Sclavinia 6780 15

Ankieta

Oceń modyfikację w skali od 1-6.

1
1 (2.9%)
2
0 (0%)
3
1 (2.9%)
4
8 (23.5%)
5
9 (26.5%)
6
15 (44.1%)

Głosów w sumie: 33

Głosowanie skończone: 2015-12-14, 13:09

O temacie

Autor

Zaczęty 11.12.2015 roku

Wyświetleń 6780

Odpowiedzi 15

gothic1210
  • Gość
Sclavinia
Cytuj
Sclavinia jest modyfikacją typu singleplayer do gry Mount & Blade: Warband. Oferuje ona niepowtarzalną możliwość wejścia w świat pogańskiej Polski roku dziewięćset czterdziestego. Głównym celem jest przybliżenie graczowi realiów tamtej epoki w stopniu do tej pory nieosiągalnym. Zgodność historyczna przerasta nie tylko zdecydowaną większość modyfikacji, ale także gier jak i filmów. Szukasz taniej tandety skrytej pod płaszczykiem pozornej epickości? W takim razie to nie jest mod dla ciebie. Jeśli jednak zależy ci na pasjonującej i ciekawej rozgrywce oraz niespotykanym w innych modach do Warbanda poziomie immersji to trafiłeś doskonale. Jednocześnie staramy się nie ustawiać wysokiego progu wejścia- setki nowych kombinacji klawiszowych to ostatnie na czym powinien się skupiać gracz w trakcie gry. Nowe mechanizmy gry są w jej trakcie tak przedstawione, aby gracz poczuł się z nimi oswojony i skoncentrował na dobrej zabawie.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Będąc świadomy jaki ogrom prac włożyliśmy w zgodność historyczną, setek nowych modeli, nowych skryptów i trwających pracach nad postfxami i shaderami nie mogę dać innej oceny niż 6.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Daje mocne 5. Nie mam sie do czego przyczepic (może te postacie stojące w tak nienaturalny sposob, ale raczej to wina animacji a nie Wasza) ale jednak czegos mi do 6 brakuje.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Daje 4 xD widziałem dużo różnych modów w WB, ten się wizualnie niczym szczególnym nie wyróżnia. 
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Wizualnie podoba mi się jedynie screen 5.. mimo to wygląda to ciekawie. Widać, że to Polacy z tamtych czasów :D Gdyby były "+" i "-" dałbym 5-, teraz dam jednak 4. 
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Daje 4 xD widziałem dużo różnych modów w WB, ten się wizualnie niczym szczególnym nie wyróżnia.
Nowe shadery i pogoda na pewno wyróżniają ten mod. No i też używamy mniej modeli z oryginału niż większość modów- nie znam innego moda mającego gotowe tyle modeli otoczenia.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
A ja dam tam 6/6. Modzik prezentuje się zacnie, a zwłaszcza port i w środku tawerny w chuj klimatyczne SS :D Jedynie mógłym się przyczepić że te SS są nie wiem jak to sam powiedzieć, nudne, mało urozmaicone, ale takie uroki średniowiecza, beż żadnej magi czy cuś :D
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest dobrze ale wiem że stać was na więcej.Screen pierwszy i ostatni zadecydował o zmianie oceny, dlatego daje 4 a nie 6.
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Jak już sprawdzacie historyczną dokładność to przyjrzyjcie się dokładniej jak buduje się domki z bali. One nie nachodzą na siebie na tej samej wysokości. Niektóre rzeczy wyglądają całkiem fajnie na screenach, ale cały czas widać, że to brzydki Mount and Blade. W każdym razie gdybym planował wrócić do M&B kiedyś to pewnie pobrałbym Waszą modyfikację :)

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Dementuję, nie są na tej samej wysokości.

Co do wyglądu- gra w ruchu w naszym modzie zyskała na jakości chociażby ze względu na pełno nowych dźwięków otoczenia czy  ubogacenie pogody: burze, wiatr, losowo generowana pogoda w każdym regionie(stworzyłem system regionów- zależny od pozycji na mapie[Pomorze, Mazowsze, etc.]), mgła zależna od pogody i pory dnia. Na niebie pojawiły się ptaki, przechodząc w lesie możemy spłoszyć ptactwo z krzaków. To część rzeczy(reszty nie pamiętam na tą chwilę) które naprawdę ożywiają ten smutny i pustawy świat z jakim się miało do czynienia w podstawowej wersji gry.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Pomysł bardzo mi się podoba, ciekawa koncepcja z przedstawieniem świata sprzed chrztu Polski. Na pewno zagram jak tylko wyjdzie. Screeny też mi się bardzo podobają. Daję 6.

Ciekaw jestem tylko skąd czerpiecie wiedzę na temat realiów epoki i zwyczajów panujących w tym czasie skoro źródeł historycznych z tego okresu jest jak na lekarstwo. I na ile przewidujecie czas głównej fabuły?

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Wiedzę czerpiemy z opracowań, znalezisk, książek, w pewnym stopniu też ze stron internetowych. Mamy też wsparcie osób zajmujących się od wielu lat rekonstrukcją historyczną, będąc jednocześnie świadomi jej ograniczeń.
Z książek na ten moment mogę wspomnieć: "Mały słownik kultury dawnych Słowian" Leciejewicza, :"Kultura pradziejowa", "Mitologia słowiańska i polska" Brucknera, "Kroniki staroruskie", "Acta Militaria Mediaevalia Tom V".

Dla członków teamu na naszym forum dostępny jest dział "Inspiracje, objaśnienia" gdzie osoby od zgodności historycznej starają się objaśniać pokrótce tematykę np. sztuki wojennej Słowian, wygląd kącin(świątyń) a nawet(cytuję tytuł wątku z forum)  "Rząd koński czyli siodło, strzemiona i wszystkie konikowe bajery".

Także pod tym względem jesteśmy czołówką i nie ma lipy co potwierdzi każdy obeznany w temacie.
Przy okazji dla ciekawych tematu polecam stronę jednej z osób z nami współpracujących: http://fiolnir.cba.pl/
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Sentarion

Sentarion

Złote Wrota
Szef zespołu
posty813
Propsy1155
NagrodyV
Profesjabrak
  • Złote Wrota
  • Szef zespołu
Aha spoko, sam się ostatnio interesuje trochę tym okresem, dzięki za odp;)

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Fajnie się zapowiada miejmy nadzieję ze dysk się nie spali  :trollface:
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Musiałby się spalić dysk  i do tego parę serwisów hostingowych musiałoby paść.
Na raz.


Także byłbym spokojny w tym względzie. ;)
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

kaczka

kaczka

Moderator działu
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
  • Definitely not kaczka!
Sclavinia
6pkt - [15] x6=   90
5pkt - [9] x5=    45
4pkt - [8] x4=    32
3pkt - [1] x3=    3
2pkt - (0) x2=    0
1pkt - [1] x1=    1

WYNIK (34 głosy łącznie)
171/6 x100% = 28,50%
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry