Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2623710 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2623710

Odpowiedzi 7398

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Było w 1.2 chyba :D
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
@Damianpere Widzę, że Autor ER cię olał trochę (co nie jest dziwne, bo pytania w stylu "Kiedy będzie gotowe?" nic nie wnoszą, jedynie drażnią), więc ja odpowiem. Mam nadzieję, że zarówno Autor jak i zebrani nie będą mi mieli tego za złe (nie zabijajcie mnie... jeszcze się na coś przydam... :D). Aktualnie zbierane są wszelkie informacje o wyłapanych przez grających błędach które pominęli testerzy ( @outlander Zawsze mnie to nurtowało... Byli jacyś testerzy tego moda? Bo niektóre babole łatwo było wychwycić, a nikt tego nie zrobił.  :hmmm: ) oraz skrzętnie gromadzony jest feedback. Powiem więcej, został stworzony przez Autora specjalny plik na Dysku Google'a w którym każdy może zamieścić swoje spostrzeżenia. Konkludując. Patch będzie gotów jak będzie gotów. Śmiało graj, a swoimi spostrzeżeniami podziel się tutaj lub (lepiej) w wyżej wymienionym pliku.  :D
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Zapomniałem odpisać po prostu xD Będzie jak będzie. Sam nie wiem.
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Dzisiejsza zaduma nad dzbankiem herbaty poprowadziła mnie w rozważania nad dołączeniem do Magów Wody. Zaznaczę, że nie grałem "Hydromantą" w najnowszą wersje więc może się coś zmieniło. No więc, do Wodolubów możemy dołączyć z "poziomu" Szkodnika, prawda? No i spoko, ale dołączając do Magów Wody dostajemy silniejszą (statystykami) szatę niż dołączając do Magów Ognia. Z punktu widzenia podstawowego G1 ma to sens, bo (jak sobie Pan Nasz i Zbawiciel Björn wymyślił) gameplay'owo, oraz poniekąd fabularnie, mamy "zapotrzebowanie" na lepszą ochronę.
Jednak w ER powstaje pewien dysonans; w 2-3 rozdziale dostajemy szatę która statystykami wpasowuje się w 3-4 rozdział. Na dziś dzień mam trzy pomysły (wszystkie absolutnie niedoskonałe):
- osłabianie pierwszej szaty Maga Wody - jednak to trochę mijałoby się z celem, skoro po osiągnięciu odpowiedniego wtajemniczenia w kręgach magii mamy dostęp do mocniejszej;
- wzmocnienie szat magów ognia - byłoby za łatwo w 2-3 rozdziale no i, na Tryglawa i Swaroga, po co by nam wtedy by były ciuszki Magów Wody?;
- szata pośrednia, jakaś "szata nowicjusza wody" - tu jest taki problem: No bo jak, Magowie Wody mają nowicjuszy, a Magowie Ognia nie? Trzeba by było wprowadzić nowicjuszy obu kręgów, jakoś pospinać ich w tym "mikroklimacie" magów etc. To rodzi dużo (bezcelowej w sumie) pracy jak na tak drobną, w zasadzie, rzecz.
Tym postem chcę zachęcić innych. Może mają jakiś ciekawy pomysł. Moje na dzisiaj to (pożal się Boże) te które przedstawiłem. Może jutrzejszy dzbanek herbaty przyniesie coś lepszego. :D

Tak wiem, czytałem wcześniejsze posty outlandera, że uważa on tak wczesne dołączenie do Magów Wody za pomylony pomysł. Jednak jest to spory "game changer", coś nietypowego, coś co mocno modyfikuje dotychczasową rozgrywkę w G1. Dlatego, moim zdaniem, nie należy z tego rezygnować. Chyba, że faktycznie nic nie ratuje tego pomysłu. Wtedy, cóż, jako pierwszy wykopię mu grób (pomysłowi, nie outlanderowi). :D

 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Pierwszy pomysł jest zastosowany w modzie, choć w nieco innej formie - otóż dołączając w 2-3 rozdziale dostajemy "lekką szatę Maga Wody", słabszą od zwykłej. Co prawda po nauczeniu się 4. kręgu można i tak kupić ciężką, no ale.
Moim zdaniem opcja ta i tak nie uwzględnia faktu, że Mag Wody to miał być w oryginale awans dla czysto magicznej postaci i stwarza to dość kruszącą dla balansu między gildiami możliwość nauczenia się 5. kręgu przed 4 rozdziałem. Z drugiej strony nie wiem, czy na tym etapie runy deszczu ognia czy lodowej fali da się zdobyć, ale absolutnie tego nie wykluczam.
Ja widzę dwa wyjścia: wywalić w ogóle możliwość zostania Magiem Wody lub Guru przed 4 rozdziałem (w ogóle to najlepiej ten awans uzależnić od wykonania wątku z kopalnią), ALBO po prostu niech Saturas nie sprzedaje magowi przyjętemu przed doniesieniem o śmierci magów ognia ciężkiej szaty i nie uczy też do tego czasu 5 kręgu - zamiast tego lepiej dać opcję kupna średniej szaty wody i zrównać jej staty ze zdobioną szatą ognia.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Damianpere

Damianpere

Użytkownicy
posty18
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Damianpere Widzę, że Autor ER cię olał trochę (co nie jest dziwne, bo pytania w stylu "Kiedy będzie gotowe?" nic nie wnoszą, jedynie drażnią), więc ja odpowiem. Mam nadzieję, że zarówno Autor jak i zebrani nie będą mi mieli tego za złe (nie zabijajcie mnie... jeszcze się na coś przydam... :D). Aktualnie zbierane są wszelkie informacje o wyłapanych przez grających błędach które pominęli testerzy ( @outlander Zawsze mnie to nurtowało... Byli jacyś testerzy tego moda? Bo niektóre babole łatwo było wychwycić, a nikt tego nie zrobił.  :hmmm: ) oraz skrzętnie gromadzony jest feedback. Powiem więcej, został stworzony przez Autora specjalny plik na Dysku Google'a w którym każdy może zamieścić swoje spostrzeżenia. Konkludując. Patch będzie gotów jak będzie gotów. Śmiało graj, a swoimi spostrzeżeniami podziel się tutaj lub (lepiej) w wyżej wymienionym pliku.  :D
Wiem, że takie pytanie jak moje jest denerwujące, ale nie chciałem kogoś wkurzać ;) Po prostu chcę pyknąć w tego moda a zdenerwowałbym się jakby po kilkunastu godzinach nagle pojawił się patch i musiałbym od nowa jechać ;)
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
@Damianpere Doskonale cię rozumiem i znam problem z autopsji. Kiedyś zacząłem ER i cyk fuch następnego dnia pojawił się patch. Kilka godzin gry poszło się kochać jak dziki w lubelskich lasach. xD

@Jao To się pozmieniało odkąd ostatnio grałem Magiem Wody. Albo zwyczajnie nie zauważyłem, że ta pierwsza szata MW jest teraz Lekką szatą Maga Wody - bywa. :D Fakt w G1 awans na Hydromantę jest kolejnym szczebelkiem w rozwoju, po byciu Piromantą, na "drodze maga". Osobiście sądzę, że tak to zostało pierwotnie zaprojektowane, a możliwość zostania "Wodogrzmotem" z poziomu Najemnika dodano w G1 "na chybcika". Dlatego tak ciężko coś łatwo i sensownie tu zmienić. Osobiście również nie spotkałem się z wymienionymi przez ciebie runami wcześniej niż w 4 rozdziale, ale również się zgadzam i nie wykluczam takiej opcji. Możliwe, że są gdzieś ukryte po zakamarach albo trzeba komuś nakopać w rzyć. Kto wie.
Rozwiązania które proponujesz są bardzo sensowne. Jednak to pierwsze to trzeba by było jednak dowalić wszelkim handlarzom magicznymi rupieciami więcej zwojów. Grając Szkodnikiem który chce być magiem i specjalizując go w magi od początku, dość szybko wysiorbiemy zapasy magicznych pergaminów. Tak mi się wydaję, jednak mogę się mylić, także nie bierzcie tego jako prawdy objawionej. Pod drugim wyjściem szczerze się podpisuję. Obwarowanie nauki 5 kręgu i kupna lepszej szaty odpowiednim wymogiem do dobry pomysł. Znacznie łatwiej, moim zdaniem, go zaimplementować niż ten pierwszy. Jedyne co, to trzeba to odpowiednio uzasadnić fabularnie.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Zerknę na statystyki pancerzy magów i dodam blokadę nauki kręgów na 1-4 na rozdziały 1-3. 5 krąg od 4tego rozdziału.
 

Nowuś

Nowuś

Użytkownicy
posty22
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Hej mam pytanko takie ciekawostkowe bardziej. Czy jak jestem bandytą i mam 1 rozdzial, to da się wejść do zamku bez placenia 1k brylek rudy? bo thorus powiedzial, ze mnie nie wpusci przez to, ze zadaje sie z Quentinem i mam w dzienniku zadanie "wejscie do zamku" wiem, ze do gomeza da sie wbic, szantazem na Scattym, ale wlasnie mi chodzi o to czy trzeba musowo zaplacic, czy jest jakis sposob na free wejscie? co prawda misje juz zrobilem, ale tak pytam bo mnie to jakos zaciekawilo hehe i ogolnie to bylo przy misji magnackie pierscienie" 
 
Mad Nowuś

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Z tego co wiem, nie ma innego sposobu poza wyłożeniem rudy. Ja przynajmniej innego nie znalazłem.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Za free wejścia nie ma, ale po rozmowie z Thorusem można iść do Diega, żeby dostać zniżkę.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Nowuś

Nowuś

Użytkownicy
posty22
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dzięki Panowie za odpowiedź!

Post połączony: 2020-01-10, 17:16
Panowie jeszcze jedno pytanko mam. Bo wykonałem Quest Kopalnia Złota wszyscy są już w środku, misje mam zaliczoną w dzienniku z wpisem, że czeka mnie pewnie jakieś specjalne zadanie. Mam rozdział drugi i najnowszą wersje gry, a gdy zagaduje Willa to nie mam żadnego dialogu, który by rozwinął bardziej kolejne misje. Bug, czy po prostu zostało coś zmienione i mam podbić później?
 
Mad Nowuś

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Prace nad moim Quest Packiem do ER zostały wznowione. Mam nadzieje , że uda się zrealizować możliwe jak najwięcej.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Super! W takim razie czekamy na wieści z produkcji :D
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No mam nadzieje , że tym razem się uda. Jak odzyskam resztę scenariuszy z dawnego Bractwa Gothic to będę miał ich....... 164. Nazbierało się tego przez lata. Ale muszę załatwić to z Nefario jak tu zawita bo ponoć ma kopię strony dawnego Bractwa.
 

Damianpere

Damianpere

Użytkownicy
posty18
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Wiedziałem, że tak będzie - zacząłem grać w moda to od razu jakieś info o dodawaniu czegoś nowego :D
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tylko zanim to wydam (oby) to minie masa czasu..... :)
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
będą jakieś nowe animacje
 

Vincent93

Vincent93

Użytkownicy
posty103
Propsy82
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Skupiam się na nowych zadaniach , chociaż może będą też jakieś inne nowinki ale na ten moment za wcześnie by o tym mówić.
 

blackero

blackero

Użytkownicy
posty215
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry