Seria Dark Souls 170341 728

O temacie

Autor Anonymized

Zaczęty 31.10.2013 roku

Wyświetleń 170341

Odpowiedzi 728

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Seria Dark Souls
2013-10-31, 23:28(Ostatnia zmiana: 2014-10-15, 09:45)
Tak trochę późno założyłem wątek - ale gra(ł) w to ktoś, na poważniej niż 'zobaczę poziom trudności'? :D
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
to jest ten hack'n'slash z 2m mieczami itp?
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
https://www.youtube.com/watch?v=kBJ1aERrZlM


Jeżeli ktoś nie grał, ekstremalnie polecam nadrobić tę zaległość :D
Wersja PC, Prepare to Die, jest w podstawie wzbogacona o genialne DLC - Artorias of the Abyss
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Cytat: Wowoz
to jest ten hack'n'slash z 2m mieczami itp?
Nice try wowoz...
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
W sumie to trafił. To jest hack&slash, przynajmniej według wikipediowej definicji i występują tam dwumetrowe miecze.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, pamiętając jednak przy okazji, że postacie miewają grubo ponad 2m :lol2:

https://www.youtube.com/watch?v=zmn8sBzoMRM


bonus z opisu :lol2:
Cytuj
mój komentarz był już momentami dość wulgarny i nijaki więc postanowiłem zamienić go na muzykę
 

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Cytuj
Wersja PC, Prepare to Die, jest w podstawie wzbogacona o genialne DLC - Artorias of the Abyss
O ile do samej gry nic nie mam to wersja pc to najgorszy port z konsoli jaki kiedykolwiek widziałem.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To zapoznaj się z DMC3 na PC :lol:
DSFix naprawia wszystkie mankamenty z jakimi użerali się pecetowcy, a nawet wprowadza więcej poprawek. Podobno poprawia nawet sterowanie na klawiaturze i myszy, ale nie miałem zamiaru tego sprawdzać. To gra, w której i tak bez pada dupa blada.
 

Remix

Remix

Użytkownicy
Murzyn Internetów :O
posty291
Propsy41
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Murzyn Internetów :O
Ej mam pytanie, jak w Dark Souls na pc postawić ten biały znaczek do coop'a? :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
[Phantom Aztek92 summoned to this topic!]
Jeżeli dostałeś biały steatytowy rysik od naszego sun bro, Solarie to wystarczy, że go użyjesz przedmiotu z poziomu ekwipunku i twój znak pojawi się na ziemi. Musisz być oczywiście połączony do sieci. By to zrobić możesz być w formie człowieka lub pustego. Nieco więcej wytycznych jest po stronie przyzywającego.
1. Musi być w formie człowieka
2. Musicie mieć zbliżony lvl (+/- 10 lvl)
3. Boss w lokacji musi być nadal żywy (one są powodem przyzywania fantomów w końcu)

Jeżeli chcesz grać ze znajomym to masz jeszcze trudniej. Gra temu nie sprzyja. Jeśli grasz na konsoli, nic z tym nie zrobisz, jeśli na PC to to może Ci pomóc: http://steamcommunity.com/app/211420/discussions/0/864979455250106865/ - chodzi o DSCFix. Dzięki temu masz pewność, że twoi znajomi są wrzucani na ten sam serwer co Ty (w przeciwnym wypadku musiałbyś cały czas zostawiać nowe znaki i pytać się, czy osoba X je widzi).

Warto wiedzieć:
Jako biały fantom w czyimś świecie nie możesz się leczyć - nie estusem. Może to robić z kolei gospodarz danego świata - kiedy on się uleczy, Ty również odzyskasz HP. Warto więc zaopatrzyć się w cud leczenia. Dzięki temu będziesz mógł leczyć się sam.

Z chęcią odpowiem na więcej pytań odnośnie Dark Souls :>
 

Remix

Remix

Użytkownicy
Murzyn Internetów :O
posty291
Propsy41
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Murzyn Internetów :O
Spoko z resztą już sobie jakoś poradzę :D
 
https://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4

Remix

Remix

Użytkownicy
Murzyn Internetów :O
posty291
Propsy41
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Murzyn Internetów :O
Hmm... Zmieniłem tag na windows live i wszystkie savy poszły sięjebać... Można jakoś "przywrócić" savy? (chociaz wiem ze pewnie nie)
 
https://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jasne, że się da :ok:
Przejdź do folderu moje dokumenty\nbgi\dark souls\
Skopiuj pliki z folderu o nazwie ze starym aliasem i przenieś je do folderu z nowym.
 

Remix

Remix

Użytkownicy
Murzyn Internetów :O
posty291
Propsy41
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Murzyn Internetów :O
Ah... To dzięki :D Już się bałem że wszystko w chuj poszło :P
 
https://www.youtube.com/watch?v=TNdy0ea6gc4

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, też przeżywałem ten mini zawał :F
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nowy trailer z dwójki:
https://www.youtube.com/watch?v=0SJqRpvebCY

Przy okazji potwierdza przypuszczenia, że fabuła będzie się kręcić wokół samej klątwy nieumarłych : D

Wrzucę jeszcze zaległe, bo widzę, że tego nie zrobiłem, może kogoś to nakręci
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=k-dcwB3qTMA

https://www.youtube.com/watch?v=asgxfHZlQGk

https://www.youtube.com/watch?v=vjZvXpOMGxY

Premiera na PC niedługo po konsolach :ok:
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Ponoć w Wieśku 3 walka ma wyglądać jak tutaj (wzorowana na Dark Souls). Ale pytanie takie jak wygląda tam walka w tej grze? Gra wygląda ciekawie i ma klimat, ale walka opiera się na jednorazowym kliknięciu myszką czy tam padem czy kilkukrotnym jak np w Wieśku 2?

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Seria Dark Souls
#17 2014-01-18, 23:59(Ostatnia zmiana: 2014-01-19, 00:11)
Walka to kluczowy element tej gry i byłoby naprawdę przykro, gdyby ją spieprzyli ją jednorazowym/kilkakrotnym kliknięciu myszą.
Wszystko co mi przychodzi do głowy na temat systemu walki, wypunktowane:

1. Po pierwsze - to nie jest wyładowywanie złości na jednym przycisku. Grałem na padzie, więc łatwiej będzie mi się do tego odnieść - same 4 przyciski z tyłu odpowiadają za ataki i obronę. Ataki często mają charakter kontekstowy. Do tego dochodzi jeszcze kopnięcie - które rozbraja obronę przeciwnika.

2. Za atak i obronę odpowiada pasek wytrzymałości. Z każdym kolejnym zadanym/przyjętym na tarczę ciosem lub przewrotem - maleje. Jednak szybko samodzielnie się regeneruje. Kiedy pasek spadnie do zera nie jesteśmy w stanie atakować ani blokować. To ile paska zejdzie zależy od wielkości władanej broni, sile ataku czy sile przyjętego ciosu.

3. Każdą bronią włada się inaczej. Każda bron wywołuje inne reakcje (np. buzdyganem łatwo powalić szkielety). Broni jest całe mnóstwo - miecze krótkie, długie, dwuręczne, sztylety, topory, katany, włócznie, halabardy, piki, maczugi, bicze, młoty, łuki, kusze, bomby - niemal każda broń (broń, nie rodzaj) ma swoje unikalne animacje. Naturalnie są też bronie bardziej unikalne - jak np. ząb smoka.

4. Każdym orężem możesz władać oburącz. Wymaga to schowania tarczy, więc wystawiasz się na atak, jednak zadajesz silniejsze obrażenia. Są przy tym nowe animacje.

5. Przy odpowiednim wyczuciu będziesz w stanie skontrować atak wroga. Podczas ataku można odbić uderzenie i zadać miażdżącą kontrę. Początki z tym bywają dość trudne. Prócz tego jeżeli zajdziesz wroga od tyłu będziesz mógł mu wbić miecz w plecy, co również zadaje duże obrażenia. Co ciekawe - wrogowie także korzystają z tych umiejętności.

6. Twórcy pamiętali o tym, że postać ma obie dłonie i może z nich korzystać tak jak chce. Stąd można korzystać z 2 mieczy na raz, czy... dwóch tarcz na raz. Zależnie od tego, gdzie znajduje się oręż - prawa/lewa dłoń - używanie wyposażenia nieco się zmienia. Prócz broni białej, nieumarły może władać także magią i kosturami.

7. Noszony pancerz ma ogromne znaczenie. Ciężki pancerz chroni lepiej przed ciosami wrogów, jednak spowalnia/ogranicza ruchy. Lekki pancerz powala robić dalsze przewroty i zużywa przy tym mniej wytrzymałości.

8. Broń oraz pancerz ulegają niszczeniu. Należy dbać o swój ekwipunek.

9. Każda broń ma własne statystyki. Bardzo ważnymi wśród nich są współczynniki skalowania. Im twoja postać ma większą siłę, zręczność (czy czego broń wymaga), tym bardziej broń rośnie w siłę. Najpotężniejsze bronie zazwyczaj się nie skalują przez co ostatecznie nie są wcale takie silne.

10. Większość oręża można ulepszyć, jednak prócz dusz potrzebne są odpowiednie surowce. W świecie Dark Souls są to różne rodzaje tytanitów. Im wyższy poziom osiąga broń, tym drożej kosztuje jej ulepszenie i wymaga rzadszych surowców. Zwykły oręż można ulepszyć do +15. Unikalne do +5. Czasem nie można zrobić tego w ogóle. To samo tyczy się zbroi i tarcz.

11. Rzadką broń można wykuć z pomocą żarów u kowali. Są różne rodzaje (tak jak i rodzai samych broni) i każda ma nieco inne działanie.

12. Na broń można nakładać różne efekty (magiczne i... takie z woreczka). Wrogowie mają różne słabości i są podatni na różne efekty. Prócz efektów typowo żywiołowych są także takie jak krwawienie, zatrucie itd. Kiedy zostaniemy uderzeni serią ciosów - postać jest zatruta/ranna, co daje różne efekty - spadek życia, spowolniona regeneracja wytrzymałości.

13. Warto pooglądać gameplaye, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce :ok:


Cieszę się, że REDzi znaleźli tak dobry wzór do naśladowania :ok: Ogółem Dark Souls mocno zatrząsnęło rynkiem growym - wprowadziło mnóstwo innowacji, o których wcześniej developerzy nawet nie śnili. Mnóstwo twórców przy kolejnych produkcjach jawnie mówi, że Dark Souls jest dla nich inspiracją - Watch Dogs, Lords of the Fallen (projekt Tomasza Gopa, od wiedźmina), Deep Down czy też... interface PS4.
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders

Fabio
The Modders

Seria Dark Souls
#18 2014-01-19, 00:07(Ostatnia zmiana: 2014-01-19, 15:25)
Dzięki za odpowiedź chyba się skuszę :D

Edit: Jaka jest długość gry?

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Edit: Jaka jest długość gry?
Grając pierwszy raz bez żadnej wiedzy na temat gry, ukończenie zajęło mi ponad 70h - jednak i wtedy nie udało mi się odkryć wszystkich smaczków. Drugie podejście było krótsze, acz ciągle odkrywałem coś nowego i coraz więcej rozumiałem z fabuły. Gra sprzyja tzw. New Game+, gdzie po ukończeniu gry zaczynasz jeszcze raz, ze wszystkimi zachowanymi statystykami i wyposażeniem - ale, żeby nie było za łatwo - z każdą kolejną grą wrogowie stają się coraz silniejsi (na NG+ 2x silniejsi, na NG++ jeszcze silniejsi itd.). Gra jest zabawą na naprawdę długie godziny :ok:

edit. prawdę mówiąc, gdybym miał tutaj w mieszkaniu komputer zdolny uruchomić DS, nadal bym w niego grał :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry