[G2NK] Bandyci 14056 20

O temacie

Autor Nefario

Zaczęty 6.07.2017 roku

Wyświetleń 14056

Odpowiedzi 20

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a

Nefario

[G2NK] Bandyci
2017-07-06, 12:27(Ostatnia zmiana: 2020-01-09, 17:39)

Wydarzenia modyfikacji rozgrywają się tuż po zdarzeniach znanych z pierwszej części Gothica, skupiają się one wokół tytułowych bandytów, którzy po ucieczce z kolonii karnej postanowili poszukać miejsca na zbudowanie nowego obozu. W czasie swej podróży dotarli do Jarkendaru, wśród mokradeł odnaleźli miejsce pod podwaliny obozu. Jako nowy bandyta w obozie będziemy świadkami wielkich przemian, o których mogliśmy tylko usłyszeć w drugiej części gry. Wcielamy się w postać Vinca, młodego chłopaka, który został skazany na pobyt w kolonii karnej.

Oddział eskortujący więźnia postanawia się zatrzymać, aby przeczekać wzmagającą się burzę. Wtedy do ich oczu dociera przerażający widok; żaden ze strażników nie przypuszczał, iż będzie świadkiem upadku magicznej bariery. Vinc wykorzystuje fakt zdezorientowania strażników, i zabija ich odzyskując tym samym wolność. Na drugi dzień spotyka byłego magnata Kruka. Ten składa mu propozycję nie do odrzucenia; albo idzie z nimi albo traci życie. Bohater nie mając wyboru, zgadza się przystać na warunki byłego magnata. Wreszcie przypływa do Jarkendaru, gdzie zaczyna się jego przygoda...


Cechy:
 * krótka modyfikacja stricte fabularna
* nawiązania do zdarzeń z Gothic 1
* ok. 4 godzin gry
* ok. 20 zadań

Screeny:
Spoiler





Twórcy:

Fabuła: Duch
Skrypty: Nefario
Świat: Nefario
Screeny: Jastrząb
Testerzy: Fabiosek, Dusaro, Jastrząb, Duch, Varan, Dinozaur7, Wolfer, Nefario

Pobierz:
 Klik!

Alternatywny link: https://chomikuj.pl/gothicwarrior/Gothic+-+Modyfikacje/Gothic+II+NK/Bandyci

 UWAGA!
 Mod wymaga wszystkich wspomagaczy które znajdują się w tym temacie.

Pomoc techniczna jest udzielana jedynie na naszym forum.
 

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Zaczęliśmy prace nad Patchem 1.1 oraz dubbingiem do tego moda. Pokazówka dubbingu zostanie wstawiona niedługo. :)
 

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Prezentacja dubbingu
https://www.youtube.com/watch?v=PcJRNT6sZfw
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

Sensoy

Sensoy

Użytkownicy
posty144
Propsy29
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Prezentacja dubbingu
https://www.youtube.com/watch?v=PcJRNT6sZfw

Moim zdaniem Pan który podkłada głos Crimsonowi bardziej pasowałby do Kruka. Sam grałem już w moda i jest naprawdę bardzo fajny.
 
Ukończone Modyfikacje:
Gothic 1
Zagadka Bagiennego Ziela                               
Świat Skazańców
Edycja Rozszerzona 1.4.5 i 1.4.8
Ciemności Gordotha
Czas Zapłaty 1.5
Gothic 2
TheReturning 2.0 (0062) i (0066.1)
L'hiver Edition 0.9.3 i 1.1 PL
Złote Wrota
Bandyci

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Po Zewie Kruka nie ma już mowy o tym, żeby grał go kto inny niż Benson. :P
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić po tym jak Flether ginie i zdajemy o tym raport torusowi ?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Rozejrzyj się po obozie. Nie jestem pewien, czy to już ten moment, ale może idź do knajpy.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić po tym jak Flether ginie i zdajemy o tym raport torusowi ?

Rozwiązałeś już ten problemik czy napisać jak dalej pójść?
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić gdy Blodwynn każe nam iść po lepszy pancerz do Fletchera ? Nasz dowódca myśliwych mówi, że za mało zrobiłem (misja z listą i konwojem niewolników zrobiona). Sprawdziłem resztę obozu żadnych nowych zadań.
 

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić gdy Blodwynn każe nam iść po lepszy pancerz do Fletchera ? Nasz dowódca myśliwych mówi, że za mało zrobiłem (misja z listą i konwojem niewolników zrobiona). Sprawdziłem resztę obozu żadnych nowych zadań.

Pogadaj z Tomem. Dzień po wykonaniu zadania z listą towarów zleci ci zadanko. Po jego wykonaniu zadanie z lepszym pancerzem ruszy ci dalej.
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przeszedłem modyfikację. Grało się przyjemnie. Ciekawy pomysł na fabułę, szkoda że mod jest zbyt krótki by w pełni rozwinąć wątek początku obozu. Gdybyśmy zaczynali zaraz po przypłynięciu z Krukiem i kończyli po zabiciu magnata modyfikacja stała by się pełnoprawnym "rozszerzeniem". Parę razy nie pasowały mi słowa występujące w dialogach za to miło było posłuchać opowieści Lou. Przeszkadzała też pewna kaskadowość zdarzeń, na które musimy sami natrafić (roznoszenie paczek, rozmowa z Paulem, kolejna rozmowa z Tomem po rozmowie ze Snafem). Ogólnie szkoda, że zbyt krótka historia. Czy dubbing dalej jest w planach ?
 

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Jest nadal tworzony. @Duch wyżej pokazał prezentację dubbingu.
 

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
@Jakub91 dzięki za ocenę moda. Dubbing jest nadal w toku. Mam już niemal wszystkie role, brakuje mi tylko 3 postaci oraz bohatera. Myślę, że przed końcem września spokojnie wyjdzie patch 1.1 oraz dubbing.
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Jakub91 dzięki za ocenę moda. Dubbing jest nadal w toku. Mam już niemal wszystkie role, brakuje mi tylko 3 postaci oraz bohatera. Myślę, że przed końcem września spokojnie wyjdzie patch 1.1 oraz dubbing.

Czy z patchem 1.1 zajdą jakieś zmiany zadaniowo-dialogowe ? Czy tylko dubbing ? Mod można by ciekawie rozwijać. Minusem jest tylko znany świat i bohaterowie. 
 

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
@Jakub91 dzięki za ocenę moda. Dubbing jest nadal w toku. Mam już niemal wszystkie role, brakuje mi tylko 3 postaci oraz bohatera. Myślę, że przed końcem września spokojnie wyjdzie patch 1.1 oraz dubbing.

Czy z patchem 1.1 zajdą jakieś zmiany zadaniowo-dialogowe ? Czy tylko dubbing ? Mod można by ciekawie rozwijać. Minusem jest tylko znany świat i bohaterowie.

Tylko dubbing + parę poprawek
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

bonq

bonq

Użytkownicy
posty36
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ma ktoś może upload??
 

Dharxen

Dharxen

Użytkownicy
posty22
Propsy2
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ja mam, tylko nie jestem do końca pewien, czy jest to ta najnowsza wersja z dubbingiem, czy bez.
https://mega.nz/#!SXoXhZAD!znSenkfV7_AqQrZPBGn-DDnrYIuu8a3gu0p3dEuR0is
 

Duch

Duch

Użytkownicy
posty63
Propsy108
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Informacja na temat modyfikacji...

Bandytów napisałem parę lat temu i miała być to epizodyczna przygoda z modingiem Gothica. No, ale wyszło inaczej. Po premierze moda miał się pojawić mały patch 1.1 oraz dubbing. Ale nie wyszło. Powodem był fakt, że nie mogłem znaleźć odpowiedniego aktora do bohatera (było ich kilku i każdy po jakimś czasie rezygnował z roli) oraz doszedł fakt, że miałem też inne projekty na głowie. ALE przez cały ten czas miałem w głowie, aby to dokończyć.

I nadszedł czas, że informuję was o fakcie, iż Bandyci doczekają się remake'u lub jak kto woli wersji 2.0.
Co w niej nowego? Przede wszystkim to, że modyfikacja będzie napisana od nowa, z nowymi dialogami, dubbingiem, innym przebiegiem fabuły oraz zakończeniem. Sukces osiągnąłem, bo po opiniach z forum, wiem, że udało mi się utrzymać klimat obozu i dialogi - czyli główna siła moda - stały na bardzo dobrym poziomie.

Jednak to nie koniec zmian. Bandyci będą częścią pewnego uniwersum, które powoli powstaje. Świat gry zostanie mocno rozbudowany, powstanie dużo nowych historii postaci i krain z gry. Mniej lub bardziej postacie będą opowiadać o sobie oraz o innych miejscach z gry. Co więcej jestem w trakcie wstępnego pisania scenariusza do modyfikacji o piratach kapitana Grega oraz gdzieś z tyłu głowy są pomysły na inne mody. Wszystkich nie zdołam wykonać, ale Bandyci i Piraci mają potencjał. Niektórych ucieszy fakt, że w żaden sposób nie uwzględnię Gothica 3 w moich pracach i że, będą pewne nawiązania do paru innych modyfikacji do Gothic.

Czemu o tym informuję? Bo każdy kto kiedyś stworzył moda do Gothica ma do niego sentyment i po czasie widzi co by zrobił inaczej. I podobnie jest u mnie. Mój mod ma nadal potencjał do wykorzystania i będę się starał go wykorzystać w 100%.

A kiedy zacznę pracę? Takie bardziej konkretne? Wkrótce wydam z ekipą fanowski audiobook Der Comic i zaraz po nim zabieram się do pracy :D
 
Nazywają go śmiercią, ale nie mają racji. Śmierć jest przy nim pełnią życia.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Mod dodany na Steam.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



bestia1982

bestia1982

Użytkownicy
posty33
Propsy9
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

bestia1982

[G2NK] Bandyci
#19 2023-03-19, 13:04(Ostatnia zmiana: 2023-03-20, 05:45)
Witam. Mam problem, wywala mi taki błąd, dzieje się to gdy po rozmowie ze Snafem że mu wybaczam otrucie zagaduje do mnie Tom.

Edit: Problem rozwiązany.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry