320566

Odpowiedzi 815

bezi50

bezi50

Użytkownicy
posty53
Propsy5
  • Użytkownicy

bezi50

Dyskusja ogólna
#580 2017-01-09, 01:33(Ostatnia zmiana: 2017-01-10, 01:58)
Z tych stworów, które można by podpiąć pod animacje z G2, a pojawiają się w G3 lub Risen to oprócz tego Popiołaka to: Schrat, Potwór, Bagielec i ewentualnie Gnomy ale w sumie po co skoro są już Gobliny. Poruszając jeszcze temat tego Ogra może zamiast modelu z G3 moglibyście wykorzystać ten z Risena? Moim zdaniem lepszy. Moglibyście też spróbować wyjąć model Polnej Bestii z Arcanii i podpiąć go pod kości Polnej Bestii z G2 chociaż wydaje mi się, że końcowy efekt nie byłby zbyt zadowalający. I wracając jeszcze na moment do Risena to są tam fajne modele Jaszczuroludzi, które też moglibyście wykorzystać.

E: A próbowaliście zgłosić się do kogoś kto zajmuje się robieniem animacji profesjonalnie? Co prawda wówczas musielibyście wybulić za robociznę ale chyba zostało wam coś z tych datków od darczyńców, a skoro potrzebujecie animatora i nikt chętny się nie zgłosił to może powinniście spróbować w ten sposób.
 

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Coś nie widze przyszłości tego dodatku.
Wiem ze zaraz zostane zbluzgany ale tak to wyglada.

Pierwszy i najgorszy blad jaki zostal popelniony to brak kontynuacji z ŚWIETNEJ pierwszej części... i to właśnie modyfikacje utopi....


 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Coś nie widze przyszłości tego dodatku.
Wiem ze zaraz zostane zbluzgany ale tak to wyglada.

Pierwszy i najgorszy blad jaki zostal popelniony to brak kontynuacji z ŚWIETNEJ pierwszej części... i to właśnie modyfikacje utopi....

Jedyny powód?

1. To nie dodatek, to mod.

2. Wiele razy Sentarion tłumaczył ten zabieg, spróbuje jednak jeszcze raz. To nie jest bezpośrednia kontynuacja, to nadal ten sam świat, gracz dokładnie dowie się co robił Bezimienny na wyspie i jak zapisał się w jej historii. Do tego poznacie każdy zakamarek wyspy na której skończyliśmy 1 część a także wytłumaczenie niektórych tajemnic. To, że nie jest to bezpośredni sequel nie oznacza, że nie jest to kontynuacja.
Bezimienny za pewne podziałałby na szkodę modowi. Mamy do opowiedzenia wam konkretną historię, nie dałoby się jej pokazać z perspektywy Bezimiennego z taką mocą jak zrobimy to z perspektywy Morrisa. On sam jest znacznie ciekawszą i bardziej wielowymiarową postacią. Bezimienny wymusza korzystanie z jednego schematu postaci, jednego typu rozmów, trzymanie się wąsko jego charakteru, a bądźmy szczerzy, Bezio to całkiem "płaski" bohater. Dlatego gra Morrisem na Elei będzie znacznie ciekawsza.
Nikt nikogo nie będzie obrażać, pamiętaj jednak, że wiele wielkich modyfikacji było kompletnie nie powiązanych z niczym, a ostatecznie wyszły. Jeśli tak boli cię brak Bezimiennego, Jerkandaru itp. traktuj to jako spin-off.


Bezimienny, Diego i reszta to wielkie postacie, ale trzeba dać im trochę luzu.
 

Sentarion

Sentarion

Moderator działu
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Moderator działu
  • Szef zespołu
Skoro już wzięliście się za przenoszenie modeli z innych gier to czy pomyśleliście by przenieść modele potworów, które już występują w G2 NK? (Na przykład Ścierwojad albo Zębacz z G3 lub Cieniostwór z Arcanii.)

Czy przynajmniej czysto teoretycznie byłoby możliwe przeniesienie modelu jakiegoś stwora z innej gry razem z jego animacją lub chociaż samej animacji? (Np machanie mieczem z G3.)
Innych potworów raczej nie planujemy wyjmować z gier, te najbardziej były nam potrzebne. Animacje na pewno dałoby radę przenieść gdyby były podpięte pod szkielet, ale to za dużo zachodu. Poza tym mamy własne modele do podpięcia, ale aktualnie nie ma się kto tym zająć.

Co do modeli mobów/npctów mam nadzieję, że zostaną zastąpione tymi z G3, Risen 1,2,3, lub ArcaniA,  Fajnie wygląda ścierwojad  z Risena 3, po małym przerobieniu tekstur by pasował do tego moda. Modele Orków można wyciągnąć z Content Moda do G3, podobnie jak NPCty i ich zbroje.
Większość rzeczy zostanie z G2, nie chcemy zbytnio zaburzać klimatu.

Podobno ZenGin ma dużo możliwości, gdyby się twórcy przyłożyli w g1 i g2 to dłonie npctów byłyby bardziej normalne. Tutaj znalazłem ciekawy przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=0jEn5S79nmQ

Bardzo ładnie to wyszło, ale szkoda że to tylko animacja ; )

E: A próbowaliście zgłosić się do kogoś kto zajmuje się robieniem animacji profesjonalnie? Co prawda wówczas musielibyście wybulić za robociznę ale chyba zostało wam coś z tych datków od darczyńców, a skoro potrzebujecie animatora i nikt chętny się nie zgłosił to może powinniście spróbować w ten sposób.
Niestety nie ma tego za wiele ; )

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Z całym szacunkiem dla pracy @Sentariona ale przy tak słabej pierwszej części, najlepsze co mogą zrobić to zapomnieć o nowej przygodzie w Jarkendarze (ZWI).
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



bezi50

bezi50

Użytkownicy
posty53
Propsy5
  • Użytkownicy
@Sentarion Przygotowaliście całkiem nowe modele potworów? To może nam je pokażecie bo zapewne nie tylko ja jestem ciekaw coście tam zmajstrowali. A wracając jeszcze do tematu animatorów to czy próbowaliście popytać wśród Niemców albo Ruskich? Może tam znalazłaby się jakaś dobra dusza, która zechciałaby wam pomóc. (Ktoś już wam nawet to kiedyś sugerował.)
 

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z całym szacunkiem dla pracy @Sentariona ale przy tak słabej pierwszej części, najlepsze co mogą zrobić to zapomnieć o nowej przygodzie w Jarkendarze (ZWI).

Słabej ? hahahah.... gościu to nie wiem co ci sie podoba ?
 
Według mnie najlepsza modyfikacja do Gothica 2.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
To w mało modów grałeś :)

Słaba/średnia fabuła, dużo nieciekawych/niepotrzebnych wątków, brak logiki w wielu miejscach, brak jakichkolwiek innowacji innowacji, część kwestii z dubbingu jest słaba, brak konsekwencji kradzieży, przenikalność modeli i jeszcze parę innych. Generalnie nie chce mi się pisać dalej, bo już napisałem recenzję na temat moda i jak chcesz, to możesz ją przeczytać.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Maravel

Maravel

Użytkownicy
posty123
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No cóż, jeden będzie wychwalał pod niebiosa drugi powie że kiepskie.
----
Planujecie jakoś rozbudować kowalstwo, alchemie? Może jakieś nowe rzemiosła, typu łuczarstwo czy cuś? :F
 
"Zatrute strzały trzymają kołczany z nami jest bóg Khorne,
zdobyczne buzdygany, blisko trzymamy jak łuk Thorgal,
a w kaftanach długie noże co głoszą cicho pieśń,
a swą klingą wbitą w pierś, niosą cicho śmierć."

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Simen g1 tez nie byl arcydzielem, ale jego concept wystarczyl aby gracze polubili gre
 

Sentarion

Sentarion

Moderator działu
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Moderator działu
  • Szef zespołu
@Sentarion Przygotowaliście całkiem nowe modele potworów? To może nam je pokażecie bo zapewne nie tylko ja jestem ciekaw coście tam zmajstrowali. A wracając jeszcze do tematu animatorów to czy próbowaliście popytać wśród Niemców albo Ruskich? Może tam znalazłaby się jakaś dobra dusza, która zechciałaby wam pomóc. (Ktoś już wam nawet to kiedyś sugerował.)
Póki nie są podpięte pod animacje nie ma sensu ich pokazywać. Kiedyś próbowałem nawiązać współpracę z zagranicą, ale ze słabym skutkiem. Według mojego doświadczenia jeśli ktoś sam się nie zgłasza do projektu tylko się go prosi o pomoc to najczęściej efekty takiej współpracy są marne.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
To w mało modów grałeś :)

Słaba/średnia fabuła, dużo nieciekawych/niepotrzebnych wątków, brak logiki w wielu miejscach, brak jakichkolwiek innowacji innowacji, część kwestii z dubbingu jest słaba, brak konsekwencji kradzieży, przenikalność modeli i jeszcze parę innych. Generalnie nie chce mi się pisać dalej, bo już napisałem recenzję na temat moda i jak chcesz, to możesz ją przeczytać.

Mimo to jemu mogło się spodobać :P Choć sam jestem daleki od nazwania "Złotych Wrót" najlepszym modem. (przypominam, że przy nim nie działałem), to jednak jest bardzo dobry punkt wyjścia dla nowej, lepszej historii.
Ale każda krytyka jest dobra, grunt, że konstruktywna :D Spróbujemy naprawić wszystkie błędy poprzednika rzeczy które się udały jeszcze bardziej polepszyć.

Mówisz tylko o kwestiach dubbingowych...szczerze, ja osobiście po za Xardasem nie kojarzę nic słabego.
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Nie ma to jak pluć się o podpierdalanie modeli z innych gier, kiedy sami to zrobiliście, hipokryzja level themodders.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Nie ma to jak pluć się o podpierdalanie modeli z innych gier, kiedy sami to zrobiliście, hipokryzja level themodders.

Jeśli chodzi i pomysł z braniem modeli z reszty Gothiców- o ile sie nie myle moderzy mają prawa wykorzystywać cały content całego Gothica w celach niekomercyjnych. To róznica miedzy tym a kradnieciem innym moderom ich autorskich prac. Inspiracje innymi grami? I tak modele zazwyczaj nawet inspirowane są wykonane od nowa, od podstaw, w tym również tekstury.

Problem z tobą jest taki, że ty kradniesz robotę ludzi z totalnym chamstwem, bezczelnościa, nie pytasz nawet o zgode. Tak jak jest to przy Returnie
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Wejdź na mój kanał i zobacz czy znajdziesz tam cokolwiek z innych modyfikacji, z Dark sagi chyba coś jest i to podpisane jak byk, w sumie miałem ochotę Wam pomóc z podpinaniem modeli pod kości, ale widzę, że w tym projekcie to siedzi banda hipokrytów i nic tu po mnie, żegnam.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
To ty na Fejsie sapałes sie o to, że pancerz Gizbora zabrany z jakieś gierki?
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Do Gizbora jako jednej z nielicznych osób z tego forum mam szacunek, także to nie mogłem być ja ...
 

Sentarion

Sentarion

Moderator działu
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Moderator działu
  • Szef zespołu
Nie ma to jak pluć się o podpierdalanie modeli z innych gier, kiedy sami to zrobiliście, hipokryzja level themodders.
A kto się pluł?

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Nie ma to jak pluć się o podpierdalanie modeli z innych gier, kiedy sami to zrobiliście, hipokryzja level themodders.
A kto się pluł?


Chyba kiedyś nazwałem go złodziejem...
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Do Gizbora jako jednej z nielicznych osób z tego forum mam szacunek, także to nie mogłem być ja ...

Jesteś głupim dzieciakiem spędzającym Święta i Sylwestra na GMP, podpierdalasz ciągle wszystko i jeszcze pierdolisz o hipokryzji samemu będąc hipokrytą. Ciągle kozaczysz, a tak naprawdę to chuja widać Twoich efektów, twojego "Nowego porządku", gdzie w przeciwieństwie do Ciebie ZW wyszło - jak, to już nie moja sprawa, ale zostało skończone. Zresztą nikt tu Cię o pomoc nie prosi, a jak sam się zgłaszasz będąc osobą jaką jesteś, to czego się dziwisz? Nikt złodziei w zespołach nie chce.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry