Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - inż. Avallach

Strony: [1] 2 3 ... 422
1
Forum / Dyskusje na temat banów
« dnia: 2019-04-16, 19:34 »
Mi pasuje zdjęcie bana (stąd ten wątek), ale nie jesteśmy tu sami. Musi Cię poprzeć Splash albo ktoś inny z administracji. Możemy ewentualnie zrobić tradycyjną ankietę. Kontrolując domenę forum chcę unikać podejmowania samemu takich kontrowersyjnych decyzji, bo sprowadziłoby to zrozumiałe oskarżenia o nadużycie pozycji :P

2
Twórczość / Kharynic - The History of Mine Valley
« dnia: 2019-04-15, 22:28 »
To nie znaczy że tak zostanie - tak jak napisałem, tworzę edytor do publicznej grupowej edycji apki webowej (każdy ma swoją kopię, ale z możliwością synchronizacji plików z innymi). Te projekty są ze sobą blisko związane.

Kharynic na obecnym poziomie to "proof of concept" zewnętrznej warstwy skryptowej gry Unity w przeglądarce. Kluczowa część kodu to zautomatyzowa ekspozycja API w C# do zewnętrznego JavaScriptu i z powrotem. Te API są i mają pozostać stosunkowo niskiego poziomu jak dla modderów (można to porównać z uproszczonym zEnginem), coś jak uproszczony interface na Unity. Logika gry ma być zaimplementowana w skryptach po stronie przeglądarki - prototyp pozwala już na instancjonowanie modeli 3d na mapie i manipulację nimi za pomocą konsoli JavaScript.

Ten edytor to jest to czego potrzebuję żeby zrobić z tego modderski plac zabaw i pchnąć projekt naprzód. To i rozwój API silnika, bo na razie to jest bardziej prototyp (np brak mapowania tekstur). Rdzeń rozgrywki ma stanowić chodzenie, rozmowy i używanie przedmiotów więc nic o kosmicznych wymaganiach w tym zakresie.

No i myślę że minimalistyczny klient forum którego da się moddować też spodoba się paru osobom o odpowiednich zainteresowaniach.

Spoiler


To Progressive Web App, okładnie ten sam rodzaj aplikacji co Kharynic. Można otworzyć w przeglądarce przez link, w oknie osobnej aplikacji przez ikonę na pulpicie, można nawet skopiować sobie pliki na dysk i odpalić stamtąd bez instalowania czegokolwiek.

Żongluję paroma projektami balansując ze względu na to ile wartości wydają się mieć ;)

3
Twórczość / Kharynic - The History of Mine Valley
« dnia: 2019-04-15, 21:12 »
Taa, w praktyce nie pracuję nad nim bezpośrednio. Zainteresowanie było mocno poniżej oczekiwań. Na wog.de odpisała chyba jedna osoba, a mocno liczyłem na jakiś feedback od zagranicznego community.

Powoli dłubię za to nad frameworkiem edytowania aplikacji przeglądarkowej w samej przeglądarce. Możesz porównać to do edytora świata znanego z gier desktopowych, z tym że ten zajmuje się kodem i plikami assetów a nie światem.
Na rozgrzewkę chcę zbudować na tym proste forum dyskusyjne z wbudowanymi narzędziami do moddingu tego forum (każdy klient prawie bezpośrednio łączy się z bazą i może dowolnie podmieniać swój kod). Nie pytaj jak na to wpadłem.

W każdym razie, to zadanie dużo prostsze niż cała gra (bardziej przypomina robienie strony internetowej), więc jest dobrym placem treningowym do tworzenia tego edytora.

Kiedy doprowadzę to do zadowalającego stanu, będzie można tych narzędzi użyć aby umożliwić każdemu modding (a przez to dewelopment) Kharynic bez używania żadnych narzędzi poza przeglądarką (chociaż oczywiście są wspierane). Co najmniej do tego czasu projekt ma dla mnie niski priorytet, mam też inne zajęcia. Po aferze z Sequelem, Kronikami Myrtany, Szmykiem i Sueskim mocno straciłem zapał do gothicowego community. Tyle chociaż dobrze że zaczynamy jakoś dochodzić do porozumienia.

4
https://www.youtube.com/watch?v=raudY3eVrGI

5
Gry / Gothic 1.01d beta (REMAKE - 24 MIN FILMU)
« dnia: 2019-04-13, 10:52 »
MIELI W SEQUELU I W 2

6
Forum / Dyskusje na temat banów
« dnia: 2019-04-06, 14:03 »
Nie jestem na bieżąco w temacie ale widzę że chyba źle go zapamiętałem :F
Zostawmy wątek otwarty - miło jest podyskutować.

7
Forum / Dyskusje na temat banów
« dnia: 2019-04-06, 00:01 »
Nie macie wrażenia że ban dla nowego konta Outlandera to trochę przesada? Fakt że sam prosił o bana, ale mam wrażenie że minęło już całkiem sporo czasu i możemy przymknąć na to oko. Trzymał poziom naszego community.

@Splash

Normalnie takie rzeczy obgadujemy raczej w dziale administracji ale w sumie nie ma powodu trzymać tego w tajemnicy ani odbierać nikomu głosu. Jestem ciekaw opinii każdego kto zna Outlandera.

8
Offtopic / Jakiś shitstorm
« dnia: 2019-03-22, 19:32 »
Nie piszę w żadnym publicznym zakątku polskiego internetu poza tym, a już nieraz widziałem screeny "moich" rozmów po jakichś forach czy Discordach... Moim zdaniem trochę naiwnie do tego podchodzisz Kereth sądząc że nikt nie podszywałby się pod Psimka. Ma te swoje 3k subskrybcji w gnijącym fandomie, jestem pewien że wśród osób które się na niego natknęły znalazłoby się parę trolli na takim poziomie. A na podstawie treści jego filmów można jasno stwierdzić że ten prawdziwy coś jednak ogarnia :P

9
Dodam że film zawiera informacje nie publikowane wcześniej... to naprawdę kawał dobrej roboty. To że główny wykonawca filmu jest zbanowany na tym forum nie znaczy że wszystko co stworzył łamie regulamin. A jeśli chodzi o użyte tu materiały, to wiem że w dużej mierze pochodzą bezpośrednio z rozmów z byłymi i obecnymi pracownikami Piranha Bytes i zostały dobrowolnie udostępnione. To nie to samo co publikacja kradzionych plików.

10
Ja robiłbym teraz wszystko jako PWA zaproponowane przez Keltena. Czas na wersję natywną może przyjść kiedyś, jeśli twoja apka będzie popularna i będziesz wiedział że spędzanie czasu nad jakąś konkretną platformą ma sens. Ale z PWA, spróbować może każdy bez instalacji.

11
Skrypty / Ikarus (Pakiet skryptów)
« dnia: 2019-03-06, 19:54 »
Pytanie Pawbuja wydaje mi się jak najbardziej na miejscu. Klucz w tym żeby wiedzieć że w Daedalusie funkcja nie może zwrócić obiektu, więc zamiast tego przypisuje do globalnej zmiennej.
Npc_GetInvItem(..., symbID);
...item.name...;
Oznacza to samo co w innym języku wyglądałoby tak:
var item = Npc_GetInvItem(..., symbID);
...item.name...;
Teraz już związek między symbID a item powinien być jasny :P

13
Forum / Sprawy związane z Forum
« dnia: 2019-02-27, 21:43 »
Nie można wykonać skryptu z innego serwera przez to że na stronie jest obrazek ładowany po http. Można tylko podmienić obrazek na inny.

Co do skryptów, wszystkie ładujemy po https (bo wbrew temu co sugerujesz nam zależy) z dwóch bardzo zaufanych domen: googleapis.com i youtube.com.

Dramatyzujesz bo nawet nie sprawdziłeś co ładujemy, albo źle zrozumiałeś jak działa atak MITM :P
A jak sprawdziłeś i rzeczywiście ładujemy jakikolwiek skrypt po http, to daj znać jaki i szybko załatam, bo to rzeczywiście byłaby dziura bezpieczeństwa.

14
Pytania i problemy / Textura Uriziela
« dnia: 2019-02-27, 21:42 »
Textures.vdf, najprościej wypakować GoManem albo Gothic VDFS.

15
Forum / Sprawy związane z Forum
« dnia: 2019-02-25, 22:16 »
Po to żeby mieć szyfrowanie ruchu, w tym hasła jak się logujesz.
To że obrazki są po http oznacza tylko tyle że jak masz kogoś złośliwego w swojej publicznej sieci wifi to wie jakie to obrazki i może podmienić je na inne. Nie przejmujemy się tym aż tak bardzo, jak tym że bez https mógłby odszyfrować twoje hasło.

16
Offtopic / Animacja
« dnia: 2019-02-16, 16:17 »
Wrzuć na jakiś hosting z hotlinkami (np ifotos) mapy z zaznaczonymi punktami i samolot (wszystko jako osobne pliki i samolot w png albo svg z przezroczystym tłem), może zdążę w mniej jak 3 minuty :P

17
Zedytuj skrót którym otwierasz grę, tak że po gothic.exe będzie jeszcze parametr -time:XX:XX. Jeśli w ścieżce masz spacje, być może będziesz musiał użyć cudzysłowów.
Co do pozostałych pytań, to w prosty sposób (bez narzędzi do modyfikacji silnika które wymagają sporej wiedzy) możesz tylko zmienić jak działa łóżko, zmieniając godziny docelowe.

18
Pytania i problemy / Gothic 1 animacja podnoszenia
« dnia: 2019-01-19, 15:47 »
Powinno wystarczyć skrócenie długości tej animacji w klatkach w humans.mds. Musiałbyś poczytać tutoriale o strukturze i edycji MDSów, a także znaleźć nazwę animacji. Rekompilacja jest automatyczna po wyłączeniu (np przez przeniesienie gdzieś) /data/anims.vdf i /_work/data/anims/_compiled. Niestety wymaga to pobrania pełnego GMDK z animacjami albo zdekompilowania ich przy użyciu Gothic Sourcera.

19
Silniki graficzne / Unity
« dnia: 2019-01-04, 19:40 »
Wczoraj czytałem, niesamowite co oni robią.
Spoiler: przepisują silnik z C++ na C# bo z ichnimi optymalizacjami działa przynajmniej równie szybko, a kod jest mocno uproszczony.

20
Pytania i problemy / Chodzenie pod wodą
« dnia: 2019-01-03, 23:00 »
Niestety nie będzie efektu graficznego wody (niebieski ekran itd). Trzeba by go nałożyć za pomocą odpowiednich VFX. O ile pamiętam są w okolicy /data/system/vfx i trzeba je wywołać przez konsolę albo pisząc skrypt. Zrobienie tego przez konsolę może być nieco skomplikowane.

Strony: [1] 2 3 ... 422
Do góry