Returning 2.0 AB 17-11-2020 - Spolszczenie [Linki,Instrukcja,Galeria] 280613 930

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 27.02.2019 roku

Wyświetleń 280613

Odpowiedzi 930

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
A przypadkiem według nazewnictwa to nie ma zadnego starego/nowego ab, tylko jest Alternative Balance (to) i New Balance (to ,,nowe")? :P
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Tak dokładnie tak się to nazywa. Ale zauważyłem że u nich (u rosjan na forum) zaczęli też używać zwrotu stare AB
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Grałem  jakieś 4 miesiące temu i mam podobne wrażenia jak niektórzy pisali parę postów wyżej. Główna wada, to zbyt silne bossy (bez bugowania nie da się niektórych pokonać) i zbyt słabi  normalni przeciwnicy. Dodatkowo dochodzi brak respawnów przeciwników co rozdział. Po wyczyszczeniu GD w 2 rozdziale (tylko po za smokami) do końca gry latałem po pustej Dolinie. 7 rozdział coś tam dopiero zrespił. Khorinis trochę lepiej, ale też masowe pustki. Potwory powinny respić się co rozdział, w każdym rozdziale o 50% silniejsze. Inaczej gra nudzi się od 3 rozdziału i jest już tylko latanie od zadania do zadania i szybki koniec. Drugą wadą jest przesadzona regeneracja HP. Grając kilka lat temu bez AB musiałem robić całą masę miksturek. Tutaj zrobiłem tylko odrobinę, a tak to wystarczało to co znalazłem na mapie (grałem najemnikiem, ale specjalnie bez tego bonusu od Sagity i wszystkie statystyki potworów były ustawione na maxa, tj. chyba 200% jeśli dobrze pamiętam).
Ale o co ty się żalisz że 4 miesiące temu było za łatwo? liczy się to co jest teraz.
Bez bugowania da się pokonać każdego bossa bo sam to zrobiłem, wystarczy dobrze postać rozwinąć.
Normalni przeciwnicy są tacy jak być powinni, są słabsze jednostki są mocniejsze odmiany normalka, a postać zawsze w pewnym momencie będzie od nich mocniejsza.
Jakby się respiły potwory co rozdział t obyłbyś jeszcze silniejszy... zresztą część potworów respi się co rozdział, dodatkowo masa bydła pojawia się w GD i khorinis w R3 i R4  wiec w czym problem?
Nie potwory nie powinny respić się co rozdział o 50% silniejsze bo to zabiłoby urok tej gry dajmy na to ten wilk zawsze będzie miał dajmy na to 150hp a nie po rozdziale nagle będzie z dupy silniejszy, taki scaling stosują współczesne mało ciekawe rpgi, to nie jest elderscrolls, tutaj każdy potwór ma bazową siłę która się nie zmienia to jest największa zaleta, ty po prostu chcesz by gra była jeszcze łatwiejsza.
Przesadzona regeneracja HP??
Nie rozumiem normalne 2.0 jest tak pobugowane że masakra, AB poprawia i ulepsza gre, widac grałeś dawno temu 4 miesiące to jest przepaść są opcje by potki od regeneracji hp nie regowały aż tyle życia, wszystko da się ustawić, a ty narzekasz na coś co było kiedyś a tego już dawno nie ma.
Także zagraj an tym co jest teraz a się zdziwisz ile potek bedziesz musiał robić i jak 1 ork elita zmiecie cie przy 400 obrony.
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Jest trochę tych nowych kwestii a zmian jeszcze więcej. Jakiś czas mi z tym zejdzie.
 

Grasant

Grasant

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
@garry18  @kioskarz

Hehe. Aktualnie grałem niedawno pod duale na Gothic 5pn+ NM. I powiem tak, jak by nie patrzeć na to, to od około początków 4R robią się schody. Tak naprawdę 2-3 mocne szkielety albo co gorsza nieumarli orkowie w świątyni śniącego to ogromne wyzwanie. Bo jak przyjdzie ci taka gromadka to masz po prostu przejebane, jak silny byś nie bił. Jedyną możlwością jest albo ich wywabić pojedyńczo jak ciota. Albo starać się izolować i trafiać i unikać ciosów.

Bossy też są bardzo trudne. Przykładem jest boss przypominający zjawę w Swiatyni Śniącego. Gość nie dość że miał spory dmg + hp( z jakieś kurwa 10x odemnie silniejszy) to jeszcze po utracie około 1/3 hp przyzywał zjawy z jeszcze większym dmg(stosunkowo niskim hp) ale umrzeć było bardzo łatwo. Bez bugowania i biegania się nie obylo. A walka była po prostu tragicznie żenująca i irytująca(musiałem też w 3piedestały robić animacje, by boss stracił aurę nieśmiertelności). Być może nie wzmocniłęm dość postaci. Ale 3k hp i 530 zręcznośći to max co z pewnością dobry wynik, tylko po prostu poziom trudności kuleje i w pewnych momentach jest za trudno/łatwo. Nie ma takiego wyczucia w tej kwestii, już pomijając fakt, że Returing ma naprawdę słabo zrobiony balans XD Jeśli można to tak nazwać. Bo wklepać cyferki spore to ja też bym potrafił.

Czyli defakto. Jak bym postaci nie zrobił dobrze. To i tak będą w grze momenty bardzo trudne, wręcz frustrujące. Bossy są najgorsze. Z nie którymi miło wspominam walki, ale nie które były zbyt mocne w stosunku do mojej postaci.

Czyli tak podsumowując 1-3R są bardzo łatwe. 4-5 są najtrudniejszym etapem w grze, pomiając parę kwestii jak śmieszne smoki itd. Ale sama droga do bycia najsilniejszym jest wyzwaniem psychicznym. Nie chodzi o sam poziom turdności, tylko o styl w jakim gramy i to, że mamy po prostu ochotę przestać grać. Sam returning jest po prostu KURWA ZA DŁUGI. 5-7 to już spacerek nudny.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Keldorn

Keldorn

Użytkownicy
posty439
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Czyli ten Nowy Balans to rozwinięcie AB a samo AB już nie będzie otrzymywać update?
Czyli zaczynamy od nowa karuzelę spierd...

Eh, kurde chciałem zacząć w końcu grać na luzie w AB a tu nowa wersja idzie :/
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Tak new balance to tak jakby Ab v 2.0, i generalnie tylko tu będą updaty.
 

Arik

Arik

Użytkownicy
posty306
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
ta wersja z 17-11-2020  to już z nowym balansem ??
 

Nemrok19r

Nemrok19r

Użytkownicy
posty235
Propsy37
Profesjabrak
  • Użytkownicy
ta wersja z 17-11-2020  to już z nowym balansem ??

Nie, wersja 17.11.20r to ostatnia wersja/skrypty do starego AB/dalej już nie będzie rozwijane.
Nowe AB jest z 18.12.2020r i ostatnie skrypty wyszły dwa dni temu 01.01.2021r

tu masz link ( jak chcesz nowe ab to pobieramy bez starego ab z 17.11.2020r)
https://drive.google.com/drive/folders/1FHXbFyROyJ6d3CihUHFOH97w7lP6xXNi?fbclid=IwAR0rLLEWst9o_EUtWS6TxRLxL3ugby3YxHexFax_0kjBm5B3H_qcC17L6Kk
 

frans

frans

Użytkownicy
posty413
Propsy33
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeśli @Ventrue zdobędzie się na wątpliwą przyjemność kontynuowania tłumaczeń, w tym przypadku nad New Balance, to proponuję założyć nowy, oddzielny wątek, żeby się ludziom nie mieszało:)
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Spolszczenie właśnie skończone, teraz tylko czekam na nowy dział.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Niech ktoś mi powie, po co nauczyciele uczą do 5000 siły i zręczności? Wydałem kupe kasy i punktow nauki aby się uczyć, a po wyjsciu z rozmowy wyskakuje ,,OSIAGNIETO MAKSYMALNY POZIOM STATYSTYKI" i sila wraca do 1500... szkoda, że kasy i pnów nie wrociło :/
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Niech ktoś mi powie, po co nauczyciele uczą do 5000 siły i zręczności? Wydałem kupe kasy i punktow nauki aby się uczyć, a po wyjsciu z rozmowy wyskakuje ,,OSIAGNIETO MAKSYMALNY POZIOM STATYSTYKI" i sila wraca do 1500... szkoda, że kasy i pnów nie wrociło :/

A po co ci tyle sił? :D

Serio na zwykłym ab no maks 900-1000 może ledwo byś wbił.
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Max przed  6 rozdziałem to będzie  1300 +/- chodzi tu o silę, bo ofc ten tryb rozgrywki wymaga zainwestowania najmniejszej ilości pn w rzeczy obowiązkowe, wiec siłą rzeczy w takiej konfiguracji mamy największa ilość pn które możemy ładować w silę
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

IvE

IvE

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzień dobry!

chylę czoła przed autorami spolszczenia to musiał być ogrom pracy. Dzięki.

Mam pytanie jak poprawnie zainstalować dubbing. Postąpiłem krok po kroku wg. pierwszego posta a mam polską wersję z polskimi oryginalnymi kwestiami ale kwestie dodane z moda są po rosyjsku (Dagoth/Xardas i strażnik u Lobartha z testowanych postaci) Nie wiem więc o co chodzi. Wyżej zauważyłem filmik, który sugeruje, iż pliki trzeba podmienić te jednak dostępne nic nie podmieniają tylko dodają kolejne pliki do folderu.

Tutaj podgląd na pobrane przeze mnie pliki w raz z kolejnością ich instalowania/wklejania do folderu z grą:



Proszę o informacje czy robię to w dobrej kolejności i może warto w tej formie wstawiać to potem do 1szego postu sądzę, że było by to czytelne i proste do zrozumienia.

Pozdrawiam i dzięki!
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Dzień dobry!

chylę czoła przed autorami spolszczenia to musiał być ogrom pracy. Dzięki.

Mam pytanie jak poprawnie zainstalować dubbing. Postąpiłem krok po kroku wg. pierwszego posta a mam polską wersję z polskimi oryginalnymi kwestiami ale kwestie dodane z moda są po rosyjsku (Dagoth/Xardas i strażnik u Lobartha z testowanych postaci) Nie wiem więc o co chodzi. Wyżej zauważyłem filmik, który sugeruje, iż pliki trzeba podmienić te jednak dostępne nic nie podmieniają tylko dodają kolejne pliki do folderu.

Tutaj podgląd na pobrane przeze mnie pliki w raz z kolejnością ich instalowania/wklejania do folderu z grą:



Proszę o informacje czy robię to w dobrej kolejności i może warto w tej formie wstawiać to potem do 1szego postu sądzę, że było by to czytelne i proste do zrozumienia.

Pozdrawiam i dzięki!

Nie istnieje dubbing do returninga... :S
 

Yetem12

Yetem12

Użytkownicy
posty207
Propsy48
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tu chodzi o polski dubbing z vanilli którego niektóre kwestie są nadpisywane przez returninga.
 

Necrontyr

Necrontyr

Użytkownicy
posty44
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry