Leinnan skin- SMF 2.0 73243 361

O temacie

Autor Leinnan

Zaczęty 20.11.2015 roku

Wyświetleń 73243

Odpowiedzi 361

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome

Leinnan
Administrator

Leinnan skin- SMF 2.0
2015-11-20, 21:29(Ostatnia zmiana: 2016-01-19, 12:45)
Z racji tego, że:
- stary skin posiada wiele błędów wynikających z mojej niewiedzy i przenosin
- do premiery SMF 2.1 jeszcze dużo czasu upłynie
-  chcę poćwiczyć przed E14

nadciąga nowy skin. Póki co bardzo wstępna wersja dostępna jest pod linkiem: http://leinnan.pl/testy/index.php
Już teraz:
- powrót szybkiej edycji! Chociaż ta najprawdopodobniej wróci i na obecnym skinie
- ikony działów będą nadawane przez CSS, niepotrzebne są żadne dodatkowe pluginy
- IMO o wiele bardziej przejrzyste centrum statystyk
- w postach cały czas widoczny jest jedynie nick, avatar i tytuł użytkownika, reszta po wskazaniu na nick
- po dwa działy w linii, oddaję pod dyskusję :F
- gdy nie ma nieprzeczytanych wiadomości w działach w kategorii, na belce kategorii nie jest wyświetlony link do "Nieprzeczytanych wiadomości" po prawej stronie
-domyślny avatar gdy ktoś nie ma żadnego
-znikający pasek przewijania w sygnaturkach(gdy kursor nie jest na sygnaturze nie widać paska)
-możliwość ustawienia osobnego tła dla każdego działu(grafika w tle headera testowa)
-wyróżnienie posta który otrzymał dość propsów
-lepszy wygląd statystyk
-dostosowanie strony do telefonów
Kolorystyka w większości będzie zmieniona.
Screen:

 

Obsługiwane/Zintegrowane/niepotrzebne mody:
-Buddies List
-Activity in Profile
-ncode image resizer
-Board Icons
-Good post/bad post
-Spoiler: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3981
-SCEditor
-Profile Comments: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=436
-Topic Solved: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1601
-Slider: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2972
-nneonneo's Shoutbox: http://custom.simplemachines.org/mods/?mod=585
-Most Popular Topic Today: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=937
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Wygryw :ok:
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czyżby wreszcie skin, na którym da się normalnie korzystać z forum? A myślałem, że to jest niemożliwe w przypadku SMF
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Czyżby wreszcie skin, na którym da się normalnie korzystać z forum? A myślałem, że to jest niemożliwe w przypadku SMF
Czemu ten skin ma takim być, a obecny nie jest?
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Usuń dwa działy w rzędzie :(
Kolorystyka etc jest w sumie wporzo, zagospodaruj również te 950 px. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Usuń dwa działy w rzędzie :(
Kolorystyka etc jest w sumie wporzo, zagospodaruj również te 950 px.
Pisałem ci, że w ten sposób zaprzeczasz sobie. Jednocześnie narzekasz, że jest za mało i za dużo.  :pokerface:
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
W sumie nie jestem przekonany to tych dwóch działów w rzędzie. Może dlatego, że to coś nowego a ja nigdy się z tym nie spotkałem, a może dlatego, że... nie no, raczej to pierwsze. Zobaczymy jak to będzie się sprawdzać podczas działania na samym skinie. I tak gratki :ok:
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Brakuje kiedy wysłano ostatni post, kto wysłał ostatni post, nie ma napisane ile wątków i postów jest w danym dziale.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Datę już masz, autora gdy wskażesz datę, a miejsce statystyk jest w statystykach.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Powinno to być widoczne. Ja chcę widzieć od razu, a nie przesuwać myszkę, by coś zobaczyć.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
To najprawdopodobniej rozwiązaniem twojego problemu będzie korzystanie z starego skina.

Edit@ Tak to teraz wygląda:
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
w postach cały czas widoczny jest jedynie nick, avatar i tytuł użytkownika, reszta po wskazaniu na nick
dobry pomysł, trochę słabe wykonanie (przynajmniej na podglądzie). Ogółem obecnie wydaje się to jedynie pogarszać czytelność forum i przeszkadzać w jego użytkowaniu. Grupa użytkownika jest akurat ważna i dobrze byłoby, gdyby była widoczna zawsze. Profile bez uzupełnionych danych (vide Buła na podglądzie) bez żadnych dodatkowych danych wyglądają zwyczajnie źle. Od siebie mam dwie propozycje - albo przerobić to na zwyczajne rozwijane menu typu "pokaż więcej" lub nieco rozbudować profile (np. o jakieś 'o mnie' :I), żeby przerobić ten podgląd na swoistą wizytówkę i żeby faktycznie był sens sprawdzania tego.

Cytuj
po dwa działy w linii, oddaję pod dyskusję :F
dobra, poeksperymentujmy :D

Osobiście schowałbym z powrotem przyciski Administracja/Moderuj - nie są zbyt często używane, a zamiast tego wrzucił do belki bez potrzeby rozwijania jakieś powiadomienia zrobione w sensowny sposób*. Prócz tych o wspomnieniach "@Porfiry Pietrowicz", z chęcią bym zobaczył także raporty do moderacji. W obecnej chwili są schowane tak głęboko, że nie chce się tam zaglądać, a to coś, co może akurat faktycznie poprawić forum :D

*-ikonka dzwoneczka z liczbą, w belce skrajnie po prawej stronie?
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Pagan, mesjaszu, ratuj themodders :C
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome

Leinnan
Administrator

Leinnan skin- SMF 2.0
#13 2015-11-21, 17:38(Ostatnia zmiana: 2015-11-21, 17:53)
Cytuj
dobry pomysł, trochę słabe wykonanie (przynajmniej na podglądzie). Ogółem obecnie wydaje się to jedynie pogarszać czytelność forum i przeszkadzać w jego użytkowaniu. Grupa użytkownika jest akurat ważna i dobrze byłoby, gdyby była widoczna zawsze. Profile bez uzupełnionych danych (vide Buła na podglądzie) bez żadnych dodatkowych danych wyglądają zwyczajnie źle. Od siebie mam dwie propozycje - albo przerobić to na zwyczajne rozwijane menu typu "pokaż więcej" lub nieco rozbudować profile (np. o jakieś 'o mnie' :I), żeby przerobić ten podgląd na swoistą wizytówkę i żeby faktycznie był sens sprawdzania tego.
No na razie to taka bardzo wstępna wersja. Oczywiście kwestia tego co ma być widoczne, a co ukryte jest do obgadania.
No i ja jestem za tym by każdy miał avatar, czyli gdy ktoś nie ma dać mu domyślny. Ujednolici to trochę wygląd. Co do o mnie- widok profilu też czeka przemeblowanie, nie wiem jeszcze czy zrobię tak jak na tym skinie z 2.1 czy jeszcze inaczej.

 
Cytuj
Osobiście schowałbym z powrotem przyciski Administracja/Moderuj - nie są zbyt często używane, a zamiast tego wrzucił do belki bez potrzeby rozwijania jakieś powiadomienia zrobione w sensowny sposób*. Prócz tych o wspomnieniach "@Porfiry Pietrowicz", z chęcią bym zobaczył także raporty do moderacji. W obecnej chwili są schowane tak głęboko, że nie chce się tam zaglądać, a to coś, co może akurat faktycznie poprawić forum :D
Te menusy na razie są po prostu nieruszone, muszę napisać do Allacha by mi podrzucił Subs.php i tyle. Co do drugiej części posta- w menu od moderacji nie wyświetla ci liczby? Jestem za tym by to menu dać jednak jako jedno z głównych(i tak 99% go nie widzi) i zrobić lepsze wyróżnienie gdy są jakieś powiadomienia(np. liczba w kolorowym kwadracie).

Cytuj
*-ikonka dzwoneczka z liczbą, w belce skrajnie po prawej stronie?
W SMF 2.1 to już jest, w tym skinie do obgadania byłaby nie tylko kwestia istnienia czegoś takiego, a też jakby miały działać.


Edit@Ogarnięty mod "Buddies List".
W starym skinie wygląda to tak jak w linku: http://themodders.org/index.php?action=profile;area=buddieslist;u=11000
Tak na razie wygląda to u mnie:

W spoilerze gif pokazujący co się dzieje po wskazaniu myszą na któryś z profili:
Spoiler
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Szczerze mówiąc, to nie wiem jaki jest sens ukrywania jak najwięcej. Zrozumiałbym, gdyby brakowało miejsca, ale miejsce jest i najczęściej staje się coraz bardziej puste. Boję się tej pustki. :(

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Akurat w przypadku strony ze znajomymi być może będziesz miał okazję ponarzekać w drugą stronę, bo chcę ich wpakować do profilu, tak samo mają tam dojść komentarze. Wtedy będziesz mógł powiedzieć, że jest tam za dużo :D
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
Zgadzam sie  Adanosem, nie ma sensu ukrywać to minimum info które jest wyświetlane na aktualnym skinie. 
Cytuj
po dwa działy w linii, oddaję pod dyskusję 
Nie nie nie niennieneineineineineineieneineineineienei....... 
Pls staph 
 


Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Ułatwienie przeglądania forum na małych ekranach:
http://i.imgur.com/I1imrnL.png
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
To co mi mówiłeś o stronie głównej forum xD Było napisać, że mam we wiadomość wejść :D
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
jaki fejm :F
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry