Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MrSzymon345

Strony: [1]
1
Skrypty / [G1] Zbroja bandyty
« dnia: 2014-01-21, 13:57 »
Witam. Ostatnio napisałem skrypty dzięki któremu bandyci nas nie atakują gdy mamy ich zbroje. Oto skrypt:

plik C_Function.d
func int Hero_HasBanditArmor ()
{
var c_item armor;
var int armorInstance;

armor = Npc_GetEquippedArmor(hero);
armorInstance = Hlp_GetInstanceID(armor);

if ((armorInstance == BAN_ARMOR_L) ||(armorInstance == BAN_ARMOR_M) || (armorInstance == BAN_ARMOR_H))
{
return TRUE;
};
};


func int C_OtherIsToleratedEnemy(var C_NPC slf, var C_NPC oth)
{
PrintDebugNpc (PD_ZS_DETAIL, "C_OtherIsToleratedEnemy");



if (C_NpcIsHuman(slf))
{
var c_item armor;
var int armorInstance;


armor = Npc_GetEquippedArmor(oth);

if (Hlp_IsValidItem(armor))
{
armorInstance = Hlp_GetInstanceID(armor);

if (slf.npctype == NPCTYPE_ROGUE)
{
if (Hero_HasBanditArmor())
{
return TRUE;
};
};
};
};


//-------- Orkverfolger --------
if (C_NpcIsOrc(slf))
{
PrintDebugNpc (PD_ZS_DETAIL, "...'self' ist Ork!");

//---- Ulu-Mulu in der Hand ? ----
var C_ITEM weapon;
var int weaponInstance;
weapon = Npc_GetReadiedWeapon(oth);
if (Hlp_IsValidItem(weapon))
{
weaponInstance =Hlp_GetInstanceID(weapon);
PrintDebugString(PD_ZS_DETAIL, "...gezogene Waffe von 'other': ", weapon.name);
if (weaponInstance == UluMulu)
{
PrintDebugNpc(PD_ZS_DETAIL, "...true!");
return TRUE;
};
};

//---- Ulu-Mulu equipped ? ----
weapon = Npc_GetEquippedMeleeWeapon (oth);
if (Hlp_IsValidItem(weapon))
{
weaponInstance =Hlp_GetInstanceID(weapon);
PrintDebugString(PD_ZS_DETAIL, "...equippte Waffe von 'other': ", weapon.name);
if (weaponInstance == UluMulu)
{
PrintDebugNpc(PD_ZS_DETAIL, "...true!");
return TRUE;
};
};
};

PrintDebugNpc (PD_ZS_DETAIL, "...false!");
return FALSE;
};




I teraz mam pytanie, co można zrobić aby inni NPC atakowali nas gdy mamy zbroje bandyty. Myślałem żeby zrobić coś w tym pliku:

B_AssessEnemy.d
if (C_OtherIsToleratedEnemy(self, other))
{
PrintDebugNpc (PD_ZS_CHECK, "...Feind wird toleriert!" );
B_TolerateEnemy (self, other);
return;
};

Możecie mi coś poradzić? :) Nie chodzi mi o jakieś gotowe skrypty ale o wskazówkę. Dzięki z góry.

2
Skrypty / [G1]Zmienne z menu
« dnia: 2013-12-29, 12:14 »
Witam, mam problem. Otoz, chcialbym uzyc zmiennych zdefiniowanych w plikach menu, w skryptach w katalogu Content. Jest na to jakis sposob?

3
Skrypty / Zablokowanie przegladania ekwipunku po smierci
« dnia: 2013-12-22, 21:12 »
Witam, mam pytanie. Czy istnieje mozliwosc zablokowania przegladania ekwipunku danego NPC po ogluszeniu i smierci?

4
C, C++ / Lekcje o programowaniu w C++
« dnia: 2013-09-13, 17:25 »
Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem napisać cykl lekcji o programowaniu które będą traktowały o  nowoczesnym języku programowania C++. Te lekcje będą przedstawiać podstawy języka oraz bardziej zaawansowane zagadnienia jak programowanie obiektowe. Chciałbym także pokazać wam bibliotekę WinAPI która służy do tworzenia aplikacji okienkowych w systemach Windows. Kolejne lekcje będę wklejał w spoilery oraz zamieszczał wiadomość w formie posta o pojawieniu się nowej części. To chyba wszystko ale jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to proszę śmiało pisać w temacie lub nawet kontaktować się ze mną poprzez prywatne wiadomości lub Gadu-Gadu. Uprzedzam też was że jeśli kolejne lekcje nie będą się pojawiały co ok. tydzień, to proszę się nie „wkurzać” ponieważ mogę mieć wtedy bardzo dużo pracy i po prostu nie mam czasu aby to napisać. Myślę jednak że nie będzie to się zdarzało dość często i kolejne części będą się pojawiały w terminie. Jeśli ktoś będzie miał jakieś uwagi co do tekstu to proszę pisać nawet jak będą małe literówki, przecież każdemu może się to zdarzyć :). Przejdźmy więc do rzeczy:

Programowanie w C++ cz.1
Spoiler

Witam wszystkich forumowiczów, zainteresowanych nauką języka C++. Chciałbym stworzyć cykl lekcji o tym języku od najprostszych zagadnień aż do początków programowania obiektowego i biblioteki WinAPI służącej do tworzenia aplikacji okienkowych w systemach Windows.  Nie będę tutaj zanudzał was historią programowania czy kompilatorami ale od razu przejdę do rzeczy. Do programowania w jakimkolwiek języku niskiego jak i wysokiego  poziomu potrzebny nam jest kompilator które skompiluje kod źródłowy programu który napisałeś, na język maszynowy.  Do jeszcze lepszej pracy programista może potrzebować środowiska programistycznego, które oferuje wiele udogodnień takich jak widok plików projektu czy gotowe szablony programów.  W tej serii poradników będę używał środowiska Dev-C++ 5.4.2 oraz kompilatora MinGW GCC 4.7.2. Oczywiście istnieją różne środowiska programistyczne jak i kompilatory np. Code::Blocks czy produkt Microsoft Visual C++. Więc przejdźmy teraz do kodowania. Odwieczną tradycją przy nauce nowego języka programowania jest napisanie czegoś prostego co może ci pokazać cechy składni języka. Tym programem będzie aplikacja o nazwie „Hello World” (ang. „Witaj świecie”) który ma za zadanie wyświetlić tekst w oknie konsoli. Na początek należy stworzyć nowy projekt w swoim środowisku. Ma to być aplikacja konsolowa oraz oczywiście w języku C++. Niestety nie mogę ci pomóc w kwestii ustawień środowiska którym się posługujesz. Musisz znaleść w sieci pomoc lub poradniki ale najlepiej jak spojrzysz w dokumentację :)
#include <iostream>
#include <cstdlib>

main()
{
std::cout <<  ''Witaj swiecie!";
system(''pause'');
}
Jeśli skompilujesz już program i go uruchomisz zobaczysz w oknie konsoli coś takiego:

Witaj swiecie
Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz...

A gdy naciśniesz dowolny klawisz na klawiaturze okno zamknie się i program zakończy swoje działanie.

Gratulacje! Napisałem swój pierwszy program w C++ i go uruchomiłeś. Nie jest on skomplikowany ale dobry na początek oraz można wskazać w nim cechy języka C++ oraz podstawowe instrukcje:
#include <iostream>
i
#include <cstdlib>

Te fragmenty kodu to tzn. „dyrektywy preprocesora” odpowiedzialne za dołączanie podanych plików nagłówkowych(ang. header file). Nagłówki zawierają dokładne deklaracje funkcji bibliotecznych ale o tej dyrektywie i innych porozmawiamy kiedy indziej. Teraz prześledźmy pozostałe linijki programu.
main()
W każdym programie w C++ musi się znajdować specjalna funkcja main(). To właśnie od niej rozpoczyna się działanie aplikacji. Ciało(czyli treść) tej jak i każdej funkcji musi być zawarte między dwoma nawiasami klamrowymi {}
std:cout << ''Witaj swiecie'';
Ta instrukcja sprawia że na domyślnym urządzeniu wyjściowym czyli na ekranie  ma się pojawić tekst zawarty w cudzysłowie. Zanim skorzystasz z tej instrukcji należy dołączyć plik nagłówkowy iostream dyrektywą #include <iostream>
system(''pause'');
Jest to instrukcja która może wykonać każde polecenie konsoli Windows czy np. wyświetlanie tekstu poprzez instrukcje echo  ale nie korzystaj z tej funkcji ponieważ jest znacznie wolniejsza od instrukcji cout. W naszym przypadku instrukcja jest odpowiedzialna za komendę ''pause''

PAMIĘTAJ!
Na końcu każdej instrukcji czyli np. po cout czy system musi znajdować się średnik. Będziesz o tym pewnie często zapominał ale kompilator wyświetli odpowiedni komunikat.

Na koniec tej lekcji znajdzie się jeszcze słówko o komentarzach.

Komentarze to teksty w kodzie programu które kompilator ignoruje. Muszą być pomiędzy znakami ''/* '' i ''*/''lub za ''//''

Program „Hello World” oznaczony komentarzami:
/*
Hello World by MrSzymon345
Skompilowany w MinGW GCC 4.7.2
*/
#include <iostream> //dołączenie biblioteki iostream
#include <cstdlib> //dołączenie biblioteki cstdlib

main() // funkcja main()
{
std::cout <<  ''Witaj swiecie!''; //wyświetlenie tekstu „Witaj swiecie”
system(''pause''); //użycie komendy ''pause''
}

W komentarzach mogą znaleźć się objaśnienia dotyczące działania programy gdy np. pracujemy w dużym zespole programistów żeby każdy wiedział jak działa aplikacja. Może to się także przydać gdy „odkopujemy” nasz stary projekt i nie znamy dokładnie całego kodu.

Na tym skończę tą lekcje.  Na następnej zajmiemy się podstawowymi instrukcjami sterującymi przebiegiem pracy naszego programu.




Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, sprzedawanie i rozpowszechnianie zabronione. Złamanie powyższych zasad grozi odpowiedzialnością prawną.

Copyright 2013 MrSzymon345

5
Offtopic / Jakie posiadacie urządzenia mobilne?
« dnia: 2013-07-11, 23:06 »
Nie widziałem na forum takiego tematu dlatego postanowiłem go założyć.Zapewne mnie jak i was ciekawi jakie posiadamy sprzęty.Może ja zaczne.Aktualnie mam tableta Omega MID 9001.Jest to całkiem niezły i tani tablet multimedialny.Idealny do filmów(format:16:9).Pozatym ma układ graficzny na którym da sie uruchomic całkiem wymagajace gry i programy.A co wy posiadacie?

6
Pisarstwo / Mitologia Gothic
« dnia: 2012-12-01, 19:33 »
Witam wszystkich forumowiczów.Zastanawiam się nad pisaniem serii opowiadań lub ksiazki z mitologii gothica.A co wy o tym myslicie?Czekam na opinie.

Strony: [1]
Do góry