Muzyka z g1 do g2-problem 4426 12

O temacie

Autor Maciej

Zaczęty 20.06.2014 roku

Wyświetleń 4426

Odpowiedzi 12

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Muzyka z g1 do g2-problem
2014-06-20, 22:08(Ostatnia zmiana: 2014-06-20, 22:24)
Otóż chciałem dodać muzykę z g1 do GD z g2. Czytałem masę tutków, zmarnowałem sporo czasu, niestety nie mam pojęcia nawet od czego zacząć :facepalm: Podobno muzyka z g1 jest w plikach gry w g2. Tylko pytanie jak wsadzić muzykę żeby była w OldWorld.zen. W ogóle tego nie ogarniam  :facepalm:
 

UrizielX

UrizielX

Użytkownicy
Kolekcjoner dusz
posty42
Propsy20
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Kolekcjoner dusz
http://themodders.org/index.php?topic=20932.0

Zapraszam do przeczytania i poszukania instancji muzyki z G1. *facepalm*
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders

Fabio
The Modders

Muzyka z g1 do g2-problem
#2 2014-06-21, 11:07(Ostatnia zmiana: 2014-06-21, 11:56)
Uriziel szczerze mówiąc nic mu nie powiedziałeś. W plikach z G2NK nie ma muzyki z G1 (w folderze Music) trzeba to sobie po prostu przenieść.

Edit:
Krótko mówiąc: Z "Music" z G1 trzeba przenieść foldery do "Music" do G2NK. Trzeba mieć przekonwertowany zen World.zen z G1 tak aby w G2 dało się z niego swobodnie korzystać (bądź w spacerze). Oprócz tego trzeba przenieść MusicInst z G1 do G2 (po prostu podmienić) a następnie zreparsować skrypty. Teraz powinno wszystko hulać. Ewentualnie prawdopodobnie zamiast całkowitej podmiany Musicinst dopisać linijki z Musicinst z G1 do Musicinst z G2. Widzę, że domyślnie są napisane jednak nie działa muzyka w ten sposób, tylko w sposób z podmianą bynajmniej u mnie. Testowane na XP SP3.

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Boś ślepy Mac Dun, tego typu zmiany dokonuje się z poziomu skryptów. Przenosisz temat muzyczny (plik .sgt, .sty i .dls) z folderu Music z G1 do folderu Music z G2, wchodzisz w Scripts/System/Music i otwierasz MusicInst.d i szukasz linijki odpowiedzialnej za temat muzyczny w OldWorldzie (zaczyna się chyba na OW, np. OW_Day_Std) i potem zamieniasz to, co jest w cudzysłowiu na nazwę twojego przeniesionego pliku .sgt.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Muzyka z g1 do g2-problem
#4 2014-06-21, 12:04(Ostatnia zmiana: 2014-06-21, 13:20)
Zrobilem tak. Muzyki brak  :F Na 100% to wina tego ze w g1 nie dziala mi muzyka. No nic trzeba kupic win 7 :(

EDIT @ DOWN
Tylko nie tylko ja mam problem z muzyka w g1, ale patrzac po forach duzo osob ma problemy

Mimo to dzieki za wyjasnienie, bo kompletnie nie ogarnialem wstawiania muzyki  :F

EDIT

http://www.worldofgothic.de/dl/download_374.htm]http://www.worldofgothic.de/dl/download_374.htm[/urlpod G2.

Już testowałem wcześniej i nie działało  :F
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Jak ci w G1 oryginale ogólnie nie działa to masz coś zjebane bo na każdym systemie (XP, Vista,7) powinna działać bez problemu..

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Nie na każdym. Jest patch do tego: http://www.worldofgothic.de/dl/download_373.htm pod G1 i http://www.worldofgothic.de/dl/download_374.htm pod G2. Jest napisane, że przeznaczone pod Vista z SP1, ale na 7 też działa.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Tyle, że on mówił o Windows Xp, że tam mu nie działa :D

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Caesum

Muzyka z g1 do g2-problem
#8 2014-06-21, 15:34(Ostatnia zmiana: 2014-06-21, 15:47)
Fabiosek jakieś herezje ci tu wypisuje. Piękne sposoby by zepsuć sobie grę.  :ok: W każdym razie z pewnością nie wiem po co komu World.zen do takich rzeczy, chyba że do samych testów, whatever. Podmiana całego pliku MusicInst też niezbyt fajny pomysł.

Najpierw zadam pytanie - chcesz PODMIENIĆ muzykę z G2 na tą z G1, czy DODAĆ muzykę z G1 do G2? Jeśli to drugie, czytaj dalej:

1. Po pierwsze skasuj to co wcześniej zrobiłeś i przywróć kopię.
2. Włączasz MusicInst.d i znajdujesz kawałek:

//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------
//--------------------------------- OLD WORLD -----------------------------------------------------

3. Pod nim jest kod muzyki z G1 obramowany w znak komentarza /* */. Możesz usunąć komentarz i na nim działać, ja jednak usunąłem również całą jego zawartość i skopiowałem kod z G1 począwszy od:

// ################################################################################################
// ################################################################################################
// ################################################################################################
// ###############                                                          #######################
// ###############           L O C A T I O N S                              #######################
// ###############                                                          #######################
// ################################################################################################
// ################################################################################################
// ################################################################################################

4. Potem włącz Spacer i skompiluj plik Music.src. Wyskoczą ci błędy.
Błędy te związane są z tym, że G2 wykorzystuje do swoich muzyczek kilka nazw z G1, np. DEF_ albo STY_. Wystarczy odnaleźć INSTANCE z G1 o podobnych nazwach i zmienić je na inne. Jeśli dobrze pamiętam podobne są DEF_, BAN_, PIR_ i STO_
Zmieniaj nazwy tym z G1, nie z G2, żeby nie zepsuć muzyczek, które już są w grze.
Ja przykładowo zmieniłem DEF_Day_Std na DEF2_Day_Std. Reszta działa analogicznie.
5. Po naprawie błędów skompiluj jeszcze raz skrypty. Powinny skompilować się pomyślnie.
6. Uruchom ponownie Spacer.
7. Załaduj świat i wstaw oCZoneMusic. W vobname ustawiasz przedrostek muzyki, która ciebie interesuje. Czyli przykładowo jeżeli chcesz ustawić muzykę ze starego obozu, włączasz MusicInst i szukasz linijki z nią.
// XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
// XXXXXXXX  O L D C A M P  [OC_]     XXXXXXXXXXXX
// XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
8. Przedrostek to OC_, dlatego w grze w vobname wpisujesz np. NazwaMuzyki_OC. Ważne jest tylko _OC, reszta jest ignorowana. Akceptujesz zmiany.
9. Klikasz Edit the Bbox i ustawiasz zasięg muzyki. Na czas testów polecam mały zasięg, np. 5000x5000x5000. Akceptujesz zmiany.
10. WAŻNE! Wylatujesz kamerą poza działanie voba muzyki, po czym wlatujesz tam z powrotem. Jeżeli dobrze wszystko zrobiłeś, muzyka powinna zacząć działać.

Dodam jeszcze, że nie wiem dokładnie, jak działają nazwy muzyk, ale wydaje mi się, że chodzi właśnie o same te przedrostki. Resztę silnik zwyczajnie omija.

EDIT: Zapomniałem dodać. Skopiuj wszystko z folderu Music i niczego nie omijaj.
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Jeżeli chce zamienić pojedynczy temat muzyczny to nie musi wszystkiego. Wystarczy że z folderu Music z G1 skopiuje odpowiednie pliki sty i sgt oraz Orchestra.dls - źródłowy plik dla wszystkich sty i sgt.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pisałem w/w z myślą, że będzie dodawał wszystkie muzyczki. Tym bardziej, że całość to ledwie 30mb. :F
 

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Piszę w tym temacie bo bardzo mi się przydał tutek Caesuma. Mam tylko jedno pytanie odnośnie:

9. Klikasz Edit the Bbox i ustawiasz zasięg muzyki. Na czas testów polecam mały zasięg, np. 5000x5000x5000. Akceptujesz zmiany.
Czy ten cholerny box z muzyką da się jakoś obracać? :F Nie mogę nim sterować tak jak vobem - box porusza się jedynie w górę/dół i na boki... A akurat potrzebuje go ustawić symetrycznie do palisady, czyli tak trochę na ukos muszę go mieć.

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Niestety nie. : (
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry