[G2NK] L'Hiver Edition v1.3 PL 194596 465

O temacie

Autor Mikotsune

Zaczęty 3.05.2018 roku

Wyświetleń 194596

Odpowiedzi 465

fixter89

fixter89

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam

Widzę, że nie tylko ja mam problem z odpaleniem tego moda. Chodzi o crash - gothic 2 2.6 fix has caused an access violation po wybraniu nowej gry (a dokładnie po dwóch wstępnych filmikach po ładowaniu gry).

Już wyczerpałem chyba wszystkie opcje i nic nie pomaga. Patch 2.6fix, system pack 1.7, uruchamianie gry w trybie zgodności...

Każdy mod, którego próbuje uruchomić wyzwala ten błąd. Co dziwne czysta gra działa bez problemu, żadnych błędów i crashy. Gram na wersji Steam Gothic 2 Gold edition.
 

Eldar

Eldar

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Siema, mam problem z tym modem, mianowicie gdy odpalam gre wszystko jest okej, ale musze się obrócić do okoła żeby 'załadować tekstury' bo inaczej gra sie zatnie a i przy tym obracaniu często gra mi sie zacina, w tym również cały komputer, co zdecydowanie utrudnia rozgrywke a nawet ją uniemożliwia. Słyszałem coś, że mod średnio radzi sobie na radeonach, albo radeony z modem :D Jest jakaś szansa to naprawić, jakiś patch czy coś takiego? W skrócie podczas obracania sie łądują sie tekstury przed postacią co czasem doprowadza do zacięcia całego kompa :\
Grafika Radeon R9 280X, CPU i5 3570k, 8GB ram'u.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Zrobienie pełnego obrotu to jest norma, bo wtedy ładowane są dane do pamięci RAM. A ze względu na to, że L'Hiver ma więcej obiektów, które przy okazji składają się z większej ilości polygonów, to dla tego starego silnika jest to nie lada wyzwanie.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Piotr11210

Piotr11210

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cześć! Znalazłem kilka błędów w tłumaczeniu gry, stąd pytanie do autora tłumaczenia - czy mogę je poprawić? W jaki sposób się to robi? Potrzebuję jakiegoś programu do edycji czy da rady z poziomu notatnika w plikach gry? Pozdrawiam!
 

Rojek

Rojek

Użytkownicy
posty43
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Do wszystkich którym wywala po cinematicach
Cytat:

FAQ
Q: Gra mi się nie uruchamia, po intrze wywala Access Violation.
A: Prawym przyciskiem myszy klikasz na 'menu start' -> 'system' -> 'zaawansowane ustawienia systemu'. Następnie przechodzisz do zakładki 'zaawansowane', wchodzisz w ustawienia przy 'wydajność' i w zakładkę 'zapobieganie wykonywaniu danych'.
Z dwóch do wyboru zaznaczasz opcję 'Wyłącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej', a następnie dodajesz wszystkie pliki z rozszerzeniem .exe z gothicowego folderu 'System' i zapisujesz. Access volation po intrze powinno ustąpić.

U mnie działa.

Jak to jest z tymi progami PN teraz? TZN jak w końcu działa wydawanie PN i bonusy?
 

tazlord

tazlord

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
5pkt atrybutu siła, zręczność i mana zawsze kosztuje 10PN
przy broniach są 4 progi ale nie pamiętam na jakich wartościach bo ostatnio grałem magiem w tego moda
 

Rojek

Rojek

Użytkownicy
posty43
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A jak jest z kowalstwem? Tylko Harad uczy nowych broni, czy jak zostane najemnikiem to Bennet też ?

EDIT: I jak jest ze sztabami? faktycznie tak ciężko o nie? U braiana widze że sa całe dwie a na miecz trzeba trzy :D
Można sprzedawać lepsze bronie u Benneta? Tak wgl jakie wymagania trzeba spełnić aby nauczyć się wykuwania lepszej tarczy np. nauczyłem się pierwszej i wyskakuje komunikat wymaga podstawowej broni ?
 

Oaks

Oaks

Użytkownicy
posty2
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Do wszystkich którym wywala po cinematicach
Cytat:

FAQ
Q: Gra mi się nie uruchamia, po intrze wywala Access Violation.
A: Prawym przyciskiem myszy klikasz na 'menu start' -> 'system' -> 'zaawansowane ustawienia systemu'. Następnie przechodzisz do zakładki 'zaawansowane', wchodzisz w ustawienia przy 'wydajność' i w zakładkę 'zapobieganie wykonywaniu danych'.
Z dwóch do wyboru zaznaczasz opcję 'Wyłącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej', a następnie dodajesz wszystkie pliki z rozszerzeniem .exe z gothicowego folderu 'System' i zapisujesz. Access volation po intrze powinno ustąpić.

U mnie działa.

Jak to jest z tymi progami PN teraz? TZN jak w końcu działa wydawanie PN i bonusy?

No mi właśnie po wykonaniu tych kroków zaczyna wywalać Access Violation przy ładowaniu nowej gry.
Bez tego problem mam że nawet jak wczyta grę, to przy rozmowie z Xardasem i wybraniu opcji dialogu o dodatku gra zacina się w PAUSE.

Ewentualne inne crashe były związane z ATIDXX.DLL albo NTDLL.DLL wg event logera.

Nie wiem już czy naprawdę te 2 mody w kombinacji nienawidzą kart AMD bo to przed formatem ( i inna karta) miałem to samo rok temu.
Albo coś całkowicie źle rozumię z instrukcji, może VR C++  ;/
 

tazlord

tazlord

Użytkownicy
posty19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Rojek
sztabki wytapiasz w piecu z wykopanej rudy żelaza(polecam nauczyć się 3 poz. górnictwa). Wykuwania nowych broni uczą harad i benett z tym że harad uczy kucia  tylko zwykłych mieczy które można poźniej ulepszać po przeczytaniu specjalnych książek. Aby nauczyć się wykuwania nowych tarcz czy mieczy trzeba wykuć poprzednią. Dopiero po wykuciu odblokowuje się możliwość nauki nowej bron czy tarczy.
 

Nestarion

Nestarion

Użytkownicy
posty32
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Rojek
sztabki wytapiasz w piecu z wykopanej rudy żelaza(polecam nauczyć się 3 poz. górnictwa).
Kto uczy górnictwa?

Jak mogę ulepszyć pancerz łowcy:
Spoiler
Jest przy nim ikonka kowadła wiec chyba się da, jednak nie mam żadnych opcji odnośnie tego pancerza ani na kowadle, ani stole.
 

Woad

Woad

Użytkownicy
posty82
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Jest szansa, że naprawicie błąd ze smażeniem całego mięsa? Jeśli to zrobimy, to potwory nawet po wczytaniu save'a nie będą nas atakować. Obstawiam, że to problem polskiej wersji, bo to tu dodano opcję smażenia wszystkiego na raz.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Szybki fix na ten problem:
Edit Abilities -> Aivar -> 4 = 0
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Woad

Woad

Użytkownicy
posty82
Propsy11
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Też mam pytanie co do kowalstwa. Ktoś poza Haradem uczy podstaw? Czy jak zostałem czeladnikiem u Bospera, to już nie mogę liczyć na cokolwiek związanego z kowadłem?

EDIT:
Dobra, rozumiem, że po dołączeniu do gildii. Chyba rozwiązane.
 

yim132

yim132

Użytkownicy
posty4
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam, mam pytanie. Mogę sam stworzyć tkaniny potrzebne do zrobienia zbroi czy muszę je kupować od handlarzy?
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
U kogo się nauczyć wyrobu strzał i na jakim etapie gry już można ? Właśnie przeszedłem przez portal do Jarkendaru i mam straszny problem ze strzałami.
 

kremuwkarz

kremuwkarz

Użytkownicy
posty54
Propsy9
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
Czy jest jakas nadzieja na aktualizacje tego moda do wersji 1.1.4 (zmiany i poprawki 1.1.4 zostaly wprowadzone tylko w wersji angielskiej ale sa na tyle spoko ze warto by je przeniesc do polskiej wersji). Moze nawet autor angielskiej wersji z WOG'a podrzuci pliki w ktorych zmienil te rzeczy wiec nie trzeba bedzie tlumaczyc moda od nowa z ENG na PL

    Cauldrons are now useful, you can use them to cook the following food recipes:



    -Fish Soup
    -Stew
    -Mantis' head Soup
    -Meatbug Ragout
    You'll find them in the world in some chests.



    Removed Harad's wig 'cause that was outrageously bad.
    Fixed Cassia Speech to show 5LP cost for pickpocket.
    Fixed Pirate Bill Speech to show 5LP cost for pickpocket.
    Fixed Huno not showing option to buy heavy armour if others were already bought.
    The book "Fighting Skill" has been renamed to "The Pursuit of Knowledge".
    Miner & Woodcutter talent costs changed to 3,3,4.
    Guild None requirement removed from Orlan when selling hunters armour.
    Less than CH4 requirement removed from Matteo when selling leather armour.
    Arrows now costs 5 Gold.
    Bolts now costs 10 Gold.
    Fixed Enchating 'Ring 1H Master' (previously it was giving the 'Expert Ring').
    Updated woodsaw_s1 to give option on how many billets to cut down.
    Fixed translation error of leathers (was leathrs).
    If you're a mage, teleport to monastery now teleports to your room in the monastery, if you're not a mage teleports to circle.
    Updated woodsaw_s1 to give players options as to how many billets to cut.
    The following keys are now correctly removed:



    -Judges Key;
    -Monastery Library;
    -Monastery Treasury;
    -Monastery Larder;
    -Bromar Door;
    -Abandoned Pass.



    Innos shrine back to 100G - Has randoms on bigpay but never gives no reward.
    Innos shrine capped +3 health to 30 prayers (+90 health).
    LP Per level back to 10 for every level - Base EXP back to 500.
    'Next Level' multiplier is back to 500 (back to original l'hiver)
    Bennet Innos Dialog fixed.
    Changed Master -> Expert talets to Expert -> Master (makes more sense).
    Changed Carl Dialog for teaching armourer skill, now he will teach them in Chapter 1 (level 1), Chapter 3 (level 2) and Chapter 5 (level 3).
    Removed Gorax key for the entrance to the monastery from his inventory.
    Added some 'Troll Tusks' in the world so characters that doesn't have the hunting skill can now craft 'Leather Armour' (they're obviously near Trolls).



********** 1.1.3 **********



    Balanced the Exp and Level Up system. Now it will be a bit harder to level up but for the first 10 levels you get 5 extra LP every level up. (this makes late game harder and early game easier).
    Some EXP changes to balance the new level up system.
    LP cost for Mana is now fixed, previously it was more expensive than intended.
    Enchancer potions recipe changed.
    Enchancer potions have now a better explanation.
    If NH is a Mage, instead of +5 HP each level up he will receive +2 HP and +3 Mana.
    A couple of changes in the graphics of the menu.



********** 1.1.2 **********


    Bronko is now always called with his right name (not Bronco).
    Fixed dialogue option with general NPCs asking information about the area.
    Added missing dialogue option of the left guard of the 3rd entrance of the City of Khorinis (that added by l'hiver)
    Leather belt used for enchanting belts is now called Leather strip.
    Restored old armor names of Leather armor (sold by Matteo) and Hunter's armor (sold by Orlan).
    Master leather armor is now called Thickened leather armor.
    Blacksmith and Barkeeper's clothing is now called Apron.
    Minor translation changes.
    Fixed some missing himself spoken dialogue from G3.
    Changed Girion Knight's armor with Paladin's armor.
    Fixed dialogue option with Greg, Lares, Thorben and Till.
    Added some missing item's name and some interactive entities.
    Changed a pirate's weapon in Jharkendar who didn't have enough strength to use it.
    Now will be clearly specified when you learn "Skin reptiles".
    Grimbald now teaches you how to skin reptiles.
    Bosper now buys Reptile and Swampshark skins.
    Removed missing spoken dialogues from Carl, Selivan, Jack, Ignaz.
    Removed regen of NPCs / Monsters when they cannot see NH.
    Fixed mistranslation of "Fried".
    Fixed mistranslation of "Dying of fatigue".
    Fixed Vanja dialogue.
    Hodges and Grimes now both call ORMASTERY as Ore extraction - (Miner|Master|Expert).
    "Art of Smith" is now called "Art of Weaponry".
    Fixed Rod's two-hander not showing weapon stats.
    Fixed value of 'Gold candlesitck'.
    Fixed Malcom body and the trigger to complete the quest, now you have to kill the 2 Lurkers in the cave.
    Fixed screen text "Learned: Leatherworking" in Bosper dialogue showing up despite no enough LP.
    Removed a doubled END option for Lobart showing up in CH3.
    Removed a repeated dialogue for Hagen about teleport rune.
    Fixed mistranslation of the "Cook".
    Fixed mobname Gold vein.
    Fixed shields bug that permantely reduced 1h talent bonus at high levels (90+)
    Fixed 1h sword fighting talent
    Moved the teleport rune 'Pass to Khorinis' which was sold by Engor in the VoM Castle (it didn't make sense with the story), it is now found in the dead body of the paladin near the pass (VoM side).
    Increased the Exp received from Bookstands.
    Removed 'Survival version' due to lack of time to keep both updated, but it may come back later.



********** 1.1.1 **********


    LP cost for stats (Strength, Dex, Mana) scale on the amount of LPs spent for that stat and not on the stat itself.
    Any bonuses to attributes/talents can be taken without affecting LP cost (such as Potions, Plants...).
    Changed the highlighted background when you're over an equipped item in the inventory (Now it's red).
    Added the possibility to sleep for 11 and 12 hours (both with and without survival features).
    Fixed wrong translations in Beliar's altar.
    Added some missing dialoges causing wrong translations (City Guard in the harbour gate).
    Fixed some missing translations (Monsters and some NPCs).





********** 1.1.0 **********
#Restored the following teleport runes:
- Onar's farm - You'll receive it from Lee in Chapter 3.
- Orlan's tavern - Orlan will sell it for 500 in Chapter 3.
- Pass to Khorinis from the Valley of Mines - Moved, now Engor will sell it for 500.
#Removed the red/purple effect when interacting with "Beliar's objects/NPCs", such as shrines, seekers and so on (it was the cause of some visual bugs). Now you'll have no problem interacting with this things.
#Changes to Enchantmens:
- Enchanted items have now a different name, instead of the same name of their "not-enchanted" versions, so you can distinguish what you just enchanted and what you already had.
- When learning a new level of enchantments, your diary will update with the new enchantments and their respective recipe. You'll never ever find problems seeing the recipes with this new function. You can see it by going in the section "General informations" of your diary.
#Minor fixes and changes to translations.
 

Neck

Neck

Użytkownicy
posty81
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Według mnie nie ma to najmniejszego sensu tłumaczyć znów tej wersji gdyż Unkown tworzy nową. Jeśli już to według mnie lepiej było by wprowadzić te rzeczy przy tłumaczeniu nowej wersji L'hivera jak wyjdzie.
 

kremuwkarz

kremuwkarz

Użytkownicy
posty54
Propsy9
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
Według mnie nie ma to najmniejszego sensu tłumaczyć znów tej wersji gdyż Unkown tworzy nową. Jeśli już to według mnie lepiej było by wprowadzić te rzeczy przy tłumaczeniu nowej wersji L'hivera jak wyjdzie.

O ciekawe, skad takie info? myslalem ze to juz koniec.
 

Fletcher

Fletcher

Użytkownicy
Strażnik
posty240
Propsy52
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Strażnik
Ponawiam pytanie. Czy ktoś wie u kogo można nauczyć się wyrobu strzał ? Jestem już w III rozdziale i nadal nic..
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
O ciekawe, skad takie info? myslalem ze to juz koniec.
Z oficjalnego tematu na rosyjskim forum.

Unkown111 obecnie pracuje nad obozem bractwa:
https://worldofplayers.ru/threads/36390/page-121#post-1047673
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry