Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2 184884 515

O temacie

Autor Marev

Zaczęty 29.06.2016 roku

Wyświetleń 184884

Odpowiedzi 515

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Szkoda tylko pawbuj że ten Gothic MOD fix tylko po rusku :/

Post połączony: 2020-08-25, 14:17
 

N1kX

N1kX

Użytkownicy
posty93
Propsy15
ProfesjaTłumacz
  • Zbanowany
Może w przyszłym roku. (Mam przetłumaczony na niemiecki i Polski (ale tam trzeba sprawdzić nowy tekst dla native speakera), a zakończyć, na razie nie ma chęci i czasu)\
Nie ma tam nic nowego, jest to nagi oryginał bez błędów.
Również tam nigdy nie będzie pakietów, to daje 100% kompatybilny z Ninja lub Union/SP
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
To znaczy, że ta modyfikacja poprawia wszystkie błędy gry, ale nie dodaje nic od siebie? Czy przywraca usunięty kontent etc?
 

N1kX

N1kX

Użytkownicy
posty93
Propsy15
ProfesjaTłumacz
  • Zbanowany
To znaczy, że ta modyfikacja poprawia wszystkie błędy gry, ale nie dodaje nic od siebie? Czy przywraca usunięty kontent etc?
1. innowacje są oczywiście, ale bardzo małe.
2. Nie ,my (Rosjanie) mamy do tego osobne mody, np. Golden Mod, czy Gothic Alpha.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
To znaczy, że ta modyfikacja poprawia wszystkie błędy gry, ale nie dodaje nic od siebie? Czy przywraca usunięty kontent etc?
1. innowacje są oczywiście, ale bardzo małe.
2. Nie ,my (Rosjanie) mamy do tego osobne mody, np. Golden Mod, czy Gothic Alpha.
Grałem bodajże w przedostatnia wersję i napweno chętnie wrócę do tego moda. Innowacje są naprawdę widoczne. Masę poprawek AI, rutyn, dodatkowe ujęcia kamery, naprawa błędów w zenach. ElderGamer musiał poświęcic sporo czasu, aby tak doszlifować Gothica. To idealny vanilla patch.
 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
To prawda, oglądałem tam kiedyś w rosyjskich odmętach youtube'a gameplay z tego fixa i on jest wyśmienity, stoi kilka lig wyżej w porównaniu z tym patchem. Miło by było gdyby w przyszłości ten fix został w końcu przetłumaczony na polski.
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Dobra bo odchodzimy od tematy wątku xD

Generalnie na koniec, czy ten mod fix jest kompatybilny z z Golden Master i Gothic Alpha?
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Dobra bo odchodzimy od tematy wątku xD

Generalnie na koniec, czy ten mod fix jest kompatybilny z z Golden Master i Gothic Alpha?
Nie.

tu jest ciekawy film o GMF.ru
https://www.youtube.com/watch?v=gc2gI_SY2ZY
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Ugh, rozyjski. Wybacz ale mimo nauki tyle lat w szkole znam jedynie parę słówek :/
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
To prawda, oglądałem tam kiedyś w rosyjskich odmętach youtube'a gameplay z tego fixa i on jest wyśmienity, stoi kilka lig wyżej w porównaniu z tym patchem. Miło by było gdyby w przyszłości ten fix został w końcu przetłumaczony na polski.
Zgadzam się GMF stoi wyżej i jak uda się go spolszczyć to przeniosę swój content w formie features patchy do modów G1 (zatruwanie , bonusy do otwierania zamków , etc). . Dalszy rozwój "nieoficjalny patch" moze nie mieć sensu. 
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Ale będzie paczuszka zawierająca wszystkie featury nie? :D
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
wejdzie Othello mod i pozamiatane nawet po mod fixie :)

https://www.youtube.com/watch?v=8O43sj0m1zs
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
wejdzie Othello mod i pozamiatane nawet po mod fixie :)

https://www.youtube.com/watch?v=8O43sj0m1zs

Ale ty wiesz, że Mod Fix jest czymś innym niż ten twój Othello? Mod Fix jest dla tych ludzi którzy chcą zagrać w czystego Gothica bez błędów, a nie jak Othello rozszerzyć grę. Nie można tych modów w jakikolwiek sposób porównywać. Co najwyżej Othello może konkurować z Edycja Rozszerzona/Banda Quentina, albo na przykład Światem Skazańców, albo Ludźmi z Górniczej Doliny, aostatecznie z Mrocznymi Tajemnica i, ale nie z Mod Fixem który ma za zadanie jedynie kompletnie naprawić wszelkie błędy gry. Więc w skrócie, Tak nie umywa się, ale czy to powód do podnoszenia tematu? No jak to wygląda? Modyfikacja ktora kompletnie remasterujace grę i ja rozszerza vs modyfikacja naprawiająca błędy. Nie ma co, ale przeciwnika sobie dobrałeś wyśmienicie. Tak czy siak w tym pojedynku Dawida z goliatem i tak wybieram to pierwsze, a potem zobaczymy.

Post połączony: 2020-08-28, 07:49
Ok sory poprawka, zapoznałem się z modem. Teraz jestem pewny że na pewno w niego nie zagram xD pomijając trochę przeszkadzająca ilość roślinności, to myślałem że będzie jakoś rozszerzać grę fabularnie, w aktualnym momencie to nie zbyt tam jest, jeśli będzie ok, ale jeśli nie no to raczej nie zagram. Lubię modyfikacje które dokończą fabułę lub ja rozszerza, albo takie które zostawia Gothica w spokoju z usprawnieniami taki np mod fix czy update pack, ale ten pod? Jesli nie wprowadzi nic do fabuły konkretnego to poczekam aż ktoś wykorzysta tego moda w swojej modyfikacji i doda fabułę. Jeśli tak zostanie jak jet to tylko baza, a baz pod mody nie lubię jakoś.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Primo Othello to nie jest mój mod. Po drugie tam ciągle pada słowo balans. Gothic 1 jest wyjątkowo niedopracowany pod tym względem.  Dlaczego ? Wystarczy pakować w siłę, one handy i kuszę oraz dodatkowo otwieranie zamków/akrobatyka.
Othello cały czas o tym mówi.  Dobrym pomysłem byłoby stworzenie patcha by mniej dawał LP (np o połowę) czy  skalowanie podst. umiejętności jak w G2NK czyli co każde 20 punktów 2 x więcej LP. Mod Fix jest zajebisty , dodaje dodatkowe ujęcia kamer, nowe dzwięki. Rozwija to czego twórcy nie dokończyli (uruchomili zacinające się bramy po save czy dodali skill otwieranie zamków do otwierania skrzyń), ale to koniec. Bez dodatkowych pakietów skryptowych nie da się rozwinąć skrzydeł, ale ileż razy można grać w starego plastkowego Gothica. Prawdziwy koneser tej części potrzebuje czegoś lepszego, świezego. Dlatego moje próby dodania dodatkowych questów od Rączki (okradania Baala czy skrzyni strażnika). Podobnie z zatruwaniem potworów, teraz inwestowanie w broń dystansową nabiera sensu.  Nadal wiele jest niewkorzystanych np taka alchemia, ale w sumie tylko po to aby poprawić główne staty , bo w skrzyniach tyle jest eliksirów, że nie potrzeba takiego skilla.  No i nadal temat balansu potworów do poszcz. rozdziałow . ttylko poczatek jest względnie trudny, gdzie grupa ścierwojadów może namieszać. Po pakowaniu w siłe i zabraniu meicza któremuś z magnatów gracz jest megamocny już na początku gry. Dlatego ja w swojej modyfikacji podejmowałem próby , aby to zmienić .

I na koniec doceń cudzą pracę, bo modding to wyjątkowo niewdzięczne zajęcie. B. często trzeba się namęczyć, aby cos wprowadzić i niekiedy przykro się czyta nieprzemyślane opinie.
 

muuz

muuz

Użytkownicy
posty50
Propsy11
  • Użytkownicy
Wiadomo coś o ewentualnym tłumaczeniu Gothic Mod Fix?

Btw, wyszło tłumaczenie chyba analogicznego moda do G2NK z ponad 300 poprawkami - https://bractwospolszczenia.pl/showthread.php?tid=978
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przepraszam, ktoś mógłby opublikować najaktualniejszą wersję moda? Pytam, bo wiele z tych plików nie jest już dostępnych, a najaktualniejsza wersja to 1.26.1 w moim przypadku.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry