CZ bugi 84907 224

O temacie

Autor shergar

Zaczęty 4.03.2012 roku

Wyświetleń 84907

Odpowiedzi 224

shergar

shergar

Moderator działu
Darth Revan
posty871
Propsy1297
Profesjabrak
  • Moderator działu
  • Darth Revan
Mam prośbę, wpisujcie tutaj wszystkie bugi jakie znajdziecie w grze. Przyda się dla kogoś kto zechce skończyć moda, o ile ktoś taki się znajdzie :D
 
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Przyda się dla kogoś kto zechce skończyć moda, o ile ktoś taki się znajdzie :D
Znajdzie, znam kilka osób które by się tego podjęły edek dla przykładu.


Bugi po minucie zagrania

Mulący kompas
Błędy na górze (pisałem jak to poprawić)
wywalanie w kilku miejscach (np. przy wejściu na most w trakcie cutscenki dostałem AV i klops)
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy

RafalBudzis

CZ bugi
#2 2012-03-04, 16:55(Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 21:09)
Spoiler
Znajdzie, znam kilka osób które by się tego podjęły edek dla przykładu.
Edek powiedział ze może się zając Spacerem ale przecież TheModders się nie rozpadło odszedł tylko orc więc potrzeba kogoś dobrego do skryptów. Ja też mówiłem ze cześć mogę połatać ale nie za dużo.
Moje bugi:
- Sky Controler nawala przy staniu na warcie zamiast mieszania się warstw nieba mamy miganie 2 aktywnych.
- Przez ściany można używać mob`ów oraz zabierać itemy.
- pod koniec warty (po wyswietleniu cutscenki z bezimiennym) gra się zawiesza.

Spoiler
P.S. Bugi proponuje wrzucać do pierwszego posta w spojler żeby nie pisać powtórek. Ewentualnie jak TheModders mogą to niech bugi usuwają z naszych postów i wszystko dają na góre.

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
1.Przy 12 albo coś koło tego poziomu liczba doświadczenia potrzebna do następnego poziomu zmieniła się na jakieś (tak na oko) -120000 każdy może się domyślić jakie były skutki. Za każdym razem gdy dostałem expa to awansowałem o level do góry.

2. Fox zleca zadanie kupić konfitury od Draxa, nie można ich oddać.

3.(chyba) nikt nie ma mapy kolonii, która jest potrzebna do wykonania pewnego questa.

4. Wywala grę do pulpitu z jakimś errorem podczas rozmowy z Pancho, który wraz z Scorpionem schował się w skałach kolo wulkanu z Gothic 2.

5. W knajpie ziomek zamiast bić Kufla to rzuca się na mnie. A Po całym zadaniu z rozrywką dla Fiska cały czas mogę z nim o tym rozmawiać, (tj. cały czas ten dialog się pojawia przy nowej rozmowie)

Póki co to będzie tyle.
 

Bagietka

Bagietka

Użytkownicy
posty37
Propsy16
  • Użytkownicy

Bagietka

CZ bugi
#4 2012-03-04, 17:33(Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 17:33)
Z wywarem sobie poradziłem, ale teraz mam następny błąd. Mam ze sobą już całą piątkę, ale jak gadam z Cavalornem to on mi mówi że nikogo nie przyprowadziłem.  :facepalm:  
Spowodowane to jest pewnie tym, że na "liście towarzyszy" jest tylko jedna osoba (a jak się wczyta grę to osoba się zmienia). Wie ktoś, co mam zrobić?
Przez ten bug fabuła stoi u mnie w miejscu.
 

Buras

Buras

Użytkownicy
posty202
Propsy23
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Buras

CZ bugi
#5 2012-03-04, 17:48(Ostatnia zmiana: 2012-03-07, 14:24)
Bugi:
- karczma - brak bijatyki
- migotanie textur podczas hadlu (crashe)
+ w moim przypadku konfitury można oddać bez problemu, więc nie wiem, w czym problem :D
- po wbiciu kolejnego poziomu, zdarza się, że napis z nowym lv. nie znika
- może nie zalicza się to do bugów, ale podczas "rozmowy" z kretoszczurem Snafa,     widnieje opcja "ENDE". Ze względów estetycznych można zmienić ją na "Koniec.", lub uniemożliwić rozmowę ze zwierzakiem
- po wykonaniu questa z kretoszczurami, odnoszę wrażenie, że nie dostałem od Snafa żadnej receptury, tylko bryłkę rudy, ale pewien nie jestem
- po zabiciu niektórych "czerwonych" np. pierwszego strażnika na początku gry, jego zwłoki... Ekhem... Uciekały daleko, zamiast spocząć wygodnie na podłożu... Ale gdybym je dogonił, mógłbym zabrać z nich itemy
- ikony kontrolek grupy nie chcą znikać
- w gameplayu widniał quest z naprawą płotu od Rączki. Jako, że nie miałem u niego żadnej opcji dialogowej na temat tego że questa, postanowiłem naprawić jego płot bez pytania. Po dobiciu wszystkich deseczek pojawił mi się nowy wpis w dzienniku, którego nie potrafię zlokalizować w książeczce, a u Rączki i tak nie pojawiła się żadna opcja dialogowa potwierdzająca wykonanie questa. Możliwe, że trzeba jeszcze z kimś pogadać.
- brak możliwości oddania Gilbertowi malin, czy tam jagód. Twierdzi, że nadal jest za mało. Dopiero po ponownym zagadaniu, przyjmuje jagody. Ale to nie powinno przeszkadzać.
- niektórzy NPC np. bandyta, znajdujący się w pobliżu obozu rebeliantów, bije mnie powietrzem, zamiast używać broni, jak normalny, cywilizowany człowiek
- sytuacja przykładowa - nauka broni, brakuje nam np. siły. Idziemy do Quentina się uczyć walki, zatwierdzamy jakiś tam wybór, nie mając wystarczająco dużo stat. Oddano 50 bryłek, następnie brak stat. Co się okazuje? Bryłki zabiera, my się nie uczymy. Gra powinna najpierw sprawdzać, czy mamy staty, a potem pobierać rudę.
 

gothic1210
  • Gość

gothic1210
Gość

CZ bugi
#6 2012-03-04, 17:51(Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 17:52)
-nie mogę przekazać paczki z zielem od Gilberta tem gościowi z bractwa
-ten gość z bractwa ma lagującą animację, jego miecz lata wokół niego (proponuję uzyć goticzkowej animki)
-jeden z piratów obiecał mi naukę siły, na obiecywaniu się skończyło
-powolne doczytywanie tekstur na modelach
 

Valdor

Valdor

Użytkownicy
posty7
Propsy1
  • Użytkownicy

Valdor

CZ bugi
#7 2012-03-04, 17:52(Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 18:04)
1.Wyciąganie broni u Pacho powoduje przywitanie z pulpitem.
2.Po poinformowaniu Tonego że jest "zgniły" na koniec rozmowy umiera i Rick prowadzi do siebie monolog.
3.Losowo czasami nie można kompletnie zranić przeciwnika.
4.Nie ma zadania u Rączki.
5.Mimo wyuczenia się wszystkich umiejętności myśliwskich jedyne co zbieram to kły wilka i to z dowolnego potwora.
6.Gdy wychodzimy wraz z Crimsonem z jaskini zastajemy praktycznie już martwych towarzyszy.
7.Po wykopaniu łupu Pacho i Scorpiona witamy pulpit.
8.Fisk zamiast mówić o swojej przeszłości mówi o przeszłości Scatty'ego.
9.Nieistniejące przedmioty w ekwipunku.
10.Nieznikające kinowe paski podczas przeglądania receptur(Znika dopiero po rozmowie z kimś).
11.Angus twierdzi że może nas czegoś tam nauczyć a uczy kompletnie niczego.
12.W misji z Aloesem do mikstury odzyskania głosu, nie ma sprecyzowanej nazwy rośliny co utrudnia sprawę.
13.Światła wpadające do domów, czasami nie leżą na ziemi a lewitują.
14.Lewitujące różne przedmioty.
15.Można spokojnie wejść do Nowego obozu aż do kopalni w której nadal są najemnicy.
16.Podczas walki samoobronnej w obozie Rebeliantów, inni wspierają napastnika.
17.W niektórych nowych pancerzach prześwituje dziura między szyją a głową, zaś w zbroi którą nosi między innymi Cawalorn naramiennik przenika przez szyje.
18.Zanikające pochwy.

Jak znajdę lub przypomnę sobie więcej zedytuje post
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Paradoxal

CZ bugi
#8 2012-03-04, 18:37(Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 18:38)
[quote name="RoMek"]2. Fox zleca zadanie kupić konfitury od Draxa, nie można ich oddać. [/quote]
Też miałem ten błąd.Ale jak wybrałem opcję handlu to po zamknięciu jej nagle pojawiła się opcja dialogowa z oddaniem konfitur.
 

Tajek

Tajek

Użytkownicy
posty42
Propsy5
  • Użytkownicy
z Moich przemyśleń Gra losowo wywala bugi, gdy uruchomiłem nową grę nie miałem buga np. z Bijatyką w karczmie, nie wiem jak to naprawić ale powodzenia
 

Revolution

Revolution

Użytkownicy
posty127
Propsy20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
gra zacina się bez powodu  np idę a gra się zacina nagle ścina i trzeba wyłączyć gothica
 

Remix

Remix

Użytkownicy
Murzyn Internetów :O
posty291
Propsy41
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Murzyn Internetów :O
z Moich przemyśleń Gra losowo wywala bugi, gdy uruchomiłem nową grę nie miałem buga np. z Bijatyką w karczmie, nie wiem jak to naprawić ale powodzenia

Ja też tak uważam, bo buga z oddaniem konfitur fox#msg1023538owi nie miałem...
 
https://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
niektorzy tez sie skarzyli, ze muzyka nie gra
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Ja mam problem z wydajnością gry: np podczas dialogów gdy chcę pominąć kwestię (esc) postać gada dalej a okno dialogowe u góry jest puste.
 

Baggio

Baggio

DreamVader
posty968
Propsy426
ProfesjaGracz
  • DreamVader

Baggio
DreamVader

CZ bugi
#14 2012-03-04, 19:50(Ostatnia zmiana: 2012-03-04, 19:51)
niektorzy tez sie skarzyli, ze muzyka nie gra
To już mankament instalatora, które w zły folder przydzielił muzykę.


- Ja dodam, że dziwią mnie niektóre miejsca pobytu npc, np. kowal gdzieś sobie stoi zamiast stać przy kowadla, a mamy dialog z nim o tym, że ciężko pracuje, itp. :D
 

damdan

damdan

Labirynt
posty176
Propsy43
ProfesjaLvl designer
  • Labirynt
nie które obiekty w obozie rebeliantów wiszą w powietrzu
 

Koreon

Koreon

Użytkownicy
posty36
Propsy3
  • Użytkownicy

Koreon

CZ bugi
#16 2012-03-05, 14:42(Ostatnia zmiana: 2012-03-05, 17:45)
[list=1]

  • Często wywala tuż za mostem do starego obozu.
  • Rączka nie chce gadać i może tylko uczyć kradziejowania.
  • Hank przekonuje że będzie uczył mnie siły, a uczy tylko 2h broni.
  • Wyprowadzam kretoszczury Snafa i atakują mnie wilki. Nie byłoby problemu gdyby nie to, że atakują tylko mnie

i są niewrażliwe na ciosy mej siekierki. Za to pupilki Snafa są dla nich niewidzialne i w przeciwieństwie do mnie zadają im obrażenia. (mam dość skakania dookoła i czekania aż kretoszczury wtranżolą te wilki.)

[/list]
I jeszcze
1Ten ochlejus co chcę się bić zamiast z tym Kubłem, leje mnie i zamiast ogłuszać,     zabija Ricka.
2Ze wszystkich zwierząt wypadają kły wilka.
3Niektóre zwierzęta są nietrafialne (boski neologizm) i nawet nie chodzi o to iż mam kiepską broń po prostu macham bronią i nawet nie słyszę dzwięku trafienia.
 
Człowiek który nic nie posiada wciąż może zachować wiarę.  

Zbawienie przeszło przez krzyż, ogromna to tajemnica, każde cierpienie

ma sens prowadzi do pełni życia

[/font][/size][/color]

Pomogłem? Tu klikinij

>

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

CZ bugi
#17 2012-03-05, 18:09(Ostatnia zmiana: 2012-03-05, 18:36)
Po rozmowie z Ratfordem "Witaj!", znika możliwość porozmawiania o Hanisie.

--------------
A może nie? Jak wczytałem, to wszystko było ok.

Krystian2222

Krystian2222

Użytkownicy
posty175
Propsy26
  • Użytkownicy

Krystian2222

CZ bugi
#18 2012-03-05, 18:10(Ostatnia zmiana: 2012-03-05, 18:21)
Częste crashe, nie zacięcia. Miło by było jakbyście je teraz poprawili, ponieważ na  nie działa tylko reset komputera.
 

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Częste crashe, nie zacięcia. Miło by było jakbyście je teraz poprawili, ponieważ na  nie działa tylko reset komputera.
Nie graj na pełnym oknie nie będziesz musiał restartować :)

P.S. włączajcie zSpy i wklejajcie 5 ostatnich linijek. :)

P.S. Krystian2222 spacje daje sie po znakach takich jak kropka lub przecinek a przed znakami nigdy jej nie dajesz ;)


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry