Grafik 2D szuka współpracy 4910 16

O temacie

Autor fifa7

Zaczęty 3.10.2016 roku

Wyświetleń 4910

Odpowiedzi 16

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Witam. Szukam słabo/średnio zaawansowanego grafika 3d, który wykona model (najlepiej broni), który potem ja będę mógł oteksturować.
Ja poćwiczę teksturowanie, ty modelowanie. Ja mam materiał do teczki, ty masz materiał do teczki. Więc sytuacja win-win. Mogę też naszkicować coś na kształt concept artu, ale cudów się nie spodziewaj.
 

gothic1210
  • Gość
 

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
@gothic1210 Z tym panem już pisałem. Zrobiłem jedną teksturę pancerza dla niego, ale dalej nie ma żadnych konkretnch projektów.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Jeśli chcesz coś działać w game-arcie to próbuj szczęścia w 3D. Jest mnóstwo tutoriali i żeby opanować podstawy nie potrzeba zbyt wiele czasu :)

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Ogarniam podstawy 3D, skróty klawiszowe w blenderze, trochę teorii (od biedy sam mógłbym sobie ten miecz wymodelować). Ale jednak dużo lepiej się czuję w 2D i w tym też chciałbym się kształcić.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
A masz na to jakiś pomysł? Texture artistów zatrudniają tylko duże firmy a ci ludzie i tak zwykle ogarniają dobrze 3D, używają np. Zbrusha do rzeźbienia itp. Jeśli chcesz iść bardziej w koncepty to ogarniaj podstawy rysunku, malowania itd. Hobby fajna rzecz, ale jak myślisz przyszłościowo albo po prostu chcesz zrobić progres w jakiejś dziedzinie to musisz mieć jakiś plan na to.

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Masz rację. Ale ja jestem zacofany o jakieś 15 lat w kwestii teksturowania. Gothic mnie upośledził. W gothicu modele nie są zbyt zaawansowane, a to grafik 2D nadaje teksturze (np pancerza) głębię przez odpowiednie cieniowanie i zagięcia materiału. W nowszych grach zagięcia i cienie nie są na teksturze. Co zrobić, żeby się rozwijać? Jak żyć? Czym jest życie?
 

gothic1210
  • Gość
Zadaj sobie pytanie czy chcesz hobbystycznie klepać gothic-art czy chcesz zostać grafikiem z prawdziwego zdarzenia i wtedy zdecyduj.
 

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
@gothic1210 Grafikiem z prawdziwego zdarzenia, który uważa że robienie tekstur do gothica to świetne ćwiczenie dla młodych grafików. Jest taka opcja?
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Każdy z profesjonalnych grafików z tego forum (wyszło ich co najmniej kilku) zaczynał od Gothika. Nie ma w tym nic złego. Jednak własne doświadczenie (i innych, z obserwacji) pokazuje, że największy progres zaczynał się od porzucenia Goticzka. ;)
Cytuj
a to grafik 2D nadaje teksturze (np pancerza) głębię przez odpowiednie cieniowanie i zagięcia materiału
Czasem takie rzeczy robi się oldskulowo, zwłaszcza przy gierkach na urządzenia mobilne. Co nie znaczy, że nie warto nauczyć się innych technik.

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Czyli co proponujecie? Blender + Zbrush + Gimp/PS? Boję się, że zostanę panem "od wszystkiego, do niczego".
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Nie bój się, jeszcze zdążysz znaleźć to co Ci się najbardziej podoba i skupisz się na tym. Zestaw programów, który podałeś jak najbardziej pasuje. Jeśli chodzi o tekstury to warto na pewnym etapie poczytać o Substance Painterze, DDO (jeśli będziesz pracował w Photoshopie). Do malowania fajna jest Krita. Sam najwięcej korzystam z Gimpa przy teksturach, ale ubolewam nad tym, bo pomimo pewnych zalet program się zupełnie nie rozwija.

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Zbrush kojarzy mi się tylko z blenderowym sculpt modem... Pewnie jestem w błędzie. No nic - dzięki za pomoc. Posiedzę trochę w temacie grafiki 3D, chociaż nwm jak długo, bo moje próby grafikowania w trzech wymiarach kończą się zazwyczaj w taki sposób. http://scr.hu/57uf/947m1
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
@fifa7 uwierz, ze zaczynalem od gorszych rzeczy :P
 

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric
Właśnie zauważyłem, że na zbrusha niestety mnie nie stać.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Za chwilę wychodzi okrojona wersja zbrusha, całkiem funkcjonalna i tania z tego co piszą :)
http://max3d.pl/forum/threads/101810-ZBrushCore?p=1272017#post1272017

fifa7

fifa7

Użytkownicy
aka Cedric
posty19
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • aka Cedric

fifa7

Grafik 2D szuka współpracy
#16 2016-10-04, 13:07(Ostatnia zmiana: 2016-10-04, 20:42)
Najpierw tablet graficzny, potem oprogramowanie 3d. Taki jest plan.

Post połączony: 2016-10-04, 20:41
Tablet zamówiony. Wacom Ctl-671 za niewiele ponad 250 zł. Mam nadzieję, że wystarczy.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry