Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci. 1149168 4348

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 22.07.2013 roku

Wyświetleń 1149168

Odpowiedzi 4348

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig

Ventrue
Moderator działu

Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci.
2013-07-23, 01:40(Ostatnia zmiana: 2014-01-29, 20:46)
Tutaj zadajemy pytania i dyskutujemy o rozwoju postaci, czyli np. do jakiej gildii dołączyć, w jakie umiejętności pakować, jakie wyposażenie warto kupić a jakie nie. Sami sobie nawzajem odpowiadacie, ponieważ niektórzy już sporo grali a inni są nowi. Każda sugestia jak lepiej napakować Bezimiennego, nawet ta szalona jest cenna.

Temat dotyczący starego spolszczenia oraz starej wersji moda.
 

Jaskot

Jaskot

Użytkownicy
Magical Inquisition Team
posty77
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Magical Inquisition Team
Z racji wyjścia pełnej wersji spolszczenia mam zamiar rozpocząć nową grę, gdyż poprzednia i tak mi nie wyszła.

A nie wyszła mi dlatego, że nekromanta którym grałem, okazał się straszliwym "słabiasem" w 4 rozdziale. Czy gdzieś popełniłem błąd, czy też czary nekromantów naprawdę są takie słabe? Ani demon, ani Szpon, ani też krzyk Beliara nie dawały możliwości radzenia sobie nawet z małą grupką orków czy jaszczuroludzi. Popełniłem gdzieś błąd, czy też jedyną możliwością grania nekromantą jest nakupienie miliarda mikstur many i strzelanie zza winkla? Nie chcę drugi raz kończyć gry w połowie.

Grałem na poziomie normalnym, najczystszym magiem jak to możliwe. ;)


Btw. Gratulacje dla całej ekipy theModders, za rewelacyjną robotę.

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Z racji wyjścia pełnej wersji spolszczenia mam zamiar rozpocząć nową grę, gdyż poprzednia i tak mi nie wyszła.

A nie wyszła mi dlatego, że nekromanta którym grałem, okazał się straszliwym "słabiasem" w 4 rozdziale. Czy gdzieś popełniłem błąd, czy też czary nekromantów naprawdę są takie słabe? Ani demon, ani Szpon, ani też krzyk Beliara nie dawały możliwości radzenia sobie nawet z małą grupką orków czy jaszczuroludzi. Popełniłem gdzieś błąd, czy też jedyną możliwością grania nekromantą jest nakupienie miliarda mikstur many i strzelanie zza winkla? Nie chcę drugi raz kończyć gry w połowie.

Grałem na poziomie normalnym, najczystszym magiem jak to możliwe. ;)


Btw. Gratulacje dla całej ekipy theModders, za rewelacyjną robotę.





Jeśli chcesz zagrać od nowa nekromantą to na poziomie łatwym. Granie magiem jest bardzo trudne nawet na łatwym poziomie (na początku). Zostanie nekromanta jest bardzo trudne bo trzeba dużo złota poświęcać na naukę i na inne przedmioty. w póżniejszym etapie gry jest trochę lepiej.
Ja bym ci radził zagrać nim na łatwym poziomie. naucz się  100 many normalnie na punktach nauki nie wykorzystuj wtedy eliksirów duszy ani tabliczek. Dopiero jak 5 punktów many będzie kosztować 15 pn to wtedy wykorzystaj wszystkie bonusy na manę.
Wyucz się na status wojownika do broni dwuręcznej (o ile dobrze umiesz nią władać w grze),póżniej do mistrza tylko na tabliczkach.
Nie jedz ciemnych grzybów zrób z nich mikstury. 1 mikstura kosztuje 25 grzybów i daje +3 many. Normalnie 50 grzybów dodaje 5 many ale tutaj dostaniesz +6.
Nekromanta w 5 rozdziale powinien mieć takie runy jak : szpon beliara, masowe zniszczenie, krzyk umarłych, fala śmierci uriziela (są to najważniejsze runy) i powinien mieć ok. 450 many.
Jest jeszcze eliksir zwiększający manę o +2 :3 ogniste korzenie i 1 rdest polny (uwaga tutaj może być błąd pisze że jest wymagany szczaw król. po części tak bo jak nie będziesz mieć chociaż 1 sztuki to nie zrobisz tej mikstury a potrzebny jest rdest a nie szczaw) jest jeszcze przydatny bug do tej mikstury pisze że wymagane są 3 ogniste korzenie ale możesz mieć nawet 1. Zobacz mając np. 30 sztuk będziesz mieć 20 many a  z tym bugiem to 60 tylko że będziesz musiał latać do skrzyni po 1 sztukę tej rośliny.
Warto tez już w 3 rożdziale zacząć robić "balsam opatrzności" recepturę sprzeda ci constatino ma on dwie księgi na owe wino jedno z nich dodaje 50 żywotności a drugi +5 many.
Przepis na balsam opatrzność: 2 języki ognistych jaszczurów, 2 kiście winogron,2 łodygi bagiennego ziela i butelka rumu. Można go produkować ile się chce.
2 natomiast rodzaj wina to "wino zapomnienia" dodaje +50 HP. główne składniki to: 4 kiście winogron, 2 serca demonów reszty nie pamiętam. Zresztą jak przeczytasz 2 księgi co ma constatino to w informacjach będzie ci pisać jakie potrzebujesz składniki.

Mam nadzieję że pomogłem.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Wyzysk11

Wyzysk11

Użytkownicy
posty728
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Polecacie grać Paladynem czy Lowcą Smoków ?
Pytam się bo grałem ale na reb v1 Strażnikiem Bractwa i było za łatwo. Dlatego moje pytanie,którym z nich grać, czy może jednak znów Strażnik ?:)
 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Polecacie grać Paladynem czy Lowcą Smoków ?
Pytam się bo grałem ale na reb v1 Strażnikiem Bractwa i było za łatwo. Dlatego moje pytanie,którym z nich grać, czy może jednak znów Strażnik ?:)


Niedawno skończyłem grać Paladynem i polecam nim grać. Jeśli chcesz obrabowywać mieszkania z kosztowności to na pewno droga paladyna ci się opłaci bo nie będą cię mieszkańcy atakować.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Wyzysk11

Wyzysk11

Użytkownicy
posty728
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tylko jest ten minus, ze Paladyn ma slabe bronie dwuręczne, zas lowca ma je o wiele lepsze :)
A czy obywatele jesli nakryjąnas na kradzieży i zaczną nas atakowac, to czy np straznicy czy inni paladyni będą ich bic, czy mnie ? Bo bylo tak pamietam ze bili mieszkanców, nadal tak jest ?
 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Tylko jest ten minus, ze Paladyn ma slabe bronie dwuręczne, zas lowca ma je o wiele lepsze :)
A czy obywatele jesli nakryjąnas na kradzieży i zaczną nas atakowac, to czy np straznicy czy inni paladyni będą ich bic, czy mnie ? Bo bylo tak pamietam ze bili mieszkanców, nadal tak jest ?


Mówię ci że jeśli będziesz okradać mieszkańców jako paladyn/strażnik miejski to cię nie będą atakować przynajmniej nie w nocy.
Może i ma słabe bronie dwuręczne ale za to w świątyni śniącego leży potężny uriziel który doskonale pasuje do zbroi paladyna.
A z tym czy paladyni czy strażnicy będą atakować mieszkańców to nie wiem.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A czy wrażliwość NPC w wersji V2 jest większa od tej z V1 ?
przykład: po LEGALNYM zakupie ubrania farmera, ta złośliwa zołza, Hilda - drze się wniebogłosy...

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
A czy wrażliwość NPC w wersji V2 jest większa od tej z V1 ?
przykład: po LEGALNYM zakupie ubrania farmera, ta złośliwa zołza, Hilda - drze się wniebogłosy...

Nie wiem, nie grałem w V2 tylko w V1.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
A czy wrażliwość NPC w wersji V2 jest większa od tej z V1 ?
przykład: po LEGALNYM zakupie ubrania farmera, ta złośliwa zołza, Hilda - drze się wniebogłosy...


Bo jakbys byl bystry to bys zauwazyl, ze zarowno w v1 jak i w v2 dostajesz po zakupie ten stroj od Lobarta, a nie musisz ani nawet nie mozesz w skrzyni grzebać.

@down - to nie było do Ciebie tylko do titufa.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Bo jakbys byl bystry to bys zauwazyl, ze zarowno w v1 jak i w v2 dostajesz po zakupie ten stroj od Lobarta, a nie musisz ani nawet nie mozesz w skrzyni grzebać.


O tym to każdy wie. A wcześniej chodziło mi o obywateli miasta a nie farmerów.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Kyubie

Kyubie

Użytkownicy
posty389
Propsy32
  • Użytkownicy
@Stonnos111 a czy tej mikstury opatrzności można użyć więcej jak raz ? i napisz jakie składniki jak możesz (z edytuj post)
 

Jaskot

Jaskot

Użytkownicy
Magical Inquisition Team
posty77
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Magical Inquisition Team
Dzięki Stonnos za odpowiedź, jednakże nie do końca o to mi chodziło. :)  


Sformułuję pytanie inaczej:
Jak przechodzicie 4 rozdział nekromantą? Najnormalniej w świecie nie widzę możliwości likwidowania grup orków czy jaszczuroludzi tymi czarami, które mam.

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam pytanie odnośnie ReBalance 2.1 pisze że dodano kostury jednoręczne i dwuręczne do wszystkich gildi magów.
1.Czy te kostury się dostane po zostaniu magiem czy można je kupić?
2.czy są dodane na wysokich poziomach trudności czy też na małych?
3.Czy mógłby ktoś dodać screenshota jak wygląda szata bojowa magów ognia którą dostaniemy w 5 rozdziale?
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bo jakbys byl bystry to bys zauwazyl, ze zarowno w v1 jak i w v2 dostajesz po zakupie ten stroj od Lobarta, a nie musisz ani nawet nie mozesz w skrzyni grzebać.

@down - to nie było do Ciebie tylko do titufa.

No, moim zdaniem o bystrości ta akcja niewiele mówi... to chyba raczej rutyna. Gram w G2NK n-ty raz...

ZarzaPL

ZarzaPL

Użytkownicy
Nie.
posty445
Propsy83
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nie.
Mam pytanie odnośnie ReBalance 2.1 pisze że dodano kostury jednoręczne i dwuręczne do wszystkich gildi magów.
1.Czy te kostury się dostane po zostaniu magiem czy można je kupić?
2.czy są dodane na wysokich poziomach trudności czy też na małych?
3.Czy mógłby ktoś dodać screenshota jak wygląda szata bojowa magów ognia którą dostaniemy w 5 rozdziale?
Ona jest nawet na ReBalance 1.0, tylko że w 1.0 jeszcze jej do niczego nie wykorzystali.
Kod na nią to: ITAR_KDF_SH
 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ona jest nawet na ReBalance 1.0, tylko że w 1.0 jeszcze jej do niczego nie wykorzystali.
Kod na nią to: ITAR_KDF_SH

Wielkie dzięki.
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

moody132

moody132

Użytkownicy
posty34
Propsy4
  • Użytkownicy
Pytanko:
Uriziel jest 1h/2h?
 

Lukizzz

Lukizzz

Użytkownicy
posty573
Propsy140
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Pytanko:
Uriziel jest 1h/2h?
Lol. Moim zdaniem każdy kto zaczyna dwójkę powinien przynajmniej raz przejść jedynke. To jest pytanie typu: Czy Milten jest najwmnikiem. Uriziel oczywiście że jest dwureczny.
 

moody132

moody132

Użytkownicy
posty34
Propsy4
  • Użytkownicy
Lol. Moim zdaniem każdy kto zaczyna dwójkę powinien przynajmniej raz przejść jedynke. To jest pytanie typu: Czy Milten jest najwmnikiem. Uriziel oczywiście że jest dwureczny.
Wiem, że w jedynce Uriziel jest 2h.
Zauważ, że np Gniew Innosa w G1 jest 2h, zaś w G2 już 1h.
Analogicznie, w tym wypadku też mogła zajść taka zmiana.
NVM, ważne, że już wiem.
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry