[G2NK] Gothic I 19284 169

O temacie

Autor Siemekk

Zaczęty 26.07.2018 roku

Wyświetleń 19284

Odpowiedzi 169

Simen

Simen

Moderator
Nilfgaard
posty5919
Propsy2669
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Dlatego dobrze by było, jakby Siemek dodał potem wersję deweloperską, czyli wypakowane wszystko do możliwej łatwej edycji.

http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty2067
Propsy1029
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
  • Szlachcic
@Simen taki jest zamiar ;P

Dodatkowo - odpłatnie pomagam przy zaawansowanych skryptach (AST, UNION, IKARUS).
Po więcej informacji zapraszam na PW na DISCORD.

Diwajn

Diwajn

Użytkownicy
posty23
Propsy5
  • Użytkownicy
Działasz sam nad tym projektem? Potrafisz oszacować czy w tym roku Ci się uda? :)

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty2067
Propsy1029
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
  • Szlachcic
Sam pracuję, ale co do premiery to nie jestem optymistą, ale raczej do końca roku zagracie ;)
Dzisiaj udało mi się zdobyć pozwolenie na używanie zasobów z Reloaded Mod'a. Czyli w grze ujrzymy 2 wersje tekstur - 512x512 z Reloaded Moda, lub 2K z RM. Tekstury będzie można wybrać w opcjach grafiki :)

Dodatkowo - odpłatnie pomagam przy zaawansowanych skryptach (AST, UNION, IKARUS).

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty3846
Propsy998
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
@Siemekk Obecnie tez siedzisz przy Refixie :P czy to będzie miało wpływ na postęp przy nim, odsunie się on na dalszy plan?

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

PC
Spoiler
I7 4770K 3,5 Ghz 4R/8W ( Oc 4.6GHz ) + Macho B/W
MSI Z87 GD65 Gaming Dragon Edition
MSI GtX 780Ti Gaming Dragon Edition TwinFrozr 3GB
Corsair Venegance Pro Series 2x 8GB CL9 1600Mhz DDR3
Wd Caviar Blue 1TB
Corsair CS Series Modular 650W 80+ Gold
Zalman Z9 U3

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty2067
Propsy1029
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
  • Szlachcic
Nie zajmuję się już ReFixem z kilku powodów, głównym jest brak czasu i pomysłów co by dodać.

Fabio

Fabio

White&Red
posty2950
Propsy1730
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Sam pracuję, ale co do premiery to nie jestem optymistą, ale raczej do końca roku zagracie ;)
Dzisiaj udało mi się zdobyć pozwolenie na używanie zasobów z Reloaded Mod'a. Czyli w grze ujrzymy 2 wersje tekstur - 512x512 z Reloaded Moda, lub 2K z RM. Tekstury będzie można wybrać w opcjach grafiki :)

A planujesz zrobić coś takiego, gdyby ktoś nie chciał pobierać 2K tekstur tylko 512? Wybór jest okej, jak nie przeszkadzają mu oba, ale po co pobierać wszystko na raz. :D

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty2067
Propsy1029
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
  • Szlachcic

Siemekk
Złote Wrota

[G2NK] Gothic I
#27 2018-07-29, 22:07(Ostatnia zmiana: 2018-07-29, 22:33)
Dam z góry dwie paczki, niektóre gry w obecnych czasach mają wagę po +50 GB, a w tym wypadku 300MB to jest nic.
Ogólnie dziś myślałem chwilę nad skrzyniami i napisach jakie pojawiają się przy otwarciu. Zawsze były trzy:
"Brzmi nieźle"
"Cholera... trzeba zacząć od początku"
"Złamał się"
Myślę, aby zastąpić to ikonami jak w Risen, ale inaczej - kombinacja byłaby automatycznie wyświetlana wraz z postępem, ale nie znalibyśmy długości szyfru oraz kombinacja (szyfr wyświetlony na ekranie) byłby usuwany po każdym błędzie - jest to logiczne.
Chciałbym, aby to wyglądało w ten sposób - pseudo efekt w GIMP'ie.

Nie chciałbym robić przeniesienia 1 do 1, a takie coś chciałbym dodać ze względu na nowe systemy powiadomień które pojawią się w modyfikacji (Do wyboru w opcjach)
1 - Jak w Czasie Zapłaty
2 - Jak w Gothic 3

Co o tym sądzicie?

Fabio

Fabio

White&Red
posty2950
Propsy1730
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Według mnie bezsensu jest to ruszać, a tym bardziej dodawać content z innych gier typu Gothic 3 czy Risen. Te strzałki są niepotrzebne tak swoją drogą, bo tylko syfią ekran.

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty638
Propsy819
Nagrody
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Dam z góry dwie paczki, niektóre gry w obecnych czasach mają wagę po +50 GB, a w tym wypadku 300MB to jest nic.
Ogólnie dziś myślałem chwilę nad skrzyniami i napisach jakie pojawiają się przy otwarciu. Zawsze były trzy:

Nie wiem po co robić takie coś, mamy 2018 a nie 2008. Dzisiaj co druga osoba ma dostęp do dobrego internetu i pobranie takiego pliku to nie jest problem a jedynie kłopot dla ciebie.

A te skały na screenie wyglądają mega obrzydliwie  :lol2: to te z reloaded? xD

Praise The Lord                     

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty2067
Propsy1029
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
  • Szlachcic
@Paradoxal - Tak z Reloaded, muszę jeszcze zdobyć od nich mesh świata. Bo tekstury w niektórych miejscach wyglądają potwornie.

Leiwark

Leiwark

Użytkownicy
Kapitan Itharu Team
posty234
Propsy37
ProfesjaAktor głosowy
  • Zbanowany
  • Kapitan Itharu Team
Ten pomysł z otwieraniem zamków jak w Risenie 1 zajebisty. Propsuje.

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1536
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Można to zrobić jako opcja i do edycji np w ini. Ale i tak focusujesz się za bardzo na takich pierdolach i spowalnia to twoja prace

Splash

Splash

Moderator
posty3864
Propsy3081
ProfesjaNierób
  • Moderator
I to o jakąś godzinę! Skandal!

Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...

Centuris

Centuris

Użytkownicy
Prokrastynator
posty26
Propsy60
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Prokrastynator
Jak dla mnie pomysł z tymi zamkami genialny, to była jedna z rzeczy które mi się właśnie w Risenie podobały.
Spokojnie mógłbyś coś takiego zaimplementować, jednak ikony muszą się fajnie wpisywać w estetykę Gothica - a to wcale nie jest łatwe zadanie :P Korzystając z assetów z oryginalnej gry ugniotłem coś takiego w Gimpie w 2-3 min:

Górnych lotów to oczywiście nie jest, ale chciałem tylko pokazać, o co mi chodzi. Te oryginalne strzałki z Risen raczej nie pasują imho

angarus

angarus

Użytkownicy
posty96
Propsy23
  • Użytkownicy
Skoro już przenosisz Gothic 1 na silnik Gothic 2 NK, to możesz np. na bagnach dodać bagienne szczury oraz bagienne golemy, pasują klimatem i zawsze to jakieś dodatkowe urozmaicenie. Można też pomyśleć nad dodaniem szczurów (np. w lochach SO), dodać ogniki w lasach i może jakieś nieagresywne ogniki przy kopcu magicznej rudy etc.

Fabio

Fabio

White&Red
posty2950
Propsy1730
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Skoro już przenosisz Gothic 1 na silnik Gothic 2 NK, to możesz np. na bagnach dodać bagienne szczury oraz bagienne golemy, pasują klimatem i zawsze to jakieś dodatkowe urozmaicenie. Można też pomyśleć nad dodaniem szczurów (np. w lochach SO), dodać ogniki w lasach i może jakieś nieagresywne ogniki przy kopcu magicznej rudy etc.

Te bagna nie są tak wielkie, żeby nagle tam gdzie błotne bestie i krwiopijce nawrzucać dodatkowo innych potworów. Klimatem pasują, ale biorąc pod uwagę niezbyt dużą wielkość (z uwagi na to, że większość zajmuje oboz) - nie warto.

tldr

tldr

Użytkownicy
posty711
Propsy110
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Świetna robota, propsy lecą jak szalone. ;) Pomysł ze strzałkami też fajny, można to dodać jako opcjonalne w instalatorze.

Fabio

Fabio

White&Red
posty2950
Propsy1730
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Świetna robota, propsy lecą jak szalone. ;) Pomysł ze strzałkami też fajny, można to dodać jako opcjonalne w instalatorze.

Takie coś to można do opcjach w grze. :D

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty638
Propsy819
Nagrody
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy

Te bagna nie są tak wielkie, żeby nagle tam gdzie błotne bestie i krwiopijce nawrzucać dodatkowo innych potworów. Klimatem pasują, ale biorąc pod uwagę niezbyt dużą wielkość (z uwagi na to, że większość zajmuje oboz) - nie warto.

Właśnie o to chodzi że klimatem nie pasują.  :ok:
To taki typowy pomysł osoby, która nigdy nie spróbowała przeanalizować dokładnie tematu produkcji gry/moda.
Niech zwyczajnie przeniesie gothica 1 do silnika z g2, doda jakieś opcjonalne ułatwienia jak ta ze skrzynkami i tyle, nie ma sensu robić z tego jakiegoś drugiego returninga.

Praise The Lord                     

0 użytkowników
Do góry