[AB] Dyskusja na temat modyfikacji 366278 1735

O temacie

Autor Maciuś

Zaczęty 28.01.2018 roku

Wyświetleń 366278

Odpowiedzi 1735

BUMCYKAFYSZ

BUMCYKAFYSZ

Użytkownicy
posty235
Propsy19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bardziej chodzi o statystki potworów (przecież bez AB na łatwym za lvl jest 25PN)
 

tedddy_bear

tedddy_bear

Użytkownicy
posty857
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
15 punktów nauki na lvl... przecież to jest niższy poziom trudności niż w nocy kruka.
Chłopie jak chcesz to możesz sobie ustawić 1PN na poziom i 25% doświadczenia oraz 200% życia oraz siły potworów. Twój wybór. Grałem zawsze na normalnym poziomie trudności returninga i udało mi się go ukończyć dwukrotnie. Przyznaję, że było łatwo pod koniec choć nawet wtedy trafiały się ciężkie walki.
Podchodząc do AB ustawiłem sobie poziom jaki widać na printscreenie i jedynie czego żałuję, że mogłem dać potworom 125% życia i siły. Natomiast nie zamierzam schodzić poniżej 15PN za poziom ponieważ w pierwszym rozdziale dużo się nabija doświadczenia na zadaniach a nie na potworach co w dalszej rozgrywce może być decydujące ponieważ sama GD to głównie orkowie i zwierzęta, więc może być krucho z poziomami.
Nie zamierzam nigdy przechodzić returninga na legendzie i nie krytykuję tych co chcą. Gra ma przynosić przyjemność a jak jej nie przynosi to się po prostu w nią nie gra.
 

ChaoU

ChaoU

Użytkownicy
posty5
Propsy1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Jak w AB wyglada nauka regeneracji many?
Mam 1 rozdzial, gram nekromanta(juz jestem magiem) i nikt nie chce mnie uczyc regeneracji(ani Xardas, ani Gallahad)
 

Buub

Buub

Użytkownicy
posty302
Propsy53
  • Użytkownicy
Vatras rozdział II
 

Mastst

Mastst

Użytkownicy
posty17
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy nauka HP zawsze kosztuje 5 LP = 50 pkt. trafień?
 


Chris Moltisanti

Chris Moltisanti

Użytkownicy
posty88
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy w AB ruszano statystyki mobów poza atrybutami? Wydaje mi się że łapią aggro ze znacznie większych odległości, absurdalnie to wygląda w przypadku krwiopijców koło miasta, wilki też potrafią niezłe kilometry wyrobić i atakować z dupy. Wydaje mi się też że coś tu nie halo z animacjami albo zgraniem ich z naliczaniem obrażeń bo nieraz zdarza się że potwór sobie stoi i zadaje obrażenia. W R2.0 miałem tak tylko z Imarahem (wiem że aura, ale ani animacji ani dźwięku nie było wtedy, po prostu insta kill xD).

Mam też wrażenie że twórcy kolejnych modyfikacji, patchy, wersji Returna nie kumują że ta gra jest w sam raz na początku, a za łatwa staje się od połowy i dodają niepotrzebne utrudnienia właśnie na początku, a dalej nadal brakuje wyzwań. Genialny był ten zębacz pod wieżą Xardasa, liczę że w następnej wersji będzie tam oddział orków kuszników bo za łatwo poszło z nim.
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ

Maciuś

Alternatywny Balans
#507 2018-07-08, 23:43(Ostatnia zmiana: 2018-07-08, 23:52)
Jest gdzieś do pobrania plik AlternativebalanceData.vdf po angielsku?
Mam wymieszane rosyjskie nazwy z angielskimi w karcie postaci np. mana, zręczność, siła, łuk, kusza są po rosyjsku  a pozostałe po angielsku. Czym może to być spowodowane?
Skopiowałem pliki AlternativeBalanceScripts_en.vdf i AST.dlll do odpowiednich folderów.
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

WhiskasReturn

WhiskasReturn

Użytkownicy
posty213
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Maciuś Spowodowane tym, że tłumaczenie na "szybko" najnowszego AB jest niedoskonałe, więc mała część jest nadal po rosyjsku.
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ
Te nowe mieczyki jednoręczne u harada 210 dmg :)
Grał/gra ktoś używając tarczy? Warto/nie warto?
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

NobleOne

NobleOne

Użytkownicy
posty251
Propsy72
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Czy magiem opłaca się iść w 1h? Są niby dwa mieczyki na manę u Galahada, ale czy dalej w grze są jeszcze jakieś bronie 1 h na manę?
 

Buub

Buub

Użytkownicy
posty302
Propsy53
  • Użytkownicy
Są, ale nie wiem czy opłaca się. Testuj;) Z bossów potem lecą. Np. z maga na pustyni, cor kaloma, nie pamiętam gdzie jeszcze.
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ
Kiedy wykonujemy zadanie dla constantiono ze zbieraniem ziół wystarczy mu je tylko pokazać - zostają one u nas w ekwipunku. Wreszcie wygląda to tak jak powinno.
Przeszedł ktoś już grę na AB? Jak wygląda poziom postaci pod koniec rozgrywki względem samego returninga 2.0?
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

chowder123

chowder123

Użytkownicy
posty56
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ukończyłem na możliwie najłatwiejszym poziomie. Miałem 105 bądź 106 lvl, nie pamiętam dokładnie.
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ

Maciuś

Alternatywny Balans
#514 2018-07-12, 19:11(Ostatnia zmiana: 2018-07-12, 19:39)
@chowder123
Ile miałeś expa otrzymymywanego za przeciwników?

Zbyt dużo opcji dali do wyboru przy tym poziomie trudności gothic.
Próbowałem grać z 5 punktami nauki na poziom z ograniczeniem expa za przeciwników 50 % ale nie polecam takiego rozwiązania. Nie ma możliwości przy tak niewielkiej ilości punktów nauki rozwijać np. walki bronią jednoręczną + używania tarczy. Trzeba się skupić TYLKO na broni jednoręcznej w tym przypadku. Nasza główna statystyka nie będzie również zbyt wysoka. Można także zapomnieć o nauczeniu się wszystkich umiejętności. Rozgrywka jest mocno ograniczona w ten sposób, a chyba nie o to chodzi.
Poprostu za mało tych punkcików :)
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

WhiskasReturn

WhiskasReturn

Użytkownicy
posty213
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Niedawno narzekałeś, że 15 pn to łatwiej niż w Nocy kruka.  :trollface:
Ogólnie AB zmniejszył koszta pnów np. takich trofeów czy wydobywania(śmieszne, że można mieć w r1 90% wydobycia)
A same statystyki np. zręki będą często mniejsze na koniec niż w normalnym Ret. Zwłaszcza hp i wymóg szczawiu. Cwaniaki  :lol:
 

Chris Moltisanti

Chris Moltisanti

Użytkownicy
posty88
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ktokolwiek ukończył zadanie "Nekromanta w Khorinis"? Pomijam już że klasztor jest pilnowany lepiej niż zamek w GD i trzeba niezłej gimnastyki żeby przeszukać te pokoje nowicjuszy (albo zabić wszystkich, też polecam takie rozwiązanie). Problem w tym że tam nie było żadnego przedmiotu który by popchnął zadanie do przodu. O co chodzi?
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ

Maciuś

Alternatywny Balans
#517 2018-07-13, 00:33(Ostatnia zmiana: 2018-07-13, 00:44)
Niedawno narzekałeś, że 15 pn to łatwiej niż w Nocy kruka.  :trollface:
Ogólnie AB zmniejszył koszta pnów np. takich trofeów czy wydobywania(śmieszne, że można mieć w r1 90% wydobycia)
A same statystyki np. zręki będą często mniejsze na koniec niż w normalnym Ret. Zwłaszcza hp i wymóg szczawiu. Cwaniaki  :lol:
15 a 5 to jest trzykrotnie więcej. Ciężko to nawet porównywać.

W nocy kruka dostawaliśmy 10 pn oraz umiejętności kosztowały z reguły więcej (jak sam wspomniałeś) Więc zgadza się wciąż uważam, że trudność rozgrywki determinuje najbardziej ilość punktów nauki otrzymywanych na poziom.
5 pn na lvl można by ogrywać ale nie przy jednoczesnym ograniczeniu ilości expa otrzymywanego za przeciwników. Tyle jest tego tałtajstwa do ubicia w tej gierce, że ograniczny exp o połowe wpłynie dość znacząco na rozgrywkę. Takie jest moje zdanie.
Teraz więc łamię sobie głowę czy brać 10 pn na lvl z ograniczeniem expa czy też 5 pn z pełnym expem.
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

WhiskasReturn

WhiskasReturn

Użytkownicy
posty213
Propsy40
Profesjabrak
  • Użytkownicy
10 pn z ograniczonym łatwiejsze, ale uważam, że z samej gothicowej mechaniki nie powinno się poniżej tych 10 schodzić.
 

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ

Maciuś

Alternatywny Balans
#519 2018-07-13, 07:51(Ostatnia zmiana: 2018-07-13, 17:25)
AB (12.07)
https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1522533-RETURNING-v2-0-Stand-Fragen-Antworten-15/page7?p=25863170&viewfull=1#post25863170
W poprzedniej aktualizacji wprowadzili wreszcie zmianę łucznictwa, na którą czekałem od zawsze (oprócz poruszania się podczas oddawania strzał). Otóż trafiamy obecnie w przeciwników ZAWSZE jeżeli mamy właściwie ustawiony celownik, nawet z największej odległości, przy minimalnej znajomości posługiwania się łukiem czy też kuszą.
Znalazłem nieprawdopodobne ułatwienie grając postacią posługującą się łukiem czy też kuszą. Kiedy widzimy ledwie same zarysy przeciwnika (nie mamy go podświetlonego) możemy ostrzeliwać go bezkarnie - będzie stał w miejscu i nie będzie na nas szarżował. Nie wiem czy to bug czy też taki zamysł mieli twórcy :) Polecam wypróbować to samemu.
Teraz czekam już tylko na możliwość jednoczesnego poruszania się i oddawania strzał.
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry