[AB] Pytania i problemy techniczne 172955 779

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 1.03.2019 roku

Wyświetleń 172955

Odpowiedzi 779

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@tedddy_bear mam pare roznych zbroi na stanie: lekka swiatynna, z pelzaczy, wodnego kregu, ze skory wilka. Najbardziej zalezalo mi na przekuciu lekkiej zbroji swiatynnej. Watpie ze to sprawa kowalstwa - mam 700+. Nie wiem czy to jakis bug czy nie, ale jezeli tak to bede musial od nowa wszystko robic. W przepisie napisane jest ze potrzebne jest 5x sztabek zelaza tylko, a mam 15.

Próbowałeś mieć stalowe pręty? Zauważyłem, że jak w notatniku pisze, że potrzeba "stalowych sztabek" to w tym momencie chodzi o "stalowe pręty" (sztabki są żelazne)

Edit1: Akurat gram jak SS i wszedłem zobaczyć jak to wygląda, no i bez problemu mogłem przekuć lekka zbroje jak i średnią, zabierało mi za to sztabki żelaza .
Mam nadzieje, że próbujesz przekuć te kupione zbroje, a nie to gówno co dostałeś za free na starcie, bo tego nie można przekuć.
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem ze smokiem ożywieńcem, podczas walki wyrzuca mnie z gry. Próbowałem reinstalować grę, ale nic nie pomogło.
Okno błędu:
Spoiler
 

kamiss90

kamiss90

Użytkownicy
posty7
  • Użytkownicy
1) Ciasta na kosmarze dają 1 PTK/2 ciastka?
2) Jak działa ograniczenie snu?
3) Czy skill przeszywającej strzały jest niezbędny w dalszej części gry?
 

lony

lony

Użytkownicy
posty6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Susdam miales racje, dzieki. Faktycznie chcialem ulepszac ta podstawa zbroje co od nich, myslalem ta pierwsza co moge od nich kupic to ta sama.
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
1) Ciasta na kosmarze dają 1 PTK/2 ciastka?
2) Jak działa ograniczenie snu?
3) Czy skill przeszywającej strzały jest niezbędny w dalszej części gry?

1. Tak
2. 8 lub 10h na dzień można spać - nie pamiętam dokładnie
3. Trudno mi powiedzieć ja się nauczyłem już w  2 rozdziale, nie wiem jak się bije bez, ale z tego co wiem to skill ten ignoruje jakiś procent pancerza wroga, więc w późniejszych etapach umiejętność jak najbardziej wskazana.
Możesz sobie spróbować dość jak najdalej i jak zaczną się jakieś mocniejsze mobki to spróbować się nauczyć i zobaczyć różnice. - Jeśli tak zrobisz to zdaj relacje (napisz na PW, bo w sumie sam jestem ciekawy)
 

AirSilv

AirSilv

Użytkownicy
posty5
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Mam problem z uruchomieniem moda. Wszystko zainstalowane tak jak być powinno a przy ładowaniu nowej gry, wyskakuję błąd Access Violation
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam problem z uruchomieniem moda. Wszystko zainstalowane tak jak być powinno a przy ładowaniu nowej gry, wyskakuję błąd Access Violation

Kurła, ja właśnie przeinstalowałem sobie gre na dysk SSD i też zmagam sie z tym problemem, jak dojdę o co kaman to dam znać.

edit: No, ja już swój problem rozwiązałem, błąd Access Vissial (czy jak mu tam) zazwyczaj występuje, gdy brakuje jakiś plików gry, u mnie polegało to na błędnej instalacji, po prostu zamiast returninga instalowałem pełną rusyfikacje, wiadomo jaki był tego efekt.
Więc drogi kolego, zwróć uwage czy na pewno poprawnie instalujesz podstawę modyfikacji i przypominam, że najpierw powinno się zainstalować dołączony softwer (drugi guzik pod instalacją), najlepiej wszystko co jest zaproponowane
Spoiler


Tak btw. nie spodziewałem się, że instalując Gothica na dysku SSD, płynność gry poprawi się w tak dużym stopniu :D
 

szlufik6

szlufik6

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem z widocznością tarcz, AB najnowsza wersja, Bezi walczy stylem z tarczą, lecz tarcza znajduje się na plecach, próbowałem z Texture Replacerem i bez niego, żadnego skutku.
 

Filipoj

Filipoj

Użytkownicy
posty48
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Hej hej, poprzedni problem z instalacją rozwiązałem, jednak pojawił się inny. Podczas rozgrywki tym razem.
Po około 15/20 minutach gry fpsy z 60 spadają do 5. Nie mam DX11. Zmiana ustawień nic nie zmienia. Jakieś pomysły?
 
,,Śmierć to pojęcie względne''

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Hej hej, poprzedni problem z instalacją rozwiązałem, jednak pojawił się inny. Podczas rozgrywki tym razem.
Po około 15/20 minutach gry fpsy z 60 spadają do 5. Nie mam DX11. Zmiana ustawień nic nie zmienia. Jakieś pomysły?

Chyba to będzie problem z pamięcią.
Wgrałeś 4gb patch?
 

troian

troian

Użytkownicy
posty4
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Witam od kilku godzin kombinuje jak odpalić moda, niestety nieważne co zrobię i jak ustawie grę po Rozpoczęciu nowej gry i ustawieniu wszystkiego w połowie ładowania paska wskakuje mi taki oto błąd


Korzystam z wersji Steam, instaluje wszystko zgodnie z instrukcją najpierw dodatki potem podstawka, następnie AB i na końcu spolszczenie.
 

Filipoj

Filipoj

Użytkownicy
posty48
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Hej hej, poprzedni problem z instalacją rozwiązałem, jednak pojawił się inny. Podczas rozgrywki tym razem.
Po około 15/20 minutach gry fpsy z 60 spadają do 5. Nie mam DX11. Zmiana ustawień nic nie zmienia. Jakieś pomysły?

Chyba to będzie problem z pamięcią.
Wgrałeś 4gb patch?

Racja, nie wgrałem.
Za moment to zrobię i dam znać.

Post połączony: 2019-04-11, 15:58
Niestety, nie rozwiązuje to problemu ;/
 
,,Śmierć to pojęcie względne''

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Filipoj spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej, jak to nie pomoże, to spróbuj najstarsze sterowniki - różnie bywa.
Możesz jeszcze wczesniej spróbować wgrać inną wersje dx11, pamiętam że u mnie przy wersji 17.6.4 (chyba) miałem po 6 fps w grze.

@troian trzy posty wyżej odpowiadałem na ten problem......
błąd Access Violation zazwyczaj występuje, gdy brakuje jakiś plików gry, u mnie polegało to na błędnej instalacji, po prostu zamiast returninga instalowałem pełną rusyfikacje, wiadomo jaki był tego efekt.
Więc drogi kolego, zwróć uwage czy na pewno poprawnie instalujesz podstawę modyfikacji i przypominam, że najpierw powinno się zainstalować dołączony softwer (drugi guzik pod instalacją), najlepiej wszystko co jest zaproponowane
Spoiler

 

Varial

Varial

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam pewien problem. Od pewnego czasu przywołane istoty w ogóle nie reagują na przeciwników. Da się to jakoś naprawić?
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Varial  Press key H and check setting
 

troian

troian

Użytkownicy
posty4
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
@Susdam Robiłem dokładnie tak jak opisałeś i niestety nic.
@edit;

Znalazłem przyczynę okazało się że 2 pliki się nie wypakowywały. Jednak mam jeszcze inne pytanie, mianowicie w komputerze mam 2 karty graficzne zintegrowaną INTEL Oraz drugą Nvidia i mimo iż w Panelu sterowania NVIDIA zaznaczyłem że aplikacja ma być uruchamiana z praca na karcie nvidi, to po wejściu w opcję gry widnieje aktywna karta Intel HD przez co gra mi działa w 20 FPS :| Ktoś wie w jaki inny sposób wymusić pracę na drugiej karcie?
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Susdam Robiłem dokładnie tak jak opisałeś i niestety nic.
@edit;

Znalazłem przyczynę okazało się że 2 pliki się nie wypakowywały. Jednak mam jeszcze inne pytanie, mianowicie w komputerze mam 2 karty graficzne zintegrowaną INTEL Oraz drugą Nvidia i mimo iż w Panelu sterowania NVIDIA zaznaczyłem że aplikacja ma być uruchamiana z praca na karcie nvidi, to po wejściu w opcję gry widnieje aktywna karta Intel HD przez co gra mi działa w 20 FPS :| Ktoś wie w jaki inny sposób wymusić pracę na drugiej karcie?

Spróbuj na ikone gry PPM -> uruchom z procesorem graficznym -> procesor o dużej wydajności
Zobacz, czy po tym nadal będziesz miał zintegrowaną w opcjach. Jeśli się zmieni, to znaczy, że jeszcze gdzieś będziesz musiał poszukać procesu, który ci wrzuca tą zintegrowaną przy normalną uruchamianiu.
Jeśli jest bez zmian to spróbuj zaktualizować sterowniki do karty.

PS: w menu zawsze jest 20 fps, po wczytaniu gry jest już normalnie (przynajmniej u mnie)
 

Roxas14

Roxas14

Użytkownicy
posty11
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam taki problem, że w niektórych miejscach drastycznie spadają mi fps-y są to miejsca takie jak:
-port khorinis 30 fps
-statek paladynów 20 fps
-obóz piratów 15 fps
-na drogach między miastami/obozami mam od 100 do 146 fpsów
jestem dopiero w 2 rozdziale więc pewnie będą jeszcze lokacje w których tych fpsów będę miał mało. Więcej moje pytanie brzmi czy mogę jakoś zwiększyć te fps-y, dodam jeszcze, że nie gram na dx11, zwiększałem mgłę, zmniejszałem odległość pokazywania się obiektów i nic nie pomogło.
sprzęt:
-8gb ram
-gtx 1050 ti
-intel i5-3470
 

Reynevan

Reynevan

Użytkownicy
posty45
Propsy5
  • Użytkownicy
Cześć, czy jeśli chcę mieć DX11 w najnowszej wersji, to powinienem zaznaczyć DX11 w instalce Returninga, a potem zainstalować aktualizację z linku na pierwszej stronie?
 

Susdam

Susdam

Użytkownicy
posty96
Propsy10
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Cześć, czy jeśli chcę mieć DX11 w najnowszej wersji, to powinienem zaznaczyć DX11 w instalce Returninga, a potem zainstalować aktualizację z linku na pierwszej stronie?

tak
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry