[G2NK] Lobos 55902 166

O temacie

Autor Lobos

Zaczęty 9.10.2020 roku

Wyświetleń 55902

Odpowiedzi 166

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Ta w 2 rozdziale od wracka
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

kuba.wq

kuba.wq

Użytkownicy
posty3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam. Skończyłem moda i muszę powiedzieć że dawno mi się tak przyjemnie nie wracało do gothica :D Chociaż nie jest tak masywny jak np . Returning to nie wiem czy w takie molochy mi się tak przyjemnie grało. Tak jak twórca pisał w założeniach mod jest logicznie zaprojektowany zarówno jeśli chodzi o fabułę jak i cały świat przedstawiony. Szkoda że zakończyło to się takim jakby cliffhangerem ale i tak grało mi się super :D Polecam bardzo
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Chyba utknąłem na samym początku gry xD
Wykonałem chyba wszystkie zadania w kopalni i wyczyściłem skrzynię pod rusztowaniem Cesara. Z solucji wynika, że powinien mnie teraz wysłać do Arona, jednak ani on, ani Aron, ani żadna inna postać, o której pomyślałem, nie ma mi nic do powiedzenia. Mogłem coś ominąć?
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak zrobiliśmy większosć questóq to albo Joe, albo Stefan albo Jarro powinien nas zagadać i powiedzieć że czeka na nas Cezar. Nawet jeśli to się nie stało i Cezar powinien mieć i tak dialog jeśli wykonamy te większość questów.
Warunki są takie :

Spoiler
   if (Npc_KnowsInfo (other, DIA_Braphupada_StaryOlupino))
   && (MIS_Starzec == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_KP_Haracz == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Perla == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Blaszka == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Albert == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Stefan_Zmiana == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Jarro_Ring == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Juel_Uczy == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Skopac_Bandytow == LOG_SUCCESS)
   && (MIS_Zatruc_Zupe == LOG_SUCCESS)

Oprócz samych zadań trzeba pogadać z dziadkiem o Lupino, ta opcja powinna być po zatruciu zupy straznikom.
btw . mis_albert to zadanie od Fredrika, a nie to z wodą.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju

Jao

[G2NK] Lobos
#104 2020-10-23, 14:46(Ostatnia zmiana: 2020-10-23, 17:15)
EDIT: Nieważne. Wiem już, dlaczego nie miałem opcji dialogowej u dziadka.
Spoiler
Nie zauważyłem Focusa, myślałem że ten lord siedzi u Ardaliona, więc go nawet nie szukałem xD
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

lLlWojtas

lLlWojtas

Użytkownicy
posty4
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam mam problem z sama grą ciagle wywala mi podczas wczytywania gry wiecie w czym moze byc problem ?
 

SparrowJacek

SparrowJacek

Użytkownicy
Why is the rum gone?
posty368
Propsy78
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Why is the rum gone?
Ja tak miałem z wersją z GoGa, czysta instalacja złotej edycji wyeliminowała problem.
 
Zapamiętajcie dzień, w którym nie schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Po instalacji fixów każda wersja gry jest taka sama.

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju

Jao

[G2NK] Lobos
#108 2020-10-29, 20:47(Ostatnia zmiana: 2020-10-29, 21:22)
Okej. Mod ukończony, zajął dokładnie 19 godzin i 2 minuty - tyle w każdym razie jest na sejwie, w praktyce trzeba dodać zgony, których trochę było po wyjściu z kopalni i na początku 3 rozdziału. Pewnie powinienem go kiedyś ograć raz jeszcze, bo 360 siły to mało w porównaniu z Tizgarowym 437, a jeszcze miałem najsilniejszy amulet, pas i dwa pierścienie ją podbijające. No ale odchodzę od tematu, lepiej się skupić na opisaniu wrażeń. Otóż jakie mam wrażenia końcowe?
Nie wiem, kiedy - czy - kiedyś grałem w tak dobrego moda. Wszystko jest w nim tak dokładnie dopięte, tak dopracowane, doszlifowane, że żadna z gier Piranii w stanie oryginalnym nie ma podejścia.
Historia jest ostatecznie nie aż tak skomplikowana (pomijając niewyjaśnione elementy np. w rozmowie z Zazaelem), więc przy ponownej grze nie wciągnie pewnie tak mocno, ale przy pierwszym podejściu wciągnęła srogo. Przede wszystkim czuć cały czas bardzo gęstą atmosferę, ciągle jest jakiś brakujący kawałek układanki, ciągle coś wisi w powietrzu. Mamy kilka zwrotów akcji z tego najbardziej satysfakcjonującego typu, gdy wróg, który wydawał się mieć wszystko zawsze pod kontrolą, nagle traci cały grunt spod nóg. Jednocześnie i my nie stoimy na pewnym gruncie, prawie do samego końca daje się we znaki fakt, że nikomu wokół nas nie można ufać i wystarczy jeden fałszywy ruch, a skończymy nieprzyjemnie. Wszystko to okraszone cudnie napisanymi dialogami i ciekawymi postaciami (no dobra, może nie każda postać jest taka znów ciekawa, ale np. taki Hiago jest bardzo charyzmatyczny, wręcz konkuruje pod tym względem z Siekaczem z Mrocznych Tajemnic). Mógłbym trochę ponarzekać, że fabuła jest za krótka, ale ciężko powiedzieć, żeby w jakimkolwiek momencie tempo było zbyt szybkie.
Spoiler
No dobra, nie podobał mi się segment na pustyni. Rozumiem i zwykle lubię koncepcję Breather Episode, ale pustynia była zwyczajnie nudna, przede wszystkim przez oderwanie od głównej historii - sam pomysł negocjowania z bandytami przetrzymującymi zakładników nie jest zły, wykonanie też niczego sobie, ale brak jest choćby najcieńszego powiązania z wątkiem dziwnych wydarzeń w Legionie, które wałkujemy od początku gry. Przypomniało mi to o podobnym epizodzie w Jaktylu - wtedy mnie tak to nie kłuło, ale w tamtego moda grałem dawno temu, dziś zgrillowałbym fakt, jak bardzo ta misja z bandytami i kopalnią na pustyni psuje płynny bieg wydarzeń. A remedium na problemy pustyni mogło być naprawdę proste - zamiast Balora wyruszyłby z nami Focus (można by go wtedy lepiej poznać, co sprawiłoby, że silniej by jego zdrada zadziałała na emocje, ale mielibyśmy też jakąś motywację, by stanąć po jego stronie), a zamiast negocjować z Atillą ścigalibyśmy Lupino (było go trochę za mało w 2 rozdziale, biorąc pod uwagę, że w końcu się pojawia po tym, ile miejsca w dialogach i motywacjach Leo w 1 rozdziale zajął; całkiem logiczne byłoby, że Lupino, po tym, jak odcięto go od wsparcia czarnych magów, do współpracy z którymi został zresztą zmuszony, próbuje wziąć nogi za pas, a gdy Legion depcze mu po piętach, zajmuje wioskę, by zapewnić sobie żywą tarczę; Legion chce go uciszyć, ale chyba wstrzymałaby ich mimo wszystko obecność niewinnych na linii ognia; podobała mi się konfontacja pomiędzy Lupino, Leo i Santosem, ale to, że zaraz po niej następuje najnudniejsza część gry, chyba działa wręcz na jej niekorzyść).
Z początku miałem mieszane odczucia na temat tego pomysłu z wrzucaniem na mapę silniejszych wersji tych samych potworów co rozdział, ale przyznaję, że koniec końców zostałem kupiony balansem moda. Jest wręcz idealny - tak jak "formuła Gothica" polega na tym, że na początek jesteśmy owcą rzuconą między wilki i musimy jakoś przetrwać pomimo bycia najsłabszym pędrakiem, na koniec zaś przecinamy się przez jakichś wielkich czarodziejów sprzed tysiąca lat, tutaj zaś ta formuła jest powtarzana cyklicznie! Początek każdego rozdziału w dolinie oznacza ciężki znój przy eksploracji, gdy dosłownie każdy przeciwnik zabije nas w kilka sekund, a my jego musimy bić pół minuty. Pół rozdziału później rozwalamy całe stada tych potworów, na widok jednego z których łapały nas wcześniej drgawki. Nie potrafię wyrazić w słowach satysfakcji, jaką odczuwałem czyszcząc mapę z rozpruwaczy po powrocie z kopalni w 3 rozdziale. I tu dochodzimy do kolejnej kwestii - kompaktowość. Niewielka mapa sprawia, że jej zwiedzanie i wędrowanie pomiędzy postaciami nigdy nie męczy, co miało miejsce w niektórych modyfikacjach, które też mogą się pochwalić bogatą historią (khem, khem - Destiny - khem). Spotkamy zasadniczo bardzo niewiele postaci, zadań pobocznych - zwłaszcza później - też nie ma wiele, ale naprawdę o wiele bardziej wolę niewielki, a gęsty świat z liniową, a dobrą fabułą, niż wielki, otwarty świat z mnóstwem misji pobocznych, który całkiem zatraca wątek główny (Return czy Gothic 3).
Co mogę powiedzieć? Naprawdę warto było czekać, a ja muszę następnym razem poświęcić więcej czasu na eksplorację i znaleźć tę zbroję z czarnej rudy :F
EDIT: O kurde, przecież wziąłem ten klucz xD Musiałem przegapić/zapomnieć, że tam była zamknięta skrzynia.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch

Tizgar

[G2NK] Lobos
#109 2020-10-29, 21:16(Ostatnia zmiana: 2020-10-30, 05:16)
Zacytuje sam siebie z Forum BS, bo i tak zagadka już została rozwiązana, wiec podam wam i tutaj pełne rozwiązanie

Spoiler
Jako ze i tak osób które rozwiązały zagadkę jest dużo to można napisać co i jak.
Cala sprawa tak naprawdę wymagała bycia uważnym i umiejętności poprawnego interpretowania dialogu.

Wszystko zaczyna się od zadania "Dziedzictwo" aczkolwiek jego wykonanie nie ma tu dużego znaczenia chodzi o dostanie się do podwodnej biblioteki  nie daleko wejścia do świątyni.
Tam w lewej odnodze mamy skrzynie w ktorej jest pancerz, owym armorem możemy się wymienić z ochraniarzem khardimona, interesuje nas oczywiście opcja  ze chcemy coś  ciekawszego niż proponuje domyślnie,  jego odp jest oczywista ze nie ma nic w tej chwili jeśli poprawnie to zinterpretowaliśmy to wiemy ze należy przyjść do niego później czyli w 3 rozdziale, poruszamy te opcje i dostaniemy klucz  z czarnej rudy.

Sama skrzynia znajduje się jak już było wspominane kilka razy  przy wejściu  do  kopalni złota stanowiącej nowy pkt wydobycia, mamy tam  sporo głazów przy wejściu można  tam wejść do nich do środka miejsca jest tam dużo  aby i skrzynia która tam jest i leo się zmieścili,  reszta to tylko otwarcie skrzyni i zgarniecie upragnionej nagrody.

Jeśli spapraliśmy sprawę z wymiana i dokonaliśmy innego wyboru no cóż sekret przepada.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dziękuję za tak obszerną i pozytywną opinię Jao.
Miło mi, że setki godzin jakie spędziłem na szlifowaniu moda zostały docenione chociaż przez nielicznych. Nie ukrywam, można było moda zrobić jeszcze lepiej, jeszcze doszlifować i poprawić. Miałem na tym punkcie trochę niezdrowe podejście marnując wiele godzin na mało istotne pierdoły, których 90% graczy i tak nawet nie zauważy.

 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Skąd wezmę klucz do drzwi w podwodnym korytarzu z zadania Nocny Gość? Z tego co mówił Lou, to tam jest coś, co chce Khardimon w zadaniu Dziedzictwo.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Jedno z drugim nie jest w żaden sposób związane
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Klucz zdobędziesz w miarę postępu głównej fabuły, ale zadanie Dziedzictwo wiąże się z innym podwodnym tunelem.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Dzieki, teraz mam inny problem. Mobilizacja pracy, mam wsztystkie paczki, zaprowadzilem niewolnikow do jaskini ale nie mam żadnego dialogu ani z Guyem ani z pozostalą dwójką, luis też nic nie mowi, a oni wciąż za mną łażą. Łaziłem po całej jaskini, nawet patrzyłem waypointy ALT + U i nic, nawet bedac tam kliklem set time 9 żeby weszli na swoje docelowe waypointy i nic.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Musisz podążać z nimi konkretna ścieżka zasadnicza najkrótszą możliwą i oni cie muszą zaczepić  to  wtedy potoczy się to jak trzeba. (chodzi tu o ruiny gdzie były/są gobliny) 
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca

Werewolf

[G2NK] Lobos
#116 2020-11-01, 00:03(Ostatnia zmiana: 2020-11-01, 11:17)
Nie Tizgar, nie musialem, ale dzieki za checi. Zapewne chodziło Ci o to, że dialog powodujacy walke z nimi nie zaskoczyl, ale to już było po dialogu. Jak wczytałem gre w tej jaskini to wtedy Luis mnie zaczepił.


Gdzie jest Khardimon z ochroniarzem w 3 rozdziale? W poprzednim miejscu ich nie ma, patrzylem też w tej bibliotece.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

bonq

bonq

Użytkownicy
posty36
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeden z lepszych modów w jakie grałem, dzięki !
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jeden z najlepszych modów, udowodniłeś, że można stworzyć coś naprawdę wielkiego, nie siedząc nad tym 10 lat jak team od Złotych Wrót, już nie wspominając o tym, że jakością i długością rozgrywki Lobos połyka ZW w całości. Wszystko tutaj jest na swoim miejscu, niespodziewane zwroty akcji, wyraziste postacie takie jak Santos, Wascar, Lupino itp., sama dolina, pustynia i kopalnia świetnie się uzupełniają. Nie czuje się jakiejś powtarzalności, nudy, znużenia, cały czas byłem ciekawy co się wydarzy i jakie historie na mnie czekają. Jedynym mankamentem były liczne crashe, wiem, że jest jakiś patch, który je poprawia, ale trochę za późno się zorientowałem o jego istnieniu. Tak czy siak, świetna robota! Dziękuję za możliwość przeżycia naprawdę epickiej przygody.
 

Darkmodders

Darkmodders

DarkModders Team
Mistrz mrocznych sztuk
posty827
Propsy283
ProfesjaProducent
  • DarkModders Team
  • Mistrz mrocznych sztuk
@Lobos nie myślałeś o tym aby poprosić administrację o założenie osobnego działu dla swojej modyfikacji? To by Ci sporo ułatwiło ogarnianie wszystkich problemów i moderację takiego tematu.
 
Blog grupy DarkModders Team.

http://darkmodders.pl/

Strona na facebook'u:

https://www.facebook.com/DarkModdersTeam/


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry