Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mgr Fartuess

Strony: [1]
1
Gotowe aplikacje / Robot sprzątający
« dnia: 2013-06-28, 01:59 »
Stworzyłem projekt symulujący zachowanie robota iRobot Roomba przy użyciu silnika Unity i C#. Póki co to jest to WIP, który będzie dalej rozwijany. Enjoy :)

[media]
https://www.youtube.com/watch?v=yi3wH1NiY1s
[/media]

[media]
https://www.youtube.com/watch?v=7r6dO1qZq5g
[/media]

2
Offtopic / Zryta ankieta
« dnia: 2013-04-29, 23:21 »
Laska kumpla studiuje kognitywistykę, jest trollem i interesuje się game devem. Wyszło, że robi ankietę (dość specyficzną, nie powiem), pewnie w związku ze studiami. I chyba chce wynikami z niej potem potrollować.

Tu jest link:
O tu


Tylko szczerze wypełniać, bo inaczej będzie pałowanie!


3
Witam. Na kole naukowym technologii gier komputerowych mój zespół składający się z trzech osób zamierza stworzyć niezbyt dużą gierkę, która ma działać przez przeglądarkę (i posiadać moduł multiplayer, ale to już inna sprawa). Koncept gry jest już w miarę rozpisany, ale nie orientujemy się zbytnio w technologiach, które umożliwiałyby nam uruchamianie gry poprzez przeglądarkę. Na tą chwilę orientujemy się o następujących technologiach:
  • Unity - Tu do bani bo to już gotowy silnik a nie o to nam chodzi. Mamy się nauczyć implementować różne architektury do silnika a unity ma już zaimplementowany jeden konkretny typ.
  • Flash - Licencje, język skryptowy i ogólnie do bani uczyć się nowego języka, którego potem nie będziemy używać gdy rozwiniemy się dalej (No, chyba, że do ScaleForma, ale to już jak ktoś będzie chciał UI ogarniać)
  • Aplety Javy/Javascript - Javascript jest skryptowy, więc do bani. Sama Java jest jak najbardziej ok. Są OpenGLowe biblioteki dla Javy, tylko pytanie czy to będzie działać w przegladarce.
  • WebGL - Cóż... tutaj za dużo się nie orientujemy jak to ustrojstwo wygląda. Chyba pisze się toto w Javascripcie, który na szczęście jest obiektowy, a na nieszczęście jest skryptowy.
  • HTML5 - no html... po prostu odpada.
Najfajniej by było jakby ktoś podrzucił jakąś technologię działąjące na platformie .NET, w C++ lub w Javie. Jeśli takowe istnieją.

4
Znalazłem dzisiaj bardzo fajny programik umożliwiający używanie wielu pulpitów tak jak to jest w przypadku Linuxa czy Mac OS'a. Nie mam przynajmniej wysypu miliona programów na pasku i śmietniska pełnego ikon na pulpicie. Jeśli ktoś ma podobne problemy, to polecam :) . Program ma wielkie możliwości konfiguracji i można dostosować sobie wszystko do własnych upodobań.

Treść ze strony programu:
Cytuj
Dexpot 1.5
The tool Windows lacksWith Dexpot you may have separate virtual desktops for different applications. One desktop might feature applications for graphic design, for example, and another might feature your business applications.

Switch between virtual desktops in order to keep track of your open windows. Using Dexpot, you'll considerably increase your workflow.

Give Dexpot a go

Zainstalowałem sobie pare godzin temu i już jestem zadowolony :)

5
Offtopic / Język polski a informatyka
« dnia: 2011-08-26, 18:13 »
Wy macie Wingsy w eng wersji ? U mnie w opcjach obiktu nie ma takich rzeczy co wy piszecie

Angielskiego się poucz, bo dupa z ciebie a nie grafik, jeśli nie znasz podstawowego nazewnictwa. Językiem branży jest angielski i jeśli nie opanujesz nazewnictwa angielskiego to twój rozwój zatrzyma się dość szybko.

Edge - krawędź
Vertex - wierzchołek
Polygon - wielokąt

6
Pytania i problemy / Dyskusje na temat jakości grafiki
« dnia: 2010-09-06, 08:52 »
odbiega nawet od WoW'a. W WoWie są dużo lepsze tekstury handpainted. Zresztą po co wzorować się na WoWie, który jest  perfidnie przestarzały :)

7
Pytania i problemy / Luxology Modo - Coś wiecie?
« dnia: 2010-08-20, 14:27 »
Ostatnio zaczął mnie interesować program graficzny Modo. Ponoć ma wiele innowacyjnych i ułatwiających pracę funkcji.

Kłopot w tym, że nie wiem na czym ma ta innnowacyjność polegać. Na youtube nie ma prawie nic ciekawego o tym programie. Jedyne tutoriale, to takie które pokazują to co można zrobić identyczną metodą w każdym innym sofcie do grafiki 3D. NA stronie Luxology trudno jest mi znaleźć jakieś informacje.

No i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś próbował już tego programu? Czy ktoś wie co w nim jest takiego nadzwyczajnego?

Strony: [1]
Do góry