Cio** ruszcie się! 27855 89

O temacie

Autor

Zaczęty 3.09.2010 roku

Wyświetleń 27855

Odpowiedzi 89

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ

eto

Cio** ruszcie się!
#40 2010-09-05, 18:46(Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 19:07)
Co umiem:
- podstawy blendera (do wersji 2.49b włącznie)
- podstawy maxa

czego chciałbym się nauczyć:
- jeszcze bardziej maxa
- obsługa Photoshopa głównie pod gameart
- wypalanie normalmap z hp w maxie
- programowanie w lua i c++
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
- obsługa Photoshopa głównie pod gameart

nie istnieje coś takiego.
 

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
Cytuj
nie istnieje coś takiego.
no to:

- obsługa Photoshopa głównie pod gameart
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Cytuj
Z mojej perspektywy jedyną możliwą i w miarę sensowną inicjatywą współpracy i wzajemnego doskonalenia, by to jakoś przebiegało jest tworzenie moda. Każdy robi swoje, współpracuje i patrzy na prace innych. Oczywiście można być również postępowym i tworzyć te gierki na iphona, gry i buk wie co jeszcze jak to już od dłuższego czasu panują trendy jednak postępów nie widać
Przecież to właśnie modów nie widać.
Cytuj
lepiej pomóc kazzowi i robić coś konstruktywnego ucząc się przez praktykę a nie jakieś wydumane korepetycje
O to właśnie chodzi. Jeśli ktoś ma pytanie to jest forum, tutoriale, YT, Google, kontakty PW i GG podane na tacy - Nikt nikomu nie broni się zapytać. A tu chodzi o grupowe samodoskonalenie poprzez cel, który nie nazywa się "łowco - ujeżdżacze smoków z myrtany - krwawe zadośćuczynienie Bezimiennego".
Jest wiele osób na tym forum, które mają podstawy by się za takie coś zabrać, ale nie są jakimiś super specjalistami. No to podnieśmy kwalifikacje, zróbmy coś razem przecież mamy potencjał tylko nikt jak dotąd nie rzucił hasłem "cioty ruszcie się!"
Czy może właśnie rzucił i o to chodzi?

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
jak ktoś ma jakieś problemy czy pytania związane z photoshopem to może zawsze śmiało pisać do mnie. chętnie wytłumaczę nawet najprostsze kwestie i objaśnię jak co działa.
 

sauron
  • Gość
Cytat: KolegaZWojska link=topic=11353.msg110729#msg110729#msg110729#msg110729 date=1283705823
...przecież mamy potencjał...

i znowu racja, to jest to minimum które wystarczy, podstawa do tego żeby zacząć, a reszta przyjdzie w trakcie pracy, nie ma lepszej nauki niż rozwiązywanie problemów na bieżąco w trakcie jakiejś konkretnej pracy. zaletą naszego rozwiązania jest to, że z pracy nikt nikogo nie wywali (chyba że za lenistwo) a zamiast opierdolu dostanie wsparcie i wszelką pomoc, ale to my sami musimy to rozumieć. bez wspólnego wsparcia na tym etapie wszystko się posypie.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.

V3Q
Złote Wrota

Cio** ruszcie się!
#46 2010-09-05, 20:04(Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 20:05)
Jeśli mielibyśmy coś stworzyć, to potrzebny jest przede wszystkim ciekawy pomysł. Jaką można zrobić grywalną aplikację pod urządzenia mobilne? Kiedyś pogrywałem w gierkę na WM pod nazwą TikiTower, bardzo ciekawa. Oprócz tego produkcje w stylu elastomanii zawsze mają branie.

Myślałem też o jakiejś bijatyce, nawet na PC - jest tego mało, w sumie żadnej ciekawej, a na pierwszy rzut oka nie wygląda aż tak pracochłonne, niestety - chyba tylko na pierwszy.
Tak teraz mi przyszedł do głowy nieco głupi pomysł - Deluxe Ski Jump na coś przenośnego, pamiętam czasy jak się w to zagrywało na kompie o taktowaniu procesora 66mHz po włączonej opcji Turbo ;d  Ogólnie można by poprzeglądać jakieś stare gierki, a pomysł mógłby wpaść sam.

Jakieś wizje?


PS. Thoro, dzięki. Pewnie później skorzystam, ale aktualnie nie mam tabletu.
PS2. Jak ktoś ma problemy z PS'em to też w miarę możliwości mogę pomóc  :ok:
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
jak ja się zacząłem mobilizować do 3d to chyba każdy może
 

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Co do mobilnej gierki to sądzę , że najleszym gatunkiem będzie Rpg . Sam pamietam jeszcze jak niecały rok temu przechodziłem 3 razy Wolfsteina na moim Samsungu...
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
ja bym z chęcią pograł w coś ciekawego na ds'a :D
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
Oprócz tego produkcje w stylu elastomanii zawsze mają branie.

To jest beznadziejne i generalnie stanowi przeszłość. Urządzenia typu iphone z ekranem dotykowym, czujnikami wstrząsu mają całkiem inne możliwości.
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

Cio** ruszcie się!
#51 2010-09-05, 20:48(Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 20:49)
nikt nie weźmie się za robienie gier na dsa? :D

 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Cio** ruszcie się!
#52 2010-09-05, 21:35(Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 21:42)
RPG wydawałoby się zdecydowanie najprostsze. Nie wydaje się trudnym zrobić prosty ekwipunek i akcję polegającą głównie na wybieraniu opcji dialogowych, ewentualnie spacerowaniu po świecie 2d i prostej walce (w którym grafika wcale nie musi być zła, vide np RH:LoS). Można by też dodać prosty do bólu rozwój postaci, ale raczej dlatego że jest to "tradycja", raczej niepotrzebna w przypadku niewielkiej gierki.

Mam tu na myśli RPG w baardzo starym stylu, ze światem nie "otwartym" (który tak zachwyca w Gothicu), ale prostszym, z systemem ograniczającym wybory użytkownika do tych z góry dobrze przemyślanych i rozwiniętych. Dla urozmaicenia można by w to wpleść mini gry np zręcznościowe czy logiczne.

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Jak będę miał kompa na studiach, to chętnie mogę jakąś muzyczkę zrobić. Nie znam się na grach komórkowych, bo komórkę mam tylko do pisania i dzwonienia, ale tam chyba format midi. jest używany, czy to zależy od modelu? Wie ktoś?
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
W nowożytnych fonach jest mp3, chociaż midi zajmuje mniej miejsca i zdecydowanie dawałoby specyficzny klimacik :lol:

Co do platformy, to iPhone wydaje się dość ograniczonym rynkiem, nie lepiej Java? (no i każdy by miał dostęp do odpowiednich narzędzi)

sauron
  • Gość
prosze admina o zalozenie tajnego, nowej grupy o dowolnej nazwie i przypisanie tych ktorzy sie wpisali. thx
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
kazzmir, a ty jako root admin tego nie możesz zrobić?  :lol2:  
Myślałem ze root ma dostęp do ftp i bazy danych a przynajmniej do ftp.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

Cio** ruszcie się!
#57 2010-09-05, 21:56(Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 21:57)
ale rootowi się nie chce. po to dawał acetonowi admina, żeby zapierdalał.

kazz, jak mówiłem - jeśli coś wyjdzie z mojej nauki, spróbuję pomóc
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Cio** ruszcie się!
#58 2010-09-05, 22:11(Ostatnia zmiana: 2010-09-05, 22:11)
Cytuj
ale rootowi się nie chce. po to dawał acetonowi admina, żeby zapierdalał.

Dałbym za to propsa, lecz nie mogę.

Weź z zamościa chłopka, będzie robił za parobka.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Niestety, wasze marzenia spełzły na niczym, bo za propsowanie postów bezihero avallah mi tego admina zabrał :ok:  Aczkolwiek będę walczył o jego odzyskanie :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry