[AB] Pytania i problemy techniczne 173002 779

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 1.03.2019 roku

Wyświetleń 173002

Odpowiedzi 779

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
A czy jak kiedyś już instalowałem Returninga, odinstalowałem i teraz chcę zrobić to ponownie to czy muszę instalować te wszystkie programy z instalki typu vcredist (bo żeby zainstalować systempacka i fixa to wiem)?
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam, mam taki problem, że w niektórych miejscach drastycznie spadają mi fps-y są to miejsca takie jak:
-port khorinis 30 fps
-statek paladynów 20 fps
-obóz piratów 15 fps
-na drogach między miastami/obozami mam od 100 do 146 fpsów
jestem dopiero w 2 rozdziale więc pewnie będą jeszcze lokacje w których tych fpsów będę miał mało. Więcej moje pytanie brzmi czy mogę jakoś zwiększyć te fps-y, dodam jeszcze, że nie gram na dx11, zwiększałem mgłę, zmniejszałem odległość pokazywania się obiektów i nic nie pomogło.
sprzęt:
-8gb ram
-gtx 1050 ti
-intel i5-3470

1. Zaleca się grać na komputerze, a nie na laptopie ( z wyjątkiem laptopa gamingowego )
2. Zainstaluj grę na dysku SSD, jeżeli takowy posiadasz, zmniejszy to nagłe spadki FPS
3. Uruchom grę z wysokim priorytetem
4. Jeśli grasz z DX11, wciśnij klawisz "I" ( usunie to podpis nad paskiem zdrowia, wytrzymałości, many itp. ). W niektórych miejscach FPS wzrośnie od 1-30
5. Jeżeli liczba FPS spadnie poniżej 20, wciśnij "ESC" i poczekaj 2-3 sekundy lub zapisz grę, w większości przypadków, liczba klatek zostanie zwiększona
6. Ustawienia DX11, nie wpływają znacząco na FPS ( HBAO+ zżera ok. 2-3 fps, SMAA, również 2-3 fps )
7. Zaleca się ustawić "Object draw distance" oraz "Small object draw distance" na 25 lub 15
8. Renderowanie cieni w wysokiej jakości też zżera z 5 fps (zaleca się wyłączyć)
9. Gothic działa tylko na jednym rdzeniu procesora, więc im wyższa częstotliwość jednego rdzenia, tym lepiej będzie chodził Gothic
10. Antywirus oraz Windows Defender, może zmniejszyć ok. 5fps ( szczególnie z dx11 ). Podczas grania w Gothica, zaleca się wyłączyć Windows Defender oraz Antywirusa
11. Używanie nograss'a też poprawi wydajność
12. Jakiś czas temu została wypuszczona łatka, która przywraca stare modele twarzy obywateli, dzięki temu liczba klatek wzrośnie o 2-5
Stare twarze obywateli: ( plik wrzucamy do folderu Data )
https://drive.google.com/open?id=19SoRsYti7BEhPVQ8jKnBsMVWJ705jAVI

Poczytaj sobie jeszcze:
https://rpgrussia.com/threads/optimizacija-fps-na-maksimum.21099/

Post połączony: 2019-04-14, 17:41
A czy jak kiedyś już instalowałem Returninga, odinstalowałem i teraz chcę zrobić to ponownie to czy muszę instalować te wszystkie programy z instalki typu vcredist (bo żeby zainstalować systempacka i fixa to wiem)?

To są pliki systemowe, raz zainstalowane będą aż do formata - więc nie musisz, ale nic nie stoi na drodze, żeby to powtórzyć :P
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Ja właśnie też mam GTX 1050 Ti i na dzień dobry mam 10 fps... Kombinuję jak mogę z ustawieniami gry i DX11 ale bezskutecznie. Dodam tylko że jak zrobię ustawienia tekstur na mniejsze to i tak automatycznie powracają mi do maksymalnych. Trochę mnie to zaskoczyło bo inne modyfikacje z DX11 działają mi dobrze. Czy mógłby ktoś pomóc?
 

aranes010

aranes010

Użytkownicy
posty53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam. Przy wlaczaniu returninga wyskakuje konsola z bledem : ast.dll not loaded poczym program gothic 2 przestal dzialac. Czysty gothic 2 nk dzialal bez zarzutu, dopiero po instalacji moda cos sie spieprzylo. Co moze byc przyczyna ? Instalowalem wszystkie dodatki typu dx 11 itp
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Czy da się jakoś zmniejszyć jakość tekstur? Gdy robię to w ustawieniach optymalizacji to po zastosowaniu zmian i restarcie gry z powrotem tekstury mają maksymalną jakość... Grę uruchamiam jako administrator. Czy mógłby ktoś pomóc?
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam. Przy wlaczaniu returninga wyskakuje konsola z bledem : ast.dll not loaded poczym program gothic 2 przestal dzialac. Czysty gothic 2 nk dzialal bez zarzutu, dopiero po instalacji moda cos sie spieprzylo. Co moze byc przyczyna ? Instalowalem wszystkie dodatki typu dx 11 itp

1. Zainstaluj wszystkie Visual C++ Redistributable - dostępne w instalce returninga
2. Jeśli błąd nadal występuje, pobierz i wklej to gothic 2/system/ jeden z tych plików w wersji 32 bitowej (preferuje najnowszy):
https://www.dll-files.com/msvcp140.dll.html

Czy da się jakoś zmniejszyć jakość tekstur? Gdy robię to w ustawieniach optymalizacji to po zastosowaniu zmian i restarcie gry z powrotem tekstury mają maksymalną jakość... Grę uruchamiam jako administrator. Czy mógłby ktoś pomóc?

w ustawieniach "optymalizacja" na samym dole jest opcja "szczegółowość grafiki" czy coś takiego, ma on 3 poziomy: niskie, średnie, wysokie - spróbuj tam zmienić, o optymalizacji pisałem nieco wyżej, warto też pobrać sobie nograss'a i stare modele twarzy npc, nie instalować texturpacka.


Pytanie dla graczy mających kartę graficzną GTX 1050/1050 ti, lub 1050/1050 ti mobile.
Czy macie problem z kamerą, tzn. po wczytaniu jest ona nienaturalnie blisko waszej postaci i po rozmowie z npc, wraca ona do swojego naturalnego poziomu?
PS: W odpowiedzi dajcie jeszcze znać, gracie na PC czy laptopie (karty typu "mobile")
 

Luverus

Luverus

Użytkownicy
posty7
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ja na laptopie mam gtx 1050ti.
Gra chodzi płynnie średnio 80-120fps na dirext11
W khorinis spada do 30-45
Gry jeszcze mi nie wywaliło no chyba że zminimalizuje to Acess Violation można się spodziewać.
ale jest na to cudowny sposób, wystarczy jak masz Win10 stworzyć nowy pulpit i klawiszami Windows+ctlr i strzałki przeskakiwać.
Jest taki problem, że nagle fps spadają do stałych 30, gra nie laguje( czyli masz wrażenie jakby było więcej)
Wystarczy reset i wszystko wraca do normy

No, ale niestety na lapku mały monitorek to stwierdziłem, że lepiej pograć na kompie, a tam na pokładzie nowy rtx 2060.
Ten sam błąd z ast.dll not loaded. Próbowałem wszystkiego bez dirext11 albo plik z https://www.dll-files.com/msvcp140.dll.html
czy podmieniania ast.dll na inny, czyszczenie rejestrów, aktualizacja wszystkich sterowników, czyszczenie ccleanerem. Trochę tych programów pościągałem, ale błąd ten sam wciąż występuje.
https://imgur.com/knYVY00
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić by móc swobodnie grać myszką, poruszać się, celować itd? Ustawiłem czułość myszy w opcjach na maksa i to niewiele dało.
 

Esubane

Esubane

Użytkownicy
posty52
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
co bym nie robił to tak czy siak zwalnia co jakiś czas do trybu czołgania mimo całkiem spoko sprzętu (i3-8100, 16 GB RAM, 1050Ti). Jest to dość wkurzające w momencie gdy czas castowania spelli typu duża kula ognia zależy od ilości klatek na sekundę. Jak chodzi 150 FPS to idzie spamować tymi spellami jak pojebion (pełne naładowanie kulki w mniej niż sekundę), za to jak zwalnia do 20-30 fps to herszt orków robi z ciebie kotleta zanim naładujesz pierwszą kulke.

Optymalizacja tego moda jest koszmarna, zresztą cały Gothic to techniczny bubel o wyjątkowo złym systemie plików. Twórcy tego AB i tak sprawili, że tę grę wreszcie da się przejść bez jakichś wielkich bugów ani totalnie popsutych sejwów. Ukręcili bat z gówna.

Chyba lepiej będzie grać na DX9 i potato mode. W to i tak się nie gra dla grafiki, bo ta jest brzydka nawet jak na 2002 rok.
 

Luverus

Luverus

Użytkownicy
posty7
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić by móc swobodnie grać myszką, poruszać się, celować itd? Ustawiłem czułość myszy w opcjach na maksa i to niewiele dało.

Po prostu zwiększ czułość myszki w panel sterowania->mysz

Udało się włączyć po kliknięciu anuluj, co prawda nowa gra i podczas wczytywania wywala Acess violation^^
przynajmniej teraz pokazuje jakie są błędy, może to coś pomoże.
http://wrzuc.se/i/5cb4f78ff3db8
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić by móc swobodnie grać myszką, poruszać się, celować itd? Ustawiłem czułość myszy w opcjach na maksa i to niewiele dało.

Po prostu zwiększ czułość myszki w panel sterowania->mysz

Udało się włączyć po kliknięciu anuluj, co prawda nowa gra i podczas wczytywania wywala Acess violation^^
przynajmniej teraz pokazuje jakie są błędy, może to coś pomoże.
http://wrzuc.se/i/5cb4f78ff3db8

Zwiększyłem szybkość w panelu sterowania na maksa i nic to nie dało.
 

aranes010

aranes010

Użytkownicy
posty53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Co trzeba zrobić by móc swobodnie grać myszką, poruszać się, celować itd? Ustawiłem czułość myszy w opcjach na maksa i to niewiele dało.

Po prostu zwiększ czułość myszki w panel sterowania->mysz

Udało się włączyć po kliknięciu anuluj, co prawda nowa gra i podczas wczytywania wywala Acess violation^^
przynajmniej teraz pokazuje jakie są błędy, może to coś pomoże.
http://wrzuc.se/i/5cb4f78ff3db8

Zwiększyłem szybkość w panelu sterowania na maksa i nic to nie dało.

W pliku gothic.ini znajdź linijkę
mouseSensitivity=2.5
; ... mouseSpeed in game between 0.0 and 1.0, default is 0.5

Jak widzisz ja mam na 2,5, można dać jeszcze więcej, wszystko zależy od twoich preferencji.
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Dziękuję, sytuacja się poprawiła, zmieniłem jeszcze camLookaroundInverse=0. Ale niestety dalej dziwnie mi się gra myszką, zupełnie inaczej niż w nowsze erpegi typu gothic 3 czy wiedźmin. Czy da się jeszcze coś poprawić w sterowaniu myszką?
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dziękuję, sytuacja się poprawiła, zmieniłem jeszcze camLookaroundInverse=0. Ale niestety dalej dziwnie mi się gra myszką, zupełnie inaczej niż w nowsze erpegi typu gothic 3 czy wiedźmin. Czy da się jeszcze coś poprawić w sterowaniu myszką?

Nic więcej raczej nie zrobisz, poza tym nie ma co porównywać działanie myszki do wiedźmina czy gothica 3, to jest gra z 2001r. tutaj ogranicza cię silnik, włącz sobie wiedźmina 1 i też będziesz się czuł nieswojo z myszką.
 

aranes010

aranes010

Użytkownicy
posty53
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Udalo mi sie w koncu wlaczyc gre jednak podczas startowania wyskakuje kolejny blad ...

@edit udalo sie naprawic instalujac na nowo fixa i playerkita :D
Jednak przychodze z kolejnym problemem xD
Czasami przy rozmowach z npc wyskakuje jakis blad o pliku dzwiekowym:
https://iv.pl/viewer.php?file=02229685350296600292.png
wywala gre i po ponownym zaladowaniu i rozmowy z tym samym npc juz nie ma tego bledu ale potem losowo przy niektorych npc jest na nowo ^^
@edit2 teraz gralem chwilke i znowu to samo, tym razem z innym npc https://iv.pl/images/54751208644064095035.png
Ktos pomoze bo grac sie nie da...
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Dziękuję, sytuacja się poprawiła, zmieniłem jeszcze camLookaroundInverse=0. Ale niestety dalej dziwnie mi się gra myszką, zupełnie inaczej niż w nowsze erpegi typu gothic 3 czy wiedźmin. Czy da się jeszcze coś poprawić w sterowaniu myszką?

Nic więcej raczej nie zrobisz, poza tym nie ma co porównywać działanie myszki do wiedźmina czy gothica 3, to jest gra z 2001r. tutaj ogranicza cię silnik, włącz sobie wiedźmina 1 i też będziesz się czuł nieswojo z myszką.

Ja właśnie mówiłem o pierwszym Wiedźminie :D Widziałem w necie że nie tylko ja mam taki problem, chodzi głównie o to że przy wolnym celowaniu ciężko się celuje na boki... Naprawdę nie da się z tym nic zrobić? Na yt widziałem że np Kajma sobie swobodnie celuje.
 

Bury_Zenek

Bury_Zenek

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam problem z wczytywaniem po raz pierwszy Jarkendaru pasek postępu ładuje się tak do 70% po czym staje i nic się nie dzieje jedynym rozwiązaniem jest restart kompa ponieważ nawet menadżera zadań nie da się włączyć.
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dziękuję, sytuacja się poprawiła, zmieniłem jeszcze camLookaroundInverse=0. Ale niestety dalej dziwnie mi się gra myszką, zupełnie inaczej niż w nowsze erpegi typu gothic 3 czy wiedźmin. Czy da się jeszcze coś poprawić w sterowaniu myszką?

Nic więcej raczej nie zrobisz, poza tym nie ma co porównywać działanie myszki do wiedźmina czy gothica 3, to jest gra z 2001r. tutaj ogranicza cię silnik, włącz sobie wiedźmina 1 i też będziesz się czuł nieswojo z myszką.

Ja właśnie mówiłem o pierwszym Wiedźminie :D Widziałem w necie że nie tylko ja mam taki problem, chodzi głównie o to że przy wolnym celowaniu ciężko się celuje na boki... Naprawdę nie da się z tym nic zrobić? Na yt widziałem że np Kajma sobie swobodnie celuje.

Mi też słabo chodził ten celownik po zmianie
W pliku gothic.ini znajdź linijkę
mouseSensitivity=2.5
; ... mouseSpeed in game between 0.0 and 1.0, default is 0.5
zaczął chodzić normalnie - dobierz sobie w tej linijce czułość odpowiednią dla siebie, może to być 1, może 3, a może 10, testuj.
Możesz jeszcze znaleźć:
zMouseRotationScale=2.0
; ... ta wartość wpływa na prędkość obracania się NPC podczas używania myszy. Uwaga: może poważnie wpłynąć na rozgrywkę, jeśli zostanie ustawiona na nieuzasadnione wartości (default: 2.0)
albo:
zSmoothMouse=0
; ... dzięki temu ustawieniu można wygładzić ruchy myszy, uśredniając ostatnie ruchy klatki. wyższe wartości powodują, że mysz jest gładsza. (default: 3)

Post połączony: 2019-04-19, 22:36
Witam, mam problem z wczytywaniem po raz pierwszy Jarkendaru pasek postępu ładuje się tak do 70% po czym staje i nic się nie dzieje jedynym rozwiązaniem jest restart kompa ponieważ nawet menadżera zadań nie da się włączyć.

Pod F11 wyłącz wszystkie opcje dx11, a także rysowanie świata ustaw na wartości 2.
W ten sposób spróbuj wejść przez portal, jeśli to nie pomożesz, na chwilę wyłącz całkowicie dx11:
W katalogu /gothic/system: znajdź plik o nazwie ddraw.dll - weź go na chwilę wyrzuć z tego katalogu, lub zmień mu nazwę, w ten sposób wyłączysz dx11, w tedy wejdź do jarka, jak się uda spróbuj przywrócić ten plik do stanu poprzedniego (nadaj mu z powrotem tą samą nazwę/umieść go z powrotem w folderze "system").

Zwróć uwagę, czy może w tym czasie nie pada deszcz, dx11 ma problem z wczytaniem gry podczas deszczu - rozwiązanie:
Wejdź w ustawienia -> optymalizacja -> efekty pogodowe - ustaw na "nie"/"wyłącz"
 

starcd78

starcd78

Użytkownicy
LUJ
posty99
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • LUJ
Przywołane potwory nikogo nie atakują tylko za mną chodzą, wcześniej działało i coś się z*ebało, ktoś coś?
 
Keep calm and kill all ~~ Gorn



0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry