Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE] 1973090 3617

O temacie

Autor majaczek

Zaczęty 19.02.2010 roku

Wyświetleń 1973090

Odpowiedzi 3617

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE]
#2400 2012-08-30, 18:55(Ostatnia zmiana: 2012-08-30, 19:08)
To już można powiedzieć jest prawdziwe profesjonalne spolszczenie, jendak są błędy które mógł popełnić człowiek, który tak samo jak komputer ma prawo się pomylić. Trudno też czasami zrozumieć kontekst.
Wszystkim twierdzącym, że błędy takie jak zła odmiana, czy zły kontekst, to wyłącznie wina tłumacza, to polecam z całego serca ostatnie wydanie CDA. Był tam ciekawy artykuł na temat tłumaczenia gier. Returning, to może nie gra, ale tłumaczy się na podobnej zasadzie.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Necro59

Necro59

Użytkownicy
Nekromanta
posty1002
Propsy98
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Nekromanta
A ja pragnę poruszyć temat w sprawie małopodobieństwa postaci z GI i ich funkcji, np Bractwo. Wgl inne głowy mają Ballowie z jedynki. A ich funkcje nie są zgodne z jedynką. Np Cadar z tego co pamiętam uczył młodych nowicjuszy, a w II zajmuję się plantacją? Bagiennego ziela. :lol:
 
"Jestem NAJLEPSZYM Nekromantą na świecie, jedynym władcą podziemi, ożywieńców, i demonów... Dziwko!"

PC, na którym siedzę:

Karta Graficzna: GeForce GTX 550Ti
Procesor: Intel(R) Core(TM) Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz
Pamięć: 3,00GB pamięci RAM (użyteczne 3,00 GB)
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate.

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
Moderator działu

Gothic 2 Returning+Rebalance [Auto-PL DONE]
#2402 2012-09-03, 19:35(Ostatnia zmiana: 2012-09-03, 19:36)
Już kiedyś ktoś o tym pisał. Można snuć domysły, ale to nie jest nie dopatrzenie. Bractwo z G1 nie jest dokońca tym samym, co w Returnie. Najważniejsze jest, że można powiedzieć, że są dwie części bractwa. Jedno to w Khorinis. Oni nie wierzą w Śniącego, ale nie są też wyznawcami Innosa, Adanosa, czy Beliara. Oni są bardziej zgrupowaniem magów i wojowników. Druga część ta w miejscu klaszoru zmiennokształtnych z G1 znowu wierzą w "czwartego boga"(nie będę spoilerował). Większość z nich to członkowie byłego, bractwa ale nie wszyscy. W rzeczywistości po rozłamach też w organizacjach mogą zajść zmiany. To, że zajmowali się tym w GD nie oznacza, że to był ich zawód. Bractwo można powiedzieć, że dążyło do harmonii ducha np. paląc bagienne ziele, które poza otępieniem dawało jakieś efekty wzmacniające ducha. Drugim zadaniem była głoszenie nauk śniącego. Skoro w G2 już nie czczą go, to czym taki Cadar miał się zająć? Po prostu jedna zmiana pociągła za sobą inne mało znaczące
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

webcioo

webcioo

DreamVader
posty191
Propsy17
Profesjabrak
  • DreamVader
Skoro w G1 zginęło 2 guru(Cor Calom i chyba Bal Tyon) to wiadomo, że jakieś roszady musiały powstać:P
 

webcioo

webcioo

DreamVader
posty191
Propsy17
Profesjabrak
  • DreamVader
Chodziło mi o tego na cmentarzysku orków, a nie Y'Beriona:P
 

dawideu12

dawideu12

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
dajcie mi lika do bety spolszczenia 2.5 bo przeklej.pl juz nie istnieje a gdzie indziej nie idzie znależć
 

dominikbbn

dominikbbn

Użytkownicy
posty27
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
daje link na chomika sam ledwo znalazłem bo przyklej.pl nie działa jest to spolszczenie 2.5 beta

http://chomikuj.pl/kacperjestfajny/GRY+*2b+Bonusy+i+dodatki/Gothic/Gothic+MODY/Mody+do+G2+i+NK/Retruning/g2r_polish_beta2.5_unofficial_www.przeklej.pl,1830867425.7z
 

antytede

antytede

Użytkownicy
posty4
  • Użytkownicy
To w końcu kiedy wyjdzie profesjonalne spolszczenie? Mógłby ktoś powiedzieć tak mniej więcej?
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Jak skończymy beta testy i poprawimy błędy. Wolisz grać na spolszczeniu z bugami, czy pięknie dopracowanym?
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Baku

Baku

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy
Osobiście jestem już tak zdesperowany, że mogę i z bugami grać. Można się zapisać na beta testy? :D
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Nie można. Beta testy są wewnętrzne. Ty nie możesz się doczekać, ale większość innych czeka na profesjonalne spolszczenie. Z założenia teraz robimy spolszczenie jak najlepsze w miare możliwości. Jeżeli jesteś zdesperowany graj na starej wersji spolszczenia, niby tłumaczone przez google tłumacz, ale podobno jesteś zdesperowany :ok:  .
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Baku

Baku

Użytkownicy
posty2
  • Użytkownicy
No gram, ale jak to google tłumacz koło kiepskiego tłumaczenia to nawet nie stało ;) Wolałbym coś bardziej poprawnie składniowo i po polskiemu ;) Mówisz profesjonalne tłumaczenie, ale na pewno znajdą się literówki i nawet te beta testy nie pomogą wyłapać wszystkiego ; >
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
No właśnie mają na celu i wierz mi. Na pewno wyłapią dużo. Jeżeli stare spolszczenie, to znaczy, że nie jesteś na prawdę zdesperowany.
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

webcioo

webcioo

DreamVader
posty191
Propsy17
Profesjabrak
  • DreamVader
Tak jak kiedyś napisałem, przed końcem świata sobie pogracie:D
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Tak jak kiedyś napisałem, przed końcem świata sobie pogracie:D

No nie byłbym tego taki pewien ; |
 

Niebieskooki

Niebieskooki

Użytkownicy
posty276
Propsy30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
ja mam z gola tylko inna prośbę, zróbcie łatwy instaler :)  Zeby sie nie meczyc :D  z zainstalowaniem spolszczenia :)
 

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
ja mam z gola tylko inna prośbę, zróbcie łatwy instaler :)  Zeby sie nie meczyc :D  z zainstalowaniem spolszczenia :)

Nie no myślałem, że koncepcja nowego instalatora będzie z góry oczywista.
 

Luk

Luk

Moderator działu
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • Moderator działu
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
ja mam z gola tylko inna prośbę, zróbcie łatwy instaler :)  Zeby sie nie meczyc :D  z zainstalowaniem spolszczenia :)
Starej trudniejszej instalki nie ma już :(  (Majaczek usunął do niej linki bo ludzie klikali pierwszy lepszy link i pobierali starą instalke zamiast nowej(mam jeszcze je na płycie dla potomności :lol2:  )). Jeżeli masz problem z tą instalką, to masz problemy z instalką od prawie każdej gry nie ważne, czy spółczesnej czy starej, chyba, że jesteś przyzwyczajony do tych okrojonych steamowych. Wyobraź sobie, że instalujesz gothica jeszcze raz, ale z angielską instalką :)  . Instalacja spolszczenia razem z modem jest przydatna, ale nie wiedza jak ją ręcznie zainstalować, to albo  totalne lenistwo i/lub głupota gracza. Masz przecież wersje auto, która sama się wypakowuje, z tym, że w haśle "D" i "V" są duże, co ma znaczenie. Reszte robi program. Nie rozumiem w czym problem(z góry mówię, że jeżeli napiszesz o problemie  instalacją spolszczenia to NIE pisz W TYM temacie, a specjalnie wydzielonym)
Ahh.... te moje wall of text...
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Niebieskooki

Niebieskooki

Użytkownicy
posty276
Propsy30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
spokojnie :)  juz miałem moda na kompie i to w starej wersji, spolonizowanego (jaka byla taka byla ta polonizacja) i wszystko smigalo :)  Dac rade dałem :)  Btw :D  co do instalki :D  Tak preferuje proste instalki typu clikc>> click>> clikck >> click >> Finish :)  Ale jesli trzeba potrafie rozpakowac moda recznie do odpowiednich miejsc :)
 

majaczek

majaczek

Moderator działu
The Dreamer
posty404
Propsy191
Profesjabrak
  • Moderator działu
  • The Dreamer
Niebieskooki, ale taka instalka musiałaby skądś wiedzieć gdzie zainstalowałeś gothica2.
Zresztą instalki które da się czasem tylko przeklikać zdarza się że mylą się co do folderu (np instalka modyfikacji podpowiada domyślną ścieżkę a ta różni się w polskiej/rosyjskiej/angielskiej wersji gry) - i co wtedy? No cóż trzeba umieć obsłużyć instalator a nie tylko klikać, za przeproszeniem, jak małpa. Instalka spolszczenia której wystarczy podać gdzie zainstalowałeś gothica2 i hasło jest wystarczająco prosta w obsłudze.

Co do instalacji ruskiego ReBalance, to niestety nie ja robiłem instalkę a ruskie ReBalance jest siłą rzeczy konieczne aby zainstalować spolszczenie.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry