[Unity 3D] RTS via WWW z elementami realtime 4668 7

O temacie

Autor Wowoz

Zaczęty 24.02.2016 roku

Wyświetleń 4668

Odpowiedzi 7

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Czesc. Ostatnio naszla mnie ochota na zagranie w jakaś grę strategiczna przegladarkowa. Wybierając pomiędzy wieloma znanymi tytulami jak np. settlers online, zauważyłem ze te gry nie różnią sie kompletnie niczym. Jedna ma ładniejsza szatę graficzna, druga trochę mniej pay 2 win,  natomiast sam gameplay jest taki sam: wejdz,  kliknij buduj, wroc za 5 godzin.
Wpadłem na pomysl: dlaczego by tego nie rozwinąć i nie stworzyć czegoś czego w zasadzie jeszcze nie ma. Strategie z elementami, które będą wykonywane w czasie rzeczywistym. Pojawia sie parę przeszkod bo nawet nie będąc programista zdaje sobie sprawę, ze nie wszystko mogłoby być synchronizowane bezpośrednio realtime. Wiąże sie to z ograniczeniem technologicznym (nawet super serwery mogly by nie wstrzymać paruset jednostek na scenie) . Mam natomiast sporo pomysłów w jaki sposób można by rozwiązać te problemy zmieniając nieco koncepcje. Szczegóły są do dogadania.
Chcialbym czerpać jak Najwiecej z klasycznych pecetowych rtsow przy czym Czesc pomysłów dopasować do gier przeglądarkowych. O żadnych zarobkach nie ma mowy,  projekt ma być edukacyjno- hobbistyczny. Szukam osób z doswiadczenien, które w wolnych chwilach chcialyby pomoc. Gdy znajdę 2-3 osoby (głównie chodzi o programiste,  kogoś od unity) wezmę sie porządnie za GGDy. Co sadzicie o takim projekcie? Czy osobiście zagralibyscie w taka gre (tak, wiem ze dałem mało informacji)? Czy sami macie podobne pomysły?
@Jedairusz @Fartuess @Adanos @Kazzmir itd.
Sory za bledy,  pisze z telefonu.
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
propsy.
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Sam pomysł spoko, ale mało konkretów na razie :) Trochę jestem zawalony robotą, ale w razie czego zawsze coś tam mogę doradzić czy pomalować. ;) W jaki styl celujesz? Cartoon? Średnioweicze/fantasy/sci-fi?

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Coś Ala ogame,  scifi
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Ten pomysł to chyba powstał nawet na GameDayu w Katowicach. :D

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
A nie pamiętam akurat żebyśmy o takiej grze rozmawiali. Chociaż możliwe bo koncepcja takiej gry rodzi mi sie w głowie od dawna, dopiero od jakiegoś czasu mam ochotę to zrealizować. Jak napisze gdd to dam tu ogłoszenie. Może jakis programista sie znajdzie
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Jak gadaliśmy z kimś z Reality Pump to nam pokazywał jakąś gierkę na tablecie chyba, a ty zasugerowałeś, że fajnie by było, gdyby była taka na przeglądarkę.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
To była zwykla turowka :)
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry