Problemy techniczne 513156 1643

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 22.07.2013 roku

Wyświetleń 513156

Odpowiedzi 1643

zeromus

zeromus

Użytkownicy
posty30
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A bugi innego rodzaju? Ważne zadania których nie da się wykonać albo trzeba wykonywać alternatywnie bo normalna ścieżka nie działa? Umiejętności/czary  których nie warto się uczyć bo nie działają w ogóle albo nie działają tak jak powinny?
 

Fiedorr

Fiedorr

Użytkownicy
posty33
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja jestem w szóstym rozdziale na 1.3.1 też SŚ i żadnych bugów nie zauważyłem poza tym przepakowanymi magicznymi broniami.
 

Amator132

Amator132

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witajcie.
Mam problem a mianowicie: gram nekromantą (patch 1.3.1) i jak zdejmuje szatę to odejmuje mi statystki postaci. Że obrona jest na minusie, zabiera manę itp. Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić?

Pozdr.
 

kemosabe

kemosabe

Użytkownicy
posty20
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
A ja mam pytanie co zrobiłem źle jeżeli wykonałem wszystkie punkty w instrukcji instalacji moda zawarte na 1 stronie posta z instalacją, a mimo tego jak odpalam przez startera g2 rebalance v2.1 pl to akcja jest jak normalnie w g2nk, bez zawartości moda? Tekstury są nowe wgrane i menu na starcie gry też nowe, ale sama akcja jest bez zmian...
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
A ja mam pytanie co zrobiłem źle jeżeli wykonałem wszystkie punkty w instrukcji instalacji moda zawarte na 1 stronie posta z instalacją, a mimo tego jak odpalam przez startera g2 rebalance v2.1 pl to akcja jest jak normalnie w g2nk, bez zawartości moda? Tekstury są nowe wgrane i menu na starcie gry też nowe, ale sama akcja jest bez zmian...

Nikt tego nie wie co zrobiłeś źle.

Najlepiej usuń wszystko ( WSZYSTKO ) i zainstaluj na nowo powinno być dobrze.
 

Deeptextures

Deeptextures

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam. Mam nietypowy bug w modzie. Chodzi o to, że gdy strzelam z łuku to strzały nigdzie nie dolatują. Ich ciężar jest tak duży, że od razu spadają na ziemię. Nie wiem skąd to mogło się wziąć. Konsoli używałem tylko raz by zmienić poziom trudności. Jakieś rady jak to naprawić ?
 

rikoos

rikoos

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, zawiesza mi się rozmowa z czymkolwiek przywołanym po modlitwie do beliara, nie mam w ogóle dialogów + po skończonej rozmowie dalej w niej jestem i jedyne wyjście to alt f4. Dołączam filmik poglądowy
https://www.youtube.com/watch?v=iSSrk_QBoQ8
 

bubek

bubek

Użytkownicy
posty35
Propsy9
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Witam, mam problem przez który prawdopodobnie nie dołączę do myśliwych, a mianowicie nie naliczają mi się zabite zwierzęta, kiedyś było pokazane ile zabiłem po każdym potworze teraz jest tylko doświadczenia, macie jakieś rady ?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Witam, mam problem przez który prawdopodobnie nie dołączę do myśliwych, a mianowicie nie naliczają mi się zabite zwierzęta, kiedyś było pokazane ile zabiłem po każdym potworze teraz jest tylko doświadczenia, macie jakieś rady ?

Dołączysz, nie bój się, dalej tobie to się nalicza, tylko nie pokazuje :)
 

ziomeq marcin

ziomeq marcin

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, więc dam tutaj.
Kiedy próbuję otworzyć kufer, to zauważają to nawet ludzie, którzy są za ścianą lub śpią. Dzieje się tak np. w gospodzie Orlana. Jestem w pokoju z zamkniętymi drzwiami, otwieram jeden z kufrów i zaczynają atakować mnie ludzie, którzy stoją piętro niżej. Na farmie Lobarta chcę okraść kufer kiedy wszyscy śpią i nagle wszyscy się budzą i zaczynają mnie atakować. Wie ktoś czy da się to rozwiązać?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, więc dam tutaj.
Kiedy próbuję otworzyć kufer, to zauważają to nawet ludzie, którzy są za ścianą lub śpią. Dzieje się tak np. w gospodzie Orlana. Jestem w pokoju z zamkniętymi drzwiami, otwieram jeden z kufrów i zaczynają atakować mnie ludzie, którzy stoją piętro niżej. Na farmie Lobarta chcę okraść kufer kiedy wszyscy śpią i nagle wszyscy się budzą i zaczynają mnie atakować. Wie ktoś czy da się to rozwiązać?

To nie jest problem techniczny, masz po prostu za mało zręczności.
 

ziomeq marcin

ziomeq marcin

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak ja nie wiedziałem, że do tego jest potrzebna zręczność xd

A ile zręczności potrzeba minimalnie, żeby przestali słyszeć jak obrabiam im kufry po nocach?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Jak ja nie wiedziałem, że do tego jest potrzebna zręczność xd

A ile zręczności potrzeba minimalnie, żeby przestali słyszeć jak obrabiam im kufry po nocach?

To zależy od danego NPC, najlepiej jak najwięcej, skoro się budzą to znaczy że masz za mało :D
 

Nergal

Nergal

Użytkownicy
Kawał ch*ja, reszta dziada
posty84
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kawał ch*ja, reszta dziada
Jak ja nie wiedziałem, że do tego jest potrzebna zręczność xd

A ile zręczności potrzeba minimalnie, żeby przestali słyszeć jak obrabiam im kufry po nocach?

100wka spokojnie styknie na okradzenie każdego npc kradzieżą kieszonkową i nikt się nie obudzi.
Chyba coś koło 60tki wystarczy zeby troche już móc kraść ze skrzynek

Z czego pamiętaj, że w khorinis jak dobrze pobiegasz i poszukasz masz 5 miksturek (15 zręki)
Hełm daje 25 (jest ukryty w jaskini jak się idzie do słonecznego kręgu w jednym z sarkofagów)
Amulet możesz kupić u Canthara za 1000szt złota (+10)
Chyba Orlan ma pas +5

Czyli masz 55 zręki za free, nie liczyłem tablic i jagód. Nie grając łucznikiem spokojnie możesz się nimi posilić.

Osobiście nie grając łucznikiem jeszcze w Returna, nie wydałem ani punkta na zręczność, a wszystkie questy mogłem wykonać i kraść bez przeszkód. :)

 
Nieoficjalne patche do Returning Rebalance v2.1:
http://themodders.org/index.php?topic=28417.0

sinarhf

sinarhf

Użytkownicy
posty16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
działa komus dx11 na returningu rebalance v2.1pl na windows 7 bez zadnych crashy sciec wczasie wczytywania itp.?
jesli tak mozesz napisac co istalowales i w jakiej kolejnosci + jak ci sie chce wkleic linki do nich z gory dzieki za pomoc.
u mnie najczesciej gra zatrzymuje sie w czasie wczytywania za 4-5 razem i trzeba resetować.
 

Keldorn

Keldorn

Użytkownicy
posty439
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
działa komus dx11 na returningu rebalance v2.1pl na windows 7 bez zadnych crashy sciec wczasie wczytywania itp.?
jesli tak mozesz napisac co istalowales i w jakiej kolejnosci + jak ci sie chce wkleic linki do nich z gory dzieki za pomoc.
u mnie najczesciej gra zatrzymuje sie w czasie wczytywania za 4-5 razem i trzeba resetować.


U mnie działa bez problemów. Mam zainstalowaną wersję 17.1 nie ulepszałem jej do 17.4. Nie wiem, u mnie 17.1 wydaje się być stabilniejsza, poza tym w 17.1 gra wyłącza się bez problemów a 17.4 podczas wychodzenia z G2 łapie zwieche i trzeba zamykać przez menadżer procesów.

Co do stabilności DX11 tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, "mod" sam z siebie obciąża grę. Mogę Ci podać tylko abyć wyłączył wszystko co zbędne czyli SMAA, Vsync (możesz to ustawić w ustawieniach karty) na 100% teselację, suwaki zasięgu ustaw na 40 oraz FX na 4 i world na 5 (za każdym razem resetuje się na 8 po uruchomieniu gry) Wyłącz mgłę w DX11 (draw fog czy jakoś tak, w ustawieniach zaawansowanych Shift+F11) Zmniejsz rozdzielczość cieci na 3 czyli 2048 a nie 4 - 4096, Suwak na ilość cieni ustaw na 3 albo jak nie potrzebujesz takich pierdół daj na 1.

Piszę z pamięci, w pracy nie mam G2.
 

Unstable

Unstable

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam.
Ostatnio nabrałem ochoty na ponowne przejscie returna na nieoficjalnym patchu 1.3.3 dodanym przez 1 z użytkowników. Jednak gdy dojdę do Crashendaru mam problem z freezowaniem gry. W Khorinis nie było żadnego problemu. Po zabiciu brzytwiaka czy polnego zębacza ( te zaraz przy wejściu), dostaję freeza gry i jedyne co mogę zrobić to reset PC lub za pomocą menadżera i Alt-Tab zabicie procesu, gdyż myszka po freezie nie reaguje.
Poprzednim razem gdy przechodziłem returna grałem na Win7 i freezów nie było. Obecnie mam win10(dla odmiany nie ma crashy natomiast jest co innego...). Utknąłem w fabule gdyż nie ważne ile razy bym próbował freeze następuje przy pierwszym przeciwniku. Znalazłem gdzieś odpowiedź że jest to spowodowane oczekiwaniem na inny proces i wstawiono również instrukcję jak go rozwiązać:

What you SHOULD do, is open resource monitor (from task manager -> Performance tab), find Gothic process, right-click it and choose "analyse wait chain" (or something similar, I do not have it in english). It will then show you the process you need to kill. For me it was SynTPEnh.exe, touchpad driver apparently.

Jednak gdy nie mam dostępu do myszki i robię wszystko na ślepo, bo gra jest zawsze na wierzchu, to jest to niewykonalne, a przed freezem nie ma żadnych powiązań z procesem gry. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu. Od razu napiszę że reinstall nie pomaga.
 

Nergal

Nergal

Użytkownicy
Kawał ch*ja, reszta dziada
posty84
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kawał ch*ja, reszta dziada

Nergal

Problemy techniczne
#1497 2017-07-17, 15:22(Ostatnia zmiana: 2017-07-17, 15:38)
Hmmm. Mówisz, że na moim patchu 1.3.3? Zaraz sprawdzę i edytuję post.

/Edit: Co prawda na marvinie, ale odpaliłem 1.3.3 i potem 1.4 i na 1.4 pojawił mi się błąd "divide by Zero" ale to przez to, że pominąłem rozmowę z Xardasem o poziomie trudności tak wiec skrypt dzielenia doświadczenia dzielił przez 0. :D

Ogólnie to przebiegłem się po kanionie, kilka brzytwiaków zatłukłem i problemów nie było.

Taki problem miałem, jak nadpisywałem bardzo dużo razy ADDONWORLD.SAV (to jest jesli zaczynałem nową grę, albo innego sejva zaczynałem grać bo np. gralem i nekro i strażnikiem świątynnym jednocześnie). Po prostu zapisz grę na innym slocie I wywal np slot nr 1. Może coś pomoże, choć wątpię.
I polecam wywalić texturepack. On mi najwiecej crashy w jarku powodował.

Ewentualnie, wczytaj save sprzed wejścia do jarkendaru, zapisz go na wolnym slocie, sprawdź czy masz plik Addonworld.sav w tym twoim sejvie, jeśli tak to go wywal od razu.
 
Nieoficjalne patche do Returning Rebalance v2.1:
http://themodders.org/index.php?topic=28417.0

Unstable

Unstable

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Unstable

Problemy techniczne
#1498 2017-07-17, 18:26(Ostatnia zmiana: 2017-07-20, 09:37)
Jak narazie wywalenie texturepacka pomogło. Grałem ledwo 5 min ale mam nadzieję że to wystarczy. Na wszelki wielki nie będę nadpisywał wszystkiego na 1 slocie. Dzięki!
/edit
Sytuacja dalej się powtarza przy przechodzeniu przez portal (ten z kamienia ogniskującego). Sam nie wiem dlaczego dalej próbuje grać w tą cholernie irytującą gre...
/edit x2
Wywalenie tekstur zmniejsza jedynie częstotliwość freezowania, tym razem pojawia się przy krwawych ogarach... Czas najwyższy odstawić returninga do spolszczenia 2.0, bo ten dodatek to jakaś clown fiesta.
 

domix

domix

Użytkownicy
posty237
Propsy4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jak mogę odinstalować patch 1.2 ? Bo chce zagrać na 1.3
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry