Ludzie i małpy mają wspólnego przodka. Ludzie nie pochodzą od małp, ani też od neandertalczyków.
Mamy:
Australopiteka rozdzielonego na dwie linie. Jedna z której powstali ludzie, druga z, której powstały małpy.
W ludzkiej kolejno to homo habilis, homo erectus, i tu rozdział na dwa homo-sapiens, neandertalczyk(wyginął) i homo sapiens sapiens, czyli ludzie.
Wszystkie te przodki, które wymieniłeś wyglądają bardziej jak małpy niż jak ludzie. Ciekawe, dlaczego człowiek przeżył, a inne gatunki i neandertalczyki wymarły? Czyli to oznacza, że te gatunki były słabe, to dlaczego akurat człowiek jest silny i potrafi przetrwać? Coś tu nie gra.
Zwierzęta potrafią też liczyć, bo jak inaczej by wiedziały, że zniknął członek stada ? inteligencję odziedziczyliśmy po pierwszych organizmach/organizmie.
Nie porównuj inteligencji człowieka do zwierząt. Zwierzęta to bezmyślne i nierozumne istoty. To nic innego jak instynkt zwierzęcy.
Dobra, ty odziedziczyłeś rozum i inteligencję od zwierząt, a ja dostałem od Boga.
Kolejna sprawa. Jeżeli pochodzimy od tych przodków, to oni byli niemoralni, nie posiadali uczuć i nie potrafili rozróżnić dobra i zła. To ciekawe, w jaki sposób to wyewoluowało? Natura jest głupia i w żadnym wypadku nie ukształtowałaby tak skomplikowaną strukturę człowieka. Naukowcy łapią się za głowę i nie wiedzą, w jaki sposób powstało ludzkie oko. I jak to się dzieje, że widzimy w niesamowity sposób. Widzimy dobrze z bardzo dużej odległości i z bliskiej.
Poza niewątpliwą wartością naukową całkiem przyjemnie się czyta.
Zerknąłem, nic wartościowego. Największe głupstwo. Nie rozwijamy się, ale trwa proces degradacji ludzkiej moralności i fizycznych ciał. Kiedyś ludzie posiadali wysokie rozmiary i kilka razy większą siłę witalną.
Trzymam się faktów.
To nie są fakty. Tylko skomplikowana i zagmatwana hipoteza.
Obecnie większość naukowców zgadza się, że rodzaj Homo wyewoluował z australopiteków, nie ma jednak pewności, z którego z ich gatunków.
Daleko się posunęli naukowcy, ale wciąż dręczą ich wątpliwości. Tak samo jak ten mały groszek, który pierdnął i powstał wszechświat.

Żuchwa wskazuje na to, że człowiek nie jest drapieżnikiem. Tylko roślinożercą.
Tak samo jelita. Roślinożercy i człowiek posiadają układ pokarmowy 12 razy dłuższy od tułowia. Umożliwia to powolne wchłanianie cukrów i innych substancji rozcieńczonych w wodzie z owoców. W przeciwieństwie do nas, mięsożercy mają układ pokarmowy tylko 3 razy dłuższy od ich tułowia. A więc wczesny człowiek nie mógł być drapieżnikiem. I teraz również nim nie jest.