Life is Strange 2? 7424 24

O temacie

Autor Zireael

Zaczęty 19.05.2017 roku

Wyświetleń 7424

Odpowiedzi 24

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Bardzo.

Ja jestem dziwny, bo mi się najbardziej podobały pierwsze dwa epizody. Strasznie podobał mi się to, że można było oglądać "życiowe" sytuacje z wielu różnych perspektyw (a nie jak zwykle jedynie fasadowo z jednej perspektywy), a jednocześnie pozostawało relatywnie lekkostrawne. Pewnie moje zdanie wynika z tego, że swego czasu mocno się przyglądałem kwestiom nieliniowości i wyborów w grach a LiS robił w tych kwestiach pare rzeczy naprawdę ciekawie.

Potem historia nabrała tempa i stała się bardziej emocjonalna. Wyszło to naprawdę świetnie, ale spodziewałem się, że gra wejdzie głębiej w skomplikowaną pajęczynę relacji międzyludzkich. Chociaż DotNod raczej podjął tutaj słuszną decyzję.

A poza tym ostatni rozdział (szczególnie pod koniec) trochę mnie zawiódł. Zbyt mroczno i chaotycznie, sceny z czapy zrobione by szokować, które nawet nie do końca są metaforyczne, a głównie są pożywką dla różnych dziwnych teorii i hipotez z których prawie żadna nie ma sensu. No i to, że to co się tam dzieje jest niezgodne z tym jak naprawdę powinien działać efekt motyla i teoria chaosu :P.

Ale nie mogę twórców za bardzo za to zganić, tylko dlatego, że moja racjonalna mózgownica nie trawi pewnych elementów dobrze, skoro te decyzje designerskie podobały się większości ludzi.

Ponadto w kwestii narrative designu sporo się można z tej gry nauczyć.

9/10
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Life is Strange 2?
#21 2017-06-15, 15:54(Ostatnia zmiana: 2017-06-15, 17:05)
A nie przeszkadzało ci ze gra jest taka troche dziedzinna, i przypomina te wszystkie seriale  dla nastolatek?

Gra nie wyglądała na kompletnie durnowatą, więc nie. A dla odmiany można sobie pograć w coś innego niż mordowanie wszystkiego co się rusza oblane sosem z testosteronu ;)
Aha ;o
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Gra nie wyglądała na kompletnie durnowatą, więc nie. A dla odmiany można sobie pograć w coś innego niż mordowanie wszystkiego co się rusza oblane sosem z testosteronu ;)
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

RazorLive

RazorLive

Użytkownicy
posty65
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A nie przeszkadzało ci ze gra jest taka troche dziedzinna, i przypomina te wszystkie seriale  dla nastolatek?

Pierwsze dwa epizody może Ci tak wyglądają. Ale potem fabuła się rozkręca. Z głupkowatych nastolatek, rodzą się detektywki(O ile tak to można napisać) które nie wiedząc kompletnie o tym, pomogły policji w rozwikłaniu pewnej zagadki. Podczas, gdy one tylko i wyłącznie szukały swoją przyjaciółkę.

Obecnie, Life is Strange plusuje się u mnie w jednych z tych gier, które mają najlepszą fabułę, w jakie kiedykolwiek grałem. Do tej pory królował tutaj Wiedźmin 3, The Last of Us no i Uncharted.
 
Ciekawostka - Juzio Stalin nie był złym człowiekiem. Głodził ludzi tylko po to, by nauczyć ich patriotyzmu i wzięcia w dłoń broni za obronę Ojczyzny.

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Life is Strange 2?
#24 2017-06-19, 14:58(Ostatnia zmiana: 2017-06-19, 15:40)
Cytuj
Do tej pory królował tutaj Wiedźmin 3, .
@RazorLive  Ty mówisz o samym wątku głównym, czy o calej otoczce fabularnej w grze?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry