[G2NK] Alternative Story RU 35607 51

O temacie

Autor SolariS

Zaczęty 6.10.2019 roku

Wyświetleń 35607

Odpowiedzi 51

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

SolariS

[G2NK] Alternative Story RU
2019-10-06, 09:55(Ostatnia zmiana: 2019-10-06, 20:04)
Opis:
Platforma - Gothic 2 z dodatkiem "Noc Kruka"
Nazwa Modyfikacji - Alternative Story
Aktualna Wersja - 0.1a
Wykorzystane pakiety skryptowe - Union
Typ modyfikacji - globalna modyfikacja oparta na G2NK
Fabuła - alternatywna historia rozpoczynająca się natychmiast po wygnaniu Śniącego
Język moda - Rosyjski
Dubbing - Jeszcze nie planowany
Wielkość modyfikacji - Nieznana
Rozpoczęcie prac - 04/15/2019

Team:
Liker - skrypty/idee/Union
Haart - Union/idee/system Slash'n'Craft
DreamGothic - Spacer/3d/idee
Refly - idee/balans/testy
Divanis - testy/edycja video
Rivolf - testy/edycja tesktu
rostosha - modelowanie 3d

Krótki opis:
Gothic 2 Alternative Story to inne spojrzenie na wydarzenia w Gothic 2 po upadku bariery, kompletnie nowa historia która rozpoczyna się od razu po wygnaniu Śniącego.

Lista zmian które mogą zostać wprowadzone (niekoniecznie wszystkie):
- Całkowicie nowa historia Bezimiennego
- Możliwość pójścia "Mroczną Ścieżką" (co wcale nie oznacza bycia sługą Beliara a jedynie tym złym co wpłynie na główną fabułę)
- Nieliniowa historia w której sami decydujemy co chcemy zrobić i jak chcemy prowadzić dialogi
- Najlepsze funkcje AB (Alternative Balance R2) zostaną przeniesione do moda
- Zmiana systemu walki poprzez zmianę formuł odpowiedzialnych za obliczanie obrażeń
- Nowy interfejs craftu
- Nowe parametry - Wytrzymałość (Stamina) i Mądrość (Wisdom)
- Każde działanie bohatera ma swoje konsekwencje np. Bezimienny zabija bandytów - handlarze mają nowe rzeczy ponieważ handel może działać sprawniej
- Wygodne ustawienia interfejsu
- W modzie nie będzie restrykcji snu/jedzenia/picia
- Nie będzie złych możliwości ukończenia zadań, jeśli zrobimy coś źle pojawią się nowe zakończenia
- Dynamiczne uzupełnianie skrzyń po wejściu do lokacji (przedmioty w danej skrzyni będą zawsze inne u każdego gracza, wyjątkiem są przedmioty z zadań)
- Nowe możliwości z dialogach Perswazja i Zastraszenie

Rzeczy które są w AB ale nie znajdą się w modzie:
- Nie będzie szybkiego lootu na skrzyniach ponieważ w modzie skrzynie będą dynamiczne trzeba otwierać je ręcznie
- Nie będzie podanej ilości HP (w liczbach) pod paskiem przeciwnika
- Nie będzie dodatkowej konfiguracji gry (takiej jak np. krwawienie)
- Nie będzie dodatkowej konfiguracji poziomu trudności. W modzie znajdą się 2-3 poziomy których nie można dodatkowo konfigurować

UWAGA
Modyfikacja nie ma nic wspólnego z Returningiem! Mod wykorzysta jedynie mechanikę AB przeniesioną na Union ma to być także pierwsza pełna modyfikacja stworzona na Unionie.

Kilka zdjęć:

Spoiler




































Dwa filmy:

Prezentacja konfiguracji interfejsu -
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=4C2EJp2dbO4
Nowy system alchemii -
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=FANxrOv3WKs

Oryginalny opis i strona moda -> https://rpgrussia.com/threads/alternative-story-dnevnik-razrabotki.21379/
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders

Fabio
The Modders

[G2NK] Alternative Story RU
#1 2019-10-06, 13:24(Ostatnia zmiana: 2019-10-06, 13:34)
Szkoda, że to ruski mod, nie wróżę temu nic dobrego, niestety, ale poza Dark Sagą (raczej średnią modyfikacją, nie licząc wątku w kopalni) chyba nic dobrego to tam nie zrobili.  Screeny też jakieś brzydkie, to wina sweetfx. Rozumiem, że np. DX11 jest kwestią gustu, ale Sweetfx jakbyś nie ustawił - w każdej grze wygląda tak samo, tak samo paskudnie. Te kolory nawet nie są naturalne, wszystko wyblakłe. Alternatywna historia na dobrą sprawę to dobry pomysł, ale trzeba by zacząć w końcu od podstawy, tj. Gothic 1, który miał wiele świetnych aspektów, ale wiele słabych i tam byłoby duże pole do popisu - fabuła mogłaby np. opowiadać od początku do końca o ucieczce z Kolonii Karnej - więzienia, które jest ogrodzone magiczną barierą, bez późniejszego wplątania w to Śniącego - przynajmniej bohater by się tym nie zajmował, w tym wypadku rola wybrańca byłaby odrzucona.

Wracając do moda - stamina to idiotyzm, to nie Dark Soulsy, tutaj walka jest drewniana i raczej nudna, mało satysfakcjonująca. Dokładając do tego takie utrudnienie jak staminę, zakładając, że chodzi o wytrzymałość w walce, a nie dotyczącą sprintu, tylko bardziej uświadamia mnie to w fakcie, że zrobią z tego kolejnego Returninga, nawet rzeczy brane wprost z niego. Nic specjalnego.

W skrócie - Prezentuje się słabo.

PS. Nieliniowa*


Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Wykorzystane pakiety skryptowe - Union
Union nie jest pakietem skryptowym.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

boguc

boguc

Użytkownicy
posty205
Propsy343
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Moim zdaniem wygląda właśnie zajebiście, w goticzkowym klimacie ale lepiej niż podstawka. Technikalia wyglądają ok, jedyne co mi się nie widzi to sam pomysł na alternatywną historię do g2 ale poczekamy zobaczymy.

Jak dark saga to średni mod to ja kurwa nie wiem jaki mod do gothica zasługuje na miano chociażby dobrego w twoich oczach.
 
Gothic najlepszy

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders

Fabio
The Modders

[G2NK] Alternative Story RU
#4 2019-10-06, 16:02(Ostatnia zmiana: 2019-10-06, 16:09)
Jak dark saga to średni mod to ja kurwa nie wiem jaki mod do gothica zasługuje na miano chociażby dobrego w twoich oczach.

Taki, który nie nasra od razu setkami zadań, taki, który ma dobrze wykonany świat (ten na zewnątrz z Dark Sagi jest paskudny, ma tylko dobry lvl design). Ten miał świetną historię w kopalni, cała reszta później jest co najwyżej przeciętna. W zasadzie rozgrywka jest mało intuicyjna, jak się wróci po przerwie to nawet nie pamięta się, co trzeba zrobić, pomijam balans, który ssie pałę, nie wspominając o fakcie, że np. istotni nauczyciele (nie wymienię teraz czego dokładnie, bo nie pamiętam) są tylko w kopalni, co jest czystym idiotyzmem wracać tam za każdym razem. Animacje w większości ma świetne (głównie te od otoczenia, bo te od walki są takie sobie), niektóre są niepraktyczne, ale to właśnie w głównej mierze te dotyczące walki. Gra jest także pozbawiona często wyborów, gdzie niby są, a tak naprawdę ich nie ma. Bohater ma charakterek idioty, bo chcąc nie chcąc obraża mi typa, którego ja bym obrażać nie chciał, co powoduje niechcianą walkę. To jest właśnie patologia. Jest to moje subiektywne zdanie, ale myślę, że większość argumentów jest mocno sensowna. No i to troszkę offtop, napiszę więcej w odpowiednim temacie jak skończę moda w całości.

Wracając jednak do tego - tobie się podoba, mnie nie. Nie rozumiem czego masz z tym problem, chyba najwyraźniej dupa piecze, że komuś ruskie twory się najzwyczajniej nie podobają. Mi się podoba sporo modyfikacji, o czym wielokrotnie pisałem, ewentualnie lubisz się dopierdolić xD. Rosjanie tworzą świetne narzędzia, ale mody to nie bardzo, chyba, że technologiczne, co podchodzi pod sprawy stricte techniczne. Nie pozdrawiam.

W Twoim guście jest natomiast badziew Returning, gdzie nie ma czegoś takiego jak estetyka, w moim natomiast dobre wykonanie.

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moim zdaniem wygląda właśnie zajebiście, w goticzkowym klimacie ale lepiej niż podstawka. Technikalia wyglądają ok, jedyne co mi się nie widzi to sam pomysł na alternatywną historię do g2 ale poczekamy zobaczymy.
O ile ta pierwsza lokacja jest w miarę ciekawa tak cała reszta to po prostu kolejny ruski gniot z kradzionymi assetami z innych gier. Pierdyliard drobnych vobów i itemów, które zlewają się w nieczytelną breje. Przepalone screeny z użyciem najgorszego efektu jaki kiedykolwiek powstał do gothica -sweetfx. Gdzie ty widzisz ten klimat gothica 2(albo lepszy)? W tych czarnych jak sadza skałach i murach?Czy może w tych drzewach, które mają tekstury ze Skyrima. Rosjanie nigdy nie stworzyli ładnego moda, który byłby spójny ze światem gothica. Zawsze robią jakieś rebalance alternative edyszyn 2.0 dodają jakieś paski i inne ikonki, które można sobie wsadzić w cztery litery do tego jakaś stamina i próba robienia z gothica dark souls.

 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Jak to ma nie mieć nic wspólnego z returningiem jak dalej nim jest  logika wpadła do zupy czy jak? po za tym wizja alternative story już jest w modzie powrót xeresa czy jakoś tak, jakby na to nie patrzeć masło maślane i zasadniczo nikomu nie potrzebne
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

nashadu

nashadu

Użytkownicy
Zielony nowicjusz
posty10
Propsy5
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • Zielony nowicjusz
Toć to typowy "ruskacz". Przepis prosty jak budowa cepa. By świat był ładny wystarczy zajebać wolną przestrzeń w 100% i wrzucić teksturki w jakimś 2k/4k co by ludzie powiadali o next-genowej grafice. Do tego wszystkiego musi być dużo (Wiadomo jak jest ilość>jakość) O scenariusz raczej możemy być spokojni. Prawdopodobnie będzie tak dobry jak w R 2.0. XDD Jak już robiona jest alternatywna historia po upadku bariery i nie chcą być dziwną wersją fuzji Xeresa i Returninga postawił bym też na alternatywny newworld. Można było by poszaleć i naprawdę zaskoczyć gracza :D
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Alternatywny NewWorld to w istocie dobry pomysł, przecież w lore G1 Khorinis nie było wyspą, a kontynentem. To wymagałoby także edycji mapy, ale byłoby to w sumie ciekawe.

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Fabio dzięki mój błąd już poprawiłem

@Splash sorrki nie znam się na tym po prostu przetłumaczyłem tak jak było napisane. Masz pomysł jak to inaczej ująć?
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
@Fabio dzięki mój błąd już poprawiłem

@Splash sorrki nie znam się na tym po prostu przetłumaczyłem tak jak było napisane. Masz pomysł jak to inaczej ująć?

Union to połączenie nowej wersji systempacka (nieoficjalnej 1.8) z nową wersją AST. Napisz po prostu Union, chyba każdy się domyśli.

boguc

boguc

Użytkownicy
posty205
Propsy343
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy

boguc

[G2NK] Alternative Story RU
#11 2019-10-07, 15:45(Ostatnia zmiana: 2019-10-07, 16:29)
Wracając jednak do tego - tobie się podoba, mnie nie. Nie rozumiem czego masz z tym problem, chyba najwyraźniej dupa piecze, że komuś ruskie twory się najzwyczajniej nie podobają. Mi się podoba sporo modyfikacji, o czym wielokrotnie pisałem, ewentualnie lubisz się dopierdolić xD.
Nie napisałem że mam z tym problem ani na pewno nie piecze mnie dupa. Napisałem tylko że jak dark saga to średni mod to nie wiem jaki zasługuje na miano dobrego, z tych istniejących. A ty rozmarzyłeś się na prawie 200 słów o jakimś idealnym modzie który istnieje i jest skończony tylko w twojej wyobraźni  :facepalm:
Nie pozdrawiam.
To spadaj


Owszem jest masa ruskiej myśli modderskiej ale nie wygląda tak całkiem źle. Może z tym całym sweetfx jest trochę ,,za bardzo" ale też bez przesady. Jakby fabuła trzymała się kupy to można zagrać.
Nie grałem we wszystkie mody typu returning, skyrimy, dark soulsy i inne gierki więc nie zwracam uwagi na to czy tekstura klozetu jest z tej czy innej gry, sorry. Wydawało mi się że wszystko to robota tej ekipy. 
 
Gothic najlepszy

angarus

angarus

Użytkownicy
posty91
Propsy26
  • Użytkownicy
Super! Przygód Bezimiennego nigdy za wiele, chętnie zagrałbym w takiego alternatywnego Gothica 2. Oczywiście efekt może wyjść bardzo różnie, ale na pewno dam temu modowi szansę i trzymam kciuki.
 

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
8 nowych modeli od Rostosha (jednego z twórców). Modele mają być bardzo dobrze zoptymalizowane i zastąpią one oryginalne modele Gothicowe

Spoiler







 

outlander

outlander

Użytkownicy
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Pełno niepotrzebnego detalu, który można by zrealizować na teksturach. Do tego drewno za jasne, a metal mało naturalny. Pod względem poprawiania grafiki póki co mi się nie podoba. IMO wystarczyłby dobry retex i nie ma co się więcej spinać.
 

SolariS

SolariS

Użytkownicy
posty361
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
"Prace nad rozbudową świątyń w Jarkendarze dobiegły końca. Poniżej dwa zdjęcia, a na dniach pojawi się ich dużo więcej okazując nową wizję świątyń budowniczych.
Zgodnie z naszymi planami planujemy rozbudowę także samego Jarkendaru dzięki modelom Rostoshy możemy zapewnić temu miejscu unikalny wygląd, a głównym założeniem jest stworzenie większej ilości ruin ponieważ Jarkendar był miejscem narodzin Cywilizacji Budowniczych i zgodnie z tym rozumowaniem miejsce powinno być bardziej bogate w ruiny."


Spoiler

 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • online
  • Nilfgaard
Akurat rozbudowanie poszczególnych domostw wydaje mi się całkiem dobrym pomysłem. O ile taka biblioteka czy dom wojowników wyglądały całkiem dobrze, tak uzdrowiciele, kapłani i strażnicy umarłych to porażka na całej linii.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Jak dla mnie te tekstury np. grobowca, to jakaś porażka - wygląda to jak pierwsza lepsza tekstura pobrana z sieci i wrzucona do gry.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

RychuKapucino

RychuKapucino

Złote Wrota
posty27
Propsy78
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
Graficznie szału nie, nie lubię strasznie gęstego vobowania i to jeszcze jakimiś obiektami z innych gier/l'hivera. Brzydki sweetfx. Obraz jest mało czytelny, za dużo efektów jak dla mnie. Nowe modele od tego grafika też przeciętne.
 

boguc

boguc

Użytkownicy
posty205
Propsy343
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Wyglądają jak spod ręki kogoś kto nie miał wcześniej styczności z modelowaniem do gothica.
 
Gothic najlepszy


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry