Gothic: Banda Quentina - dyskusja ogólna 2624140 7398

O temacie

Autor

Zaczęty 16.09.2012 roku

Wyświetleń 2624140

Odpowiedzi 7398

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Spokojnie ogarniemy. Jak powiedział mi doktorek, z którym miałem przejściówkę, jak wybrałem jej temat: "W każdym szambie da się pływać trzeba tylko wiedzieć jak machać rękoma" xD Po to masz społeczność, żeby ci pomogła. Rób notatki xD A tak serio, to sądzę, że "myślenie" nad modem jest prostsze niż jak byś miał coś "na żywca" implementować i później byłoby pieczenie zada grających. "Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju." - Howard E. Wasdin.
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
zgadza się spokojnie z tym modem najważniejsze żeby jak najmniej usuwać z zadań postaci po co to robić
najlepiej dodac nowe rzeczy rozszerzyć stare lub nowe poprawić co trzeba
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Nie jestem autorem jednak spróbuję wyjaśnić z własnego życiowego doświadczenia po co się czasem coś usuwa z, szeroko pojętej, pracy twórczej. Robi się to ponieważ np. zmieniła się pewna ogólna koncepcja lub uległ zmianom szereg jej pomniejszych elementów przez co pozostałe "puzzle" już nie pasują. I wtedy te "puzzle" się zmienia (jeśli się da) lub całkiem wywala w grom (vide zadanie z amuletem które miał Joseph - ktoś je jeszcze pamięta?). Oczywiście, z reguły, wszystko (no dobra 99%) da się naprawić, JEŚLI jest pomysł oraz wykonanie tego nie zajmie jakiejś kosmicznej ilości roboczogodzin.
Bo należy pamiętać, że zadania nie są ot tak, żeby były, ale powinny się kleić w logiczną całość. W grach (szczególnie RPG) należy snuć opowieść, zarówno wątek główny jak i wątki poboczne (nawet te krótkie) powinny mieć sensowny początek, rozwinięcie oraz koniec. Inaczej tonie to wszystko w bagnie chaosu jak w Mrocznych Tajemnicach - które to są jakimś obiektem kultu wśród niektórych fanów (fanatyków?) Gothica - a które (bez wątpienia) przerosły twórców właśnie przez nadmiar kontentu. Jak mawia moja babcia: "mniej to smaczniej". Ja nie mówię: "Nie! Outlander i reszta ekipy nic nie dodajcie, wycinajcie wszystko jak pijany drwal w Puszczy Białowieskiej". Wręcz przeciwnie, niech dodają, niech mod się rozrasta, ja chcę zobaczyć moda OSTATECZNEGO  :D. Chciałbym, żeby outlander powiedział (parafrazując z "Misia"):„Wiecie co robi ten mod? On odpowiada żywotnym potrzebom całej gothicowej społeczności. To jest mod na skalę naszych możliwości. Wy wiecie, co my robimy tym modem? My otwieramy oczy malkontentom mówiącym, że polskie mody do G1 są słabe . Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.”  :lol2: :lol2: :lol2: Śmieszki śmieszkami, dodawać można ale trzeba to robić z głową. Żeby nie było jak z tymi alkoholami (wraca to jak bumerang), jest ich zatrzęsienie ale finalnie nikt z nich w zasadzie nie korzysta.

edit: Ja wiem, że moje wywody mogą wyglądać jak marudzenie starej baby, ale ciężko jest się wpasować w wizję autora (nie siedzę w jego głowie i - na litość Boską - nawet nie chcę :D ). Dlatego moje posty przybierają postać "potoku myśli". I polecam taką formę każdemu kto ma jakieś pomysły i uwagi. Outlander wyłowi co smaczniejsze i pasujące do jego wizji kąski i je zaimplementuje. Bądź nie. Takie już jego zbójeckie prawo.
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
haha dobre mówisz jak górol kolego mógłbyś przemawiać w kongresie usa
dobre jest fajnie że mod jets dalej robiony to jest najważniejsze bez tego moda ta gra nie przetrwała by dalej ten mod stworzył i ożywił ta legende na nowo ten mod to też legenda
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Górol znaczy Warszawiak? Nie obrażaj mnie XD. Nie no, żarcik. Ale nie trafiłeś, pochodzę z miejsca na które Ślązacy mówią "Hadziejowice" - jeśli dobrze pamiętam.

@outlander Planujesz zostawić prace jakich się można podjąć w Kolonii? Bo to fajny wątek, moim zdaniem, i można by go rozwinąć. Jak i ogólnie inne alternatywne sposoby pozyskiwania rudy, takie jak sprzedaż skór. I jakoś zmienić handel (chodzi mi o ceny, a nie o sam system barterowy) który w G1 jest strasznie, strasznie zje####.  :pokerface:
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Jeszcze nie wiem. Za dużo rudy w obiegu to też problem. Zmniejszaliśmy to wszystko celowo. Muszę to przejść i pomyśleć.
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Dlatego właśnie pisałem wcześniej o zmniejszenie cen sprzedaży jakoś, bo ja na koniec miałem sporo ponad 10k bryłek, kupę gratów które jeszcze mógłbym opylić, koło 2 tysięcy strzał i bełtów razem oraz pokaźny zapas eliksirów. W pewnym momencie gry, gdy zaczynają się starcia z dobrze wyekwipowanymi przeciwnikami, (jakoś koło 4 rozdziału) nie ma za bardzo na co wydawać rudy. Pancerze, broń i runy kupuje się na lekkości. Nie twierdzę, że każdy nowy zakup ma być życiową decyzją ale przydało by się trochę "taktyki" ("hmmm...teraz kupię lepszy miecz, a na kuszę jeszcze pozbieram trochę"). :D Samo zmniejszenie zapasów rudy u handlarzy nie rozwiązuje problemu, tylko zmusza do większej ilości spacerów po Kolonii. W ludzkiej naturze (nawet w grach) leży gromadzenie kapitału (i ogólnie zbieractwa "bo się kiedyś przyda"). Stąd mój pomysł, żeby zmusić grającego do "wypatroszenia" swojego ekwipunku celem nabycia tego co chce. Wtedy handlarze mogą mieć i setki tysięcy rudy, bo co z tego, skoro gracz nie będzie miał czego im więcej sprzedać. :D
 

prezes325

prezes325

Użytkownicy
posty4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem zainstalowałem  gothic edycja rozszerzona z patchem 1,48 ale po odpaleniu gry wlacza mi się zwykly gothic a nie mod .
Poratuje ktoś?
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Mam problem zainstalowałem  gothic edycja rozszerzona z patchem 1,48 ale po odpaleniu gry wlacza mi się zwykly gothic a nie mod .
Poratuje ktoś?
https://www.moddb.com/mods/na29142/downloads/banda-quentina-wer-093-najnowsza
Tu masz najnowszą wersję. Uruchamiasz przez gothic starter?
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Kolejny epizod epopei na temat klas (kontynuacja postów nr: #6975 oraz #6981). Zapraszam @outlander i @Jao (bardzo lubię konstruktywną krytykę) oraz wszystkich zainteresowanych. 

- Hybryda - czyli w skrócie Strażnik Świątynny. W tym przypadku sypie się wszystko co pisałem wcześniej. Dlaczego? A no SŚ ma do dyspozycji 4 kręgi magii (a więc regenerację +1), włada 2h mieczami i ma dostęp do pancerzy jak wojownicy. W mojej opinii czyni go to najpotężniejszą klasą w G1. Żaden przeciwnik mu nie straszny. Hordy małych potworków (Uderzenie Wiatru/Burzy), pojedynczy silni ludzie (Pirokineza), silne potwory (miecz/kusza + pancerz), nieumarli (Śmierć Ożywieńcom) oraz możliwość używania zaklęć na każdą okazję (Bryła lodu, Burza ognia) i leczenia się za "free" (Uleczenie + regeneracja). Tania w utrzymaniu i eksploatacji machina bojowa. Jack of all trades. W sumie tak ma być, nawet Strażnicy z SO w kilku dialogach wspominają, że Świątynna Straż to potężne wsparcie w Starej Kopalni (5 gości trzyma w ryzach wszystkie pełzacze w kopalni - zgodnie z "lore"). Jednak z punktu widzenia gracza, odpowiednio poprowadzony, rozwój SŚ robi z niego barięrę nie do przejścia. Jedynie zmasowane natarcia są mu straszne. Trochę. Moim zdaniem tu nie pomoże jakiś rebalans broni czy coś. W tym przypadku należało by SŚ "obedrzeć" jakoś z możliwości regenerowania mana. W jego przypadku taki "perk" to za wielę. Jest magiem na cyklu (kilka razy przesadzonym). Ja wiem, to ma być coś w rodzaju "maga bitewnego". A jeśli nie da się nic zwalczyć z regeneracją mana, to może jednak z tymi broniami pokombinować? Karkołomny pomysł, bo nie wiem jak by zmusić ludzi do korzystania z tego, ale: można by wykoncypować tak, żeby stworzyć miecze dla SŚ. Jak? A no tak, żeby wymagały siłę + mana (bo te atrybuty "powinno" się rozwijać u SŚ) kosztem jednak mniejszych obrażeń niż u "zwyczajnych" rodzai broni wszelakiej. Tak, wiem to karkołomny pomysł dlatego szczególnie zapraszam do krytyki/dyskusji. Ogólnie G1 jest tak pomyślane, że na koniec i tak jesteśmy jak scyzoryk szwajcarski. Na każdą okazję: walka w zwarciu, na dystans, spore zapasy mana. I tu jest problem z wszelakim balansem.
Dzisiaj krócej i jakoś tak "chaotycznie" ale jest nowy rok...także, no. :D W związku z tym, wszystkim czytającym to, życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, w Nowej Dekadzie w zasadzie. Sukcesów na polu zawodowym, prywatnym oraz gothicowym :D. Żeby ta dekada była dla nas wszystkich przełomowa, w najlepszym tego słowa znaczeniu.  :joy: :joy: :joy:
 

gothic123

gothic123

Użytkownicy
posty82
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

gotkierj

gotkierj

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam mam pytanie ma ktoś solucje do najnowszej wersji edycji rozszerzonej ?
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Nope, prawdopodobnie powstanie dopiero przy okazji patcha 2020.
 

gotkierj

gotkierj

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
a moge wejsc do 2 rodzialu jak mam 8 lvl gram bandyta
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Nic nie stoi na przeszkodzie ;)
 

Uriel

Uriel

Użytkownicy
Człowiek w wiadrzanej masce
posty49
Propsy15
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Człowiek w wiadrzanej masce
Co do regeneracji to tak sobie dzisiaj pomyślałem sącząc herbatę, że można by ją przenieść z kręgów magii na kostury. Podstawowy kostur - regeneracja +1; ten drugi, zaawansowany kostur - regeneracja +2. Uzasadnić by to można było, że te kryształy w kosturach pozwalają czerpać energię z Wiecznego Ognia - Magowie ognia, Niewyczerpanego Źródła - Magowie wody, woli Śniącego (nie mam tu pomysłu...) - Guru.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Jest to bardzo dobry pomysł. Musisz pić więcej herbaty :D Proszę dopisać na końcu pliku z dysku google!
 

Damianpere

Damianpere

Użytkownicy
posty18
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Nope, prawdopodobnie powstanie dopiero przy okazji patcha 2020.
A kiedy się spodziewać tego patcha? Nie wiem czy grać już teraz czy czekać ;)
 

PanAlgebra

PanAlgebra

Użytkownicy
PanAlgebra
posty7
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • PanAlgebra
Czy jako guru będę mógł nauczyć się 6 kręgu magii ?(chodzi mi o to, że runa uriziela wymaga 6 kręgu), oraz czy jako guru będę mógł  zostać nekromantą ? Czy w obecnej wersji moda dalej funkcjonuje opcja dołączenia do magnatów ? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Nauczenie się 6 kręgu następuje tylko przez zostanie nekromantą i tak, cały sens bycia guru (poza szatą i paroma nowymi questami) to umożliwienie nauki 5 kręgu, żeby potem można się było nauczyć kręgu 6 u Xardasa. A opcji dołączenia do magnatów w tym modzie nigdy nie było.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry