[starsze wersje] Błędy i bugi 163326 510

O temacie

Autor Necro59

Zaczęty 24.09.2012 roku

Wyświetleń 163326

Odpowiedzi 510

Rutcor

Rutcor

Użytkownicy
Pan Cienia
posty49
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Pan Cienia
Mam problem, gdy wchodzę do starej kopalni wywala mnie z gry z błędem "program przestał działać". Nawet jeżeli zacznę grę od nowa to i tak błąd jest ten sam. Sprawdzałem w normalnym gothicu i tam nie ma tego problemu.
 

Razakel

Razakel

Quest Pack Team
Dużo gada, mało robi
posty304
ProfesjaTester
  • Quest Pack Team
  • Dużo gada, mało robi
Haha ja nazistę spotkałem :D
A co do bugów to Kryształ z Wolnej Kopalni chwilami tak się buguje, że many nie wykorzystuje D:
 

Psimgoth

Psimgoth

Użytkownicy
posty200
ProfesjaTester
  • Zbanowany
Witajcie, to teraz ja coś powiem.


Ogólnie na ER czekałem z niecierpliwością i w końcu się doczekałem, ale czy jestem w pełni zadowolony? Poniekąd tak, dobry pomysł z myśliwymi tak jak i z łowcami orków, piraci też dobbry pomysł którzy pojawiają się tam  w jakimś rozdziale. Człowiek w zbroi armi królewskiej, ale szkoda że nie ma żołnierzy uciekinierów walczących w imię króla.. a może i są? Nie wiem, ale mniejsza z tym. Pierwsze co mnie razi w oczy to jak wchodzę na czyjegoś npc i widzę gildię to mnie krew zalewa. Od kiedy myśliwi mają gildię bandyta? To samo tyczy się Łowcy arków? Troszkę mi popsuło to smaczek, dobrze że maganci są magnatami bo np w MT Gomez na gildię strażnik  co mnie lekko zasmuciło. A TERAZ przejdę do sedna



NIGDY, NIGDY NIE GADAJ Z DRAXEM NA POCZĄTKU.. ROZMOWA Z NIM POWODUJE ANULOWANIE WIELE QUESTOW Z INNYCH OBOZÓW

Wykonaj wszystkie zadania w SO, NO, OB nastepnie udaj się do tego co zaprowadzi Cię do kopalni w SO by zostać kopaczem to samo tyczy się kosy ale do kretów i DOPIERO  można pogadać z Draxem jeśli chce się faktycznie zostać bandytą... Rozmawiając na początku draxem podniecając się tym że będzie się bandytą powoduje że tracicie wiele zadań i doświadczenia. To moje zdanie na ten temat ale może i sam się myle bo systemu dobrze w ER nie znam, możecie mnie poprawić bo sam mogę się mylić tylko wam piszę co odkryłem ;d
 

ZarzaPL

ZarzaPL

Użytkownicy
Nie.
posty445
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nie.
Serio kurwa? Serio?
Dla ciebie zepsucie klimatu to wejście na kodach i sprawdzeniu, że gildia NPC się nie zgadza? Śmiech na sali xD
 

Harwing

Harwing

Użytkownicy
posty229
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Teraz moje bugi które znalazłem:
1. Zablokowane dialogi. Jeśli raz powiesz Cavalornowi na Teście "Czy to już wystarczy?" nie mając 1 wiadomości to blokuje się ta opcja jak masz już wszystkie informacje. Czyli nie można przejść testu Cavalorna.
2. Można pobić Mila w obozie myśliwych i zdobyć nieskończoną rude.
3. Będąc Kopaczem możemy mieć 2 rozdział. Po prostu idziemy do Lestera on nas zagaduje a po zakończeniu mamy 2 rozdział nie będąc Cieniem/Szkodnikiem/Bandytą.
Narazie to tyle mam nadzieję że Outlander naprawi owe bugi z następną łatką.
 

kamil6131

kamil6131

Użytkownicy
posty31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja mam Bug Quentin dał mi zadanie żebym poszedł na plac wymian zlać strażników razem z doylem Poszedłem do doyla Naprawiłem palisadę A potem nie było już tego dialogu żeby doyla ze sobą zabrać na ten plac wymian  
 

ConanPL111

ConanPL111

Użytkownicy
posty18
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To moje bugi które znalazłem i tak naprawdę mogą nam zniszczyć grę:
1.Jakakolwiek rozmowa z Draxem na początku gry anuluje większość questów przyjęcia w podstawowych obozach.
2.Jakakolwiek rozmowa z Gamalem anuluje nam zadania w Starym Obozie a jeżeli nie wyrazimy chęci pójścia do Starej Kopalni także w Starej Kopalni.
 

kamil6131

kamil6131

Użytkownicy
posty31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To moje bugi które znalazłem i tak naprawdę mogą nam zniszczyć grę:
1.Jakakolwiek rozmowa z Draxem na początku gry anuluje większość questów przyjęcia w podstawowych obozach.
2.Jakakolwiek rozmowa z Gamalem anuluje nam zadania w Starym Obozie a jeżeli nie wyrazimy chęci pójścia do Starej Kopalni także w Starej Kopalni.
1 to nie jest bład po prostu jak sie zadajesz z bandytami to stary oboz przestaje ci ufać i tyle
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Mam buga, w którym zwierzęta mnie nie atakują. Zauważają mnie, grożą, ale potem zaraz dalej ignorują. Psuje to przyjemność z rozgrywki. 
Ponadto nie mogę dobijać ludzi, a przynajmniej bandytów w jaskiniach. 
 

Razakel

Razakel

Quest Pack Team
Dużo gada, mało robi
posty304
ProfesjaTester
  • Quest Pack Team
  • Dużo gada, mało robi
Dobijać spróbuj mieczem, a co do buga wejdź w okno statystyk, wpisz MARVIN i wyjdź z okna statystyk, potem przytrzymaj H dopóki cię nie powali. To powinno naprawić problem.
 

gothic1210
  • Gość
Tak jak mówi Razakel. Przyczyna tego błędu jest nieznana. 
Cytuj
2. Wrogowie nie atakują - ten bug może wystąpić, gdy rzucimy się na dużą grupę potworów. W wyniku błędu AI mogą przestać nas atakować i wrócić na swoje pozycje. Aby to naprawić należy uruchomić tryb testowy naciskając B wpisując MARVIN po czym znowu B. Potem wystarczy się odsunąć na bezpieczną odległość i wciskać klawisz H dopóki postać nie upadnie. Gdy wstanie wszystko powinno wrócić do normy.   
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Zadziałało, dzięki.

Cytuj
Dobijać spróbuj mieczem
Właśnie dobijanie bronią białą nie działa.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
ProfesjaNierób
  • Moderator
Chyba wiem co może być przyczyną tego buga. Outlander sprawdź, czy po każdym zakończeniu monologu aivar[AIV_INVINCIBLE] zmienia się na false.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

gothic1210
  • Gość
Zadziałało, dzięki.

Cytuj
Dobijać spróbuj mieczem
Właśnie dobijanie bronią białą nie działa.
Dobijanie dotyczy wszystkich NPC? Który masz rozdział. Od czwartego rozdziału włącza się prowizoryczny skrypt automatycznie dobijający Strażników (choć nie zawsze każdego dobije, jednak na większości działa).

@Splash zaraz sprawdzę
No, nie zmienia się. Poprawię.
 

Razakel

Razakel

Quest Pack Team
Dużo gada, mało robi
posty304
ProfesjaTester
  • Quest Pack Team
  • Dużo gada, mało robi
Niektórymi broniami w G1 nie można dobijać np. kilof, maczuga, pałka, ale mieczem już spokojnie powinieneś móc.
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Niektórymi broniami w G1 nie można dobijać np. kilof, maczuga, pałka, ale mieczem już spokojnie powinieneś móc.

Mam pierwszy rozdział. Chyba masz rację, na razie mam pałkę z ćwiekami czy coś w ten deseń, co noszą szkodnicy. Dzięki. Swoją drogą, lepiej i tak dobijać łukiem/magią gdy npc wstanie, bo wtedy drugi raz nabija doświadczenie.
 

gothic1210
  • Gość
Panowie, żarty żartami, ale najwyższa pora wypracować jakieś logiczne lore rozwiązanie dotyczące przyłączania się do obozów. O co mi chodzi? Konkretnie o ten cały problem z blokowaniem. Ode mnie propozycja jest taka, żeby blokować zadania Cieni dopiero, gdy WYKONAMY zadanie Test Draxa. Wykonanie tego zadania jest już równoznaczne ze zdobyciem zaufania Bandytów i jak już wtedy, ktoś się rozmyśli to ma problem. Myślę, ze to w miarę logiczne i sensowne. Chyba, ze sugerujecie coś innego?
Teraz gorzej z  Gamalem. Dlaczego to wszystko poblokowałem? Otóż, chodzi o to, że ścieżka Kopacza jest częściowo związana z uzyskaniem dostępu do kopalni. No ale jak przyjmiemy zlecenie test zaufania to możemy Artegorowi powiedzieć, że robimy questa i musimy wejść. Teraz wyobraźcie sobie sytuację, że ktoś chce iść Kopaczem, ale przy okazji przyjmie questa to sobie wejdzie na lajcie do kopalni, pomijając dość istotną część związaną z tym dostępem. Tutaj czekam na wasze zdanie, bo nie wiem jak to zrobić tak, żeby naród był cierpliwy. 
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Pierwsza opcja powinna być taka jak w G1, czyli wykonujesz wszystkie zadania dla wszystkich gildii itd. Zawsze można powiedzieć Gomezowi przy zostawaniu cieniem, że ma się w tyki w Obozie Bandytów :) Co do drugiego to, no cóż, sam mówiłeś, że jest kilka sposób na dołączenie do każdego z obozów ; P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Mam jeszcze prostsze wyjście, dać Kosie i Gamalowi kwestie, w których mówią, żeby się dobrze zastanowić, zanim zdecydujemy się zostać kopaczem lub kretem, bo potem w innych obozach nie będą już z nami rozmawiać o przyjęciu. 
 

sebinho

sebinho

Użytkownicy
posty339
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem, gdy wchodzę do starej kopalni wywala mnie z gry z błędem "program przestał działać". Nawet jeżeli zacznę grę od nowa to i tak błąd jest ten sam. Sprawdzałem w normalnym gothicu i tam nie ma tego problemu.

Miałem przed chwilą to samo. Pomogło: http://www.hotfix.pl/zapobieganie-wykonywaniu-danych-wylaczenie-dep-dodawanie-wyjatkow-a288.htm
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry