NIEZNANE GOTHICOWE CIEKAWOSTKI + Fabularne FAQ Dziejów Khorinis 102723 253

O temacie

Autor Kuba

Zaczęty 24.12.2016 roku

Wyświetleń 102723

Odpowiedzi 253

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Oj tam, najpotężniejsi magowie nie znaczy, że to musiała być top 12, tylko na przykład top 50. Logiczne, że przywódcy kręgów nie będą zapierdzielać robić jakieś bariery, która może być dla nich zagrożeniem. W Returningu 2.0, Pyrokar wyjaśniał np. że on nie wziął w tym udziału, bo był temu przeciwny.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Komuchpl

Komuchpl

Użytkownicy
Co? Ja?
posty146
Propsy130
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Co? Ja?
Przeczytaj sobie tą wypowiedź @Komuchpl bo to dobra odpowiedź na twoje zarzuty - że nudne, i aktor pieprzył nie na temat i od rzeczy.

Przecież ja to pisałem do jeden osoby, w dodatku na prywatnym czacie. Nie rozumiem po co to tutaj wyciągasz. Pozatym napisałem, że 'z dupy' odnośnie tego o czym jest film i w jakim momencie został to wsadzone, a nie że jest nudne.

ps. nie ja jeden miałem takie wrażenie.

//edit swoją drogą na to dostałem odpowiedź w stylu 'aż tak to było widać?'
 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu
(Dark moze nie widziałeś, ale wysłałem ci PW).
Tak, przepraszam wszystkich którym nie odpisałem. Zrobię to na dniach.

Przede wszystkim magowie. Było o ile się nie mylę powiedziane, że Rhobar wysłał najpotężniejszych magów królestwa do budowy bariery, super. A więc nawet taki Torrez czy Cronos byli potężniejszymi magami od Pyrokara czy Uthara, że o Karrypto czy magach z Nordmaru nie wspomnę? Czy jednak były inne czynniki powodujące zebranie takiej nie innej grupy? No i jestem ciekaw jak będzie wyglądać relacja tej 12 z magami na Vaduz. A co do DK2, akcja dzieje się 10 lat przed G1, to nie jest ten etap w którym Serpentens powinien przejść Próbę Ognia? Czy przeszedł ją wcześniej? A jeśli nie to kto przed nim zasiadał w Radzie w Khorinis? Możliwe, że coś pomieszałem, fakt, nie jestem encyklopedią świata Gothica (to nie Tolkien :P).
Dobrze kminisz.
W radzie Ognia byli Pyrokar, Corristo i jako naczelny - Xardas. Że Pyrokar z Xar się nie lubią wiadomo od zawsze. Nie będe tu spoilerował, bo wszystkiego dowiecie się na początku gry.
W każdym razie, no to Xardas kompletował swój team "najlepszych", więc siłą rzeczy nie mogło tu być Pyrokara-oponenta.
Ulthar w akcji DK nie jest arcymagiem, a Serpentes nie jest nawet Magiem. O Magach z G3 nawet nie rozmawiajmy, bo dla LORE intro Gothic 1 oni nie istnieją.

Jestem ciekaw czy odniesiecie się do fanowskich teorii. Mianowicie, Ball Lukkor który według teorii miałby być generałem wojsk Varantu. Jeśli tak rzeczywiście było to za pewne do Kolonii został odesłany wraz z powstaniem Bariery, nie wydaje mi się aby wysłali go tam wcześniej co byłoby dość nie logiczne, więc może udał się tam pod eskortą samych magów? Zamierzacie w ogóle poruszyć ten wątek?
Zobaczysz, na pewno nie będziemy wciskać odgórnie żadnych teorii . Ale wątek Lukkora się pojawi


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Ja mam pytania do listu, który otrzymujemy na początku gry. Dlaczego wręcza nam go mag ognia (Pyrokar) skoro napisał go marszałek Rigaldo? Dlaczego adresowany jest do Xardasa, skoro opuścił on krąg ognia, a magowie ognia mają go "za martwego"? Czy w Myrtanie, Khorinis nie wiedzieli, że Xardas nie należy już do kręgu ognia, skoro w grze jest mowa, że Xardas dawno opuścił magów?

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu
Przecież ja to pisałem do jeden osoby, w dodatku na prywatnym czacie. Nie rozumiem po co to tutaj wyciągasz. Pozatym napisałem, że 'z dupy' odnośnie tego o czym jest film i w jakim momencie został to wsadzone, a nie że jest nudne.

ps. nie ja jeden miałem takie wrażenie.

//edit swoją drogą na to dostałem odpowiedź w stylu 'aż tak to było widać?'
A to przepraszam. Słyszałem to z trzeciej ręki, i nie wiedziałem że odnosisz się stricte do montażu. Tutaj masz rację - obiecuje że więcej się to nie powtórzy. Niestety czegoś takiego (ala dokumentu) nie montował wcześniej żaden z nas, więc omyłka miała prawo się zdarzyć. Wszystko było za bardzo robione w pośpiechu i bez konsultacji.

Ale spoko - nie jest to w końcu bardzo 'uciążliwe', uczymy się na błędach, następne takie materiały będą tylko lepsze. Cieszę się w każdym razie że nie masz nic do mojej motywacji dlaczego tak - a nie inaczej

K0nopa

K0nopa

Użytkownicy
Barbarzyńca
posty700
Propsy278
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Barbarzyńca
Być może król kontaktował się tylko ze skazańcami w celu wymiany zasobów. Może nie prowadzili konwersacji. A list który Bezi dostaje jest niezwykle cenny w Koloni.  Ale z drugiej strony to też dziwne. Przecież strażników na placu wymian można było przekupić i dostarczyć list, że źle się dzieje czy Xardas opuścił krąg ognia. Tylko co to by zmieniło?
 

Frizbick
  • Gość
W zasadzie, czy mamy opcję, żeby w ogóle nie dostarczyć tego listu i przejść grę? Nigdy tego nie próbowałem.
 

K0nopa

K0nopa

Użytkownicy
Barbarzyńca
posty700
Propsy278
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Barbarzyńca
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Od razu cię uprzedzam, że z Andrzejem Tomeckim (głos Grega, Torlofa, Gilberta, Gravo) pójdę jeszcze dalej, i film nie będzie trwał 8 minut tylko minimum 20.
Super, już się cieszę - ja również jestem zdania, że warto aktorów, których znamy głównie z dubbingu takich czy innych postaci, poznać na innych płaszczyznach ich życia, też tych wcale nie związanych z aktorstwem. Zatem jak wcześniej się bardzo jarałem, tak teraz jaram się strasznie :)

Cytuj
I tak - mam świadomość, że interesuje to W NAJLEPSZYM WYPADKU 50% oglądających. Ale mam to gdzieś, bo dla takich komentarzy jak ten wyżej (i dla ludzi darzących szacunkiem tych aktorów) WARTO.
Ja z kolei powiem, że takie wywiady na pewno zainteresują też osoby, które bezpośrednio w gry nie grają i z Gothicem nie mają nic wspólnego, ale lubią dubbing i też są łasi na takie ciekawostki o aktorach dubbingowych. Wywiad z panem Krzysztofem Zakrzewskim podrzucałem swego czasu na jednym forum dubbingowym - co prawda to niewielka społeczność, ale przynajmniej kilka osób bardzo ten wywiad doceniło. I jestem pewien, że kolejne też docenią - tym bardziej z takimi aktorami jak Andrzej Tomecki, czy Andrzej Gawroński, o których, mam wrażenie, bardzo niewiele jest ogólnie wiadomo poza ich rolami aktorskimi/dubbingowymi. Zatem oby tak dalej, trzymam kciuki za długie wywiady z aktorami :)
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Ja mam pytania do listu, który otrzymujemy na początku gry. Dlaczego wręcza nam go mag ognia (Pyrokar) skoro napisał go marszałek Rigaldo? Dlaczego adresowany jest do Xardasa, skoro opuścił on krąg ognia, a magowie ognia mają go "za martwego"? Czy w Myrtanie, Khorinis nie wiedzieli, że Xardas nie należy już do kręgu ognia, skoro w grze jest mowa, że Xardas dawno opuścił magów?
Avallach kiedyś pisał, że GD miała być tylko wyspą bez khorinis, więc na początku PB zakładała że Pyrokar pochodzi z kontynentu gdzie jest król. Czemu adresowano do xardasa, może opuścił oficjalnie krąg ognia dopiero po barrierze, a wiadomości nie mogły wychodzić poza barrierę bo się paliły? (Ktoś potwierdzi albo zaprzeczy? Bo nie ma chyba oficjalnej notki kiedy xardas opuścił krąg) Tak wiem, trochę durnę :F ale nic innego nie przychodzi mi do głowy, poza argumentem że dla fabuły gothica tak zrobili.  A czemu nie marszałek Rigaldo, może Pyrokar był po prostu pośrednikiem, i był zbyt ważną osobistością aby ruszać tyłek do magów, ciort wie.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Ja mam pytania do listu, który otrzymujemy na początku gry. Dlaczego wręcza nam go mag ognia (Pyrokar) skoro napisał go marszałek Rigaldo? Dlaczego adresowany jest do Xardasa, skoro opuścił on krąg ognia, a magowie ognia mają go "za martwego"? Czy w Myrtanie, Khorinis nie wiedzieli, że Xardas nie należy już do kręgu ognia, skoro w grze jest mowa, że Xardas dawno opuścił magów?
Zapewne dlatego że Rigaldo był w stolicy a list na Khorinis dostarczył kurier. Wtrącanemu za barierę więźniowi musiała przekazać go zaufana osoba - z prośbą o to marszałek zwrócił się do wysokiego rangą Maga Ognia który mógł zostać łatwo dopuszczony w pobliże bariery, na plac wymian. Podejrzewam że ze względu na znajdujące się tam cenne towary i to że fakt prowadzenia wymiany z więźniami był w dużej mierze oficjalnie tuszowany, innej osobie trudno byłoby się tam dostać bez szerokich wyjaśnień. A list był zapewne bardzo poufny, miało o nim wiedzieć jak najmniej osób.

Dlaczego list zaadresowano do Xardasa? Widzę trzy możliwe odpowiedzi:
 - magowie ognia zataili przed królem bunt Xardasa
 - magowie ognia przez lata nie chcieli lub nie mogli się kontaktować z królem
 - list był napisany z pełną świadomością tego że Xardas odszedł od kręgu i adresowanie go do niego miało ukryty cel (jaki?)

Avallach kiedyś pisał, że GD miała być tylko wyspą bez khorinis
Musiałeś źle zrozumieć. W Gothic I nie było nic świadczącego o tym że Khorinis jest wyspą, a nie nadmorskim miastem. Właściwie to przedpremierowy oficjalny komiks pokazywał je jako miasto kontynentalne, nawet bez dostępu do morza.
G2, które zdecydowaliśmy się trzymać, wyraźnie pokazuje je jednak jako wyspę, otoczoną morzem z co najmniej trzech stron.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Tak, przepraszam wszystkich którym nie odpisałem. Zrobię to na dniach.
Spoko, nie mam pretensji. ;)


 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu
Ja mam pytania do listu, który otrzymujemy na początku gry. 1) Dlaczego wręcza nam go mag ognia (Pyrokar) skoro napisał go marszałek Rigaldo? 2) Dlaczego adresowany jest do Xardasa, skoro opuścił on krąg ognia, a magowie ognia mają go "za martwego"? 3)Czy w Myrtanie, Khorinis nie wiedzieli, że Xardas nie należy już do kręgu ognia, skoro w grze jest mowa, że Xardas dawno opuścił magów?
1. Jest to już pierwszy poważny dowód że Pyrokar i Marszałek Rigaldo byli stronnikami - a dokładne tło i detale na ten temat uzupełniamy w Dziejach Khorinis ;) A, że zaniósł go osobiście wcale mnie to nie dziwi - po prostu był to CENNY list i nie miał zamiaru aby wpadł w niepowołane ręce. Więcej o tym w punkcie trzecim.
2. Mówiąc na początku G2, że inni Magowie 'mają go za martwego' rzucał on te słowa działając "ad hoc", i na odczepnego. Vatras wcale się nie dziwił że Mag żyje. Po prostu Magowie (jeszcze w kolonii) wiedzieli że wyprowadził się na ziemie Orków (ale cholera wie co tam robi).
 Saturas chciał go potem odszukać. Xardas sam mógł się więc uznać za takiego - o którym podejrzewają że zmarł.
3. I częściowo odpowiedź na 2. Jest to ŻYWY dowód na to, że komunikacja Magów z zewnętrznym światem była utrudniona Może nie pozwalał na to Gomez, nie chcący przecież aby Magowie spiskowali za jego plecami z Królem? Już sam fakt, że Magowie Ognia poza barierą nie mieli od paru lat informacji, że Xardas nie jest już arcymistrzem?
Skoro Xardas (lub ktoś inny) zdążył napisać list o Bractwie, to mogło to być najwcześniej 5 lat przed akcją Gothic 1 (bo wtedy Yberion założył obóz). Myślę że rozkładać tego na czynniki pierwsze nie ma już sensu bo może to być zwykłe partactwo scenarzystów.

Zresztą, czemu nie dorzucili listu do góry ładunków? Wtedy trafiłby on do magów od razu :D A tak Pyrokar wiedział, że skuszony nagrodą bezimienny prędzej zginie, niż nie zaniesie tego listu.

W zasadzie, czy mamy opcję, żeby w ogóle nie dostarczyć tego listu i przejść grę? Nigdy tego nie próbowałem.
Jasne, że tak - bez żadnego zgrzytu fabularnego

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Szacun, że chce wam się tak rozkładać na czynniki pierwsze tak mimo wszystko ubogie lore jak to Gothica, które na dodatek nie jest też tak szczególnie na świecie popularne. Szkoda, że PB pewnie tego nie doceni. Zawsze podziwiałem ludzi którzy zawodowo parają się badaniem sztuki Tolkiena i historią Sródziemia, językiem elfów, fajnie, że są też takie chodzące encyklopedie Gothica xD

 

Dnc

Dnc

Użytkownicy
posty73
Propsy7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Fajny filmik to mało powiedziane, ja chcę więcej!
Mam parę pytań odnośnie ciekawostek.
1. Miał być taki dodatek i nikt o nim nie wiedział? Bomba ze do tego doszliscie. Chętnie pogralbym lowcom demonów.
2. Gdzie jest ta Stara Przełęcz? Nie mam teraz Gothica ale to było gdzieś za Starą Kopalnią? Nie od strony Nowgo obozu nie od Starego (droga przez las) tylko z trzeciej strony?
3. Miasto orków? Gdzie ono miało być? Gdzieś obok świątyni Śpiącego?
 

Siekiera

Siekiera

Użytkownicy
posty55
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ostatnimi miesiącami odciełąłem się od Gothica, bo troszkę mi się przejadł, ale zaintrygowaliście mnie "tym wszystkim" co robicie w ostatnim czasie. Jak tak dalej pójdzie i modyfikacja wyjdzie chętnie spróbuję swoich sił :). Trzymam kciuki.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
@Dnc
#1
Ściśle mówiąc, nie my - rosjanie. Zapewne włamali się na serwery firmy i wykradli jedną z wersji. My tylko znaleźliśmy to co oni pokazali.

#2
Przełęcz była zaraz za Starą Kopalnią, prowadzi do niej długa droga która mija Starą Kopalnię. Niestety w finalnej wersji gry wycięto wszystko oprócz drogi i wstawiono tam kamienną ścianę na której urywa się ścieżka.

#3
Na południu. W świecie dołączonym do finalnej wersji gry, przejście do niego jest za skalną ścianą koło kamiennego kręgu, nieco na zachód od naziemnej wioski orków. Nie jest jednak pewne czy tam miało znaleźć się ostatecznie. Kiedy wejdziesz w nie w grze, załaduje ci się pusty świat (bo nie dołączono go z grą).

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
@Dnc
#1
Ściśle mówiąc, nie my - rosjanie. Zapewne włamali się na serwery firmy i wykradli jedną z wersji. My tylko znaleźliśmy to co oni pokazali.

#2
Przełęcz była zaraz za Starą Kopalnią, prowadzi do niej długa droga która mija Starą Kopalnię. Niestety w finalnej wersji gry wycięto wszystko oprócz drogi i wstawiono tam kamienną ścianę na której urywa się ścieżka.

#3
Na południu. W świecie dołączonym do finalnej wersji gry, przejście do niego jest za skalną ścianą koło kamiennego kręgu, nieco na zachód od naziemnej wioski orków. Nie jest jednak pewne czy tam miało znaleźć się ostatecznie. Kiedy wejdziesz w nie w grze, załaduje ci się pusty świat (bo nie dołączono go z grą).
W tej wersji 1.01 jest jeszcze ta przełęcz w świecie gry czy tylko na mapie?
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Jak tak sobie przeglądałem temat tego gothic sequel to wydaje mi się, że byłby o wiele ciekawszy niż obecny Gothic 2, może to też dlatego, że znam tą grę na pamięć i się mi już to przejadło. Trochę szkoda, że Rosjanie nie opublikują samych skryptów, modeli i tekstur, na pewno by się ktoś znalazł i odpowiednio to spakował i zrobił modyfikację, na pewno fani by w to zagrali, to by się nazywał dodatek, a nie jakieś zbugowane imitacje ;/
 



0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry