Osobiste pytanie do modderów Gothica 32166 126

O temacie

Autor

Zaczęty 14.09.2008 roku

Wyświetleń 32166

Odpowiedzi 126

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Osobiste pytanie do modderów Gothica
2008-09-14, 13:18(Ostatnia zmiana: 2008-09-14, 13:18)
Tak, napisałem tu już na sb jednak nie liczę na zbyt wielki odzew i rozbudowaną polemikę tak więc przenoszę temat na forumową dyskusję.

Gothic, gra która ma ponad 8 lat licząc datę niemieckiej premiery. Wielu z Was patrzy w nią bezkrytycznie jako cud szwabskiego developingu. Wielu również zrobiło by laskę z połykiem autorom owej gry oraz niemieckim modderom ku chwale ich "umiejętności". Niektórzy ochoczo wchodzą im w dupę na niemieckim wogu następnie prawiąc polskim modderom "jak należy modować". Znajdą się również tacy którzy uważają że ta, owszem kultowa gra jest najpopularniejszą jeśli chodzi o cały świat moddingu. Tak, pozdrawiam Cię Bracie Xardasa, mówienie takich głupot to tak jakby stwierdzić że Ziemia jest płaska. Słowem rozwinięcia dodam jeszcze że gra jest popularna ale jedynie w pewnych kręgach. Przez przeciętnego gracza w ogóle nie znana bądź traktowana jako ciekawostkę, nie wspominając już ze w stanach mówią "who is Gothic?".

Tak modujecie sobie to "cudo" od kilku lat bez większych sukcesów i osiągnięć. Jedyne z czym mogliście wyjść w świat to Mroczne Tajemnice, które wyszły przecież dwa lata temu(!). Reszta to krótkie, amatorskie mody które przeszły bez większego echa i nikt o nich nie słyszał poza modderami i grupce konkretnie wczutych fanów gry. Skoro już przy fanach to nawet większość sceny fanów Gothica wykłada lachę na Wasze mody bo są równie ograniczeni jak Wy, tylko że pod innym względem.

Minęło tyle lat, tyle przełomów na rynku gier, tyle lat moddingu waszego ukochanego Gothiczka i nadal nikt stąd tu obecnych nie umie robić tekstur choćby na poziomie tej 8 letniej gry. Nadal są problemy z robieniem modeli bo wielu ma problemy aby dorównać temu klockowatemu lowpoly znanego z waszej zajebistej gierki i nadal gówno umiecie w dziedzinie leveldesignu. Dokonania skrypterów są imponujące, podziwiam Was.

Żeby nie przeciągać zapytam wprost: Czemu mimo upływu tak wielu lat nie potrafiliście się zjednoczyć i wydać kilku naprawdę dobrych modów, czemu nadal popełniacie te same karygodne błędy co kilka lat temu, czemu tak mało w waszych projektach polotu i ambicji i w końcu dlaczego od tylu jebanych lat poziom moddingu oraz umiejętności modderów stoi w miejscu?! Jak było na początku tak jest teraz...

Pozdrawiam Was, "modderzy"
 

Znag
  • Gość
"Gothic, gra która ma ponad 8 lat licząc datę niemieckiej premiery. Wielu z Was patrzy w nią bezkrytycznie jako cud szwabskiego developingu. "    

Nie zapominaj , że gothic jak na datę swojego wydania był grą rewolucyjną , innowacyjną.  I nadal jest jedną z najlepszych gier rpg , bo jak dotąd oprócz paru wyjątków nic fajnego nie wydano(oczywiście to moje zdanie).
Sorry , że trochę nie na temat.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: Znag link=topic=3745.msg31829#msg31829 date=Sep 14 2008, 13:29\'
jak na datę swojego wydania
Jak na datę swojego wydania.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Berserker

Berserker

Użytkownicy
posty90
Propsy15
  • Użytkownicy
Sam nie umiem modować i nie wtrącam się w żadne grupy ani nie krytykuje żadnych modyfikacji bo sam nie znam się na moddingu jednak dziś ktoś w końcu założył konkretny temat i ja również przyłączę się do tego pytania które zadał Thoro...

Ps. tak szczerze już na marginesie to większość z was to lamusy mocne tylko w gębie a efektów moddingu nie widać ( prócz Mrocznych Tajemnic i Czasu Zapłaty jeżeli wyjdzie a narazie wszystko wskazuje że wyjdzie i zapowiada się świetny mod ), zróbcie jakiegoś dobrego moda ( nie jakiegoś 30 minutowego żebyście się pózniej uważali za bogów moddingu )wtedy krytykujcie inne mody. Ale tak chyba jednak nie będzie i polska będzie się mogła pochwalić tylko ( jak narazie ) Mrocznymi Tajemnicami,
 

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.


Zysk

Zysk

Użytkownicy
posty606
Propsy451
  • Użytkownicy
Thoro, narzekasz kolejny raz na to samo, a i tak wszyscy wiemy, że nic nie zmienisz. Na pewno nie w ten sposób. Na tym forum przesiadują głównie gracze Gothica. Po pierwsze ciężko tu znaleźć wystarczająco wielu graczy tu wpisz nazwę gry. A po drugie, byłoby im ciężko zaczynać, od podstaw, robiąc, co innego niż wszyscy.
Aby wzbudzić prawdziwe zainteresowanie musiałaby się powtórzyć historia z początku modowania Gothica.
 

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
8 lat... jak modding będzie tejże gry będzie miał 10 to się powiesze na kablu od klawiatury i zostawie kartke \" Tu byłem ja Kereth, ten co rozprzestrzeniał czerwone gwiazdki i powiesił się przez 10-letnią gre \" :P

Tak na serio, trzymanie się koncepcji jednego i tego samego, czyli ratownika od smoków/orków/krasnaludków i sierotki marysii za bardzo nie wchodzi w grę. Gdyby taki tok myślenia byłby w tworzeniu gier komputerowych to byśmy mieli zamiast Stalkera i jego Czarnobylskiego klimatu, jakieś smoki latające po elektrowni i jacyś wojacy-paladyni.
 
Комиссар RBT

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
modding gothica w Polsce to I kwartał 2005, więc załóżmy niecale 4 lata.

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
Cytat: Dark link=topic=3745.msg31838#msg31838 date=Sep 14 2008, 14:15\'
modding gothica w Polsce to I kwartał 2005, więc załóżmy niecale 4 lata.

Można by tak powiedzieć, wliczmy do tego Orca robiącego głupoty w 2004 :P
 
Комиссар RBT

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Nie rozumiem, po co ten temat. Obliviona moddują gdzie indziej, wiedźmina też i każdą inną grę. Tu jest modding gothica i tyle. Na siłę nie ma co zmieniać.
 

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Kereth link=topic=3745.msg31839#msg31839 date=Sep 14 2008, 12:16\'
Można by tak powiedzieć, wliczmy do tego Orca robiącego głupoty w 2004 biggrin.gif
i te kilka osób z woga.pl które juz cos tam zaczynaly.
_________________________________
Widać ludzie lubią modować tą grę i nie można im tego zabronić. To ich wolny czas i ich hobby.

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
Cytat: Dekster XVII link=topic=3745.msg31842#msg31842 date=Sep 14 2008, 14:18\'
Nie rozumiem, po co ten temat. Obliviona moddują gdzie indziej, wiedźmina też i każdą inną grę. Tu jest modding gothica i tyle. Na siłę nie ma co zmieniać.

Temat raczej ma nie uświadamiać o tym, żeby moddować inne gry, choć mogę się mylić.

Cytuj
i te kilka osób z woga pl które juz cos tam zaczynaly

Do dziś pamiętam golema z rudy <_<
 
Комиссар RBT

Zubot

Zubot

Użytkownicy
posty202
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Sam nie wiem czemu jeszcze gothic mi sie wydaje ciekawą gra, no chyba teraz w dziedzinie moddingu. Teraz nie gram w jakieś gry jak dawniej, tylko siedzię nad moddowaniem,
choć i tak wielu modderom nie dorastam do pięt  <_<
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
a i tak wszyscy wiemy, że nic nie zmienisz

Ależ ja nie chce nic zmieniać. Próbowałem, wielu próbowało różnymi środkami. Po prostu nadal mam cichą nadzieję że ktoś w końcu zastanowi się nad stanem rzeczy i nasunie mu się pewna refleksja. Już na prawdę nie chodzi o zmienienie upodobań co do moddingu bo to osobista sprawa każdego z was, ale o nastawienie i mentalność względem innych gier i inicjatyw. Mało to razy było kiedy na forum pojawiał się modder gry X a zidiociali modderzy gothica mówili że to właśnie forum o moddingu gothica i ma wypierdalać? No przepraszam ale jak jakiś dupoliz z wogu próbuje wmówić mi że gothic to esencja światowego moddigu to krew mnie zalewa mimo że staram się podchodzić do wszystkich spraw związanych z forum bez emocji.

Cytuj
modding gothica w Polsce to I kwartał 2005, więc załóżmy niecale 4 lata.

I co to zmienia? Nadal stoicie w miejscu oraz macie klatki na oczach i zakute łby szczelne niczym fiolka w banku spermy.

Cytuj
Tu jest... modding gothica i tyle.

...Tu jest głupota, ciemnogród i udzielanie plebijskich zachowań w stosunku do ludzi bardziej ambitnych.

Na prawdę przestało mnie obchodzić kto co moduje. Irytuje mnie jedynie Wasze nastawienie i ignorancja wobec innych projektów. Niektórzy ledwo opanowali spacera a zachowują się jak wielcy bogowie moddingu. Prawda jest taka że 99% z Was to totalne no-skille z wyboru, byle moder quake zjada Was dupą. Zamiast się rozwijać choćby pod względem teoretycznym to wolicie robić to co robicie dając w kółko te same nudne do wyrzygania wymówki.

Ps: Dark, na prawdę nie obchodzi nas ten golem z kału. Przykro mi, ale nie pozwolę w tym temacie na spam i luźne rozmowy.
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Cytat: Berserk link=topic=3745.msg31831#msg31831 date=Sep 14 2008, 13:44\'
Ps. tak szczerze już na marginesie to większość z was to lamusy mocne tylko w gębie a efektów moddingu nie widać ( prócz Mrocznych Tajemnic i Czasu Zapłaty jeżeli wyjdzie a narazie wszystko wskazuje że wyjdzie i zapowiada się świetny mod ), zróbcie jakiegoś dobrego moda ( nie jakiegoś 30 minutowego żebyście się pózniej uważali za bogów moddingu )wtedy krytykujcie inne mody. Ale tak chyba jednak nie będzie i polska będzie się mogła pochwalić tylko ( jak narazie ) Mrocznymi Tajemnicami,
Będę ostry. Nie znasz się na gothicu jak sam powiedziałeś. Więc do kurwy nędzy zrozum to że zrobienie moda to wiele pracy i nie jest to tygodniowy wysiłek, ale często kilkuletnia praca.
Popatrz dobrze na grupy modderskie, bo ja widzę tam dużo więcej porządnie zapowiadających się i długich modów, niż tylko CZ i MT. Ale ty widzisz to co chcesz widzieć, jak wielu - CZ i MT, resztą projektów dupe podetrzeć. Huj z tym ile pracy ktoś wkłada w moda, jak długo już go robi, dla was istnieje tylko CZ i MT.
Hah, \'zróbcie dobrego moda\'! Kurwa! Po prostu mnie szlag trafia jak czytam takie coś!


Sory za wulgaryzmy ale wypowiedź Bereska mnie tak wkurwiła że nie wytrzymałem.
 

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Widziałem, że ktoś tu wspomniał Brata Xardasa  :P  Niestety Brata już nie ma, razem z Xardasem polują na Beliara :D  Ale trzeba mu przyznać, że sporo zrobił tych spolszczeń... Że też mu sie tyle chciało nad tym ślęczęć :P   No cóż, widać miał chłopak niezły zapał...

A co do moddingu Gothica... Wiadamo że to stara gra, ale widać że skoro ją ktoś jeszcze moduje to chyba lubi to robić. Może nie ma jakichś niesamowitych osiagnięć, ale jak coś się lubi robić to sie robi to dla przyjemności, a nie dla osiągnięć. Chociaż kto wie, może niedługo rzeczywiście większość modderów przerzuci sie na jakąś nowszą grę. Pożyjemy zobaczymy <_<

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
Cytat: Sentarion link=topic=3745.msg31854#msg31854 date=Sep 14 2008, 14:48\'
Widziałem, że ktoś tu wspomniał Brata Xardasa  :P  Niestety Brata już nie ma, razem z Xardasem polują na Beliara :D  Ale trzeba mu przyznać, że sporo zrobił tych spolszczeń... Że też mu sie tyle chciało nad tym ślęczęć :P   No cóż, widać miał chłopak niezły zapał...


Powiało ironią i kapką sarkazmu....


Cytuj
Chociaż kto wie, może niedługo rzeczywiście większość modderów przerzuci sie na jakąś nowszą grę. Pożyjemy zobaczymy <_<

Ja będę zgadywał: to będzie albo G3 lub G4, czy też \" kochany \" Risen, tak?
 
Комиссар RBT

Znag
  • Gość
Thoro , zrozum że wszystkie co fajniejsze gry do moddowania mają już swoje fora i nikt tu ich nie będzie moddował.Temu forum pozostaje więc gothic i tyle.Nic nie zmienisz.Jak znasz jakąś fajną grę do moddingu , która nie ma jeszcze własnego forum to zrób je tutaj.Na pewno nikt cię nie wypierdoli.
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytat: Znag link=topic=3745.msg31856#msg31856 date=Sep 14 2008, 12:54\'
Thoro , zrozum że wszystkie co fajniejsze gry do moddowania mają już swoje fora i nikt tu ich nie będzie moddował.Temu forum pozostaje więc gothic i tyle.Nic nie zmienisz.Jak znasz jakąś fajną grę do moddingu , która nie ma jeszcze własnego forum to zrób je tutaj.Na pewno nikt cię nie wypierdoli.

Bez komentarza, załamałeś mnie. Czy ty w ogóle przeczytałeś to co napisałem w ostatniej wiadomości czy masz ogromne problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
 

Berserker

Berserker

Użytkownicy
posty90
Propsy15
  • Użytkownicy
Buła ja to ujme tak... wkurwiający to jest większość z was, wasze niby kilkuletnie mody i tak znając życie nie ujrzą  światła dziennego a wkurwiacie mnie tymi zdaniami że niby to tamto a to będzie w tym modzie jaki on będzie zajebisty a wychodzi gniot którego mój 2 letni brat przeszedłby z zawiązanymi oczami, skoro jesteście jednymi z lepszych moderów to pokażcie wreszcie efekty swojej pracy a nie zasłaniajcie się tym że na moda trzeba kilku lat... ech

No spoko buła że jest dużo świetnie zapowiadających się modów ale ... to jest właśnie wszystko, że świetnie się zapowiadają, wiem że zrobienie dobrego moda nie zajmuje miesiąc czy dwa i nie widzę tego co chcę widzieć tylko widzę to co jest naprawdę, jeżeli naprawdę wyjdą wszystkie mody które są zapowiadane i wyjdą takie super fajne to zwrócę szacunek i oficjalnie was wszystkich przeprosze ale to się chyba jednak nie zdarzy, jestem na the modders jeszcze jak te forum było na jakimś hujowym serwerze ( chyba to był pierwszy serwer gdzie te foro było ) i widziałem już dużo osób takich jak ty ale i tak nic z tego nie wyszło...
 

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.


Znag
  • Gość

Znag
Gość

Osobiste pytanie do modderów Gothica
#19 2008-09-14, 15:00(Ostatnia zmiana: 2008-09-14, 15:02)
Napisałeś takie coś:
"Mało to razy było kiedy na forum pojawiał się modder gry X a zidiociali modderzy gothica mówili że to właśnie forum o moddingu gothica i ma wypierdalać?  "
Ja się z taką sytułacją nie spotkałem , jest przecież m&b i oblivion np.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry