CZ - bugi 39560 78

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 19.06.2012 roku

Wyświetleń 39560

Odpowiedzi 78

abi

abi

Użytkownicy
posty42
Propsy5
  • Użytkownicy
1. Rodzaj błędu: zawieszanie się i wywalanie do pulpitu
Rozdział: wszystkie
Opis błędu: w trakcie poruszania się w terenie, zawieszenia i wywalanie do pulpitu, czasami po kilku minutach gry a czasami dopiero po 2-3h grania bez przeszkód, nie ma znaczenia w jakim to jest miejscu.
Status: zgłoszone

2. Rodzaj błędu: Nieśpiertelni NPC (zwłaszcza stwory), nietrafianie w nich mieczem
Rozdział: wszystkie
Opis błędu: często walcząć u przeciwnika nie zmienia sęe pasek życia, nie zadaje im żadnych obrażeń, często też nie trafiam w nich mieczem - machanie w powietrzu jakby nie było przeciwnika. Zazwyczaj pomaga ponowne wczytanie gry, czasami konieczny restart.

3. Rodzaj błędu: błąd w dialogu - inne imię?
Rozdział: 1
Opis błędu: Karczma, prowokacja do bijatyki, W dialogu jest napisane aby sprowokować Kufla a na stołku siedzi Kubeł - ot taki mały drobiazg
Status: zgłoszone

4. Rodzaj błędu: wywalanie do pulpitu, problem z teksturami?
Rozdział: 2
Opis błędu: Głębia - podczas gdy Pomroka nas atakuje wyrzuca do pulpitu, to samo dzieje się z kolejnym NPC stojącym kilka metrów za Pomroką (zapomniałam jak się nazywa) - pojawiają się dwa okienka Access Volation (pierwsze większe, po zamknięciu go po kilku sekundach pojawia się mniejsze). Dodatkowo chyba coś jest z teksturami, poruszając się, zapada się pod ziemię, wodę, przechodzi się przez drewniane ogrodzenia, drabinki itp - nie można w ogóle się tam poruszać, albo spada się w dół albo w jakąś wodę ;)
Status: zgłoszone
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
takimi rzeczami zajmiemy się na sam koniec
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator

Splash
Moderator

CZ - bugi
#22 2012-07-02, 00:06(Ostatnia zmiana: 2012-07-02, 00:32)
Rodzaj błędu: Za silni straznicy
Opis błędu: gralem sobie w cz i znalazlem kelvina, poniej zaatakowali mnie straznicy, zalatwilem ich bez problemu, gdy nagle spotkalem straznika, ktory wyglada na niegroznego. podbijam on mnie atakuje i gine, podejscie drugie to samo i trzecie tez wiec wpisuje edif focus i okazuje sie ze ma 900 sily potem to samo kolejny, instance tych straznikow : grd_202_gardist, grd_207_gardist, grd_230_gardist
Status: zgłoszone
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Smokmen

Smokmen

Użytkownicy
Dzownie do ciebie! Tylko czemu nie odbierasz? Dobra dobra&
posty221
Propsy124
  • Użytkownicy
  • Dzownie do ciebie! Tylko czemu nie odbierasz? Dobra dobra&

Smokmen

CZ - bugi
#23 2012-07-02, 21:01(Ostatnia zmiana: 2012-07-02, 21:05)
Rodzaj błędu: błąd w dialogu
Rozdział: 1
Opis błędu: Malutka literówka
Rozmowa z: Mark
Screen: http://img441.imageshack.us/img441/8856/trollsc.png
Status: zgłoszone
 

Smokmen

Smokmen

Użytkownicy
Dzownie do ciebie! Tylko czemu nie odbierasz? Dobra dobra&
posty221
Propsy124
  • Użytkownicy
  • Dzownie do ciebie! Tylko czemu nie odbierasz? Dobra dobra&

Smokmen

CZ - bugi
#24 2012-07-10, 19:32(Ostatnia zmiana: 2012-07-10, 19:34)
Rodzaj błędu: Zły skrypt
Rozdział: wszystkie
Opis błędu: Kolejna pierdoła
Rozmowa z: -
Screen:
Status: Zgłoszone
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
błędami tego typy zajmiemy się na koniec, my na razie poprawiamy te ważniejsze błędy.
 

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
błędami tego typy zajmiemy się na koniec, my na razie poprawiamy te ważniejsze błędy.
1. Nie musisz odpowiadać na każde zgłoszenie, szczególnie tymi samymi słowami.
2. Jest to temat do zgłaszania błędów, ich nie obchodzi kiedy to naprawicie, znaleźli błąd więc go zgłaszają.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Konios

Konios

Użytkownicy
posty19
Propsy1
  • Użytkownicy
rodzaj bledu: wywala do pulpitu
rozdzial: 2
opis: Mam wyruszyc na polowanie na czarnego trolla i gdy wybieram opcje dialogowa u Kiry: "jestem gotowy" wyskakuje blad i gra sie wylacza.
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
dziwne ja takiego błędu nie miałem, a próbowałeś kilka razy? całkiem możliwe że coś mogło się stać
 

Konios

Konios

Użytkownicy
posty19
Propsy1
  • Użytkownicy

Konios

CZ - bugi
#29 2012-07-12, 11:16(Ostatnia zmiana: 2012-07-12, 11:21)
Probowalem 4 razy, wiem ze to dziwne bo niektorzy juz sa w 3 rozdziale...

A i jeszcze jededn:

rodzaj błedu: brak stworzenia
rozdzial: -
Opis: Nie ma matki aligatorow z questa dla Jack`a
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy

koksikmajor

CZ - bugi
#30 2012-07-12, 11:22(Ostatnia zmiana: 2012-07-12, 11:23)
chyba grasz na najnowszej wersji nie? bo tam u mnie tego błędu nie miałem, jak zaprzeczasz to:
1.mogło się w grze coś stać
2.jak masz win 7 to być może to jest przyczyną tego problemu
3.coś z kompem

Cytuj
rodzaj błedu: brak stworzenia
rozdzial: -
Opis: Nie ma matki aligatorow z questa dla Jack`a

jest ta matka aligatorów, już po tym widać że nie grasz na najnowszej wersji
 

Konios

Konios

Użytkownicy
posty19
Propsy1
  • Użytkownicy
Wyglada ze ominalem ostatni patch, z gory przepraszam za klopot... Jesli mozna to prosze o usuniecie moich postow
 

fraypp

fraypp

Użytkownicy
posty7
Propsy2
  • Użytkownicy

fraypp

CZ - bugi
#32 2012-07-12, 23:45(Ostatnia zmiana: 2012-07-12, 23:46)
Rodzaj błędu: praca kamery
Rozdział: ---
Opis błędu: kamera oddala się szybko na bardzo duże odległości, że w którymś momencie muszę poczekać aż wróci do swojego normalnego stanu.
Rozmowa z: ---
Screen: ---
Status: zgłoszone
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
takie rzeczy występowały również w podstawce (ale rzadko to się zdarzało)
 

ggrabias

ggrabias

Użytkownicy
posty7
  • Użytkownicy
1 rodzaj błędu: problem z zapisem
  rozdział: 2-3
  opis błędu: Po wyjściu z Głebii nie da się zapisac, da się jedynie zapisac szybkim zapisem ale przy próbie wczytania
  nie da się wczytac
  status: zgłoszone

2 rodzaj błędu: zadanie
  rozdział: 2-4
  opis błędu: Po wyjściu z głębii otrzymujemy zadanie rebelia w nowym obozie. po wejściu do obozu strażnicy zabijają
  wszystkich niewolników, kopaczy i najemników  
  sceen:
  status: zgłoszone
 

macios

macios

Użytkownicy
posty52
Propsy6
  • Użytkownicy
Rodzaj : Brak opcji dialogowej\
Rozdział 2
Opis : Po oddaniu przepisu od Skrzeka i odczekaniu 3 dni u Aidana nie ma opcji dialogowej (w poprzedniej wersji działało jak należy)
 

dexter111

dexter111

Użytkownicy
posty8
Propsy1
  • Użytkownicy

dexter111

CZ - bugi
#36 2012-07-15, 22:35(Ostatnia zmiana: 2012-07-16, 18:24)
Rodzaj błędu: Błąd w dialogu
Rozdział: 2
Opis błędu: Nie wykonałem po kolei w zadaniu szpieg gomeza po kolei zadań. Mianowicie gdy pierwszy raz rozmawiałem z Tonym w dzień kazał przyjść w nocy. Wczytałem godzinę kodem i wszystko ok on ginie szybki sąd i wtedy świstak dał mi zadanie z konfiturami i wysłał do głębi, jeszcze nie miałem patcha więc wywaliło.Gdy wgrałem patcha stwierdziłem że wykonam te konfitury i wtedy przy okazji zagadałem do Abla o Tonym. Pdmieniłem konfitury dostałem rudę poszłem spać do północy i później znowu do Toniego. Ale on nie chcę się do mnie odezwać. Jedyna ewentualność dla mnie to przechodzenie gry od nowa. Lub dzięki wam wgranie patcha poprawiającego skrypty dialogowe i ciągnące dalej. Proszę o odpowiedź czy jest to wogóle realne czy raczej mam grać od początku?
Ps. Mi tam nie przeszkadza że wyłącza się co 5 minut. Fajna gierka więc można się wykazać opanowaniem.
Rozmowa z: Tony
Status: zakończone
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy

koksikmajor

CZ - bugi
#37 2012-07-15, 23:32(Ostatnia zmiana: 2012-07-15, 23:33)
grać od nowa, (jak się przeszpisz chociaż o 1 dzień jak masz rozmawiać z tonym, to już po misji, to celowo zostało zrobione), w sumie nawet dobrze się stało bo jak wgrałeś patcha i nie grałeś od nowa to jest źle, bo nie wszystkie zmiany zostaną zaakceptowane, jak wczytasz trzeba rozpocząć nową grę
 

dexter111

dexter111

Użytkownicy
posty8
Propsy1
  • Użytkownicy
:oO  To muszę być albo stuknięty albo bardzo zafascynowany tym modem bo to będzie juz 3 raz. Poprzednio nie dałem rady wykonac zadania na warcie dla Tonyiego i nie dało się być przyjętym do obozu... No ale cóż dzięki za info odpoczne parę dni od czasu zapłaty i znowu :)
 

Rezer

Rezer

Użytkownicy
posty68
Propsy2
  • Użytkownicy
Rodzaj błędu: brak NPC oraz wywalanie do pulpitu
Rozdział: 3
Opis błędu: Mowa o duchu na Cmentarzysku Orków. Ducha orka nie ma, i bardzo ciężko go przywołać za pomocą kodów (przy wpisaniu kodu, prawie zawsze = pulpit)
Screen:
Spoiler
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry