Gry godne polecenia 31162 122

O temacie

Autor Sawik

Zaczęty 13.03.2015 roku

Wyświetleń 31162

Odpowiedzi 122

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Ja prld a ten dalej swoje :P

Nikt nigdy nikogo do żadnej gry nie przekona bo każdy jest inny ma inne gusta i póki sam czegoś nie sprawdzi nie ogra to żadna opinia czy GP nie będzie miarodajna co najwyżej może go lekko popchnąć w stronę sprawdzenia tytułu.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Ej, ja po prostu zwróciłem uwagę na fakt że Werewolf nie napisał zupełnie nic o grach które poleca, w zamyśle miały tu trafiać wyłącznie  gry których ukończenie dało nam wiele satysfakcji, lub które wytapiają nasz czas że aż miło, jednym słowem - najlepsze. Jednocześnie chciałem żebyśmy przekazywali czemu też one są takie dobre naszym zdaniem. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Gry godne polecenia
#22 2015-03-17, 21:20(Ostatnia zmiana: 2015-03-17, 21:28)
Cytuj
Jak ktoś lubi dużo walki, mało czytania, to tak, DA jest dla niego 
Jest wręcz przeciwnie
:lol2:  :lol2:
DA ma najwięcej walk ze wszystkich RPG (no chyba że ME przebije to  :trollface:), i nic tego nie zmieni pajacu  :ok:


@Sawik  To że niektórzy są ślepi i głupi, to nic nie poradzisz na to  :)
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
@Aztek @Avallach @Adanos @Mea @Ktokolwiek, pobanujcie ich, albo zabierzcie uprawnienia do przeglądania tematów w których się udzielają ludzie powyżej podstawówki. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Sawik, niektóre gry maja status legendy nie trzeba o nich nic pisać, dla przykładu Hereos 3 tu nie ma sensu się rozpisywać każdy wie co to jest i dlaczego gra jest już legendarna
A jeśli ktoś nie wiem co to jest to kurwa nie moja wina ze od drugiej wojny światowej siedzi zamknięty w bunkrze w piwnicy.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Nikt nigdy nikogo do żadnej gry nie przekona bo każdy jest inny ma inne gusta i póki sam czegoś nie sprawdzi nie ogra to żadna opinia czy GP nie będzie miarodajna co najwyżej może go lekko popchnąć w stronę sprawdzenia tytułu.
Ja właśnie pobrałem Black Mesa po namowie Aliego. 

Cytuj
Porównaj sobie ilość dialogów i walk, pomiędzy kotorem a DA.   
Nieoceniony wyznacznik jakości "dobrego RPG"? "Prawdziwego RPG"? 

Cytuj
w zamyśle miały tu trafiać wyłącznie  gry których ukończenie dało nam wiele satysfakcji
Dark Souls

Cytuj
które wytapiają nasz czas że aż miło
Dark Souls

Cytuj
 jednym słowem - najlepsze
Dark Souls

Cytuj
niektóre gry maja status legendy nie trzeba o nich nic pisać,
Dark Souls
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Dragon Age to porządny średniak.
Jutro kupuję Dark Soulsa  :trollface:
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Baggio

Baggio

DreamVader
posty968
Propsy426
ProfesjaGracz
  • DreamVader
Ja osobiście polecam: 
NFS U1, U2, Most Wanted - najlepsze ściganki w jakie przyszło mi grać. Tuning, licencjonowane wozy, fizyka jazdy sprawiająca przyjemność, gameplay ogólnie, no i grafa jak na czasy powstania tych gier daje radę do dziś. Jeśli człowiek wkręci się w te części NFS'a to myślę, że Carbon też będzie grywalny.
Twierdza Krzyżowiec - głównie do grania z znajomymi, ale singiel też nie najgorszy
Kurde, ten temat nie ma sensu, co bym polecił? Wiadomo Goticzki, Hirołsy (do piątki ;d), Mafia, GTA (Vice City moja pierwsza gra na komputerze, łoo), Wiedźminy, Mount&Blade, Age of empires, FIFA (od 11 oczywiście, wcześniejsze części były chujowe) i NBA2K(najlepiej 15')
Każdy te tytuły raczej zna. W te tytuły przyszło mi grać najwięcej. 
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
The Walking Dead, gra prowadzona wyłącznie przez nasze wybory, nie ma latania od lokacji do lokacji, tysiąca statystyk etc. Przez całą grę używałem tylko sześciu przycisków. Gameplay i kamera ssą z połykiem, to prawda, ale w takim razie dlaczego wyłączyłem tą grę dopiero po przejściu? Fabuła. Ci którzy w przeciwieństwie do mnie oglądają serial telewizyjny wiedzą mniej więcej o czym mówię - dodajcie do tego możliwość wyboru własnych odpowiedzi i akcji, oto The Walking Dead The Game.

Przy okazji parę pytań:
1. Czy season 2 jest tak samo dobry?
2. Ciekawi mnie czy decyzje podjęte przez nas można zaimportować do S2, wie ktoś?
3. Czy serial też jest tak dobry? 
@Aztek może Ty wiesz? Pamiętam kiedyś polecałeś TWD. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
@Sawik ma rację. TWD to bardzo ciekawa gra, która jest odmianą jeśli chodzi o zombie. Można wczuć się w fabułę, główną rolę grają dialogi. W pierwszej odsłonie jest parę rzeczy do robienia, natomiast jeśli chodzi o TWD 2 to jest to 'uproszczone'. Praktycznie każdy laik przejdzie tą grę co nie oznacza, że jest ona zła. Po prostu jest dużo rozmów i przerywników filmowych.

Jedyne co boli w tej serii TWD to to, że wszystkie decyzje podjęte przez gracza jakby nie było sprowadzają się praktycznie do tego samego na końcu gry.

Z pytań, które zadałeś Sawik mogę odpowiedzieć ci na tyle:

1. Sezon 2 też jest tak dobry, jak nie miejscami lepszy od TWD 1, choć jest pewien 'dziwny' epizod w grze.
2. Decyzję podjęte w TWD 1 można importować do TWD 2. Wygląda to tak, że są inne dialogi. Przykładowo (dodam spoiler jakby ktoś nie grał):
Spoiler
Odetniesz rękę Lee i Clementine w jednym z dialogów o tym wspomni. Ogólnie różne takie sytuacje.


To chyba na tyle. Grałem i polecam. Wyszła też wersja na android z tego co widziałem. Obecnie słyszałem, że powstaję trzeci epizod tej gry, ciekawe kim pogramy, bo zakończenie TWD 2 było różnorodne. Serialu nie oglądałem więc nie wiem, ale niektórzy nałogowo go oglądają. Ja nie miałem okazji. @Aztek chyba z tego co pamiętam, pisał kiedyś na sb, żeby "dać sobie z nim spokój" o ile pamięć mnie nie zawodzi.

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, The Walking Dead to świetna gra - zarówno 1 i 2 :D 
Co do różnic między sezonami to dodam, że drugi sezon ma mocniejsze momenty :D Jest czasem naprawdę mroczny, a grając małą dziewczynką odczuwa się to jeszcze bardziej - toteż wzmacnia immersję :D Sezon 1 był świetny przez tą całą opiekę nad Clementine - jedyna gra, w której faktycznie można było się poczuć jak opiekuńczy ojciec :D 

Serial jest mega kiepski - jak wspomniał Fabiosek moje słowa - dajcie sobie z nim spokój. 
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Fakt, TWD 2 miało nieco mocniejsze momenty np Carter. Trzeba cierpliwie wyczekiwać kolejnej części :D.

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
To ja dodam coś od siebie.
Od dziecka lubiłem mitologię grecką i zawsze grałem w gry z nią związane (tak właściwie to tylko dwie).
Pierwsza to Zeus: Pan Olimpu. Gra ma też dodatek, który zakupiłem zaledwie rok temu. Jest to stara gra strategiczna z naciskiem na ekonomię, ogólnie całkiem ciekawa. Nie grałem w wiele gier tego typu i nie wyróżnia się ona jakoś specjalnie, ale myślę, że warto zagrać.

Druga to Age of Mythology. Doskonały strateg pod każdym względem, dużo jednostek, bogów, nacji, map etc. Spędziłem w niej masę godzin, swoją drogą to chyba gra, na której sequel czekałem najbardziej (i się nie doczekałem ;().

Titan Quest to gra o podobnej tematyce, ale w niego dużo nie grałem. Ogólnie nie przepadam za hack'n'slashami, ale ten jest mi przypadł do gustu. Grałem w Diablo 3 i nie wiem, co ludzi tam tak przyciąga. Titan może nie jest doskonały, ale w Diablo wytrzymałem zaledwie parę godzin.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Druga to Age of Mythology. Doskonały strateg pod każdym względem, dużo jednostek, bogów, nacji, map etc. Spędziłem w niej masę godzin, swoją drogą to chyba gra, na której sequel czekałem najbardziej (i się nie doczekałem ).


Warto dodać, że ostatnio wyszła wersja HD przystosowana do najnowszych standardów graficznych i wszystko sprawdza sie miodzio. Grę również polecam, można sie czegoś o historii odwiedzieć.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Gry godne polecenia
#34 2015-04-02, 20:50(Ostatnia zmiana: 2015-04-02, 20:58)
Titan Quest to gra o podobnej tematyce, ale w niego dużo nie grałem. Ogólnie nie przepadam za hack'n'slashami, ale ten jest mi przypadł do gustu. Grałem w Diablo 3 i nie wiem, co ludzi tam tak przyciąga. Titan może nie jest doskonały, ale w Diablo wytrzymałem zaledwie parę godzin.
No jak grałeś w 3 to czego ty oczekujesz?  :lol2:  Zagraj sobie w diablo 2 + dodatek to zmienisz zdanie  :cool:

@Fareus
W starsze nie grałem,

Nie wiesz co tracisz  ^^ Bo skoro Titan quest ci podszedł, to diablo 2 pewnie też.
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Titan Quest to gra o podobnej tematyce, ale w niego dużo nie grałem. Ogólnie nie przepadam za hack'n'slashami, ale ten jest mi przypadł do gustu. Grałem w Diablo 3 i nie wiem, co ludzi tam tak przyciąga. Titan może nie jest doskonały, ale w Diablo wytrzymałem zaledwie parę godzin.
No jak grałeś w 3 to czego ty oczekujesz?  :lol2:  Zagraj sobie w diablo 2 + dodatek to zmienisz zdanie  :cool:

W starsze nie grałem, ale grałem w Sacreda, podobno inspirowany Diablo. Sacred też zajebisty  :lol2:
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Vampire The Masquerade: Bloodlines. Jakby ktoś miał nadmiar wolnego czasu, to polecam fanom crpg. Dobrze narysowane postacie, ciekawe zadania poboczne, do tego lekki klimat horroru, zajebiście przestawiony świat mroku. Gra jest 3d dla których rzut izo odrzuca. Jedynie fabuła główna wypada średnio(chociaż zła nie jest), i walka broniami wręcz.
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Gra ktoś z was w Star Wars:The Old Republice? Jak ocenianie? Polskie gildie funkcjonują jeszcze i da się fajnie zabić nudę?
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Gra ktoś z was w Star Wars:The Old Republice? Jak ocenianie? Polskie gildie funkcjonują jeszcze i da się fajnie zabić nudę?

Gówniana gra, gówniane MMO. Nie polecam.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Fabiosek jeszcze nie grał xD
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry