Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci. 1151560 4348

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 22.07.2013 roku

Wyświetleń 1151560

Odpowiedzi 4348

seba290669

seba290669

Użytkownicy
posty72
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Do ilu inwestować % broni i siły na początku jeśli chcę zagrać magiem?

Co myślicie o graniu magiem wody? Da się tym grać? Daję radę?
 

Dzerald

Dzerald

Użytkownicy
posty363
Propsy37
  • Użytkownicy
Dałbym walkę bronią do 30% na niższych poziomach trudności, jeśli rzeźnik to nic. Siła zbędna.
Da się grać jak najbardziej.
 

seba290669

seba290669

Użytkownicy
posty72
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ale jak grać postacią bez inwestowania w siłę i %?
Jakoś nie wyobrażam sobie expienia taką postacią zanim zostanie się tym magiem,ani nawet dotrwania do tego etapu.
Patch 1.3.1
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Ale jak grać postacią bez inwestowania w siłę i %?
Jakoś nie wyobrażam sobie expienia taką postacią zanim zostanie się tym magiem,ani nawet dotrwania do tego etapu.
Patch 1.3.1

Teoretycznie da się.

Bo masz zwoje, a do tego % i siły ci nie potrzeba :P

Problem tu leży raczej po stronie ilości złota na te zwoje...
 

seba290669

seba290669

Użytkownicy
posty72
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A no właśnie,a do momentu bycia myśliwym,tzn dostania się tam to tego nie widzę jakoś :P
jakie są mikstury na hp? Ta z jagódek i jaka jeszcze?
 

GothicowiecPL

GothicowiecPL

Użytkownicy
posty36
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Siemka, mam problem i liczę o odpowiedź jak najszybciej! Pobrałem dziś Returninga i jak nie mam zainstalowanego spolszczenia to okienko z statystykami jest normalne lecz jak wiadomo w rosyjskim języku. Jak instaluje spolszczenie to nie da się prawie odczytać co tu jest napisane! Tak to wygląda na ss - https://imgur.com/a/GhPQK
 

seba290669

seba290669

Użytkownicy
posty72
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zainstaluj najnowsze sterowniki i fixa graficznego

Ps.Zły dział.
 

bojka222

bojka222

Użytkownicy
posty138
Propsy5
  • Użytkownicy
Siemka, mam problem i liczę o odpowiedź jak najszybciej! Pobrałem dziś Returninga i jak nie mam zainstalowanego spolszczenia to okienko z statystykami jest normalne lecz jak wiadomo w rosyjskim języku. Jak instaluje spolszczenie to nie da się prawie odczytać co tu jest napisane! Tak to wygląda na ss - https://imgur.com/a/GhPQK

W systempack.ini zmieniasz scale na 0.

Post połączony: 2018-02-18, 18:46
Pytanko jeszcze jedno. Standardowo patch 1.3.1 b.łatwy.
Co myślicie o magu wody? Zaintrygował mnie przeczytany w patchnotes zamrażający kostur, ale też wiem, że niby bronie magiczne są zbugowane. Nie wiem do końca na czym polega ten bug czy są za silne czy za słabe, więc chciałbym się upewnić. I czy ew dla świeżaka mag będzie dobrym wyborem na pierwsze przejście gry. Z góry bardzo wam dziękuję, pozdrawiam!

Ps. Widzę, że kilka postów wyżej też ktoś o maga wody pytał, ale odpowiedź że da się tym grać mnie nie satysfakcjonuje. Ma jakieś trudne momenty w grze, spoko czary, jak e porównaniu z ognia albo nekromantą
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Bojka na 1.3.1 w dodatku poziom b.łatwy nie ma trudnych momentów.

B.łatwy jest łatwiejszy od nocy kruka, prędzej ci się znudzi.
 

bojka222

bojka222

Użytkownicy
posty138
Propsy5
  • Użytkownicy
 

Qoltec

Qoltec

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, chciałbym się poradzić odnośnie dalszego rozwoju postaci. Gram najemnikiem na patchu 1.3.2, rozdział 2. W górniczej dolinie wyczyściłem już sporą część łatwiejszych potworów, ale nie wszystkie, więc pewnie na upartego można by wbić jeszcze jakiś poziom. Póki co biegam z nocnym łowcą, walkę 1h mam z bonusów, do tego do walki pierścień +10% co daję 40%. Na screenie postać bez biżuterii, z założoną jest 135 siły. Chciałbym dopytać, czy warto i można już spokojnie brać bonusy na siłę? Jak wykorzystam bonusy, które mam to wyjdzie około 220 siły, coś koło tego bynajmniej. I jeszcze pytanie czy te 20pkt nauki dodać do siły jeszcze, czy może już na walkę 2h, której mam mało, a bieganie ze smoczą zgubą i 15% walki 2h to taki sobie pomysł :D

Postać:
https://zapodaj.net/07e5e26f9b191.jpg.html
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Ja bym dobił siłę na czysto do około 120 ( potem się przyda )
No ale jak chcesz, ważne by biegać ze smoczą zgubą w jarku, bez tego raczej nie wygrasz z krukiem :P

No ale 220 siły i smocza zguba, to powinieneś luzem jarek robić.

Ducha ogarów zabij przemianą w ognistego jaszczura, taki mały tip :)
 

Qoltec

Qoltec

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jarkendar mam już zrobiony, w końcu już trochę pomordowałem w górniczej dolinie :) Kruka nie pamiętam jak, ale jakoś zabiłem, pewnie magią, chociaż Wir zostawiam sobie na kogoś potężniejszego :D

Co do ducha ogarów to dzięki, jakoś nie pomyślałem, by wykorzystać przemiany, a ostatnio się właśnie głowiłem, no co je by tutaj spożytkować. W sumie mógłbym zrobić jeszcze parę bosów, właśnie na przemianie chociażby.

Postarałbym się też podbić karmę u innosa i z kapliczek wyciągnąć jeszcze trochę siły, to wpadnie jeszcze więcej z bonusów.
Dobiję chyba chociaż do 110 na czysto, a potem zobaczę, jak to będzie szło.
Tylko boli mnie ta walka 2h, żadnego punkcika w nią nie dałem, a przydałby się jakiś % by krytyki coś wpadały. A jak wydam wszystko na siłę, to nie prędko to nastąpi.

Ostatnio przeglądałem wątek i wiedziałem, ale już mi kompletnie wyleciało z głowy :D Bonusów do 2h używać gdzieś przy 50% czy wcześniej / później ?

/EDIT
O cholercia, bym zapomniał jeszcze o najważniejszym. Poziom trudności normalny :D
 

seba290669

seba290669

Użytkownicy
posty72
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy aby przywoływać magiem ognia np takiego ognistego golema to trzeba mieć ileś reputacjji u innosa,tak jak to jest w przypadku nekromanty,że np wymaga 25 karmy u beliara,żeby goblin nas słuchał?
 

bojka222

bojka222

Użytkownicy
posty138
Propsy5
  • Użytkownicy
1.3.1 b.łatwy najemnik broń jednoręczna

Ciągnąć siłę wyżej niż 94 pkt? Czy już mogę spożywać bonusy? To samo zręczność i mana. Wpitalać od razu?
A jeszcze co do jednoręki to do ilu pkt dawać, żeby po wszystkich bonusach wyszło równo 100%? 64?
 

BAc

BAc

Użytkownicy
posty94
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest tutaj jakiś gothicowy kocur, który przeszedł 1.3.2 Rzeźnika pod zręczność???
 

Dzerald

Dzerald

Użytkownicy
posty363
Propsy37
  • Użytkownicy
@BAc zabieram się dzisiaj za to, ale czuję, że będzie ciężko :D
 

quentin123

quentin123

Użytkownicy
posty154
Profesjabrak
  • Użytkownicy
pod koniec gry pod zręczność za bardzo nie ma mieczy... Chyba ze bedziesz cisnol lukiem cały czas
 

Qoltec

Qoltec

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hmmm, opłaca się uczyć pozyskiwania smoczej krwi, jak nie planuje wykuwania dużego magicznego ostrza na smoki ?
Korci zabicie złotego smoka, by zdobyć fajny amulecik :) a jeżeli nie będę z tej krwi miał żadnego pożytku prócz sprzedaży to szkoda mi PN, mam dla nich o wiele lepsze zastosowanie :D

Łowca smoków, normal, patch 1.3.2
 

JNG

JNG

Użytkownicy
posty48
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
1.3.1 b.łatwy najemnik broń jednoręczna

Ciągnąć siłę wyżej niż 94 pkt? Czy już mogę spożywać bonusy? To samo zręczność i mana. Wpitalać od razu?
A jeszcze co do jednoręki to do ilu pkt dawać, żeby po wszystkich bonusach wyszło równo 100%? 64?

Z tego co mi wiadomo, to potwory respią się co parę dni, co z kolei daje możliwość grindowania na nich umiejętności walki bronią, oprócz tego masz tabliczki, książkę od Lutero, więc myślę że najpierw warto z bonusów wbijać, a w późniejszym etapie, kiedy PN-ów będziesz miał nadmiar, spokojnie dobić do setki. Ja grając na łatwym dobiłem do stówy w jedno i dwuręce, przy czym w obu wypadkach z 20 punktów procentowych było właśnie z potworów, tyle że ja nie grindowałem bo ograniczenie snu miałem włączone.

Post połączony: 2018-03-18, 10:22
Jeżeli grasz pod siłę, to nie ładuj PN w zręczność ani manę, tylko spożywaj bonusy. Jeżeli starczy Ci punktów, to próbuj do tych 124 siłę robić, ale nie jest to raczej wymagane. Oczywiście zaraz zleci się wataha themoddersowych "elit", które to miały 200 siły i 200 zręki zanim w ogóle wbiły do miasta i zaczną mnie cisnąć, ale to jest fandom Gothica i niestety nie ma na takie zachowania rady. Pozdrawiam.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry