Literatura 137488 268

O temacie

Autor dr inż. Fenix

Zaczęty 25.03.2008 roku

Wyświetleń 137488

Odpowiedzi 268

dr inż. Fenix

dr inż. Fenix

The Modders
Dekadent
posty262
Propsy130
  • The Modders
  • Dekadent
Zapraszam do dyskusji.
 
"Wolna wola jest iluzją!"

"Biorąc pod uwagę, że wszechświat jest układem zamkniętym, w którym wszystkie ruchy cząstek elementarnych, będących bodźcami organizmów żywych są determinowane ruchami Browna trwającymi od wielkiego wybuchu."

Jednak czy wszechświat to tylko cząstki elementarne?





"I am the blade of TheModders!"

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Zacząłem niedawno czytać ,,Mein Kampf" autorstwa Adolfa Hitlera.Ciekawa.... ^^
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Tylko uważaj, mój kumpel też to przeczytał i został naziorem. Ale on nim był chyba jeszcze przed rozpoczęciem lektury. Można tam dojść do jakiś ciekawych wniosków?
 

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Do takich, że Hitler nie był tylko bezdusznym nazistą. Na początku na przykład, wspomina o jakiś ich bohaterach narodowych itp. ale zdanie zabrzmiało świetnie.
Coś w stylu ,,niech ten fragment będzie pomnikiem tych ludzi".

Ciekawa książka, przeczytam więcej to więcej napisze ^^
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica

DzikiBen

Literatura
#4 2008-04-02, 18:29(Ostatnia zmiana: 2008-04-02, 18:43)
Bez wątpienia cała ideologia życia tego zaborcy i jego zamiarów jest wyjątkowo ciekawa. Agresja i specyficzne zachowanie budzą grozę. Ta ciekawa a zarazem zła osobowość buduje specyficzny wstręt do narodu Niemieckiego. Można to zauważyć w wielu dzisiejszych przypadkach. "To jedyne dobre co zrobił ten naród" itp. Osobiście uważam ,że Niemcy są takimi ludzmi jak my i nie ma potrzeby porównywać ich do osób takich jak Hitler.
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Cytat: dzikiben4 link=topic=1291.msg11136#msg11136 date=Apr 2 2008, 16:29\'
Osobiście uważam ,że Niemcy są takimi ludzmi jak my i nie ma potrzeby porównywać ich do osób takich jak Hitler.
Nie będę tu oceniał narodu niemieckiego, ale mnie rozbawiłeś. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że Hitler był jedynym nazistą i tylko on uczestniczył w wojnie światowej. Przecież po co mu armia niemców, którzy są przecież tacy jak my i nie pójdą się zabijać (tu jednak można troszkę polemizować)?
 

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Uznacie mnie za bezduszniaka.Mimo, iż Żydobójstwa nie pochwalam, i nie jest to dla mnie jakiś dobry człowiek, to nie odczuwam niczego w związku z tym, że zabił tysiące polaków.
Każdy jak podbija inne państwa zabija duże ilości ludzi, to, że Hitler zabił więcej wynika z tego, że po prostu więcej podbijał od innych ^^
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica

DzikiBen

Literatura
#7 2008-04-02, 18:53(Ostatnia zmiana: 2008-04-02, 18:56)
Cytuj
Tylko uważaj, mój kumpel też to przeczytał i został naziorem

Właśnie. Z góry odradzam całą tą książkę.

Cytuj
Uznacie mnie za bezduszniaka.Mimo, iż Żydobójstwa nie pochwalam, i nie jest to dla mnie jakiś dobry człowiek, to nie odczuwam niczego w związku z tym, że zabił tysiące polaków.
Każdy jak podbija inne państwa zabija duże ilości ludzi, to, że Hitler zabił więcej wynika z tego, że po prostu więcej podbijał od innych tongue.gif

Głupie zachowanie i głupia era naiwnych nastolatków. Tego rodzaju literatura potrafi zrobić wielką papę z mózgu. MyName, pomyśl zanim napiszesz !!
 

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Ja o tym mówiłem długo zanim wiedziałem o istnieniu Mein Kampfa...
Po prostu nie uboleam nad tym i tyle.
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica

DzikiBen

Literatura
#9 2008-04-02, 19:08(Ostatnia zmiana: 2008-04-02, 19:09)
Zastanawiam się co byś mówił podczas holocaustu w przypadku żydowskiej krwi... Zdrowa dyskusja a pierdzenie o nie ubolewaniu to 2 różne sprawy. Widzę ,że masz bardzo nie dokładnie odwzorowany obraz rzeczywistości 2giej wojny światowej...

EDIT:
Cytuj
------------LAAAAAAAAAAAAAAAAAAG-----------------------
------------DO KASAAAAAAAAAAAACJI-----------------------

^^
 

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Chodzi o to, że nie czuje jakiegoś szczególnego żalu do Hitlera i Niemców za to, że to polacy gineli...
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica

DzikiBen

Literatura
#11 2008-04-02, 19:36(Ostatnia zmiana: 2008-04-02, 19:38)
Traff, nie miałem tu na myśli całego holokaustu. Trochę źle się wyraziłem. Chciałem nawiązać do ogólnego obrazu II wojny światowej. Holokaust przytoczyłem jako jeden z przykładów.
 

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Dobra, możemy tu pogadać o książce Hitlera, bo to temat ,,Literatura"a a nie ,,WWII".
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
A więc Hitler jest be, bo nawiązuje do wojny zaborczej, a wojna jak każde dziecko wie, więc i my forumowicze the modders (to dla gości) to zła rzecz, szczególnie ta polegająca na "zdobyciu przestrzeni życiowej" jak to powiedzial Hitler.
Jaki był jednak jego prawdziwy interes, tego nikt chyba nie wie, bo takie książki pisane przez polityków pełne są kitu. Słyszał to kto o politykach, którzy prawdę mówili? Adolf dla zdobycia  popularności to pisał, a nie z przekonania, albo był wariatem. W końcu jak ktoś gada, że blondyni (czyli większość niemiecka) są rasą panów, a bruneci (powiedzmy krótko: Żydzi) mają zginąć, a sam wygląda jak Żyd to o czym to może świadczyć? Że gniewa się na kota sąsiadów? Wstyd jak ktoś takie bajeczki na poważnie bierze.
 

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Cytat: Myname\'
Mimo, iż Żydobójstwa nie pochwalam, i nie jest to dla mnie jakiś dobry człowiek, to nie odczuwam niczego w związku z tym, że zabił tysiące polaków.
Każdy jak podbija inne państwa zabija duże ilości ludzi, to, że Hitler zabił więcej wynika z tego, że po prostu więcej podbijał od innych
Powiem tyle: gówno wiesz. Widzisz ten cytat w mojej sygnie? Hitlerowcy i propaganda Goebelsa też czytali Machavelliego, i nieraz rozumieli go opacznie


edit: miałem napisać wcześniej ale coś mi nie działało, Gother, prawie mówisz choć..polemizował bym. Zresztą widać że ideologie hitlerowska znasz zbyt powieszchownie
 

FeisaR

FeisaR

Użytkownicy
posty116
Propsy16
  • Użytkownicy
Czy nikt z was nie rozumie, co ja chce napisać?
Po prostu to, że nie czuje żalu do Hitlera, do Niemców itp. o to, że tylu Polaków zabił a wy rozwijacie ten temat dalekooo....

TO TEMAT LITERATURA A NIE HITLER!
 


"Now I stand, the lion before the lambs

and they do not fear...

They cannot fear
"


Arthas Menethil, The Lich King

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.

Gerry Rafferty
O.D.A.L.

Literatura
#16 2008-04-02, 21:29(Ostatnia zmiana: 2008-04-02, 21:49)
Cytuj
Czy nikt z was nie rozumie, co ja chce napisać?
Po prostu to, że nie czuje żalu do Hitlera, do Niemców itp. o to, że tylu Polaków zabił a wy rozwijacie ten temat dalekooo....
Zajęcie i podbicie kraju to jedno, wymordowanie w już zajętym kraju tylu niewinnych ludzi na zasadzie: "tych co się nam buntują nie uda się ukarać, ale ich żony, córki, i pozostałyc można i to nawet bardzo łatwo" to drugie.


Cytuj
TO TEMAT LITERATURA A NIE HITLER!
TO TY ZACZĄŁEŚ!
 

Piskor

Piskor

Użytkownicy
ego masturbator
posty143
Propsy9
  • Użytkownicy
  • ego masturbator
Nie czytałem tej książki, ale wydaje mi się, że na pewno nie jest ona przykładem pożytecznej literatury.
Została wg. mnie wydana w celach propagandowych i była przygotowywana przez odpowiednich ludzi, by osiągnąc zamierzany efekt. Jak już zaznaczyłem nie czytałem tej książki, ale wiedząc co nieco o niej samej wysunąłem wnioski. Czytając ją z pewnością powinno zachowac się odpowiedni dystans.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Czytanie każdej książki zależy od mądrości człowieka. Jeżeli człowiek jest myślący, to wie, co jest dobre i złe i takie stwierdzenie:

Cytuj
Tylko uważaj, mój kumpel też to przeczytał i został naziorem.

nie jest do końca prawdą. Książka go zaczarowała i stał się nazistą? Na pewno miał więcej powodów, dla których taki się stał. Od samego przeczytania książki człowiek myślący raczej się tak nie zmienia.
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Wniosek? Kolega kogos tam nie myśli ;) :D
12 planeta, zabieram sie do tego og roku i nigdy nie mam czasu na całą, ale polecam :P
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry