Armies of Exigo edycja pliku .exe 3840 3

O temacie

Autor Rivet

Zaczęty 11.05.2018 roku

Wyświetleń 3840

Odpowiedzi 3

Rivet

Rivet

Użytkownicy
posty102
Propsy30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam,

Sytuacja prezentuje się następująco, gra jest dość stara i uruchomienie jej w rozdzielczości większej niż 1280x1024 okazała się nie lada problemem dla przeszukanej przeze mnie części internetu. Dopiero na jakimś starym amerykańskim forum udało mi się znaleźć edytowany plik .exe który pozwala na uruchomienie gry w rozdzielczości 1920x1080, lecz tutaj powstał nowy problem ów .exe pozwala na uruchomienie gry jedynie w wersji angielskiej, mimo iż sama gra instalowana była w wersji polskiej, oraz gdy gry zostanie uruchomiona oryginalnym .exe wszystko jest w polskiej wersji językowej. Próbowałem porównać i edytować oba pliki Hex Editorem lecz nie przyniosło to żadnego skutku. I tu pojawia się pytanie, czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu rzeczonego problemu?

Link do oryginalnego pliku .exe :
http://www.mediafire.com/file/1l9v1jgurpbfrqn/Exigo%201280x1080.zip

Link do edytowanego pliku .exe (1920x1080):
http://www.mediafire.com/file/qhpmmab4f6fetph/Exigo_1920x1080.7z
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Co masz na myśli przez to że nie przyniosło żadnego skutku? Nie ma różnic, nie rozumiesz ich czy różni się większość pliku (łącznie z rozmiarem)? Nie próbowałeś porównać go z oryginalnym plikiem exe angielskiej wersji, żeby sprawdzić co zostało zmienione? Porównanie bezpośrednio z polską wersją może być bez sensu, jeśli dana różnica w języku wprowadza dużo więcej zmian niż szukany przez ciebie hack na rozdzielczość.

Rivet

Rivet

Użytkownicy
posty102
Propsy30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@inż. Avallach

Może powinienem od tego zacząć, że jestem tylko nieszczęsnym amatorem próbującym coś wskórać.
W hex editorze zmienionego .exe znalazłem kilkadziesiąt linijek których nie ma w oryginalnym pliku(a przynajmniej z tego co mi wiadomo powinny odpowiadać za ów hack na rozdzielczość), więc spróbowałem je skopiować do oryginalnego pliku, co nie przyniosło żadnego efektu, ponieważ gra dalej odpalała się w rozdzielczości 1280x1024.

A odnośnie porównania z oryginalną wersją angielską, spróbuję.

 

Rivet

Rivet

Użytkownicy
posty102
Propsy30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Dzięki pomocy przemiłego człowieka udało się rozwiązać problem.

@Leinnan, @Simen Proszę o odesłania zamknięcie tematu. Postaram się z robić nowy temat z wszystkim gotowym do pobrania dla zainteresowanych.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry