O dwóch typach modderów 21623 0

O temacie

Autor KolegaZWojska

Zaczęty 26.11.2010 roku

Wyświetleń 21623

Odpowiedzi 0

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

O dwóch typach modderów
2010-11-26, 16:27(Ostatnia zmiana: 2010-12-12, 06:53)
Cześć

Piszę ten temat, abym nie musiał po sto razy tłumaczyć niektórym dlaczego są kretynami, a link do niego będzie myślę często używanym przeze mnie narzędziem. Temat wydaje mi się, że można od razu zamknąć, a także przykleić. Nie chcę robić w nim kolejnej kłótni. Niech ci co się zgadzają po prostu mnie spropsują i tyle.

1. Osoba zdająca sobie sprawę iż wystawia swoją pracę na publiczną ocenę i która wcześniej zapoznała się z tematem: http://themodders.org/index.php?/topic/8069-co-musi-zawierac-temat-o-modzie/ . Wie, że Gothic jest nie tyle stary, co modowany od dobrych paru lat, wiele rzeczy się w nim pojawiło, a wiele nie pomimo wcześniejszych zapowiedzi, wie że istniała cała masa projektów, które się tu hucznie ukazywały po czym znikały gdzieś w czeluściach nigdy nie ukończone i w związku z tym każda nowa zapowiedź jest postrzegana przez wszystkie znające się na zasadach logiki i analogi osoby bardzo sceptycznie. Modder ten wie gdzie się znalazł i co robi, zdaje sobie sprawę z specyfiki moddingu, zwłaszcza tak starych gier, a każda z dupy zapowiedź nie zrobi na nikim wrażenia ani nie będzie sztucznie motywowany do dalszej pracy.
Modder typu jeden to osoba umiejąca przyjąć krytykę i traktująca ją jako wskazówkę co należy poprawić. Jest to osoba cierpliwa, radząca sobie ze starymi narzędziami, sama poszukująca rozwiązań, kreatywna i elokwentna. Kiedy, już postanowi pokazać swoje WIPy bądź jakąś zapowiedź, wie że poprawne zaprezentowanie się jest kluczowe aby uzyskać przychylne nastawienie, bo tak jak na rozmowę kwalifikacyjną nie idzie się w podartych spodniach tak tutaj nie prezentuje gówna i oczekuje oklasków, bo choćby smakowało ono jak karmelek to nikt nie ruszy czegoś co przedstawione zostało w gówniaty sposób.

2. Osoba będąca zbyt głupia by w ogóle doczytać do tego miejsca. Przeciwieństwo prawdziwego moddera opisanego wyżej. Osoba taka wyskakuje na forum z bzdetnym tematem o swojej modyfikacji, oczekująca oklasków choć niczym do siebie nie przekonała osoby znające się w temacie. Osoba głupia, nie umiejąca radzić sobie z krytyką, wykłócająca się o różne elementy zamiast je poprawić, pomimo iż zwracają mu uwagę osoby o dużo większym doświadczeniu. Debil nie zdający sobie sprawy z specyfiki forum, którego celem nie jest trollerstwo lecz chęć ujrzenia czegoś prezentującego poziom lub w ogóle mającego na to szansę (czyli projektu prowadzonego przez moddera typu 1). Kretyn, który tłumacząc się swoją świeżością w temacie chce usprawiedliwić zerowy poziom tego co zaprezentował, nie umiejący zaczekać na moment, w którym będzie coś godnego pokazania. Osoba taka, najczęściej nie zna się również na zasadach poprawnej pisowni, pisze nie składnie i z błędami ortograficznymi utwardzając innych w przekonaniu, że jest wykolejeńcem. Nie rozumie z czym wiąże się modding i jakim prawom podlega.

Oba te typy mogą zajmować się moddingiem lecz tylko jeden powinien. A ty do którego się zaliczasz?

[mod=Aztek]zamknięte :ok:  A biorąc pod uwagę to, że nawet temat o moddingu 10 letniej gry jest przyklejony to i ten powinien zajmować te zaszczytne miejsce. Może ktoś przeczyta i pójdzie po rozum do głowy :ok:  [/mod]

Poprzyj mnie:
[center][url=http://themodders.org/index.php?topic=12050][img]http://i272.photobucket.com/albums/jj181/zksoftware/Disrispect.png[/img][/url][/center]


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry