Seria Dark Souls 170355 728

O temacie

Autor Anonymized

Zaczęty 31.10.2013 roku

Wyświetleń 170355

Odpowiedzi 728

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
A to sporo jak te 70h. Popykam pojutrze to się zobaczy :D 

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Wie ktoś gdzie były/są/będą jakieś promocje?  uległem Aztekowi i chętnie bym zagrał...może warto poczekać i kupić.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Promocji warto szukać na steamie:
http://store.steampowered.com/app/211420/?snr=1_7_15__13
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami dwójką - przeceniają przy każdej możliwej okazji.

Możesz też łapać atrakcyjne okazje na allegro:
http://allegro.pl/dark-souls-prepare-to-die-pc-pl-steam-cd-key-klucz-i3872059150.html
http://allegro.pl/dark-souls-prepare-to-die-edition-steam-kod-cd-key-i3826334756.html

 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
A ten wiele jest tam jakiś dialogów? Bo teksty typu "przeczytaj wiadomość, pokonaj kogoś tam" itd są mi znane.  Chodzi o to, że wersja konsolowa jest jedynie w języku ANG. Grałem w to chwilę na kompie i widziałem tam że mówił nieumarły taki w zbroi tzn miał taki krótki dialog, który można było pominąć lub go wysłuchać. Więc jak tam z tym tekstem?

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeżeli chodzi o dialogi to są zwykle bardzo zwięzłe, enigmatyczne i świeżo wrzucony do świata Dark Souls prawdopodobnie nie będziesz ich do końca rozumiał*. Podczas dialogów rzadko masz okazje do prostej decyzji - Tak/Nie. Prócz tego interakcje z innymi postaciami są rozszerzone do typowych rzeczy, takie jak handel, wykuwanie przedmiotów i nauka gestów.

* - Jak napisałem wcześniej, fabuła Dark Souls jest opowiadana inaczej. To tak naprawdę puzzle - jeden mały fragment nie ma żadnego znaczenia i dopiero z pozostałymi układa się w jedną spójną całość. Ostatecznie w ten sposób wychodzi naprawdę duża, wspaniała fabuła - a obcowanie z nią, odkrywanie kolejnych elementów, łączenie ich w całość i snucie domysłów to niewyobrażalna siła tej gry.
 

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Cytuj
* - Jak napisałem wcześniej, fabuła Dark Souls jest opowiadana inaczej. To tak naprawdę puzzle - jeden mały fragment nie ma żadnego znaczenia i dopiero z pozostałymi układa się w jedną spójną całość. Ostatecznie w ten sposób wychodzi naprawdę duża, wspaniała fabuła - a obcowanie z nią, odkrywanie kolejnych elementów, łączenie ich w całość i snucie domysłów to niewyobrażalna siła tej gry.
podobnie można powiedzieć o morrowindzie :D 
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Aztek wymyśl jakąś złotą radę.. :D Ostatnio zacząłem grać w tego Dark Soulsa i na razie ukończyłem ten Azyl. Po starcie na świecie takkim jakby pogadalem z gościem ale omyłkowo go zaatakowałem. Wiadomo on mnie zabija tyle, że po wczytaniu znowu mnie atakuje i tak w kółko. Nie jest to może jakoś dużo grania ale jednak wiadomo bo gdyby stało się tak w połowie gry to było by już gorzej. Patrzyłem coś co do jakiegoś patcha ale niezbyt znalazłem.

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Obawiam się, że nie opcji, aby go uspokoić :D Nie mogłeś go też 'omyłkowo' zaatakować, bo przez pierwsze parę ataków, tylko ostrzega gracza zamiast go atakować. Masz teraz dwie opcje:
1. Zacząć grę od nowa
2. Pokonać go

Ten gość akurat nie ma jakiejś ważnej roli w fabule, więc możesz się go wyzbyć płacą paroma zagadkowymi tekstami i poznaniu jego dalszych losów (mogę Ci o nim opowiedzieć, jeśli chcesz). Pokonanie go nie jest szczególnie trudne, można to zrobić 'sprytnie', tak jak na tym filmiku (pierwsza minuta filmu):
https://www.youtube.com/watch?v=WXIewCMep64
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Dobra fakt zaatakowałem go jednak nie daję sobie z nim rady. Klasa rycerza i bronie standardowe. Opowiedz co nieco chętnie posłucham no i spróbuję jak na filmie. 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spoiler
Gość podobnie jak Ty jest nieumarłym (zresztą jak wszyscy, których napotkasz). Też próbował sił, sprawdzał się jako wybrany nieumarły, jednak po wielu zgonach porzuca nadzieję i czeka aż utraci swoją poczytalność w Firelink obserwując jak inni nieumarli mają swój początkowy zapał, a potem stopniowo przemieniają się w pustych (puści to nieumarli, którzy już utracili swój rozum; przykładowo Ty jesteś pustym [hollow] po śmierci). Jednak wraz z postępem gry (po zabiciu w drugi dzwon), powraca w nim jakaś nadzieja i postanowia ruszyć dupsko i coś w końcu ze sobą zrobić. Nie zachodzi jednak daleko, możesz znaleźć go w pustej formie na drodze do Nowego Londo (winda w dół w Firelink) - atakującego Cię. Po zabiciu go w tej formie już go więcej nie spotykasz.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Premiera coraz bliżej, więc zaczynają się sypać trailery:
https://www.youtube.com/watch?v=iV8J-e0Thqs


Trailer może być w sumie reklamą dla całej serii - tym bardziej, że połowa wykorzystanego materiału pochodzi z pierwszej części :D
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Niech ktoś opisze w kilku zdaniach co ta gra ma takiego dobrego że warto w nią zagrać :lol:  
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Podniosę poprzeczkę i opiszę co ma dobrego w jednym słowie.

Wszystko :D
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Seria Dark Souls
#33 2014-02-20, 18:33(Ostatnia zmiana: 2014-02-20, 18:55)
Dużo się dowiedziałem :D

EDIT : No coz , bede musial zaryzykowac i kupic w ciemno  :lol:
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mac Dun - im mniej wiesz o Dark Souls, kiedy zaczynasz grę, tym lepiej :ok: Chyba, że jesteś nie potrafiącym myśleć idiotą - ale w takim razie ta gra i tak nie byłaby dla Ciebie :D

Tymczasem na świecie:
Cytuj
Dark Souls II pojawi się już za kilka tygodni, a konkretnie – 14 marca. Niektórzy już mogli zagrać – do sieci trafiły informacje o pierwszej recenzji produkcji i przyznanej w niej ocenie.

Jutro do sprzedaży trafi najnowszy numer niemieckiego magazynu M! Games. Jego największą atrakcją jest pierwsza na świecie recenzja Dark Souls II, kolejnej produkcji From Software.

Pismo otrzymali już prenumeratorzy – z ich słów wynika, ze gra dostała notę 90% (dla porównania poprzednia część oceniono w tym magazynie na 81%). Recenzent twierdzi natomiast, że Dark Souls II jest „najtrudniejszym RPG-iem na świecie”.
- CD-Action
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
https://www.youtube.com/watch?v=_9oIi8a07Ac


Nie wiem jak można po tym nie złożyć pre-orderu.
 

Baggio

Baggio

DreamVader
posty968
Propsy426
ProfesjaGracz
  • DreamVader
Siema. Padzik od Xboxa360 sam się skonfiguruje z grą? Trzeba jeszcze jakieś patche wgrywać/mody czy można od razu pykać? Kiedyś odpaliłem tą gierkę, ale odrzuciła mnie trochę na początku...
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Seria Dark Souls
#37 2014-02-27, 18:28(Ostatnia zmiana: 2014-02-27, 19:10)
Pad od Xboxa do najlepsza opcja do tej gry, w końcu została pod niego stworzona :ok:
Cytując ze strony steama:
Uwaga: Microsoft Xbox 360® Controller for Windows® (or equivalent) is strongly recommended.
Sterowanie na klawiaturze jest żeby było :D Oryginalnie do dupy, choć moderzy je naprawili, nadal nie dorównuje jednak sterowaniu na padzie :ok:

Co do tego, że gra Cię odrzuciła - to normalne :ok: Początkowo gra jest bardzo nieprzystępna - nic nie jest tłumaczone, gra się trochę na ślepo i intuicyjnie. Dark Souls tak naprawdę zaczyna się po paru godzinach gry :D

Aha, i dość ważne: Śmierć w Dark Souls NIE jest porażką :ok:
 

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
https://www.youtube.com/watch?v=skV-q5KjrUA

jest cala seria tego. ;o
 


Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak - to ten moment, kiedy odkrywasz to co forsuje przez cały temat, że Dark Souls ma fabułe - mało tego - jest to zajebista, wielka, skomplikowana fabuła :ok:

Z jednej strony poleciłbym obejrzenie tych filmików, z drugiej - odkrywanie tego wszystkiego samemu jest... no potęguje doznanie.
Te wszystkie informacje są bardzo subtelne, ale jednak da się do nich dotrzeć przy użyciu głowy :ok: Nie mam bzika na punkcie tej gry bez powodu :lol2:

Spoiler
Dojście do prawdziwej tożsamości Gwyndolin - wykucie sztucznego słońca, by ukryć przed ludźmi odejście ich bogów. Odkrywanie takich rzeczy to esencja Dark Souls. Historia Artoriasa, intencje Pinwheela. Zagrajcie w to, ale z głową ;-;
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry