[G1] Gothic Online 62321 97

O temacie

Autor RoMek

Zaczęty 22.04.2015 roku

Wyświetleń 62321

Odpowiedzi 97

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
http://www.gothic-online.com.pl

Gothic Online to niedawno powstała modyfikacja do gry Gothic pozwalająca na grę wieloosobową. Projekt jest w fazie alpha, aktualna wersja to 0.4, która została opublikowana dzisiaj.

Jeśli chodzi o ilość graczy to jest słabo. Obserwuję projekt od wersji 0.2 i ani razu nie spotkałem nikogo na żadnym serwerze, dlatego więc nie mogę powiedzieć dużo o rozgrywce.


Tak się prezentuje launcher, moim zdaniem skromnie i elegancko. Wspomnę też o tym, że launcher sam pobiera pliki wymagane do gry na danym serwerze i nie trzeba ściągać osobno paczek VDF jak w przypadku Gothic Multiplayer.

https://www.youtube.com/watch?v=oBD4jgely8g


Wydaje mi się, że modyfikacja docelowo ma stać się alternatywą dla nierozwijającego się już GMP, jednak w obecnej chwili ma mniej do zaoferowania.

Twórcy modyfikacji: Sative i Bimbol

Screeny:

Spoiler
Spoiler
Spoiler
 

bula158

bula158

Użytkownicy
posty27
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
O Bimboluś i Romuś :D
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Wszyscy są bezimiennymi?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Coś z tego będzie, Bimbola znam, zna się na rzeczy. W każdym razie lua ogarnia bardzo dobrze.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Gepsiu

Gepsiu

Użytkownicy
chicken <3
posty233
Propsy51
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • chicken <3
To co?
Zbieramy ekipę i gramy ? :D
 
cip cip cip Kukuryku cip cip cip

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
Wszyscy są bezimiennymi?
Nie znam się, ale chyba język skryptowy umożliwia zmianę wyglądu postaci. Po prostu na żadnym serwerze nikt tego jeszcze nie zrobił.
 

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota

Xankir
Złote Wrota

[G1] Gothic Online
#6 2015-04-23, 13:59(Ostatnia zmiana: 2015-04-23, 14:39)
Jeśli będą jakieś osoby na serwerach i będzie można zakładać nowe to z chęcią zagram.

Post połączony: 2015-04-23, 14:39
Jeśli ktoś gra w niego to niech mi napisze z chęcią z nim zagram.
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski

KuX

KuX

Użytkownicy
posty42
Propsy13
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Projekt jest w fazie rozwoju więc jeszcze wiele może się zmienić... Ale warto chociaż wbić na stronę i zobaczyć.

Ostatnia aktualizacja dużo dodała. Możemy spodziewać się świetnej modyfikacji  :ok:

Pozostaje czekać na jakiegoś MMORPG, bo RP to kiszka.
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Pozostaje czekać na jakiegoś MMORPG, bo RP to kiszka.
Bimbol kiedyś prowadził najlepszy polski serwer GothicMMORPG, zgaduję że ma jakieś plany w tym kierunku.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Pozostaje czekać na jakiegoś MMORPG, bo RP to kiszka.
Bimbol kiedyś prowadził najlepszy polski serwer GothicMMORPG, zgaduję że ma jakieś plany w tym kierunku.

Serwer Mordan MMORPG jego autorstwa owszem, kiedyś był dostępny na Gothic Multiplayer (GMP) w fazie beta, potem jakoś żył już w rozwiniętej fazie, ale teraz Bimbol zajmuje się tylko Gothic Online. GMP swoją drogą jest trzymane obecnie na "respiratorze", bo pewien gracz GMP, Profesores zrobił fanowskie forum, bo oficjalny GMPT rozpadł się na dobre..
Co do Gothic Online, wiele jeszcze przed nami i myślę, że V0id aka Sative i Bimbol świetnie sobie z tym poradzą.

@RoMek się trochę pospieszył, bo jak GO-Team wspomina, jeszcze nie czas na reklamę. Aczkolwiek co do wypowiedzi, że jest "zero graczy" to bym nie powiedział. Natrafiłem raz na testowy serwer V0ida aka Sative'a i grało na nim z ok. 10 osób. Generalnie wszystko było ok, jest ok, a będzie jeszcze lepiej. Dla zainteresowanych, warto śledzić news'y na gothic-online.com.pl

@KuX Zależy, czy mowa o "erpe", czy o RP (Role-Play). Mówiąc, że RP to kiszka z pewnością nie znałeś serwera Midgard RP, który twardo trzymał wysoki poziom na GMP, choć dostatnie się na jego white-listę nie było łatwę. Ich GM, poza standardowymi komendami do RP, zawierał także animacje z G1, synchronizację skrzyń, system losowania wyniku akcji RP, masę nowych vobów do świata, a jego reklama, w  której uczestniczył sam pan Tomasz "Xardas" Marzecki była epicka. Nie wiem co się teraz dzieje z tym serwerem, być może upadł o czym świadczy aktywność Galin'a na forum GO, ale miejmy nadzieję, że wróci. 
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Nie myśleliście, żeby zrobić normalną kampanie gothica, tylko gracze by się widzieli między sobą?
Takie coś byłoby fajne.  :ok:
 

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Nie myśleliście, żeby zrobić normalną kampanie gothica, tylko gracze by się widzieli między sobą?
Takie coś byłoby fajne.  :ok:

Właśnie to jest od pierwszej wersji alpha dostępne  :facepalm:

Takie "pseudo" COOP, bo nie ma w tym żadnych dodatkowych skryptów (GameModa), żeby móc rzeczywiście nazwać jakiś serwer mianem cooperation. Dodajmy, że save'y z singleplayer'a też tutaj działają, więc jak znajdzie się serwer, a nudzi się komuś przechodzenie Gothic'a samemu - jak najbardziej można pograć.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Sorry, nie czytałem opisu, mój błąd :F

W sumie fajna inicjatywa, poczekam na pełną wersję. :D

Tylko jak macie zamiar rozwiązać bicie niskich lvl przez wysokie?  :hmmm:
 

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Sorry, nie czytałem opisu, mój błąd :F

W sumie fajna inicjatywa, poczekam na pełną wersję. :D

Tylko jak macie zamiar rozwiązać bicie niskich lvl przez wysokie?  :hmmm:

Jakby co, ja jestem tylko graczem z GMP, który także interesuje się GO.

Twórcy Gothic-Online zapewniają twórcom serwerów narzędzia - jak oni je wykorzystają to ich sprawa. Na przykład rozwiązanie tego problemu np. skryptowo. Osobiście nie znam się na tym, ale sądząc po nazwie, tzw. Virtual-World'y może pozwolą  na przebywanie takich i takich graczach w takich i takich odstępach lvl'owych? Pomysły są różne. Tylko na razie jest alpha, która mało póki co daje, ale dynamicznie się rozwija.

Czekać na pełną wersję nie polecam, bo GMP nawet reklamy nie zdążyło porządnej zrobić, a już się rozpadło  :lol:

Generalnie od wersji beta powinno pojawić się wsparcie dla języka angielskiego i layout dla klawiatury rosyjskiej także można się wtedy spodziewać już nowych społeczności. Jednak, ten projekt multiplayer'owy to wciąż prywatna sprawa Sative'a i Bimbola. Oczywiście życzę im, żeby doszli z tym do końca, ale przykład GMP pokazuje, że jest różnie (twócy GMP przez 2 lata mówili, że robią postępy, a faktycznie nic się nie działo). W przypadku Gothic-Online widać jednak postęp i jak na alphę szybko się to rozwija. Nie zapeszamy  :D.
 

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

RaHim aka RhM

[G1] Gothic Online
#14 2015-04-23, 20:20(Ostatnia zmiana: 2015-04-24, 06:48)
Ale kto was prosił o reklamowanie GO na The Modders? Już raz ktoś próbował to zrobić i nie obyło się bez hejtów... Mogliście chociaż wstrzymać się z tym do wydania pierwszej bety...

Wydaje mi się, że modyfikacja docelowo ma stać się alternatywą dla nierozwijającego się już GMP, jednak w obecnej chwili ma mniej do zaoferowania.
Nie powiedziałbym. Poza tym, że Gothic Online nie ma jeszcze do zaoferowania botów (których samo GMp nigdy nie posiadało, a GMpA) pod każdym innym względem przebija GMp (GO nie zmusza graczy do odwiedzania strony poprzez weblauncher, ma lepszą synchronizację, która cały czas jest coraz bardziej udoskonalana, launcher posiada w sobie downloader, czego również nie było ani w GMp ani GMpA no i oferuje funkcje zarówno po stronie klienta jak i servera, czego w GMp nie było).

Nie znam się, ale chyba język skryptowy umożliwia zmianę wyglądu postaci. Po prostu na żadnym serwerze nikt tego jeszcze nie zrobił.
Wygląd jak wszystko inne należy zsynchronizować, nie wiem czy nie zostało to już zrobione w 0.4a.

Bimbol kiedyś prowadził najlepszy polski serwer GothicMMORPG, zgaduję że ma jakieś plany w tym kierunku.
Po ostatniej edycji Mordanu Bimbol zrezygnował z trybu MMORPG na rzecz serverów rozrywkowych (po prostu MMORPG to zbyt duży projekt na jednego programistę/skryptera), ale czy ma zamiar kiedykolwiek takie servery prowadzić nie mam pojęcia, na razie jest zajęty GO i w drodze ma maturę.

Serwer Mordan MMORPG jego autorstwa owszem, kiedyś był dostępny na Gothic Multiplayer (GMP) w fazie beta
Mordan był w wersji Alpha, nigdy nie doszło do wersji Beta. Głównie przez bugi GMp i cheaterów.

Aczkolwiek co do wypowiedzi, że jest "zero graczy" to bym nie powiedział. Natrafiłem raz na testowy serwer V0ida aka Sative'a i grało na nim z ok. 10 osób. Generalnie wszystko było ok, jest ok, a będzie jeszcze lepiej. Dla zainteresowanych, warto śledzić news'y na gothic-online.com.pl
Może i by było więcej graczy, gdyby pojawiły się jakieś servery bo aktualnie jest tylko jeden, ale to można zrozumieć, wszyscy czekali na zmianę języka skryptowego. Zobaczymy czy w najbliższym czasie pojawią się jakieś ciekawe servery ;). Aczkolwiek trzeba poczekać na wersję 0.4.1a bo podczas testów synchronizacji drzwi zauważliśmy z Bimbolem, że gdy jeden gracz zachodzi w interakcję z drzwiami, drugi dostaje freeza gry i musi ją wyłączać poprzez menedżer zadań.

Nie myśleliście, żeby zrobić normalną kampanie gothica, tylko gracze by się widzieli między sobą?
Takie coś byłoby fajne.  :ok:
Sam będziesz mógł to zrobić o ile ogarniasz Squirrel. Z resztą już jakiś rosjanin pracuje nad gamemodem kooperacji, jednak obawiam się, że trochę będzie musiał się z tym wstrzymać bo w Gothic Online nie ma jeszcze botów.


Osobiście nie znam się na tym, ale sądząc po nazwie, tzw. Virtual-World'y może pozwolą  na przebywanie takich i takich graczach w takich i takich odstępach lvl'owych?
Wirtualne światy są dobre między innymi do serverów z gamemodem MMORPG bo pozwalają na grę nawet dla 1000 osób na jednej mapie (Ilość wirtualnych światów zależy od skryptera). Jest to tym bardziej idealne rozwiązanie biorąc pod uwagę ograniczenia silnika Gothica pierwszego pod względem siatki świata, o ile nie znajdzie się jakiś sposób na ich ominięcie i między innymi przeniesienie map z G2 do G1.

Czekać na pełną wersję nie polecam, bo GMP nawet reklamy nie zdążyło porządnej zrobić, a już się rozpadło  :lol:
Nie miej Bimbola i V0ID'a za GMp Illuminati Team. GO doszło w pół roku do tego, co GMp zajęło 3 lata, a nawet 5 bo GMp było tworzone od 2009 roku. Mówię Ci to jako weteran sieciowego Gothica.

Tylko jak macie zamiar rozwiązać bicie niskich lvl przez wysokie?  :hmmm:
To nie jest problem GO Team tylko skrypterów serverów. GO tylko udostępnia narzędzia do ich rozwijania.

 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota
Mam takie pytanie czy ktoś gra w Gothic Online i czy da tam się założyć własny obóz lub coś w tym stylu?
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski

Dawipir

Dawipir

Użytkownicy
Dyktator
posty157
Propsy34
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
  • Dyktator
Mam takie pytanie czy ktoś gra w Gothic Online i czy da tam się założyć własny obóz lub coś w tym stylu?
Parę osób pewnie spotkasz, ale obóz?
No bez przesady....
 

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota
Mam takie pytanie czy ktoś gra w Gothic Online i czy da tam się założyć własny obóz lub coś w tym stylu?
Parę osób pewnie spotkasz, ale obóz?
No bez przesady....
Ale dlaczego nie jeśli grałoby trochę osób i chciało dołączyć gdzieś indziej niż zawsze to można by tak zrobić.
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski

Dawipir

Dawipir

Użytkownicy
Dyktator
posty157
Propsy34
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
  • Dyktator
Mam takie pytanie czy ktoś gra w Gothic Online i czy da tam się założyć własny obóz lub coś w tym stylu?
Parę osób pewnie spotkasz, ale obóz?
No bez przesady....
Ale dlaczego nie jeśli grałoby trochę osób i chciało dołączyć gdzieś indziej niż zawsze to można by tak zrobić.
Niby ta, ale nie sądzę by ktoś rzucił wszystko i szybko zainstalował tego moda....
Ale....
Można by dać takie miejsce ( obóz ) które byłoby puste, ale do wykorzystania...
Jakby grało dużo osób to można by było zrobić rozpierduchę  :lol:
Np. 12 osób w SO, 12 osób w NO, 12 na bagnach i 12 w tym nowym obozie...
I wtedy byłaby wielka bitwa  :trollface: :ok:
 

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty255
Propsy85
Profesjabrak
  • Złote Wrota
No właśnie trzeba by trochę osób ale niewiele wiem o tym że jest Gothic Online gdzie można normalnie przechodzić fabułę z innymi.
 
,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry