[G2NK] Odyseja 2.0 PL 124816 190

O temacie

Autor Barnaba

Zaczęty 10.05.2017 roku

Wyświetleń 124816

Odpowiedzi 190

Aryjski

Aryjski

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czołem panowie!
Jak przebiegają prace nad tłumaczeniem do tego niesamowitego moda?
Osobiście i szczerze to czekam z niecierpliwością na tego moda :D

Post połączony: 2020-05-25, 20:31
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Czytaj ze zrozumieniem parę poprzednich postów xD.

Czarny_Judasz

Czarny_Judasz

Użytkownicy
posty12
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
Jak prace się mają nad modem
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Jak prace się mają nad modem

Tłumaczenie wersji 2.6.3 dobiegło końca. Teraz trzeba to poskładać i przetestować.
Dodam od siebie, że grałem trochę w rus. wersję 2.6.3 i jest dużo lepsza niż v. 2.0.
 

Dziqu

Dziqu

Użytkownicy
posty36
Propsy10
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest szansa że w tym roku wyjdzie spolszczenie? I jak z poziomami trudności, które są zbliżone do poziomu podstawi, a które mocno odbiegają tzn ścierwojad na 100 hitów, postać na 2 :D
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Jest szansa że w tym roku wyjdzie spolszczenie? I jak z poziomami trudności, które są zbliżone do poziomu podstawi, a które mocno odbiegają tzn ścierwojad na 100 hitów, postać na 2 :D

Myślę, że tak. Nie długo zaczynamy testy, a że mod olbrzymi, to trochę z tym zejdzie.
Odnośnie poziomu trudności, to ogólnie mod łatwy nie jest, ale bez przesady. Wszystko zależy od doświadczenia, wprawy, zręczności i tzw. "rozgarnięcia" gracza, bo wiadomo - co dla jednego jest proste, to dla drugiego jest problemem nie do przeskoczenia.
Z Odyseją będzie pewnie tak samo jak z większością modów - jednym się spodoba, a drugim nie. Zawsze znajdą się "marudy", którym nic nie pasuje. Wielu też pewnie nie poradzi sobie z tym modem i oczywiście winien będzie mod, a nie własne "nieudacznictwo".
 

xendix

xendix

Użytkownicy
posty497
Propsy98
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
@smox

Czy da się w Odysei pływać pomiędzy wyspami na życzenie?
Czy po ukończenie danej, ruszamy na następna?
Albo po zrobienie pewnego progresu, możemy się poruszać, ale tylko między kilkoma wyspami?
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
@smox

Czy da się w Odysei pływać pomiędzy wyspami na życzenie?
Czy po ukończenie danej, ruszamy na następna?
Albo po zrobienie pewnego progresu, możemy się poruszać, ale tylko między kilkoma wyspami?

Na początku rozgrywki płyniemy statkiem na kolejne wyspy zgodnie z fabułą. Na pewnym etapie gry, to my podejmujemy decyzję dokąd płyniemy.
Można, wracać na wszystkie odwiedzone wcześniej wyspy. Trzeba nawet wrócić, by dokończyć wcześniejsze zadania. Czekają nas tam też nowe zadania, których nie było podczas pierwszej wizyty.
 

Ktoś nieznany

Ktoś nieznany

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z tego co wywnioskowałem z wątku, to dotłumaczono do wersji 2.6.3 (proszę mnie poprawić jakby co bo "czytanie ze zrozumieniem" nie muszę chyba kontynuować :) ). Więc pewnie i testy ruszyły pełną parą. Oczywiście jak to każdy kto czeka powiedziałbym "mógłbym pomóc z tłumaczeniem". Aczkolwiek nie chciałem bo i język może znam, ale jednak kalecze dość mocno a, i za bardzo też nie znam się na tych plikach gdzie i jak to się robi (A i jak to się mówi "chęci" to pewnie ma 90% ludzi). Mam za to inne pytanie. Czy byłaby możliwość pomocy w testach? Są wakacje a i taka odskocznia od nudów, które przeżywam była by spoko. A i zaznaczam, że nie wiem o co chodzi zbytnio w testach. Jeśli tu chodzi tylko o logikę w j. polskim/ortografia albo coś tego typu (bez może tam wielkiej znajomości języka z angielskiego/niemieckiego) to jak najbardziej mogę spróbować będzie to dla mnie przyjemność. Lecz jeśli trzeba też mieć inne/większe umiejętności języka obcego, to cały post może nie mieć sensu a nie lubię być piątym kołem u wozu i chciałbym zrobić coś więcej niż przeszkadzanie i wydłużanie terminów (domyślam się, że było dużo takich zgłoszeń, ale co mi tam) Z góry dziękuję jeśli ktoś się do tego odniesie w jakikolwiek sposób i pozdrawiam!!!

PS. Co do samej gry grałem kiedyś w wersję 2.4. Wie ktoś jak się idzie do GD fabularnie, żeby można było otworzyć kraty w kopalni/ bramę na przełęczy? 
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ja mam za to pytanie z innej beczki, dość błahe, ale chciałbym rozwiać moje wątpliwości. Czy przyjdzie nam się poruszać w tej modyfikacji po obszarze Jarkendaru? Chyba gdzieś przeoczyłem tę informację, jeżeli takowa się w tym temacie pojawiła.
 

Ktoś nieznany

Ktoś nieznany

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

xendix

xendix

Użytkownicy
posty497
Propsy98
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Jarkendar i khorinis są polączone w jeden zen w odysei
 

smox

smox

Użytkownicy
posty162
Propsy149
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Z góry dziękuję jeśli ktoś się do tego odniesie w jakikolwiek sposób i pozdrawiam!!!
Spolszczenie zostanie zaktualizowane do wersji 2.6.4, bo nie ma dużo do tłumaczenia. Myślę, że warto to zrobić i udostępnić najnowszą wersję.
Odnośnie testowania, to sądzę, że wybrani zostaną zaufani i doświadczeni ludzie, ale to już nie mój problem.
 

Ktoś nieznany

Ktoś nieznany

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie no spoko dzięki za info. Nie żałuję, że zapytałem, bo teraz mogę spać spokojnie i czekać na efekt końcowy. Powodzenia z testami ;)
 

metek58

metek58

Bractwo Spolszczenia
posty21
Propsy38
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
Wersja 2.6.4 czeka tylko na testy. Jak sprawnie pójdą, to niebawem Odyseja 2.6.4 trafi pod klawiatury fanów gry Gothic. Zapewniam, że jest tu multum zadań, postaci, stworzeń oraz stworów. No cóż, tylko trochę cierpliwości, a umysły graczy zostaną nasycone balsamem fabuły Odysei.
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Rosną te mody do Gothica jak grzyby po deszczu. Teraz trochę pykam w Kroniki Myrtany i z tego co rozumiem niebawem Odyseja... ale jazda :D
 

xendix

xendix

Użytkownicy
posty497
Propsy98
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Rosną te mody do Gothica jak grzyby po deszczu. Teraz trochę pykam w Kroniki Myrtany i z tego co rozumiem niebawem Odyseja... ale jazda :D

Tylko kroniki myrtany to jeszcze nie wyszły...
Nawet nie ma wersji testowej, są tylko jakieś niedokończone buildy.

Wersja 2.6.4 czeka tylko na testy. Jak sprawnie pójdą, to niebawem Odyseja 2.6.4 trafi pod klawiatury fanów gry Gothic. Zapewniam, że jest tu multum zadań, postaci, stworzeń oraz stworów. No cóż, tylko trochę cierpliwości, a umysły graczy zostaną nasycone balsamem fabuły Odysei.

Mam nadzieję ze testy pojdą sprawnie i nie pojawią się błedy uniemozliwiajace rozgrywke.
Tyle lat czekania ale Odyseja to prawdopodobnie najlepszy mod do tej gry.(nie grałem na tyle w loa by ja ocenic, no i w zestawieniu tylko ogromnych modow)






 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
To ciekawe jakim cudem w nie gram ? Sprawdzę kiedy wyszły. W 2017 roku można już było pobierać.  Ja gram na wersji 2.6.1, mam ci podać link ?
 

Ktoś nieznany

Ktoś nieznany

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Namiot jest prawie pewne, że pomyliły Ci się mody. Kroniki Myrtany jeszcze nieskończone a Odyseja jest już w wersji 2.6.4 xD
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Kroniki Myrtany są dla M2TW od zarania dziejów, nawet Bractwo Śniącego ma swój obóz w tej samej lokacji co w Returningu. Można też grać Starym Obozem jako Obozem Bandytów z NK. Tyle jest frakcji, że nakur@#$@ bym w to 150/7 żeby tylko doba była dłuższa, a na razie to jestem na 5 turze a gram ze 2 tygodnie xD
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry