Seria Dark Souls 170335 728

O temacie

Autor Anonymized

Zaczęty 31.10.2013 roku

Wyświetleń 170335

Odpowiedzi 728

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Za 2tyg zmieniam lapka - dobiję trochę do licznika :D
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Cytuj
Popieram jedynka jest nudna jak flaki  z olejem. Dwójka zajebista.
Powiedz mi proszę ile udało Ci się wyciągnąć z DS1 :F

A no faktycznie nie doszedłem daleko (nie chodzi tutaj o poziom trudności). Po prostu jakoś tak na lapku źle mi się w to grało ogólnie to chyba przez to sterowanie szczerze mówiąc i jego spiraciłem xD. Ale teraz ze względu na to, że na xboxa 360 będzie Dark Souls dostępne za darmo do pobrania no to muszę spróbować od nowa :D.

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Sterowanie? Próbowałeś grać w dark souls na klawiaturze? :F
 

Ali G

Ali G

Użytkownicy
Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
posty682
Propsy727
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
Próbowałem, poległem... :wstyd:

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Sterowanie? Próbowałeś grać w dark souls na klawiaturze? :F

Tak grałem w to na klawiaturze :D I dlatego doszedłem tylko do tego bossa na dachu zamku (chyba to był Gargulec) potem poległem :D

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Seria Dark Souls
#105 2014-05-15, 01:07(Ostatnia zmiana: 2014-05-15, 03:04)
No niestety Dark Souls nie jest dla biedaków bez pada, ani dzieci bez rączek. Już to wałkowaliśmy.

I taki bonus od społeczności - dziwnym trafem nie linkowałem wcześniej.
https://www.youtube.com/watch?v=5N7J802QzP4
 

Amand

Amand

Użytkownicy
jestę studentę xD
posty238
Propsy94
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • jestę studentę xD
"For Dark Souls 2, we don’t even expect any additional downloadable content because we want to deliver a full game, the full experience, to fans who purchase the package from day one. We did do additional content for Dark Souls, but generally downloadable content for Dark Souls II is not really being considered. Buy the package and you’ll get the full experience, and you’ll have as much fun as anybody else."

O'rly?

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=85655 :wstyd:
 
Wystąpił błąd podczas próby wyświetlenia sygnatury

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wilku, 2014-06-04 18:08:36:
Dark Souls II: The Lost Crowns - nie jedno, nie dwa, ale trzy DLC zapowiedziane [WIDEO]
Wilku, 18:08:43:
: D :C : D :C
Meat, 18:12:22:
dobrze powiedziane
Meat, 18:12:22:
<lol>
Wilku, 18:12:50:
lepiej by bylo jeszcze
Meat, 18:12:52:
znam jednak jedną lepszą metodę na określenie tej sytuacji
Meat, 18:12:53:
https://www.youtube.com/watch?v=NYJ2w82WifU

Meat, 18:12:54:

Meat, 18:12:55:
<lol>
Wilku, 18:12:59:
: D : L : C
Wilku, 18:13:14:
tak <rotfl2>
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Mój komp to

GeForce GT630

4 GB RAM

Intel Core 2 CPU 1,86 Ghz

Może ktoś się orientuje jak Dark Soul będzie chodzić na moim kompie? Wymagania minimalne spełniam niby   :F  , ale podobno ma DS zwaloną optymalizację

 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z tego co widzę na YT będzie chodzić. 
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie chciałem, żeby mi scaliło ten post, więc zamieszczam treść poprzedniego w spoilerze:
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=lBNOV29Y-VU

https://www.youtube.com/watch?v=0-8vp4akcPc

Świetne :3 
Swoją drogą skończyłem DS2, mam zamiar niedługo podzielić się wrażeniami :D
No miałem nadzieję napisać ten tekst, zaraz po pokonaniu ostatniego opcjonalnego bossa, ale już mnie zaczął wkurwiać >:C Pewnie skończę z nim po opublikowaniu posta. No więc... do czytania możesz sobie włączyć to:
https://www.youtube.com/watch?v=q3jAHIuulWE

Zacznę może od ogólnikowego "jest świetnie". Dark Souls 1 było takim poprawionym Demon's Souls... problemem dla sequelu było teraz przebicie naprawdę doszlifowanej gry. Jako weteran pierwszej części nie jestem w stanie oddać jednoznacznego werdyktu, choć pewnie z samego sentymentu będzie ona jednak nieco wyżej niż DS2, które jest po prostu takim... "więcej Dark Souls". Skupię się w tekście raczej na porównywaniu tych dwóch tytułów.
Rozgrywka pozostała w większej mierze bez zmian - nieco przebudowana została walka, niektóre mechanizmy zostały spłycone, niektóre rozbudowane. Największą zmianą jest proces stawania się pustym, który jest teraz nieco bliższy pierwotnym założeniom, gdzie w "jedynce" działał jedynie system zero-jedynkowy. Fabularnie ludzie pod koniec ery ognia zaczynają być naznaczani klątwą nieumarłych. Trochę się różnią od większości uniwersum fantasy, bo wraz ze śmiercią to jeszcze nie koniec człowieka. Póki ten zachowuje motywacje by żyć, pozostanie poczytalny... Niestety w uniwersum już tak jest, że taki osobnik dążąc do swego celu często napotyka trudności, ginie wiele razy, w końcu traci swoją wolę do życia, wpada w depresję i staje się pustym - bezmyślnymi agresywnymi zwłokami. Tym razem każda kolejna śmierć przybliża nas do pustej formy... nasze życie jest redukowane coraz bardziej z każdą kolejną śmiercią, ciało staje się coraz bardziej przegniłe - świetny efekt.
O szczegółach mechaniki dowiecie się z profesjonalnych recenzji, ja od razu przeskoczę do tego, co w Dark Souls zawsze było najsmaczniejsze - fabuła. Jak developerzy powiedzieli, tak zrobili. Tym razem mamy do czynienia nie tylko z warstwą głęboką i jeszcze głębszą, ale pojawiło się coś, co znacznie łatwiej dostrzec i może stać za pełną fabułę - choć tak naprawdę bez tych uzupełnień z głębszych warstw jest to zwykła papka. Jak developerzy powiedzieli, tak nie zrobili - choć DS2 faktycznie jest zamkniętą całością, to gra bierze GARŚCIAMI z DS1 i bez skończenia pierwszej części bardzo dużo się traci... jeśli nie główną część. 
https://www.youtube.com/watch?v=56uCQo08vh0

Temat fabuły porusza smutną stronę nieskończoności, pętli. W witającym nas CGI dowiadujemy się, że jesteśmy naznaczeni znakiem nieumarłych... pojawiają się krótkie wspomnienia o wcześniejszym życiu... jest kobieta, jest dziecko, ale wszystko to jest wyblakłe i zanika. Nawet te najważniejsze wspomnienia już nie istnieją. Wyruszamy do krainy nieumarłych, by zwalczyć klątwie i mieć możliwość zaznania spoczynku wiecznego. Bardzo szybko jednak okazuje się, że nie jesteśmy pierwszymi na tej drodze - następnie pojawia się kobieta, by nas prowadzić i stawić przed nami zadanie zdobycia 4 potężnych dusz oraz znalezienie króla. Bardzo szybko zostajemy więc zbici z naszego pierwotnego zadania. 
Powyższy opis fabuły może wydać się bardzo znajomy... 
Drangleic do złudzeń przypomina Lordran i zadania nam w nim rzucane. Wszędzie widać podobieństwa i bezpośrednie nawiązania (np. rycerz Ornstein broniący katedry). Po jakimś czasie idzie się połapać, że mamy do czynienia z powtarzaniem pewnego schematu, wręcz reinkarnacją. Czterej właściciele potężnych dusz to nikt inny, jak następne wcielenia lordów z DS1. Mamy zagubioną grzesznicę karającą się za swe grzechy, która jest nikim innym jak Wiedźmą Izalith (lost izalith), która próbując rozpalić drugi ogień życia stworzyła demony i zdeformowała swe córki skazując je na agonię, Nashandra posiada cząstkę duszy zrodzonego z ciemności - w domyśle Manusa, pierwotnego człowieka. Plugawy jest kolejną formą Nito (tutaj podobieństwo nawet w samej budowie - zlepek szkieletów/zlepek ciał). Znów też mamy odnaleźć króla, który jest tu zresztą bardzo ciekawą i smutną osobistością, by...
Możesz rozwinąć, i tak byś nie zrozumiał w grze :I
...stać się jego następcą i na tronie stanąć przed wyborem czy chcemy rozpalić ogień na nowo, rozpoczynając na nowo erę ognia, czy pogrążyć świat w mroku - oddać go w ręce ludzi, którzy tak naprawdę są czymś innym niż Ty, czytelniku.
Tak więc cykl przygaszającego ognia życia powtarza się, wydarzenia się powtarzają na większą skalę - patrz Lordran, jak i mniejszą - patrz Drangleic, gdzie po zakończeniu gry możemy wpaść w te same wydarzenia jeszcze raz w NG+, co jest wyjaśnione fabularnie (swoją drogą to seria doskonale radzi sobie z łączeniem mechanizmów gry z fabułą - prawdziwy majstersztyk). Przytoczyłem tutaj tylko małą część fabuły - taką, żeby nie zaszkodzić zbytnio - nadal jest wiele do odkrywania, także przede mną. Przy okazji - jestem bardzo usatysfakcjonowany wyjaśnieniem, czym jest klątwa nieumarłych - From Software udało się wyjaśnić to w naprawdę Dark Soulsowy, smutny sposób. I co ważniejsze nie powiedzieli tego wprost.
Jeszcze koniecznie chcę szybko poruszyć temat grafiki. Podsumowując krótko... Dark Souls 2 to znów gra z brzydką grafiką, ale pięknymi widokami. Czasem tekstury szczypią w oczy, a czasem trzeba je przecierać ze zdumienia.

Więcej




Podoba mi się też żyjący multiplayer. Jedynka na PC nie była specjalnie żywą grą - przyzywanie zakończone niepowodzeniem było prawdziwym piętnem. Szczęśliwie społeczność DS2 na PC jest naprawdę spora i nie sposób się nudzić czy mieć problem, ze znalezieniem kogoś do pomocy. Osobiście jednak wolałem stawać po drugiej stronie i spełniać się jako upiór atakujący światy innych graczy...

Więcej
Nie zabrakło soulsowego humoru...




No, to tyle. Praise the sun!
 

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
nie chcialo mi sie czytac ale obejrzalem obrazki :ok:
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Seria Dark Souls
#112 2014-07-21, 19:37(Ostatnia zmiana: 2014-07-21, 20:06)
Trochę zaszalałem wczoraj-dzisiaj, rzuciłem sobie wyzwanie i dałem radę. Przeszedłem całe Dark Souls 2 bez użycia ognisk : D
Gra przewidziała tego typu rzeczy i zostałem nagrodzony pierścieniem ukrywającym broń w prawej dłoni. Następne przejście postaram się zaliczyć bez zgonu - za co też można dostać unikalny pierścień :> No i skończyłem dziś odblokowywać osiągnięcia na steamie : D Niektóre były dość nieprzyjemne.
Więcej obrazków do oglądania z mojej wakacyjnej podróży

Najpiękniejszy set w grze:




Tutaj seria z bossa - lustrzanego rycerza. Rycerz ten ma tarczę z lustrem, z której potrafią czasem wyjść żywi gracze i pokazać Ci, że jak sam lustrzany rycerze bierze Cie na hita, to to jeszcze nie wystarczy. Ja bawiłem się właśnie w takie najeżdżanie graczy w ich światach podczas walki z tymże bossem:





Czasem jednak bywam też pomocny:


Polowanie na rękawiczki... składające się z zabijania fantomów i upierdzielania łba smokowi... jakieś 20 razy...

...tylko po to, by ich nie nosić...



A to raczej screen triumfalny:

 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
to rzeczywiście ma paskudną grafikę.
 
makin' bacon

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, ale wcale nie trzeba się napocić, żeby przywrócić wersję z pokazów E3.
https://www.youtube.com/watch?v=3Mv5fUWOxrU
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy


Przeszedłem wczoraj DS2 bez żadnego zgonu wyposażony jedynie w 2 pałki i żadnego ciucha. Zapowiedzi były prawdziwe: Dark Souls 2 Prepare to Casual Edition. 

 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Na kodach to każdy potrafi :lol2:

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dreams come true...
Spoiler




A to z mojej zabawy na PvP. Przebieram się za zwykłego mobka i pozwalam najeźdźom mnie szukać :>
Spoiler



A tak do poprzedniego postu jeszcze... grę bez śmierci przeszedłem... bez żadnej zbroi, uzbrojony jedynie w dwie drewniane pałki :F
Spoiler


 

Ali G

Ali G

Użytkownicy
Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
posty682
Propsy727
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
To na pewno nie była prawdziwa yandere jeżeli dała się wypędzić :lol: A jeżeli była no to już nie żyjesz :F

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
To na pewno nie była prawdziwa yandere jeżeli dała się wypędzić 
Stale wracała :lol:
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry