obce cywilizacje w galaktyce drogi mlecznej 111639 516

O temacie

Autor Kazzmir

Zaczęty 22.10.2015 roku

Wyświetleń 111639

Odpowiedzi 516


Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
szczyt rozwoju byłby niemal boski?  :lol:

niematerialne IQ 70 daje geniusz? bardziej myślę o czasie jaki świadomość ludzi genialnych może spędzić nad myśleniem, poznawaniem, niekoniecznie tworzeniem przedmiotów materialnych dla nas...
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Fexo

Fexo

Użytkownicy
Тебе нужна помощь?
posty167
Propsy152
ProfesjaConcept Artist
  • Użytkownicy
  • Тебе нужна помощь?
szczyt rozwoju byłby niemal boski?  :lol:

niematerialne IQ 70 daje geniusz? bardziej myślę o czasie jaki świadomość ludzi genialnych może spędzić nad myśleniem, poznawaniem, niekoniecznie tworzeniem przedmiotów materialnych...
Źle sformułowałem, chodziło mi właśnie o wynalazki. Co do poznawania, większość ludzi jest zbyt ograniczona umysłowo. Skoro 90% ludzi w szkole ma problem, żeby nauczyć się pięciu słow na kartkówkę to raczej ten czas nic by nam nie dał (Bo oni i tak nie chcieliby nic poznawać).
Ale tak jak mówisz dla mnie ten czas byłby czymś wspaniałym. Bo kto wie, może dzięki temu mógłbym poznać tajemnice wszechświata.
 
COLORBLIND

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
może dzięki temu mógłbym poznać tajemnice wszechświata.

dlatego wcześniej pytałem także adanosa, czy to "niebo" po śmierci nie jest przypadkiem bardzo ograniczone?
czysto hipotetycznie, umieramy nasza świadomość idzie do nieba (niebo może być miejscem z którego się nie wychodzi, albo mamy pełną wolność, ciekawe co teolodzy-kościół o tym mówi), nasza świadomość nie idzie do nieba tylko robi co chce, albo po prostu to dla nas koniec xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Fexo

Fexo

Użytkownicy
Тебе нужна помощь?
posty167
Propsy152
ProfesjaConcept Artist
  • Użytkownicy
  • Тебе нужна помощь?
Cytuj
albo po prostu to dla nas koniec xD
To byłoby naprawdę smutne, chciałbym polatać po wszechświecie jako niematerialna "breja" inteligencji xD
Wiesz jak poruszałem ten temat w pierwszej klasie technikum na religi to moja nauczycielka odpowiadała, że będzie tak jak Bóg chce więc xD
 
COLORBLIND

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Nie znamy nic co poruszałoby się szybciej od prędkości światła.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87_nad%C5%9Bwietlna
http://www.matematyka.wroc.pl/matematykawokolnas/predkosc-swiatla
Moja wtopa, kajam się  :F
Chociaż jestem ciekaw na jakiej zasadzie cień jest szybszy od światła.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Cytuj
albo po prostu to dla nas koniec xD
To byłoby naprawdę smutne, chciałbym polatać po wszechświecie jako niematerialna "breja" inteligencji xD
Wiesz jak poruszałem ten temat w pierwszej klasie technikum na religi to moja nauczycielka odpowiadała, że będzie tak jak Bóg chce więc xD

jest długa lista bogów którzy mogą chcieć inaczej...

cień jest szybszy od światła.

 :ok: dlatego tradycyjne napędy jakie znamy nie zaprowadzą ludzkości do gwiazd.

jak wpływa przyspieszenie na prędkość podróży w próżni, np stałe 2-3g które mogłoby być tolerowane a pozwalające rozwinąć prędkość bliską światła w jakimś rozsądnym czasie?
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
@Kazzmir Hejtowanie religi jest takie zabawne i nowoczesne prawda Kazzmir?

Naprawde moglbys uszanowac ze ktos w cos wierzy. Poczytaj sobie choc troche o religi bo nie masz o niej pojecia, a sie wypowiadasz.
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
przekonaj mnie że się mylę
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Inny przykład - spójrz na słońce, patrzysz osiem sekund w przeszłość. To samo obserwujesz na ziemi, jednak ponieważ dystans jest mniejszy, mniejsza jest również różnica.

fuck me xD wyłapałem tylko jeden błąd, to jest 8 minut do słońca. da się to rozwinąć w kontekście np najdalszych galaktyk i poniższego rysunku?



jasne że ziemia nie jest w środku wszechświata, ale zakładając że patrzymy w przed siebie i widzimy jakiś odległy obiekt i odwracamy się i widzimy kolejny odległy obiekt to widzimy "oba końce" widzialnego kosmosu. czy ci co są tam na końcu widzą to samo?

@Sawik Akurat patrząc na słońce niedokładnie patrzysz w przyszłość. Jak masz lagi w grze to też nie patrzysz w przyszłość. Po prostu przepływ informacji jest na tyle wolny i informuje ciebie z opóźnieniem. Zakrzywianie upływu czasu działa trochę inaczej

@Kazzmir Trudno mi powiedzieć, ale wydaje mi się, że niewidoczna część wszechświata to by była ta, która z powodu roszerzania się wszechświata oddala się od nas relatywnie szybciej niż wynosi prędkość światła.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Fexo ciekawe z tym warpem, ale jedna sprawa. Wspominasz o prędkości światła jaką by ten statek miał osiągać, ale muszę Was zasmucić (chyba nawet ktoś to już tutaj pisał) bo prędkość światła to nie jest wystarczająca szybkość,  by realnie podróżować po systemach > galaktykach. Oczywiście zagłębiając się dalej w temat widzę, że wapr jest kilka kolejnych "wielkorotnych prędkości" i myślę, że warp 6 mogłaby już realnie spełniać swoją funkcję.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
przekonaj mnie że się mylę
Przekonaj mnie że masz racje


Jak nigdy przyznam racje Mac Dunowi.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
To Adanos zaczął z religią, Kazzmir po prostu niepotrzebnie wdał się w dyskusję na ten temat. Swoją drogą podejście Adanosa jest dość płytkie- robienie z boga(czy też Boga) zapchajdziury która ma wyjaśniać to czego nie wiemy nie jest dobrą drogą. 
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

obce cywilizacje w galaktyce drogi mlecznej
#53 2015-10-25, 09:27(Ostatnia zmiana: 2015-10-25, 09:32)
Jak nigdy przyznam racje Mac Dunowi.

myślę że rozsądnie będzie pozostać przy impasie xD ale pozwolę sobie wyjaśnić pewne sprawy, ja nie jestem przeciwny bogu, ale faktycznie jestem przeciwko religiom. gdy mowa o tej jednej religii która zniekształca obraz tego co jeżeli istnieje jest ponadczasowe to z całą pewnością nie jest tak banalne jak rozrzut granata który widzimy w biblii.

mówimy o stwórcy wszechświata a nie gulaszu... czy ludzkość jeżeli dobije do 7 etapu rozwoju cywilizacji (najbliżej stwórcy) będzie się kłóciła o kawałek ziemi i inne głupoty które w ciągu ostatnich lat zabiły w wyniku wojen grubo ponad 200 mln ludzi? czy jakakolwiek cywilizacja wyższa znając te fakty będzie chciała w ogóle z nami dyskutować o czymkolwiek, bad reputation. za to mamy dekalog który ignorujemy na każdym niemal kroku, przecież bóg jest miłosierny, to jest nasza wymówka?

zacznijmy być dobrzy dla siebie a nie tylko mówmy o tym zerkając na święte księgi.

nie widziałem wojujących z torą żydów, buddystów zamachowców, wykłócających się gnostyków i tak dalej. to te dwie nowe religie wynaturzone przez ludzi robią wiele złego. nie można robić wiele dobrego i złego jednocześnie, dlatego uważam że nie są wiele warte, pomijam historyczne dowody.
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
No, ale nie czaje czemu Kazzmir ciagle porownuje religie z kosmosem.Skoro te 2 rzeczy nie wykluczaja sie.

Gdybys co post nie wspominal o religi/Bogu to w ogole problemu bym nie robil. Wyglada to tak, jakbys sie uwzial na religie/Boga.
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
a tak z innej beczki, jeżeli to wszystko jest prawdą to polecam poszukać na youtube: The Near Death Experience of Howard Storm. to co opowiada, najbliżej odpowiada moim przekonaniom o potencjalnym istnieniu nieba i piekła. 
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
To Adanos zaczął z religią, Kazzmir po prostu niepotrzebnie wdał się w dyskusję na ten temat. Swoją drogą podejście Adanosa jest dość płytkie- robienie z boga(czy też Boga) zapchajdziury która ma wyjaśniać to czego nie wiemy nie jest dobrą drogą.
Mylisz się. Ja po prostu stwierdziłem razem z Einsteinem, że ciało materialne nie pokona prędkości światła i jedyną drogą jest stanie się czymś niematerialnym. Jeśli będziemy niematerialnym bytem, to jakie będziemy mieć ograniczenia? Zapewne żadnych. No chyba że ktoś odkryje tunele czasoprzestrzenne lub teleporty. Dopiero później zaczęliśmy dyskutować o Bogu i kosmosie.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Wydaje mi się, że ten topic zszedł na pierdolenie głupot gdy stwierdziliście, że bóg to cywilizacja siódmego poziomu :P
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
Wydaje mi się, że ten topic zszedł na pierdolenie głupot gdy stwierdziliście, że bóg to cywilizacja siódmego poziomu :P

w tym stwierdzeniu można zawrzeć pytanie o limit osiągnięć technologicznych. teraz tutaj są małe, czy będą większe? fizycy gdzieś w odległej galaktyce którzy będą potrafili odtworzyć warunki jakie były podczas big bangu i stworzyć nową rzeczywistość z całą pewnością boscy nie będą, ale będą blisko.

tylko ja cały czas zadaję pytania o ziemię... o jej przeszłość, dlatego powstał ten temat xD

narażona okresowe masowe wymieranie

dlatego tak mnie gnębi, czy ziemia poddawana takim samym wpływom i przypadkom, czy w cudzysłowiu ziemska cywilizacja mogła rozkwitać i ginąć wielokrotnie. pomijam brak bezpośrednich dowodów na istnienie przed dziesiątkami tysięcy lat, ale co np z najstarszymi odkrywanymi śladami cywilizacji np w turcji Göbekli Tepe. jest długa przerwa pomiędzy tym odkryciem a np początkiem cywilizacji sumerskiej
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry